0 2

Odśwież
36
90. min. +2 Koniec.

90. min. Sędzia doliczył dwie minuty.

88. min. Starcie w polu karnym Chelsea. McGeady i Van Anholt w walce o piłkę upadli, ale sędzia z Hiszpanii nie podyktował rzutu karnego.

85. min. Nonszalancja Ashleya Cole'a mogła skończyć się golem dla Spartaka. Obrońca zagrał do bramkarza, a za piłką pognał Wellinton. Minimalnie szybciej był przy niej Petr Czech.

80. min. Wellinton z dystansu. Petr Czech z kłopotami, ale łapie piłkę.

78. min. Od kilku minut wyraźną przewagę ma Spartak. Chelsea już nie myśli o strzelaniu kolejnych goli, tylko o końcowym gwizdku sędziego.

73. min. Świetna okazja dla Chelsea! Malouda podawał w polu karnym, Anelka przepuścił piłkę ale Essien uderzył obok słupka.

70. min. W ostatnich minutach Chelsea ma okazje na strzelenie gola tylko po stałych fragmentach gry. Przed chwilą po dośrodkowaniu Żirkowa z rzutu rożnego próbował trafić Ivanović, ale strzelił niecelnie.

63. min. Piłkarze z Moskwy z upodobaniem strzelają zza pola karnego i są coraz bliżej sukcesu. Tym razem McGeady strzelił tak, że bramkarz Chelsea musiał się wyciągnąć jak długi.

60. min. Następny strzał z dystansu. Kombarow trafił jednak tam gdzie stał Petr Czech.

56. min. Chelsea od kilku minut atakuje bardzo rozważnie, powoli, wymieniając wiele podań. Gościom nigdzie się nie spieszy, a gospodarze, po szalonych atakach w pierwszych minutach drugiej połowy, osłabli.

50. min. Kolejny strzał z dystansu Spartaka i kolejny niecelny. Tym razem mocno, ale nad bramką, huknął Wellinton.

48. min. Ależ okazja dla Chelsea. Anelka wpadł w pole karne, ale miał problemy z opanowaniem piłki. W ostatniej chwili zamiast lobować Dykana, zdecydował się na podanie do tyłu. Nikogo z kolegów tam nie było.

47. min. Ari dostał piłkę przed polem karnym Chelsea. Przez moment zawahał się ze strzałem. Gdy już uderzył, to niecelnie.

46. min. Już gramy po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Drugi gol dla dla Chelsea! Nicolas Anelka wpadł w pole karne, minął obrońcę i strzelił obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza Spartaka.

39. min. Anelka wbiegł w pole karne, ale piłkę spod nóg wybił mu Dykan. Francuz dogonił futbolówkę, ale podał niecelnie do Maloudy.

37. min. Wellinton w starciu z Branislavem Ivanoviciem złapał się za twarz i zaczął się zwijać z bólu na murawie, ale nikt na boisku tego nie zauważył. Zauważyła to tylko kamera. Wellinton po chwili zdziwiony podniósł się i pobiegł dalej.

35. min. Świetna kontra Anelki. Francuz zabrał piłkę obrońcy, minął drugiego i wywalczył rzut rożny.

33. min. Nicolas Anelka przed momentem podawał na skrzydło, ale po chwili zdecydował się na strzał z 25 m. Nad poprzeczką.

29. min. Nico Pareja z rzutu wolnego uderzył bardzo mocno, ale kilka metrów nad poprzeczką. Bramce Chelsea nie zagroził.

28. min. Groźnie pod bramką Chelsea. Ferreira musiał zagrywać do Petra Czecha, bo za jego plecami czaił się Ari.

24. min. Piękny gol dla Chelsea! Jurij Żirkow z 25 metrów, bez przyjęcia, atomowym strzałem pokonał Adrija Dykana. Obrońcy zbyt krótko wybili piłkę. Żirkow, zanim trafił do Londynu, spędził sześć sezonów w CSKA Moskwa - lokalnym rywalu Spartaka.

22. min. Piłkarzom Chelsea ataki nie wychodzą już tak dobrze, jak w pierwszym kwadransie. Spartka rozbija je już 30-20 metrów od bramki.

18. min. Dwa rzuty rożne dla Chelsea w krótkim czasie. Najpierw piłkę wybili obrońcy Spartaka. Po chwili Mikael Essien po wrzutce Florenta Maloudy strzelił niecelnie.

15. min. W odpowiedzi z linii pola karnego groźnie strzelał Malouda. Piłka niewiele minęła lewy słupek bramki Spartaka.

14. min. Świetna interwencja Petra Czecha. Bramkarz Chelsea wykazał się dużym refleksem broniąc nogami zaskakujący strzał Wellintona.

10. min. Ależ teraz okazja dla Spartaka! Kombarow z 15 m strzela nad poprzeczką. Był ostatnim, do którego trafiła piłka po szybkiej kontrze gospodarzy.

7. min. Goście dominują na boisku w Moskwie. Fereirra dośrodkował w pole karne, nikogo tam nie było, ale Chelsea nie opuszcza połowy Spartaka.

5. min. Salomon Kalou ładnie przyjął piłkę na pierś w polu karnym, ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia. Bardzo niecelnie.

3. min. Nicolas Anelka próbował podać w pole karne, ale jego but ugrzązł w sztucznej murawie na stadionie na Łużnikach. Piłkarzom z Londynu może przeszkadzać nietypowa nawierzchnia.

1. min. Już grają.

18:27 Piłkarze obu drużyn są już na boisku.

18:15 Piłkarze Chelsea już się rozgrzewają przed meczem. Łatwo nie będzie, bo w Moskwie 4 stopnie. Kibice na trybunach w czapkach, szalikach i kozuchach.

18:03 Piłkarze obu drużyn wyjdą na boisko za pół godziny.