Stadion Pietrowski

Borussia Dortmund

Więcej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Lewandowski: To nie było moje ostatnie słowo

Piłkarz Borussii Dortmund Robert Lewandowski zaznaczył, że ustanowienie we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów klubowego rekordu strzeleckiego w europejskich pucharach nie zmniejszy jego motywacji w dalszej części sezonu. - To nie było moje ostatnie słowo - zapewnił.

Liga Mistrzów. Lewandowski nie dał wymówek Borussii

Po dotkliwej porażce z Hamburgiem zdawało się, że Borussia jest niczym Robert Lewandowski - schorowana, słaba, bezsilna. Dziewięćdziesiąt minut w Petersburgu pokazało, że chociaż porównanie jest trafne, to w zupełnie innym kontekście.

• KONIEC

W drugiej połowie Zenit dzielnie walczył o zachowanie chociaż resztek nadziei na awans. Na jego nieszczęście, Borussia równie dzielnie walczyła o to, żeby Zenit nadziei nie zachował. Zenit w drugiej połowie nacierał znacznie częściej niż w pierwszej, nacierał składniej i strzelił dwie bramki, Borussia jednak miała Lewandowskiego i nie zawahała się go użyć. Wynik 4:2 na wyjeździe mówi, że Borussia potrzebowałaby ciężkiego frajerstwa, żeby nie awansować do kolejnej rundy. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejną już za niespełna godzinę. O tradycyjnej ligomistrzowej 20:45 Manchester United gra na wyjeździe z Olympiakosem. Bądźcie z nami!

• 90. min. + 3

Zenit chce zakończyć ten mecz przy piłce, ale Hulk fauluje Schmelzera w środku pola. Borusia bez przekonania zabiera się pod bramkę Łodygina, potem Zenit bez przekonania rwie się jeszcze ku ostatniej akcji, ale sędzia kończy spotkanie.

Komu mecz w Lidze Mistrzów, komu, krzyczy uradowany trener Klopp i wprowadza młodziutkiego Erika Durma za Kevina Grosskreutza.

• 89. min.

Świetna akcja Zenitu, Borussia równie świetnie się broni. Hulk ładnie ogrywa obrońcę i dośrodkowuje, ale Papastathopoulos wygrywa pojedynek z Friedrichem i wybija. I tak, my wiemy, że Friedrich gra w Borussii, ale Papastathopoulos najwyraźniej nie wiedział. Lewandowski próbuje wyprowadzać kontrę, ale traci piłkę, która szybko trafia do Witsela. Belg próbuje zaskoczyć Weidenfellera strzelając zza pola karnego prosto w niego.

• 88. min.

Robert Lewandowski szanuje piłkę, piłka szanuje Lewandowskiego, Hofmann gra na czas, ale wycwania jeszcze rzut wolny, piłkę wybija Piszczek i plan był chyba taki, żeby sobie spokojnie popykać do końca meczu, ale nagle nastąpiła strata i teraz to Zenit sobie pyka.

• 86. min.

Śliczna akcja Kierżakowa ze Smolnikowem, którzy postanowili popodawać sobie piętami. W końcu piłka trafia do Hulka, który gdyby zagrał piętą - posłałby piłkę w kierunku własnej bramki. Zamiast tego próbuje posłać w kierunku bramki Weidenfellera, ale obrońcy blokują.

• 85. min.

Zmiana także w drużynie Borussii. Schodzi zadowolony z siebie Marco Reus, wchodzi zadowolony z niego Jonas Hoffman.

• 84. min.

Podwójna zmiana w Zenicie. Wchodzą Kierżakow i Smolnikow, schodzą Aniukow i Fajzulin.

• 83. min.

Zenitowi coraz lepiej wychodzą te akcje pod bramką Borussii, albo Borussia coraz bardziej odpuszcza defensywę, w każdym razie Aniukow podał teraz bardzo ładnie w pole karne, trochę tylko spóźnił się Rondon z wykończeniem tek akcji.

• 81. min.

Piszczek przyjmuje piłkę przy linii bocznej i natychmiast rzuca się do przodu. Fajzulin próbuje go zatrzymać, a przynajmniej zatrzymać sobie kawałek jego garderoby. Sędzia pokazuje Fajzulinowi żółtą kartkę.

• 80. min.

Hulk strzela na bramkę ale bez przekonania, Weidenfeller bez przekonania wybija na róg, Hulk bez przekonania wrzuca z rogu.

• 78. min.

Weidenfeller łapie piłkę po złym dośrodkowaniu i natychmiast kopie ją w kierunku Lewandowskiego. Polak strąca piłkę Sahinowi, który z kolei natychmiast posyła ją do Aubameyanga. Ten przyjmuje ją, ale widząc dwóch nadbiegających obrońców natychmiast uderza. Obrońcy widząc uderzającego Aubameyanga natychmiast blokują. Tak, ten wpis sponsorowało słówko "natychmiast".

• 77. min.

Zenit gra piłką i nawet oddaje strzał na bramkę Weidenfellera, ale potem znów wracają do rozegrania przez obrońców, a gdy wyratsa przed nimi Robert Lewandowski wybijają w popłochu na aut i teraz to Borussia gra sobie piłką. Do czasu, gdy to jej piłkarze wybijają na aut, zenit skwapliwie korzysta z okazji i nawet wypracowuje rzut rożny, po którym jednak nie dzieje się nic ciekawego.

• 73. min.

Reus próbuje strzelić gola uderzeniem z własnej połowy. Chyba, bo z pewnością to kopnięcie nie mogło być próbą podania do Aubameyanga. Tak niecelnie Reus by chyba nie podawał.

• 71. min.

Idealne podanie od truchtającego Reusa do nadbiegającego Lewandowskiego i idealne wykończenie nadbiegającego Lewandowskiego strzelającego w lewy róg bramki Łodygina.