Blackburn

Komentarze (3)
  • football4ever

Oceniono 1 raz -1

Wszystkie bramki tego spotkania: pilka24.blox.pl/2012/02/Arsenal-Londyn-Blackburn-Rovers-24-Kolejka.html zapraszam;)

Bramki z meczu Arsenal - Blackburn na ZCzuba.tv

To był prawdziwy popis Arsenalu. Zapowiedź odbyła się już w drugiej minucie. Coquelin ładnie wystawił Walcottowi, który podał van Persiemu, a Holender po raz pierwszy tego dnia tylko dostawił nogę.

W 31. min. Pedersen strzelił z kilkunastu metrów z rzutu wolnego na 1:1. Piękne uderzenie w okienko. To cud, że Szczęsny zdołał mieć jeszcze tę piłkę na ręce. Nie zdołał jednak jej wybić.

W 38. min. powtórka akcji z prologu. Walcott wzdłuż bramki do van Persiego, a ten tylko dostawia nogę.

Dwie minuty później było 3:1. Tym razem van Persie tylko podawał. I to jak! Oxlade-Chamberlain za to minął bramkarza i trafił do pustej siatki.

Jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę za brutalny wślizg wyprostowanymi nogami w van Persiego zobaczył Givet.

W drugiej połowie Szczęsny był już bezrobotny. Ale nie jego odpowiednik w bramce Blackburn. W 51. min. Arteta strzelił ładnie z woleja, choć lot piłki zmienił jeszcze Orr.

Trzy minuty później Oxlade-Chamberlain strzelił po raz drugi. Walcott przeprowadził rajd przez pół boiska i zamiast strzelać oddał piłkę koledze, który wykonał ładny zwód i posłał piłkę między nogami obrońcy do bramki.

W 61. min. van Persie dostawił nogę po raz trzeci. Tym razem akcję przeprowadził Coquelin.

Ostatniego gola strzelił w 93. min. Henry. Wyprowadził kontrę i podał piłkę van Persiemu, ale Holender kapitalnie mu ją odegrał i Francuz miał okazję zdobyć bramkę.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 GOL! 7:1! Henry! Francuz ładnie poprowadził kontrę. Przed polem karnym odegrał do van Persiego. Było ich dwóch, a obrońców trzech. Van Persie mógł strzelać, ale świetnie odegrał od razu do Henry'ego, który zmieścił piłkę w siatce po nogach bramkarza.

90. min. +2 Benayoun mocno z dziesięciu metrów, ale bramkarz łapie piłkę.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

87. min. Blackburn udaje, że też jeszcze atakuje. Tempo trochę spadło, ale do końca oglądamy jakieś akcje. To był naprawdę świetny mecz. Mimo jednostronnego wyniku.

84. min. Henry spróbował teraz bardzo ładnego uderzenia, ale obok słupka. Mimo wszystko widać, że nie jest to ten Henry, co kiedyś.

81. min. Rosicky trochę za długo kiwa się w polu karnym. Powinien wcześniej strzelać. Nie ma rzutu karnego.

78. min. Jeden z obrońców Blackburn bawi się we własnym polu karnym. Miał szczęście, że sędzia odgwizdał faul Benayouna na nim.

75. min. Arsenal zamknął rywali w polu karnym. Goście już tylko wybijają i liczą na szybki koniec.

72. min. Ostatnia zmiana w Arsenalu. Benayoun za Songa.

70. min. Trzeba oddać "Kanonierom", że choć prowadzą 6:1, to wciąż walczą o każdą piłkę, wciąż atakują.

68. min. Zmiany w Arsenalu. Henry za Oxlade'a-Chamberlaina, Sagna za Koscielnego.

66. min. Oxlade-Chamberlain rusza z kolejnym rajdem, ale zostaje tym razem niespodziewanie zatrzymany przed polem karnym.

64. min. Walcott strzela nad bramką.

61. min. GOL! 6:1! Van Persie! Obrona gości zniechęcona. Coquelin kiwa z prawej strony, gra w środek pola karnego, nikt nie przecina, a van Persie znowu właściwie tylko dostawia nogę.

57. min. Oxlade-Chamberlain przeprowadził fantastyczny rajd lewym skrzydłem, kapitalnie minął dwóch rywali i świetnie dostrzegł na drugiej stronie Artetę, któremu dograł górną piłkę na woleja. Arteta fatalnie przestrzelił.

54. min. GOL! 5:1! Oxlade-Chamberlain! Walcott biegł prawą stroną od środka boiska. Wpadł z boku w pole karne, ściął do środka i minął tak czterech rywali, a zamiast strzelić zaliczył trzecią asystę - podał krótko do Oxlade'a-Chamberlaina, który na jednym metrze wykonał ładny zwód i strzelił między nogami rywala.

