Real Madryt

4 0

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Real rozgromił Lyon

Real rozbił w Madrycie Olympique Lyon 4:0. Strzelał gole, choć znajdujący się ostatnio w dobrej formie Gonzalo Higuain i Kaka mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Odśwież
84
KONIEC Uwolniona przez nieznane siły klątwa Lyonu, która terroryzowała Real i straszyła niewinnych juniorów w kazamatach Santiago Bernabeu przez tyle lat, została chyba na powrót zamknięta w swej starożytnej skrzyni. Wygląda na to, że całkiem szczelnie. A do tego dość efektownie. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutro.

90. min. +3

90. min. +2

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1 Briand bez trudu mija Ramosa, ale za jego plecami ujawnia się nagle ukryty dotąd Pepe, który asekurował kolegę.

90. min.

89. min.

89. min. Sergio Ramos w dwóch kolejnych akcjach z rzędu popisuje się w defensywie ładnymi sztuczkami technicznymi. Trener gości nadal zachowuje trzecią zmianę na specjalną okazję.

87. min. Cristiano Ronaldo wciąż nie ma gola w tym meczu. A ponieważ nie ma go wciąż, to nie ma go coraz bardziej. A ponieważ nie ma go coraz bardziej, a do tego inni go mają, to on tym bardziej chce go mieć. I tak powstają tak niecelne strzały, jak właśnie ten przed chwilą.

86. min.

85. min. Cristiano Ronaldo jest zły, że Reveillere zabrał mu piłkę jak dziecku i w rewanżu zdecydował się na faul wart żółtą kartkę. Choć komentatorzy widzieli tę sytuację nieco inaczej: "To przypominało trochę kultową scenę z Indiany Jonesa, gdy gościu tak machał tymi mieczami, a Indiana Jones po prostu wyjął kolta i go zastrzelił".

83. min. Kaka i Higuain postanawiają zabawić się z obrońcami, przez co zamiast bramki wracają z pola karnego rywali z odgwizdanym spalonym.

81. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kaka wrzuca na dalszy słupek, z Sergio Ramosem wyskakuje w powietrze dwóch rywali, którzy uniemożliwiają mu oddanie strzału, ale piłka zatrzymuje się właśnie na Ramosie, który spokojnie opada z nią na ziemię i potężnie uderza z kilku metrów do bramki.

80. min. Druga zmiana w Lyonie. Dabo za Gomisa.

79. min. Kapitalne podanie Di Marii do Higuaina, który przyjmuje piłkę na nogę, ale natychmiast wpada w niego rozpędzony obrońca, który czysto zabiera mu piłkę. A właściwie umożliwia Llorisowi przejęcie piłki.

77. min. Marcelo posyła w polu karnym fantastyczne, krótkie podanie do Coentrao, który dla równowagi fatalnie strzela (lub wrzuca), wprost w ręce bramkarza.

75. min.

75. min. Podanie Cristiano Ronaldo prawie kończy bieg w siatce, a wślizg Brianda prawie kończy mecz Di Marii. Żółta kartka.

74. min.

74. min. Ciekawe czy Antoni Piechniczek byłby dumny z Llorisa, który pewnie już dziesiąty raz piąstkuje dzisiaj piłkę, a za każdym razem w inny sposób.

73. min. Temat naleśników jakoś ''przylgnął'' dziś do naszej relacji. Jakub zwraca się do Kamila-kucharza:
Nawiązując do ostatniej kolejki Ekstraklasy - ciekawe przy ilu pomagałeś sobie ręką...

73. min. Higuain od razu wprowadza sporo zamieszania w polu karnym Lyonu, ale otoczony przez trzech obrońców rywali rzuca piłkę i poddaje się.

72. min. Ostatnia zmiana w Realu. Higuain za Benzemę.

70. min. Gooooooooooooooaniema! Cristiano Ronaldo bardzo ładnie oszukał dwóch obrońców i uderzył, korzystając z tego, że Lloris był zasłonięty. Piłka po ładnym uderzeniu wpadła do bramki, ale sędzia trzeźwo zauważył, że stojący na spalonym Kaka dotknął jeszcze piłkę. Kaka w ciągu dwóch minut obrywa drugą nisko przelatującą klątwą.

