1 1

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
104
KONIEC Jeśli ktoś chciałby potwierdzenia, że pieniądze nie grają - dziś miał idealny tego dowód. Drużyna, której właścicielem jest Roman Abramowicz zremisowała z drużyną, której wierzycielem jest pan, pani i społeczeństwo. W dodatku, spokojnie mogła przegrać. Inna sprawa, że spokojnie mogła też wygrać, gdyby tylko Salomon Kalou nie uwierzył, że jest niewidzialny i nawet jeśli złapie piłkę w ręce, to nikt tego nie zauważy. Chelsea po tym meczu i tak może być zadowolona, bo zajmuje po dwóch kolejkach pierwsze miejsce w grupie. Valencia zresztą też, bo wprawdzie zajmuje miejsce trzecie, ale do lidera traci zaledwie dwa punkty. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro i na zmagania Wisły i Legii z trudną materią Ligi Europejskiej. Dobranoc.

90. min. +4 Żeby efektownie zakończyć ten mecz - już po końcowym gwizdku Juan Mata i Ashley Cole zostają ukarani żółtymi kartkami.

90. min. +2 Zamieszanie w polu karnym Valencii. Malouda przyjmuje piłkę, przewraca się pod linią końcową, macha rękami na sędziego, a potem nogami na przebiegającego Jordiego Albę. Za ten faul zostaje ukarany żółtą kartką.

90. min. +1

90. min. +1 Prostopadłe podanie Canalesa do rozpędzonego Soldado. Okazuje się jednak, że choć Soldado może jednocześnie chodzić i rzuć gumę, to niekoniecznie może jednocześnie pędzić na złamanie karku, unikać kuksańców obrońcy i przyjmować piłkę. W całym zamieszaniu najgorzej idzie mu z piłką.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min.

89. min. Alves kapitalnie broni! Świetna akcja Chelsea, Anelka wychodzi sam na sam z bramkarzem Valencii, ale jego strzał Alves odbija czubkiem buta.

88. min. Valencia próbuje kontrować kontrę Chelsea, co kończy się kolejną kontrą Chelsea. I zapewne jakimś szaleńczym tańcem radości Antoniego Piechniczka, jeśli oczywiście tylko ogląda to samo, co my.

87. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Soldado nie daje Cechowi szans!

86. min. KARNY DLA VALENCII! Kalou zagrał piłkę ręką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. kompletnie bezmyślnie - oprócz spowodowania karnego zobaczył też żółtą kartkę.

85. min. Trwa już regularne oblężenie pola karnego Chelsea. Dośrodkowanie Miguela, obrońcy wybijają, ale piłkę natychmiast przejmuje Canales. Piętą odgrywa do Jonasa, który uderza tuż obok słupka. Cech jednak kapitalnie broni!

84. min. Feghouli uczy się na błędach i zamiast źle podawać postanowił strzelić. Cóż, jeśli podtrzyma trend uczenia się na błędach być może w kolejnej akcji zamiast strzelać lub podawać zacznie stepować

83. min. Zmiana w Chelsea. Za Lamparda wchodzi Kalou.

82. min. Rozpędzony Feghouli wpada w pole karne Chelsea. Wyglądało to całkiem groźnie, ale kiedy już obrońcy zdążyli się przestraszyć, podał. Mikel pokazał, że nie było się czego bać i spokojnie wybił piłkę.

81. min. Rzut wolny dla Valencii z boku pola karnego. Feghouli podaje Canalesowi, który najpierw czeka, aż podbiegną do niego obrońcy Chelsea, a kiedy już to następuje - dość rozpaczliwie dośrodkowuje do kibiców siedzących po drugiej stronie boiska.

80. min. Piatti próbował wykiwać Cecha i przebrać strzał za dośrodkowanie. Cech jednak nie dał się nabrać i piłkę złapał.

