Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Roma ukarana za ambicję

Odwaga piłkarzy włoskiej drużyny ulatywała z każdym golem strzelanym Romie przez Bayern. Tak dla Rudiego Garcii, jak i innych trenerów w Europie, ten pogrom był ważną lekcją. Guardiola i jego zespół już się rozpędzili.

• KONIEC

Lewandowski po kontuzji odniesionej w meczu ze Szkocją chyba już doszedł do siebie. Gol i ładna asysta. Szkoda, że nie został na boisku do końca meczu, bo mógł jeszcze sobie postrzelać. Postrzelali za to jego koledzy, którzy rozgromili Romę 7:1. Na dodatek gol Romy padł ze spalonego. Na dzisiaj kończymy, dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na następne. A następne już jutro. O 18 Legia gra z Metalistem, a o 20:45 Liverpool z Realem. PA PA

• KONIEC

Michał Zachodny podsumowuje: Gdy wydawało się, że Roma może szukać pocieszenia i polepszenia humorów swoich kibiców przez zdobycie dwóch, trzech goli, szybko złość Neuera (i Guardioli) obudziła Bawarczyków, którzy na nowo ruszyli na gospodarzy. Znów było groźnie, znów te falowe ataki nie dawały spokoju De Sanctisowi. Trudno uznać ten wynik za wypadek przy pracy, gdy Bayern po prostu zaprezentował formę i styl godną samego finału. Czy po takim meczu ktoś jeszcze odważy się grać z nimi jak równy z równym?

• 90. min. + 2

Koniec! Bayern się męczył, ale ostatecznie wygrał 7:1.

Sędziowie nie mają litości. Doliczają dwie minuty.

• 89. min.

Typowy obrazek z tego meczu: bramka chwilowo pusta, ale za chwilę znajdzie się w niej futbolówka. Bramkarz Romy na kolanach, ale za chwilę podniesie się, by znowu upaść.

• 88. min.

Dośrodkowanie Robbena do Ribery'ego, uderzenie z pierwszej piłki po ziemi, minimalnie obok słupka. De Sanctis nadal uważa za stosowne nie interweniować.

• 86. min.

Teraz popisać postanowił się Robben, uderzył z bardzo ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę. De Sanctis nie miał szans na popełnienie błędu. Ale bardzo chciał.

• 85. min.

Roma cofnięta, czeka na kolejne ciosy. Bayern powoli szykuje się do ich zadania. Zostało około pięciu minut.

• 84. min.

Piłkę w pole karne od Robbena dostał Shaqiri, obrócił się i huknął z całej siły i całkowicie ponad bramką. De Sanctis nie miał okazji do błędu.

• 82. min.

Kolejna akcja Bayernu, Rafinha się rozpędził, podał ldo Ribery'ego, ten wpadł w pole karne i chciał piłkę oddać. Ale oddał przeciwnikowi. Roma odetchnęła. Pewnie tylko na chwilkę.

• 80. min.

Uderzył Rafinha, De Sanctis postanowił wybić piłkę do Shaqiriego, który minął obrońcę i trafił do pustej bramki.

• GOOOOOOL

80. min.

1:7! Shaqiri!

• 79. min.

Wszedł Shaqiri, zszedł Goetze. Zszedł Pjanić, wszedł Ljalić.

• 78. min.

Cudowne długie podanie Robbena do Ribery'ego, a Francuz jeszcze pięknie przelobował bramkarza. Nadal pogrom.

• GOOOOOOL

78. min.

1:6! Ribery!

• 76. min.

Z teki redakcyjnego statystyka: w rozgrywkach ligowych Neuer nie puścił gola od 748 minut. Dobra wiadomość dla kibiców Bayernu: dzisiejszy mecz nie ma żadnego wpływu na ten wynik. Zła wiadomość dla sędziów: Gervinho był przy bramce na spalonym.

• 73. min.

Robbenowi już się nie chce więc podaje do Lahma, na przeczekanie, potem dotruchtuje sobie do pola karnego, dostaje piłkę, ale De Sanctis zaczyna od bramki.

• 71. min.

Bernat pomknął lewą stroną, dośrodkował, Lahm podał do Ribery'ego, który się zawahał i piłka została mu odebrana. Wybita i po chwili stracona. A po kolejnej chwili źle podana przez Boatenga.

• 70. min.

Bayern wymienia piłkę, przemnóżcie to sobie przez trzy, skopiujcie, wklejcie i będziecie mieć obraz ostatnich chwil gry. A potem Gervinho przejmuje, podaje do Pjanicia i wracamy do punktu wyjścia.

• 68. min.

Uderzyć z rzutu wolnego z 30 metrów spróbował Alaba. Przymierzył, zrobił to źle. Nad bramką.