69. min. Pisze do nas Magda:
Kulinarnie dziś na zczuba.pl, w takim razie: Pepe chyba chciał z Khediry ubić bitą śmietanę do tych naleśników...

68. min. Kaka przedstawia: najbardziej samolubną akcję tygodnia. Brazylijczyk pędzi na bramkę Llorisa i zamiast odegrać znakomicie ustawionemu Marcelowi, postanawia w znacznie trudniejszej sytuacji kończyć akcję sam. I uderza obok bramki. Marcelo rzuca jakąś starożytną klątwę.

68. min. Lyon uznał, że jeżeli będzie prowadził grę na własnej połowie, to nie straci już dzisiaj więcej bramek.

66. min.

66. min. Druga zmiana w Realu. Kaka za Oezila. Pierwsza zmiana w Lyonie. Ederson za Gourcuffa.

64. min.

63. min. Di Maria robi coś, co dałoby się nazwać kapitalnym zagraniem piętką w polu karnym, gdyby tylko nie trzeba było tego nazwać pomyleniem nóg, oddaniem piłki rywalowi i szczęśliwym ujściem z życiem.

62. min. Kamil precyzuje sprawę straconych naleśników:
Trzy padły ze spalonego (sędzia nic nie gwiżdże), a dwa wynikły z nieudanych przerzutów na drugą stronę.

61. min. Pierwsza zmiana w Realu. Coentrao za Khedirę.

60. min. Oezil ładnie uderza z dystansu, ale Lloris świetnie broni. Po chwili wrzutka z rzutu rożnego i najwyżej wyskakuje Pepe, który przy okazji rozbija łuk brwiowy... Khedirze. Furia Pepe naprawdę nie zna umiaru. Ani barw klubowych.

59. min. Zamieszanie w polu karnym Realu. Casillas ściąga ręką wysoką wrzutkę, do pustej bramki dobijać chce dobrze ustawiony Gourcuff, ale zew bramki czuje też Gomis, który robi wszystko, żeby dorwać się do piłki, blokując tym samym sytuację koledze niczym najlepiej opłacany obrońca Realu.

57. min. Lyon tak długo konstruuje akcję, że zablokowany strzał Fofana wydaje się jednym z większych rozczarowań sezonu.

55. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Spore zamieszanie w polu karnym Lyonu, obrońcy nie radzą sobie z wybiciem piłki, Oezil próbuje podać do stojącego na linii bramkowej Benzemy, ale uprzedza go Cissokho, który pakuje piłkę do własnej siatki. Bramka pierwotnie zostaje uznana Oezilowi, a kilkanaście minut później, hmm, Llorisowi. Chyba potrzebujemy powtórki. Kilku powtórek.

54. min. Jakub:
Do Kamila: Co do naleśników to uważaj tylko na spalone :)

53. min. Briand wykazuje się sporą złośliwością. Przerzuca piłkę do Cissokha w taki sposób, żeby ten wierzył, że ma szanse do niej dojść, ale w ostatniej chwili przekonał się, że jego trud był daremny.

51. min. I kolejna wrzutka na nogę Benzemy, który w niełatwej sytuacji całkiem ładnie uderza z woleja. Ale piłka znowu mija słupek bramki Llorisa.

49. min.

49. min.

49. min. Pepe biegnie prawym skrzydłem i wrzuca na głowę ustawionego tuż przed bramką Benzema, ale Francuz strzela tuż obok słupka. Chyba dobrze się stało, bo w tym odcinku nie czekałby nas już żaden cliffhanger.

47. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benzema rewanżuje się nowym kolegom, oszukując Konego, wbiegając w pole karne i wystawiając Khedirze, który w tej sytuacji nie mógł nie trafić.

48. min. Pisze Kamil:
Ja własnie robie swoje pierwsze w zyciu nalesniki, wynik 6:5 dla mnie, pozdrawiam z kuchni.

Kamilu, uważaj na te stracone. Na wyjeździe może się to okazać nie do odrobienia.

47. min. Real tym razem wolno konstruuje akcję. Marcelo wymienia podania z Cristiano Ronaldo, w końcu piłka zostaje posłana Benzemie, który próbuje odegrać z pierwszej piłki do kolegi, ale odgrywa do byłego kolegi, z Lyonu.