78. min. Dośrodkowanie Miguela zaczyna świetną kontrę Chelsea. Meireles wybija, Lampard podaje, Anelka pędzi z piłką przez pół boiska. W końcu jego dośrodkowanie przyjmuje w polu karnym Malouda, ale chyba zrobiło mu się gospodarzy żal - nie dość, że strzela bardzo słabo, to jeszcze prosto w Alvesa.

76. min. O, znów Valencia atakuje. Piatti wpada w pole karne i bez zastanowienia uderza z ostrego kąta. A szkoda - gdyby się chwilę zastanowił, może uświadomiłby sobie, że nie trafienie w bramkę nie może doprowadzić do remisu.

75. min. Soldado przejmuje piłkę przed polem karnym Chelsea i wycofuje do Feghouliego, który natychmiast uderza. Piłka jeszcze paskudnie odbija się od nogi obrońcy, ale Petr Cech po pierwsze - nie skacze bez sensu, a po drugie - jest duży i potrafi naprawdę daleko sięgnąć.

73. min. Cała seria zmian. W Valencii dwie: za Hernandeza i Banegę wchodzą Feghouli i Jonas. A w Chelsea za Torresa wchodzi Anelka.

72. min. Źle rozegrany rzut rożny Valencii dość płynnie zmienia się w nieźle rozegrany atak Valencii. Ładna wrzutka Hernandeza prosto na głowę Soldado, który jednak robi coś, co jak do tej pory w tym meczu wychodziło mu najlepiej - nie trafia w bramkę.

71. min. Kapitalna interwencja Cecha. Dalekie podanie w pole karne Chelsea, Piatti przyjmuje piłkę na pierś, odwraca się i natychmiast uderza, ale Cech świetnie przerzuca piłkę nad poprzeczką.

70. min. Mata wpada w pole karne Valencii, a zaraz potem pada w polu karnym Valencii. Natychmiast wykonuje tradycyjny w takiej sytuacji wymach ręką, skurcz twarzą i odgłos paszczą, ale sędzia nie daje się nabrać.

69. min.

68. min. Piatti wpada w pole karne Chelsea tylko po to, żeby zorientować się, że on również padł ofiarą błyskawicznych Marsjan obrońców.

66. min.

66. min. Zmiana w Chelsea. Za Ramiresa wchodzi Raul Meireles.

65. min. Wrzutka w pole karne Chelsea. Cech pędzi za uciekającym mu Soldado aż daje się wyciągnąć aż pod samą granicę pola karne. Na szczęście dla niego, po dośrodkowaniu napastnika Valencii okazuje się, że jedynymi piłkarzami przed pustą bramką Chelsea są obrońcy Chelsea.

64. min.

64. min. Dośrodkowanie Banegi z rzutu rożnego. Rami ładnie przeskakuje obrońców Chelsea, ale strzela już niezbyt ładnie. A przede wszystkim, niezbyt celnie.

63. min. Valencia wymianie jakieś 123871293871248 podań przed polem karnym Chelsea. Wygląda całkiem efektownie, ale mogło też oznaczać, że Hiszpanie nie wiedzieli, co właściwie chcą zrobić. To też sugerowałaby ich radość po tym, jak przypadkiem nabita na nogę Lamparda piłka wyszła na rzut rożny.

62. min.

61. min. Soldado być może właśnie zmarnował piłkę meczową. Kapitalne podanie Banegi przez pół boiska, Soldado wychodzi sam na sam z Cechem, ale chyba nadal nie może uwierzyć, jak niesamowicie zagrał jego kolega. Zanim napastnik Valencii ogarnął umysłem to, co się stało, Cech wygarnął mu piłkę spod nóg.

61. min.

60. min. Znów atak Chelsea. Mata mija dwóch rywali, podaje do wbiegającego Cole'a, ale dośrodkowanie obrońcy Chelsea łatwo wybija Ruiz.

59. min. Pierwsza zmiana w Valencii. Za Mathieu wchodzi Piatti.

