(459)

Liczba oddanych głosów: 591

Wi�cej o wydarzeniu

Guardiola: Xabi Alonso w odbiorze jest najgorszy na świecie

Pep Guardiola po remisie w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck nie umiał powstrzymać się od uszczypliwości w kierunku Xabiego Alonso, który we wtorek osłabił drużynę. - W defensywie jest najgorszy na świecie, ale nie po to go kupiliśmy - powiedział Hiszpan.

Liga Mistrzów. Dietmar Hamann: "Miejsce Lewandowskiego jest w Anglii. United, Liverpool i Arsenal powinny rozbić bank dla niego"

We wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium bezbramkowo zremisował z Szachtarem, a Robert Lewandowski wszedł na boisko tylko na ostatni kwadrans. "Pewnie przechodzi mu teraz przez głowę myśl, że trafił w nieodpowiednie miejsce. On idealnie pasuje do gry w Anglii. Manchester United, Liverpool i Arsenal powinny o niego powalczyć" - uważa ekspert Sky Sports Dietmar Hamann, były piłkarz Liverpoolu.

• 90. min. + 3

Jeśli Szachtar myślał o awansie, to ostatnie pół godziny tego meczu było najlepszą możliwą szansą. Gospodarze nie wykorzystali jednak przewagi jednego zawodnika i do Monachium jadą bez jakiejkolwiek zaliczki. 1/8 finału Ligi Mistrzów wraca więc w średnio atrakcyjnym stylu, ale Pep Guardiola chyba nie jest specjalnie zawiedziony i zakłada, że na własnym stadionie nie będzie miał już większych problemów z załatwieniem sprawy awansu. Wejście Roberta Lewandowskiego niestety nie odmieniło spotkania i Polak nie miał żadnej okazji do strzelenia bramki, ale być może w rewanżu otrzyma szansę od pierwszych minut. My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje, także te jutrzejsze, z kolejnych meczów Ligi Mistrzów.

Sędzia zakończył spotkanie. Bezbramkowy remis we Lwowie.

• 90. min. + 2

Ribery zaatakował nieprzepisowo jednego z rywali i francuz znów wdał się w utarczkę z rywalami. Sędzia tym razem oszczędził zawodników i kartki nie pokazał. A możne już mu się skończyły?

Robben w końcu dostał dobrą piłkę w polu karnym, ale żeby strzelić, musiałby przymierzyć z prawej nogi, więc w ostatniej chwili zmienił zdanie, spróbował przełożyć sobie na lewą, ale w tym czasie powstrzymał go obrońca. Trzy doliczone minuty we Lwowie.

• 89. min.

Jeszcze jedna zmiana w składzie gospodarzy. Boisko opuszcza Luiz Adriano, a wchodzi Hładkyj.

• 87. min.

Obie drużyny myślami chyba już w szatni. Szachtar chce zaatakować, ale wszystkie próby kończą się w okolicach linii środkowej, gdy napotyka jakikolwiek opór ze strony gości. Z ciekawostek możemy nadać, że mecz ogląda 34915 widzów.

• 84. min.

Schweinsteiger ukarany żółtą kartką za faul na Wellingtonie.

• 84. min.

Taison schodzi z boiska. Zastępuje go Wellington.

• 82. min.

Kolejne minuty bez strzału na bramkę. Podanie, drugie podanie, a potem strata i tak to na razie wygląda. Szachtar próbuje wykorzystać grę w przewadze, ale Neuer może spokojnie podpierać słupek.

• 79. min.

Zamieszanie przy linii bocznej po tym, jak Ribery znów był faulowany, ale skończyło się bez kartek. Chwilę później jednak doigrał się Boateng, który faulował Taisona i to on zobaczył żółty kartonik.

• 78. min.

Zmiana w składzie gospodarzy. Boisko opuszcza Douglas Costa, a zmienia go Marlos.

• 76. min.

Chcielibyśmy napisać, że raz jedna, raz druga rzuca się na rywala z kolejną widowiskową akcją, która porywa trybuny, ale jedyne co możemy napisać, to to, że Fred dostał żółtą kartkę za brzydki faul na Riberym.

• 75. min.

Na boisko wchodzi Robert Lewandowski, a schodzi Mario Goetze.

• 73. min.

Szachtar czuje swoją szansę, wie, że jeśli nie strzeli teraz, gdy Bayern na ich terenie gra w dziesiątkę, to w Monachium lepsza okazja do wyszarpania awansu może się już nie nadarzyć. Bayern też jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w zbyt komfortowej sytuacji i gra dużo bardziej asekuracyjnie, angażuje więcej ludzi w defensywie i przez to na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

• 71. min.

Piłka po rzucie rożnym przeleciała przez całe pole karne Szachtara i nie zdołał jej sięgnąć żaden z piłkarzy Bayernu. Szachtar szybko skontrował - na lewej stronie urwał się Costa, który dośrodkował piłkę w pole karne, ale tam nie było jego kolegów z drużyny.

• 68. min.

Kolejna próba dogrania na skrzydło, gdzie na swoją okazję do dośrodkowania czekał już Gotze, ale piłka wylądowała na rzucie rożnym. Po chwili zmiana, Badstuber zastępuje Thomasa Mullera.

• 65. min.

Teixeira wyprowadzał kontrę Szachtara i zatrzymywał go nieprzepisowo Alonso. Hiszpan miał już jedną żółta kartkę z pierwszej połowy, więc teraz zobaczył czerwoną i Bayern dużą część drugiej połowy będzie grał w osłabieniu.

• 63. min.

Próba długiego podania wzdłuż skrzydła do Ribery'ego, Francuz miał jednak mało miejsca, mało czasu i w efekcie jego dośrodkowanie pozostawiło sporo do życzenia. Piłka zamiast w polu karnym wylądowała w okolicach linii autowej na drugim końcu boiska.

• 60. min.

Alonso starł się teraz z Alonso i obaj leżą na murawie. Zawodnicy obu drużyn znów mają sobie wiele do powiedzenia i robi się coraz bardziej nerwowo.

• 58. min.

Douglas Costa dostaje żółtą kartkę jako pierwszy w ekipie Szachtara za powalenie na boisko Ribery'ego. Francuz oberwał od niego łokciem w twarz i przez kilkadziesiąt najbliższych sekund nie będzie zdolny do gry.