46. min. Gramy.

PRZERWA Im dalej w mecz, tym bardziej Lyon starał się odgryzać kontratakami, ale w 3654 odc. naszego serialu górą są gospodarze. Całkiem zasłużenie. Teraz czas na reklamy, a po nich dokończenie dzisiejszego odcinka.

45. min. +1 ...i dość szybko kończy pierwszą połowę.

44. min. Sędzia dolicza jeszcze osiem meczów między między tymi drużynami...

43. min.

42. min. Xabi Alonso uderza z rzutu wolnego, Pepe wbiega tuż przed Llorisa zasłaniając mu tor lotu piłki, a Francuz i tak genialnie broni!

39. min.

38. min. Goaaaaaaniema!!! Małe zamieszanie, w czasie którego co bardziej wrażliwi kibice mogli się spodziewać, że kartka przeznaczona dla Xabiego Alonsa ma kolor czerwony, ale gdy już otworzyli oczy zobaczyli, że Hiszpan nadal jest na boisku. A poszło o to, że Hiszpan strzelił gola z rzutu wolnego, nie bacząc na brak gwizdka sędziego. Gol nieuznany, Alonso przywołany do porządku.

36. min. Kolejne świetne, bardzo długie podanie Xabiego Alonsa do Benzemy w pole karne. Napastnik wyprzedził obrońców, ale sam został wyprzedzony przez piłkę.

34. min. Obie drużyny są zdania, że nie ma sensu zwalniać tempa i pomyślą o tym w przerwie. Najwyraźniej nie chcą nas znudzić swoimi meczami. Chociaż przed chwilą sam Bastos na spalonym mógł się trochę nudzić.

32. min. Reveillere fauluje Marcela tuż przed linią końcową. Xabi Alonso znowu wrzuca w pole karne, ale goście znowu wyrzucają z niego rywali.

30. min. Statystyka pokazuje, że Real ma jak dotąd 66 proc. posiadania piłki. To wynik, na jaki nie mógłby sobie raczej pozwolić w meczu z Barceloną. Pytanie brzmi, jaki wynik miałby wtedy Lyon.

28. min. Goaaaaaaaaaaaniema! Michel Bastos kapitalnie dośrodkowuje do Gomisa, który świetnym wolejem pakuje piłkę do siatki, ale sędzia twierdzi, że był spalony. Piłkarze Lyonu jednomyślnie twierdzą, że sędzia *&%*&%.

27. min. Świetny atak Realu, Benzema znajduje się z piłką kilka metrów przed bramką, ale Lloris wybiega w jego stronę i dzięki temu blokuje uderzenie.

25. min. Obrońcy Realu nieco się pogubili, a Marcelo nawet bardzo - popełnił fatalny błąd, który wyglądał, jakby postanowił po prostu błyskawicznie odskoczyć od Brianda, który z kolei dobył piłki i natychmiast uderzył. Obok słupka.

23. min. Goooooooooaniema! Marcelo i Cristiano Ronaldo rozegrali akcję meczu! Kapitalna seria podań zawodników Realu, którzy na niewielkiej przestrzeni fantastycznie rozklepali defensywę Lyonu. Uderzenie Marcela nieco minęło jednak słupek bramki Llorisa.

22. min.

21. min. Cristiano Ronaldo łatwo mija dwóch rywali, choć Reveillere jakoś się trzyma i próbuje nadążyć za Portugalczykiem, więc Ronaldo ma niewielką przestrzeń na wrzutkę. I wrzuca w ręce Llorisa.

19. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Oezil wrzuca z rzutu rożnego na bliższy słupek, Cristiano Ronaldo sprytnie przedłuża, a zamykający akcję Benzema wpycha piłkę do bramki.

18. min. Mourinho bardzo odważnie drapie się po głowie.

16. min. Oezil po raz kolejny faulowany przed polem karnym, tym razem jednak nieco dalej, więc do piłki podchodzi Xabi Alonso i bardzo mocno wrzuca. Lloris po raz kolejny odważnie wybiega i piąstkuje. A potem krzyczy "ała, moje obolałe ręce".