58. min. Valencia próbuje się odgryzać. Wrzutka w pole karne, Soldado zgrywa piłkę do wbiegającego Hernandeza, ale zagranie okazuje się tylko ilustracją przysłowia ''nec Hernandez contra plures".

56. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lampard! Tym razem Alves nie miał już szans. Malouda łatwo ogrywa Albę, dośrodkowuje prosto do przeoczonego przez obrońców Lamparda, który dokładnie się przygląda, gdzie stoi Alves, po to, żeby uderzyć dokładnie gdzie indziej.

56. min.

55. min. Alvesa próbował już nawet pokonać Rami. Bramkarz Valencii nie dał się zaskoczyć nawet w takiej sytuacji. Tam tym skołował wszystkich, że chwilę później piłkę sprzed jego pustej bramki wykopał Mata.

54. min. I znów Alves broni i znów kapitalnie. Tym razem z pięciu metrów z woleja uderzał Torres, a Alves, cóż, powtarza się.

53. min.

53. min. Jeszcze jednak genialna interwencja Alvesa! Prostopadłe podanie do Ramiresa, który wychodzi sam na sam z bramkarzem Valencii. Uderza, ale prosto w rozciągniętego przed nim Alevsa.

52. min. Natychmiastowa kontra Valencii. tym razem dośrodkowuje Hernandez, ale żeby Soldado mógł czysto uderzyć, musiałby mieć jakieś, hm, pół metra więcej.

51. min. Nieprawdopodobna interwencja Alvesa. Wrzutka Bosingwy w pole karne idealne na głowę Torresa, który uderza tuż przy słupku, ale Alves genialnie odbija piłkę.

50. min. Ładne prostopadłe podanie do Torresa, który wyszedłby sam na sam z Alvesem, gdyby się nie okazało, że Rami jest jak Tyrone z ''Przekrętu" - wcieleniem zła umie się ruszać, kiedy musi.

48. min. Błyskawiczna kontra Chelsea przerwana błyskawicznym ciosem Albeldy wymierzonym rozpędzonemu Maloudzie. Sędzia zauważa, że przepisy na to nie zezwalają i pokazuje kapitanowi Valencii żółtą kartkę.

47. min. I od razu Valencia ma rzut rożny. Sprytne podanie Hernandeza w pole karne do Canalesa, który odgrywa piłkę do Mikela. Dopiero po chwili orientuje się, że Mikel nie gra w jego drużynie.

47. min. Grzesiek:
Jak już piszecie o tych Metazylionach, to od razu mi się skojarzyło z majątkiem Sknerusa McKwacza: 5 multifantastylionów, 9 megabilionów, 7 imagilionów dolarów i szesnaście centów.

Tak, ale spieszymy ze sprostowaniem. To nie tylko majątek Sknerusa, to także dług Valencii. Zła wiadomość jest taka, że Sknerus nie jest zainteresowany zainwestowaniem w Valencię. Ani w żaden inny klub.

46. min. Gramy.

PRZERWA Wbrew temu, co można by sądzić po bezbramkowej pierwszej połowie, to jest naprawdę dobry mecz. Valencia, jak przystało na drużynę młodą i pełną entuzjazmu atakuje, no, z młodzieńczym entuzjazmem. Z kolei Chelsea, jak przystało na drużynę doświadczonych wyjadaczy... Nie, niczego nie wyjada. Za to świetnie się broni. I groźnie kontruje.

45. min. +3 Wrzutka Mathieu do Soldado, który jednak stoi na pozycji spalonej. Sędzia dochodzi do wniosku, że piłkarze potrzebują chwili przerwy na przypomnienie sobie pewnych co bardziej skomplikowanych przepisów.

45. min. +2 Już nie wygląda. Banega dośrodkowuje do rąk Cecha, który miałby większy problem ze złapaniem małego, bezbronnego (i śpiącego) kotka.

