Emirates Stadium

Bolton

Odśwież
31
W pierwszej połowie Wojciech Szczęsny zupełnie nie miał okazji do interwencji. Jego koledzy spisywali się na tyle dobrze, że nie dopuszczali rywali do własnego pola karnego. Tym lepiej dla Szczęsnego, że piłka rzadko bywała w polu karnym Arsenalu, bo po pamiętnej porażce "Kanonierów" z Blackburn, polski bramkarz musi się obawiać nie tylko napastników, ale i własnych obrońców (2 samobóje i porażka 3:4).

Arsenal miał szczęście, że miał w swoich szeregach van Persiego, który wyglądał lepiej niż przyzwoicie na tle nieporadnych kolegów i strzelił dwie bramki. Aktywnie grał Gervinho, ale szybko się wypalił. Ramsey, Song i Walcott mieli nienajlepszy dzień, ale i tak statystycznie wypadli całkiem nieźle. Song strzelił bramkę, a dwaj pozostali mieli asysty.

Szkoda tylko, że koledzy Szczęsnego grać naprawdę dobrze zaczęli tylko po tym, jak za czerwoną kartkę boisko opuścił Wheater. Do strzelonej tuż po przerwie bramki van Persiego, gracze "Kanonierów" dołożyli jeszcze dwa trafienia. Nie wiadomo też, czy to Arsenal w destrukcji grał wzorowo, czy to Bolton wręcz nie posiada pomysłu na grę w ataku. Okazję do strzelenia gola piłkarze Boltonu mieli raz, a zmarnował ją Petrov wychodząc sam na sam z polskim bramkarzem.

Ogólne wrażenie po meczu Arsenal pozostawił dobre i miejmy nadzieję, że będzie to dla niego bodźcem do lepszej gry w Premier League, do której latami przyzwyczajał swoich kibiców.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Koniec meczu

90. min 3 minuty dolicza arbiter.

89 min. GOL dla Arsenalu! Song dostał piłkę w okolicach "jedenastki" i po zwodzie oddał strzał upadając na murawę. Piłka wpadła pod poprzeczkę, a Jaaskelainen czekał na nią niemal na kolanach. 3:0 dla Arsenalu i uśmiech ucha do ucha Arsene'a Wengera.

86 min. Chamakh zmienia na boisku van Persiego, który jest głównym i możliwe, że jedynym powodem prowadzenie Arsenalu 2:0.

84 min. Arszawin czarował w polu karnym, po czym podał do van Persiego, ten odwrócił się z piłką i trafił w poprzeczkę. Piękna akcja, zabrakło szczęścia.

81 min. Arszawin pojawił się na murawie, zmienił Gervinho. W miejsce Artety wchodzi Rosicky.

78 min. Walcott wyszedł sam na sam z Jaaskelainennem. Pędził przez ponad trzydzieści metrów z piłką, a najbliższego obrońce miał daleko za placami. Strzelił jednak prosto w bramkarza. Lepszej okazji Arsenal nie miał w całym meczu.

76 min. Ramsey strzela z 20 metrów, Jaaskelainen zachował się bezbłędnie. Szkoda, że Arsenal nabrał wiatru w żagle, gdy zaczął grać w przewadze jednego zawodnika.

71 min. Drugi GOL van Persiego! Asystentem Walcott, bramka wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. Anglik podawał do Holendra wzdłuż linii końcowej, a ten strzelił niemal z metra i bez trudu oszukał świetnie broniącego bramkarza Boltonu.

70 min. Trener Anglików Fabio Capello śledzi mecz z trybun, dosyć dziwna sytuacja, bo to zespoły z dna tabeli.

67 min. Van Persie strzela głową, ale Jaaskelainen broni niesamowicie. Sprzed pola karnego poprawia Kościelny, ale Fin jest nie do pokonania.

63 min. Jaaskelainen dwoi się teraz w bramce Boltonu. Najpierw przeciął dośrodkowanie Walcotta, a chwilę potem obronił potężny strzał Artety z pola karnego. W kontrze na bramkę Szczęsnego uderzał Martin Petrov, ale Polak pewnie obronił strzał.

61 min. Szczęsny cały czas bezrobotny. Wszystko by było dobrze, gdyby nie to, że jego koledzy nie imponują w ataku.

55 min. Walcott bliski wyjścia sam na sam. Faul Wheatera, który otrzymuje czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego strzelał van Persie, ale Jaaskelainen pewnie unieruchamia piłkę.

46 min. GOL dla Arsenalu! Van Persie strzela bramkę po wyłożeniu od Ramseya. Gospodarze obejmuja prowadzenie tuż po wznowieniu gry.

Druga połowa

41 min.Straszliwie nieporadne ataki Arsenalu, van Persie przygasł, rozgrywa Song, który traci piłkę, Ramsey z woleja nogą trafia nie w piłkę a w ziemię, a strzał Walcotta blokują obrońcy.

39 min. Kościelny próbował strzelać nożycami z sytuacyjnej piłki, ale lepiej mu najwyraźniej wychodzą strzały do własnej bramki. Uderzenie było żenujące.

34 min. Gervinho strzela sprzed pola karnego ponad bramką Boltonu, ale dostaje oklaski.

30 min.Po 1/3 spotkania, widzieliśmy tylko 4 strzały na bramkę. W światło bramki trafili tylko zawodnicy Arsenalu. Raz!

26 min. Gdyby wspomniany Davies przyjął podanie jak zawodowy piłkarz, byłby ze Szczęsnym sam na sam, a obrońcy nie mieliby szans na dojście do napastnika Boltonu. Ten jednak zaplątał się we własnych nogach.

21 min. W asekuracji członków sztabu medycznego schodzi z murawy David N'gog. W jego miejsce wchodzi Kevin Davies, przywitany buczeniem kibiców na Emirates. Davies notuje w lidze rekordową liczbę fauli, dlatego nie jest specjalnie lubiany (120 i 121 fauli w lidze odpowiednio w sezonach 2009/2010 i 2010/2011).

20 min. Łukasz Fabiański niesamowicie smutny na ławce rezerwowych Arsenalu. Tęgie miny mają także, na swoją szansę czekają m.in. Arszawin i Chamakh.

14 min. Arsenal jest chętny do gry. Rywale z kolei tracą piłkę tuż po przekroczeniu środkowej linii boiska.

9 min. Błyskotliwa akcja van Persiego, który strzelał sprzed pola karnego. Strzał był dosyć podstępny, bo piłka zmieniała kierunek lotu, ale minimalnie przeszła obok bramki.

5 min. Wojciech Szczęsny mógł się najeść trochę strachu po niebezpiecznej wrzutce w pole karne. Piłka minęła obrońców Arsenalu, ale na szczęście dla Szczęsnego nikt jej nie przeciął i nie wbił do bramki. Po ostatnim meczu w Premier League polski bramkarz musi się obawiać nie tylko napastników rywali, ale i swoich obrońców...

Początek spotkania

Przed meczem:

Arsenal po pięciu kolejkach ma na koncie zaledwie cztery punkty i zajmuje odległe 17. miejce. Bolton z 3 punktami na koncie jest jeszcze niżej, na 19. miejscu.