Chelsea

Odśwież
W sobotę Borrusia - Bayern i bieg Justyny Kowalczyk na żywo w m.sport.pl
26
Z tego remisu bardziej zadowolona będzie drużyna Arsenalu. Ekipa Arsene'a Wengera utrzyma trzecie miejsce w tabeli, zwiększy przewagę nad Tottenhamem i Newcastle do sześciu punktów (obie te drużyny rozegrały dwa mecze mniej) i siedem nad Chelsea (jeden mecz mniej).

Arsenal miał więcej sytuacji pod bramkowych. Na początku meczu Van Persie trafił w słupek, później poprzeczkę bramki Cecha obił Koscielny. Chelsea skupiło się na wyprowadzaniu kontrataków, ale piłkarzom Di Matteo nie udało się powielić scenariusza środowego meczu przeciwko Barcelonie.

Wojciech Szczęsny miał mało pracy. Polak złapał kilka słabych strzałów z dystansu, wybił kilka dośrodkowań, w rezultacie zagrał poprawne spotkanie.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. +4 Koniec meczu!

82. min. Wciąż bez okazji bramkowych z obu stron. Chelsea próbuje kontratakować, ale robi to nieudolnie...

75. min. Piłka po strzale Maty wpada do bramki Szczęsnego, ale Hiszpan był na spalonym

68. min. Szczęsny wreszcie zmuszony do interwencji. Polak nie miał problemów ze złapaniem piłki po uderzeniu Sturridge'a

67. min. Kolejna próba Van Persiego. Odważne uderzenie z woleja, kibice znów mogli próbować łapać piłkę...

64. min. Van Persie wciąż nie wskoczył na swój poziom. Przed chwilą Holender uderzał z rzutu wolnego z dogodnej pozycji. Piłka po jego uderzeniu wylądowała na trybunach

58. min. Wreszcie szybka, składna akcja Arsenalu, który wcześniej miał problem z płynnym przejściem do ataku. Dogranie do Van Persiego w polu karnym, ten za długi zwlekał ze strzałem i ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny

54. min. Coraz szybsze tempo spotkania. Piłka prędko przenosi się spod jednej bramki pod drugą. Brakuje jedynie sytuacji i strzałów

50. min. Bardzo ostre wejście Van Persiego w Essiena. Zasłużona żółta kartka

46. min. Zaczynamy drugą część meczu

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy meczu

45. min. Kolejna okazja przed Van Persiem! Doskonałe dogranie do Holendra, ten rewelacyjnie przyjął piłkę klatkę piersiową, strzelił z woleja, ale trafił prosto w Cecha!

44. min. Rzut rożny dla zawodników The Blues. Bardzo udane dośrodkowanie w pole karne, Terry najwyżej wyskoczył w szesnastce, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką!

43. min. Poprzeczka! Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzał głową Koscielnego obił bramkę Cecha!

40. min. Kwandrans wyrównanej gry, ale bez okazji z obu stron. W Arsenalu trudno kogoś wyróżnić, w Chelsea na słowa pochwały zasługują Kalou i Sturridge

25. min. Przypominamy o naszym konkursie!
Co myśli Lampard? Rozśmiesz nas i zgarnij nagrody!

23. min. Niebezpieczna kontra Chelsea. Dobra akcja skrzydłem i dośrodkowanie, które z największym trudem wybił Koscielny

18. min. Niesygnalizowany strzał piłkarza Chelsea z narożnika pola karnego. Zbyt lekko by zaskoczyć Szczęsnego

13. min. Ależ pudło Van Persiego! Doskonałe dośrodkowanie Walcotta, Holender wyprzedził obrońcę ale z trzech metrów trafił tylko w słupek!

7. min. W polu karnym Szczęsnego doszło do kontaktu między Sagną i Kalou, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Powtórki pokazały, że była to słuszna decyzja

5. min. Pierwsza próba strzału z dystansu. Rosicky podbiegł z piłka 20 metrów, uderzył zza pola karnego, ale Cech nie miał problemów z interwencją

1. min. Zaczynamy!

Przed meczem: Jeśli Chelsea przegra, a Tottenham lub Newcastle wygrają, na cztery kolejki przed końcem do miejsca dającego awans do kolejnej edycji LM będzie traciła pięć punktów. Dużo, nawet biorąc pod uwagę, że Tottenham z ostatnich dziesięciu meczów w lidze wygrał dwa, a Newcastle ma bardzo trudny terminarz (m.in. podejmuje walczący o mistrzostwo Manchester City).