45. min. +1 Faul Luiza na Mathieu z boku pola karnego Chelsea. Mathieu wygląda na całkiem zadowolonego.

45. min. +1 eRBe:
Nie wiem jak Bender który gra w Borussii, dokopał z Marsylii aż do Leverkusen i strzelił gola Genkowi, ale jak widzę dzisiejszą celność podań i strzałów graczy Borussii to chyba trochę przestaję się dziwić

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

44. min. Kolejna kontra Chelsea. Wrzutka Ashleya Cole'a w pole karne Valencii, Torres skacze do piłki i robi coś, co z braku lepszego słowa musimy określić mianem strzału.

42. min. Malouda kapitalnie zabiera piłkę Miguelowi pod własnym polem karnym. Piłkarze Valencii koncentrują się na wykrzykiwaniu hiszpańskich odpowiedników słów takich jak "e, no", "szeryfie" i "wolny, no panie sędzio, no". Malouda natomiast koncentruje się na pędzeniu w kierunku bramki Valencii. Przerzuca piłkę na drugą stronę do Bosingwy, ale jego dośrodkowanie łatwo przejmują obrońcy. Tym łatwiej, że nawet Torres dał się złapać na okrzyki piłkarzy Valencii i nie pobiegł za akcją.

40. min. Wykonany przez Matę rzut rożny również. Hm, a może zupełnie niepotrzebnie podśmiewamy się ze słów Alby?

Kto będzie zdziwiony, jeśli za moment Mata strzeli gola?

39. min. Torres tym razem oddaje piłkę do stojącego przed polem karnym Maty, ale jego uderzenie nie sprawia obrońcom kłopotów.

38. min.

38. min. Mata do Torresa na lewe skrzydło i, cóż, patrząc na to, jak Miguel łatwo zabrał napastnikowi Chelsea piłkę przyszło nam do głowy jakieś 50 milionów sposobów, na które lepiej można by wydać 50 milionów funtów.

36. min. Hernandez prześlicznie ogrywa Terry'ego z boku pola karnego, pada jednak ofiarą własnych umiejętności. Kiedy po serii zwodów wreszcie dośrodkowuje okazuje się, że dośrodkowania nie ma kto przyjąć, bo wszyscy koledzy (rywale zresztą też) zebrali się w okolicy, żeby się pogapić.

35. min. Villas-Boas się zastanowił i chyba zasugerował zmianę nastawienia, bo Chelsea wreszcie opuściła swoją połowę. Ładne podanie do Torresa nad głowami obrońców szybko zmieniło się w ładne podanie do obrońców nad głową Torresa.

34. min. jeśli zastanawiacie się, dlaczego tak mało piszemy ostatnio o atakach Chelsea to powiemy tak: Andre Villas-Boas również powinien się zastanowić.

33. min. Jeszcze jedna okazja dla Valencii. Prostopadłe podanie Canalesa do Soldado, który jednak popędził na bramkę trochę za wcześnie. Przynajmniej z punktu widzenia przepisu o spalonym.

31. min. Gdyby to podanie Banegi doszło do Hernaneza - opiewali by je poeci. Ale nie doszło, przez co opiewać je będą co najwyżej statystycy liczący niecelne podania.

30. min.

30. min. Ładna kontra Valencii - Hernandez podaje do Canalesa, który przyjmuje piłkę przed polem karnym i rozgląda się za partnerem. Ale zanim udaje mu się jakiegoś dostrzec okazuje się, że ktoś dodał wody do rozrzuconych w okolicy 10 tysięcy błyskawicznych Marsjan obrońców Chelsea i Canales musiał salwować się ucieczką.

29. min. Mathieu i Alba wymieniają podania na lewym skrzydle, co kończy się dośrodkowaniem lecącym wysoko nad skaczącym do niego Cechem i daleko od biegnącego za nim Soldado. Blisko za to życzących mu powodzenia kibiców na bocznej trybunie.

