0 3

Odśwież
36
Zobacz bramki z meczu na Zczuba.tv

Piłka nożna po raz kolejny udowodniła, że jest bezlitosna. W pierwszej połowie to Spartak prowadził grę, miał około 60% posiadania piłki, przeważał, ale sytuacji bramkowych nie stwarzał. Goście ograniczali się do skutecznej obrony i kilku kontrataków, z których jeden przyniósł skutek. Piękną bramkę zdobył Valbuena - dośrodkowanie w pole karne zamknął Heinze, odegrał z pierwszej piłki do napastnika, który przyjęciem piłki zgubił obrońcę, odwrócił się w kierunku bramki i trafił z 11 metrów w samo okienko!

W drugiej połowie gospodarze musieli się otworzyć i narazili się na dwa kontrataki. Najpierw dość szczęśliwie gola zdobył Remy, a rywali dobił w 68. minucie Brandao, który wykorzystał fatalny błąd obrony gospodarzy.

Wygrana zapewniła Francuzom awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Na kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej mają trzy punkty przewagi nad trzecim w tabeli Spartakiem, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Ostania kolejka niczego już nie zmieni.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +3 Koniec meczu - zwycięstwo Olympique Marsylia 3:0.

90. min. Sędzia przedłuża mecz o trzy minuty.

87. min. Dobre podanie do Brandao, ale tym razem bramkarz szybszy.

84. min. Atakował McGeady, ale jego podanie bardzo niecelne.

82. min. Obie drużyny chcą po prostu dograć mecz do końca.

77. min. Rozpaczliwa próba Spartaka - piłka po strzale z około 25 metrów ląduje 10 metrów obok bramki.

73. min. Tempo wyraźnie spadło. Gospodarze jakby pogodzeni z porażką, gościom nie zależy już na kolejnych bramkach.

68. min. GOL dla Olympique Marsylia! Brandao przejął piłkę po błędzie obrony Spartaku, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem z kilkunastu metrów lewą nogą w długi róg nie dal szansy Dykanowi. Już jest po meczu.

64. min. Czerwona kartka za atak na bramkarza dla Wellitona! Ciężko teraz Spartakowi myśleć o wyrównaniu...

60. min. Zamieszanie w polu karnym gości, bliski dojścia do piłki był Air, ale ostatecznie futbolówka wychodzi poza linię końcową.

58. min. Spartak próbuje odwrócić losy spotkania, wciąż jednak bardzo pewnie gra obrona gości.

53. min. GOL dla Olympique Marsylia! Remy dostał piłkę na 16 metrze, chciał strzelić z pierwszej piłki, ale skiksował... wcale nie fatalnie, bo piłka przelobowała obrońcę, Remy ruszył za nią i strzałem lewą nogą z 12 metrów pokonał Dykana. Piłka po drodze do siatki odbiła się od dwóch słupków - 2:0!

46. min. Zaczęli.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Wciąż przewagę mają gospodarze. Próbują dośrodkowań, podań prostopadłych, ale tak na poważnie to bramkarz gości Mandanda nie musiał się na razie wysilać.

38. min. Welliton ograł dwóch obrońców, wpadł w pole karne, odegrał do Ariego i... w ostatniej chwili podanie przeciął M'Bia. Ale coraz groźniej pod bramką gości.

36. min. Welliton podcinany w polu karnym? Wolfgang Stark innego zdania - gramy dalej.

33. min. Aktywniejszy Spartak. Szarpie McGeady, próbuje Kombarow, na razie jednak skutecznie obrona gości.

30. min. Trzeci rzut rożny dla gospodarzy i po raz trzeci bez zagrożenia.

27. min. Była szansa na kontratak dla Spartaka, ale zwód a la Zidane... wychodził lepiej Francuzowi, niż teraz pomocnikowi gospodarzy.

25. min. Ostre starcie w polu bramkowym - Stranzl staranował bramkarza gości. Sędzia odgwizduje faul.

20. min. Warto było ponudzić się 17 minut, by zobaczyć taką bramkę.

18. min. GOL dla Olympique Marsylia! Piękna bramka Valbueny! Dośrodkowanie w pole karne zamyka Heinze, odgrywa z pierwszej piłki do Valbueny, który przyjęciem piłki gubi obrońcę, odwraca się w kierunku bramki i trafia z 11 metrów w samo okienko!

14. min. M'Bia ukarany żółtą kartką za faul na szarżującym Wellitonie.

12. min. Kombarow strzela z 25 metrów - trafia w obrońcę. Chyba lepiej by zrobił, gdyby podawał do dobrze stawionego Wellitona.

11. min. Obie drużyny chyba sparaliżowana stawką. Nie chcą popełnić żadnego błędu, grają zachowawczo, nie odkrywają się, nie ryzykują.

8. min. Optyczna przewaga gospodarzy, z której na razie nic nie wynika.

6. min. Zabawa w polu karnym mogła dla Spartaka skończyć się tragicznie - piłkę przejęli rywale, ale nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Dykana.

4. min. Będzie dziś ostro i niebezpiecznie - już iskrzy między zawodnikami. Powodem nakładka w wykonaniu zawodnika gospodarzy.

3. min. Od początku ostra walka w środku pola. Żadna z drużyn nie osiągnęła na razie przewagi.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

To bardzo ważne spotkanie dla układu grupy F. Pewna awansu jest już Chelsea, która wygrała wszystkie dotychczasowe spotkania, pozostaje więc walka o drugie miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej. Rywalizują o nie dzisiejsi rywale, którzy uzbierali po sześć punktów - w lepszej sytuacji jest Spartak, bo w pierwszym spotkaniu ograł Olympique 1:0. Jeśli dziś wygra, zapewni sobie awans.