51. min. GOL! 4:1! Arteta! Rzut rożny. Piłka wybita przed pole karne, gdzie na piłką nabiega Arteta. Uderza z woleja i możliwe, że piłka nie wpadłaby do bramki, gdyby nie pomoc Orra, który dostawił nogę i nieco zmienił jej lot.

49. min. Coquelin znowu odważnie włącza się w akcję ofensywną. Już w polu karnym jego drybling został jednak czysto zakończony.

46. min. I znowu ruszamy.

45. min. +5 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +4 Van Persie ładnie wypuszcza piłkę Walcottowi, ale Hanley świetnie wypycha go z boiska.

45. min. +3 Van Persie próbuje skomplikowanego dryblingu. Długo idzie mu nieźle, ale w końcu traci piłkę.

45. min. +1 Sędzia dolicza pięć minut.

45. min. Druga zmiana w Blackburn. Hanley za Dunna.

43. min. Czerwona kartka dla Giveta! I to bardzo słuszna! Wjechał dwiema wyprostowanymi nogami w nogi van Persiego. Na szczęście Holendrowi nic się nie stało.

42. min. Teraz śliczny drybling Nzonziego, ale po odegraniu piętką do Dunna, strzał został zablokowany.

40. min. GOL! 3:1! Oxlade-Chamberlain! Walcott szybko z prawej strony do van Persiego, który pokazał ładny drybling i zagrał prostopadle w pole karne. Obrońcy nie zagarnęli piłki, za to świetnie zagarnął ją Oxlade-Chamberlain, który minął bramkarza i z zaostrzającego się kąta zmieścił piłkę w pustej bramce.

38. min. GOL! 2:1! Van Persie! Ryzykowna gra Arsenalu w obronie, doprowadziła jednak do wyprowadzenia ładnej kontry. Świetne prostopadłe podanie Songa do Walcotta, który uruchomił swą nieprawdopodobną szybkość i zdążył ponownie dograć wzdłuż linii do van Persiego, a ten znowu tylko dostawił nogę.

35. min. Zmiana. Schodzi Lowe, wchodzi Orr. Ale Lowe jeszcze próbuje rozgrzewać stopę za linią boczną.

33. min. Ała! Lowe leży na murawie i już się nie podniesie. Rosicky wszedł wślizgiem, przez co noga, nastawiona na kontakt z piłką, wygięła się bardzo nienaturalnie, napotykając podłoże. To wygląda na skręcenie stawu skokowego.

31. min. GOL! 1:1! Pedersen! Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego! W samo okienko! Szczęsny rzucił się, miał piłkę dość mocno na ręce, ale nie zdołał jej wybić. Idealne okienko!

30. min. Koscielny zagapił się kompletnie i musiał faulować tuż przed polem karnym. Żółta kartka.

28. min. Van Persie próbuje technicznego uderzenia. Daleko od bramki.

25. min. Rosicky zatrzymany brzydkim wślizgiem przez Nzonziego. Żółta kartka.

24. min. Goście grają niechlujnie w obronie. Mertesacker uderza głową. Nad poprzeczką.

23. min. Kapitalne uderzenie Rosicky'ego! Pięknie podkręcona piłka nieznacznie minęła słupek. Po drodze musnęła jeszcze kogoś i będzie rzut rożny.

20. min. Rosicky dostaje podanie w polu karnym, ładnie się składa do woleja, ale trafia w plecy obrońcy. Poprawka jednego z kolegów zostaje łatwo zablokowana.

17. min. Van Persie dośrodkowuje z rzutu wolnego, a Mertesacker jest bliski strącenia piłki głową. Tym razem jednak nic z tego.

15. min. Obaj na szczęście wracają do gry. Jest też żółta kartka dla napastnika Blackburn.

14. min. Modeste pędzi na bramkę Szczęsnego. Polak wychodzi z bramki i zawodnicy niebezpiecznie się zderzają. Obu potrzebna będzie pomoc lekarska. Oby to nie było nic poważnego...

11. min. Coquelin znowu podłącza się do ataku. Rzut rożny. Groźna wrzutka w pole karne gości, ale tym razem radzą sobie z wybiciem.

8. min. Za nami drugi atak Blackburn. Zachodzi obawa czy po szybkim strzeleniu gola "Kanonierzy" nie dołożą drugiego i emocje nie skończą się na długo przed czasem.

5. min. Arsenal atakuje. Piłkarze próbują strzelić z dystansu. Piłka przelatuje na razie nad poprzeczką.

2. min. GOL! 1:0! Źle wybita piłka trafia do Coquelina, który świetnie, delikatnie wystawia za obrońców Walcottowi. On ładnie podał wzdłuż bramki do van Persiego, który musiał już tylko dostawić nogę.

1. min. Zaczęli. Od niespodziewanej, groźnej akcji Blackburn.

13:55 Początek meczu za pięć minut.