28. min. Ok, o tym dośrodkowaniu Maloudy wspominamy jedynie z kronikarskiego obowiązku. O tym, że Miguel nieco przyspieszył nadejście sezonu grzybowego również.

27. min.

26. min. Ładny atak Valencii, a potem jeszcze jeden ładny atak Valencii. Najpierw uderza Pablo Hernandez, ale nie trafia w bramkę. Potem kapitalną okazję ma Alba, ale najwyraźniej nie chce sprawiać Cechowi kłopotów i trafia w boczną siatkę.

24. min. Ramiresowi nie pomaga nawet "r" na początku nazwiska. Pomocnik Chelsea leży i nie wygląda, jakby w najbliższym czasie miał wstać.

23. min. Rzut rożny dla Chelsea. Lampard dośrodkowuje, ale Ruiz przeskakuje Luiza pokazując, że jedna twardziej brzmiąca głoska na początku nazwiska może przełożyć się na twardszą grę.

22. min.

22. min. A ten krótko rozegrany przez Valencię rzut rożny całkiem nieźle sprawdziłby się w podręczniku wykonywania stałych fragmentów gry i jak tego nie robić.

21. min.

21. min. Wrzutka Canalesa, po której ani jedna ani druga drużyna nie może się zdecydować na jakieś radykalne rozwiązanie. Piłka trafia w końcu do stojącego przed polem karnym Banegi, który uderza, ale obrońcy blokują jego uderzenie.

20. min.

20. min. Wreszcie mamy jakieś podanie zamiast wybicia i od razu zrobiło się groźniej. Ładne podanie Hernandeza do pędzącego prawym skrzydłem Miguela. Obrońca Valencii wpada w pole karne i uderza w krótki róg, ale Lampard blokuje piłkę.

19. min. Festiwal wybijania trwa. Albelda wybija piłkę udając, że chce podać do Mathieu. Piłkę łapie Cech i wybija nie udając, że miał w planach cokolwiek bardziej konstruktywnego.

18. min. Dalekie podanie w ogólnym kierunku Alby, które jednak okazuje się przebranym podaniem w kierunku Bosingy. Który z kolei okazuje się przebranym Kazimierzem Węgrzynem, przynajmniej sądząc po wybiciu, jakim się popisał.

17. min. Jakub donosi:
Bate chyba chce zaskoczyć Barcę, jakże nietypową, formacją 9 obrońców. Myślicie że poprzecznie zaparkowany autobus Bate będzie równie skuteczny jak ten z Londynu?

A jak są ustawieni? Jeśli w diament, to wróżymy Messiemu kilka naprawdę ciekawych rajdów.

16. min. Ładne podanie przed pole karne do Soldado, który chciał pokazać, że on także potrafi podawać piętą. Zapomniał na swoje nieszczęście, że nie potrafi piętą patrzeć, przez co nie zauważa stojącego tuż za nim Canalesa. Obaj dość długo wyjaśniają sobie, kto powinien dalej rozgrywać piłkę, a kiedy już osiągają porozumienie, obrońcy wybijają im piłkę.

14. min. Rzut wolny dla Chelsea z 25 m. Juan Mata długo pokazuje, że strzelił już na tym stadionie niejedną bramkę i może strzelić kolejną. Po czym znienacka do piłki podbiega Lampard i uderza. Alves jednak ładnie odbija piłkę.

13. min. Błyskawiczna kontra Chelsea. Podanie do Ramiresa, który pędzi na bramkę Alvesa. A potem już tylko sunie, po tym, jak został trafiony w miękkie przez Ruiza. Obrońca Valencii zostaje ukarany żółtą kartką.