14. min. Dośrodkowanie goni dośrodkowanie. Chyba należałoby zacząć się zastanawiać czy na boisku nie ma kilku piłek. Póki co obrońcy radzą sobie z wybijaniem piłki, choć kilka dramatycznych piąstkowań zaliczył i Lloris.

13. min. Cristiano Ronaldo ładnie kiwa przed polem karnym Lyonu, lecz tuż przed wbiegnięciem w nie piłka zostaje mu odebrana. Zadowolony z siebie Lovren sam postanawia sprawdzić czujność Llorisa i wycofuje do niego piłkę w taki sposób, że niektórzy uznali by to za strzał. Lloris jest jednak czujny.

12. min. Rzut wolny dla Realu po faulu na Oezilu. Najefektowniejszą częścią strzału Cristiano Ronaldo było jednak jego ustawienie w charakterystycznym rozkroku.

10. min. I kontratak Realu. Bardzo długie podanie do Benzemy, który uciekł obrońcom, wyszedł sam na sam z Llorisem, lecz gdy już witał się z piłką, pożegnał go nieco szybszy Lloris.

9. min. Pierwsza groźna akcja Lyonu, Casillas po raz pierwszy zmuszony do wykonania ładnej figury w bramce. Briand nie trafił jednak w bramkę po podaniu Bastosa.

8. min. Cristiano Ronaldo stoi tuż przed bramką, ma jednak do pokonania ostry kąt. No bo kto by się spodziewał, że inną poważną przeszkodą okaże się konieczność trafienia w piłkę? A Portugalczyk nie trafił.

7. min. Cristiano Ronaldo uderza z kilkunastu metrów. Lloris wybija na kilka metrów w swoją lewą stronę, ale Ronaldo nie zdecydował się biec za piłką po strzale.

5. min. Cristiano Ronaldo podaje prostopadle w pole karne do Benzemy. I po raz kolejny w kluczowym momencie przecina jeden z obrońców Lyonu. Moment nieuwagi może być jednak dla nich zabójczy. No, może nie zabójczy, ale też bardzo przykry.

3. min. Tym razem długie podanie Xabiego Alonsa do Marcela, który opanowuje piłkę w polu karnym na tyle późno, że najkorzystniejszym zagraniem okazuje się wybicie na aut.

2. min. Real chce chyba udowodnić talent do podtrzymywania przełamywania klątw i od razu rzuca się do ataku. Długa piłka Khediry w pole karne do Cristiano Ronaldo, ale obrońcy przecinają podanie.

1. min. Gramy.

20:40 Oczywiście, moglibyśmy po raz setny (w przybliżeniu) opowiedzieć historię odpadającego w ćwierćfinale Realu czy klątwy Lyonu, ale zajęci przygotowywaniem naszej encyklopedii postanowiliśmy wyręczyć się koleżankami z Ciach, które przeprowadzą też swoją własną relację z tego meczu. Ale aż tak bardzo wyręczać się nie będziemy.

20:35 A wcześniej rozegrany został mecz CSKA Moskwa z Trabzonsporem, zwanym też zapewne przez poszukiwaczy sukcesów naszych rodaków "polskim Trabzonsporem". Arkadiusz Głowacki zaliczył gola ze spalonego i żółtą kartkę, Paweł Brożek zaliczył przebywanie na boisku w drugiej połowie, a Adrian Mierzejewski zaliczył naprawdę świetny mecz. Tyle że CSKA zaliczyło zwycięstwo 3:0.

20:30 Pierwszy mecz Realu z Lyonem datuje się na 654 rok p.n.e. Prawdopodobnie było to spotkanie towarzyskie, zorganizowane przez Kartaginę na cześć założenia nowej kolonii na Ibizie. Całą historię spotkań tych dwóch drużyn można będzie prześledzić w ekskluzywnie wydanej, czternastotomowej encyklopedii, którą właśnie przygotowujemy. Ale nie zamierzamy się spieszyć, więc nie czekajcie. Wiemy jednak, że historia bardziej od rzeczywistości liczy się tylko dla historyków i pracowników "Tygodnika Kibica". Skupmy się więc na dzisiejszym spotkaniu.