12. min. Znów atak Valencii. Ładnie podanie Miguela i jeszcze ładniejsze zagranie piętą Hernandeza do Soldado. Napastnik Valencii zagrywa jednak zbyt nieszablonowo jak dla swoich kolegów i nieco zaskakuje Mathieu podaniem. kiedy Mathieu się zorientował, że ma piłkę i dobrą okazję do strzału zza pola karnego, cóż, nie miał już ani okazji, ani piłki.

10. min. Wreszcie jakiś atak. Canales ładnie podaje na lewe skrzydło do Alby, który odgrywa do wbiegającego Mathieu. Dośrodkowanie obrońcy Valencii, cóż, nie sprawia obrońcom Chelsea kłopotów.

9. min. Chelsea też chyba nie chce sprawiać kłopotów. Mamy kłopoty z napisaniem czegoś pozytywnego o ostatnich kilku minutach.

8. min.

8. min. Valencia od kilku minut nie może za bardzo opuścić własnej połowy. Być może nie chce rywalom sprawiać kłopotów.

6. min. Rzut rożny dla Chelsea. Dośrodkowanie Lamparda, obrońcy wybijają prosto pod nogi Ashleya Cole'a, który natychmiast strzela. Ale nie sprawia tym strzałem bramkarzowi kłopotów.

5. min. Kolejna akcja Chelsea, czy może raczej powinniśmy napisać: kolejny prezent Valencii. Malouda przejmuje piłkę w polu karnym rywali, odwraca się, ale jak się okazuje, długa jest droga między nogą a brzegiem futbolówki. Obrońca w ostatniej chwili wybija piłkę.

5. min. Jędrzej na Facebooku (gdzie bardzo spodobała wam się gra w parafrazowanie Alby):
Nie mogę doczekać się powrotu hiszpańskiej Inkwizycji. Mam nadzieję, że nie sprawi nam kłopotów

Nikt nie spodziewa się kłopotów ze strony hiszpańskiej inkwizycji.

4. min. Zmyłka okazała się zmyłką. Zmylony Banega myli się i zamiast do jednego z kolegów, podaje do rywala. Błyskawiczne prostopadłe podanie do Torresa, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale nie strzela, dostaje bowiem nisko przelatującym Ramim. Sędzie dochodzi do wniosku, że wszystko odbyło się zgodnie z zasadami gry.

3. min. Chelsea się odgryza, ale zbrojna wycieczka okazuje się wyłącznie zmyłką. David Luiz z lewego skrzydła zamiast dośrodkowywać - wycofuje piłkę na własną połowę.

2. min. Pierwsza akcja Valencii. Podanie na lewe skrzydło do Alby, który bardzo cieszy się z powrotu poza boisko, niestety, okazuje się, że sprawia mu to problemy z kontynuowaniem akcji.

1. min. Gramy.

20:37 Tymczasem za nami już jeden mecz tej kolejki. Zenit St. Petersburg pokonał FC Porto 3:1. Być może Porto byłoby nieco łatwiej, gdyby nie musieli przez pół meczu grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Fucile.

20:35 Nie mogę doczekać się powrotu Dartha Vadera. Mam tylko nadzieję, że nie sprawi nam kłopotów.

20:30 Autorem potencjalnego hasła przewodniego dzisiejszego meczu został Jordi Alba z Valencii:
Nie mogę się doczekać powrotu Juana Maty. Mam tylko nadzieję, że nie sprawi nam kłopotów.

Nie wiemy, czy uda nam się dzisiaj zrelacjonować jakiś mecz, bo możemy być zbyt zajęci wyszukiwaniem zastosowań tej frazy, a są ich miliony. "Nie mogę się doczekać powrotu tygrysów bengalskich. Mam tylko nadzieję, że nie sprawią nam kłopotów". "Nie mogę się doczekać powrotu Uruk-hai. Mam tylko nadzieję, że nie sprawią nam kłopotów". "Nie mogę doczekać się powrotu Yog-Sothotha. Mam tylko nadzieję, że nie sprawi nam kłopotów". I tak dalej i tak dalej.