Real Madryt

2 0

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Wielki wieczór Ronaldo

W hicie fazy grupowej Realowi wystarczył kwadrans, by zdobyć dwie bramki i zapewnić sobie zwycięstwo z Milanem 2:0. Cristiano Ronaldo pierwszego gola strzelił, przy drugim asystował

Odśwież
Grupa E: Roma - FC Basel 1:3 (21. Borriello - 12. A. Frei, 44. Inkoom, 92. Cabral)
Bayern Monachium - CFR Cluj 3:1 (32. Cadu (sam.), 38. Panin (sam.), 77. Gomez - 28. Cadu, 86. Culio)

Grupa F: Spartak Moskwa - Chelsea 0:2 (24. Żyrkow, 43. Anelka)
Olympique Marsylia - Żilina 1:0 (48. Diawara)

Grupa G: Real Madryt - Milan 2:0 (13. C. Ronaldo, 14. Oezil)
Ajax Amsterdam - Auxerre 2:1 (7. De Zeeuw, 41. Suarez - 56. Birsa)

Grupa H: Arsenal - Szachtar Donieck 5:1 (19. Song, 42. Nasri, 60. Fabregas (k.), 66. Wilshere, 69. Chamakh - 82. Eduardo)
Sporting Braga - Partizan Belgrad 2:0 (35. Lima, 90. Matheus)

Poczta działa jak zawsze. Piszcie na zczuba@g.pl
88
KONIEC MECZU Piłka rzadko bywa tak prosta, jak dzisiaj. Real był wyraźnie lepszy od Milanu i zasłużenie wygrał. Cóż z tego, że pierwsza bramka była niespodziewana, a druga przypadkowa. Mogły paść inne. Świetny występ zaliczył Cristiano Ronaldo, który umiejętnie równoważył dobrą postawę na boisku i niesmak, jaki budziły jego teatralne upadki. Trzeba jednak przyznać, ze Real pod wodzą Mourinho zaczyna wreszcie wyglądać jak drużyna, która jest w stanie przejść 1/8 finału. Milan wygląda za to, jak drużyna, która jest w stanie... eee... wyjść z grupy. Dwóm kolejnym zespołom przyjrzymy się już jutro. Dziękuję za relację i zapraszam na środę.

90. min. +4 Milan tak długo przeprowadzał swój ostatni atak, że sędzia nie czekał i odgwizdał koniec spotkania.

90. min. +3 Jeszcze jedno uderzenie Realu z dystansu. Amelia pewnie łapie piłkę

90. min. +1 Znowu atak Ronaldo, który kilkakrotnie markuje strzał, wprowadzając popłoch w szeregach obronnych Milanu, ale w końcu odgrywa do Granero, który próbuje naśladować kolegę, ale szybko traci piłkę.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Ostatnia zmiana. Benzema za Higuaina.

88. min. Ibrahimovic walczy o piłkę tak zaciekle, że nie zauważa nawet, kiedy przekracza cienką linię dzielącą grę zgodną z przepisami od gry z przepisami niezgodnej. Sędzia był za to czujny i zauważył.

86. min. Zmiana w Realu. Esteban Granero za Di Marię.

84. min. Milan w końcu przycisnął. Potężny strzał Robinho po ziemi musiał wybijać na róg Casillas. Ronaldo rewanżuje się jednemu z niezwykle licznych prześladowców i fauluje rywala bez piłki. Sprytnie wybrał moment, którego sędzia nie mógł widzieć.

82. min. Pierwsza zmiana w Realu. Diarra za Oezila.

81. min. Inzaghi od razu wprowadza mnóstwo zamieszania w polu karnym gospodarzy. Niczyja piłka toczy się po łuku i mija słupek bramki Casillasa. Kilku mediolańczyków próbowało dobijać, ale obrońcy Realu dobrze blokowali. Żółtą kartkę zobaczył jeszcze Oezil, który brutalnie powstrzymywał jednego z rywali.

80. min. Tym razem żółta kartka dla Antoniniego, który mógł powstrzymać się przed wpadnięciem w rywala, ale postanowił skorzystać z okazji i jednak się w niego wbić.

78. min. Ostatnia zmiana w Milanie. Inzaghi za Pato. Real wciąż bez zmian.

77. min. Ronaldo trafia w jednego z zawodników w murze, piłka upada kilka metrów od bramki, gdzie znajduje się trzech zawodników Realu, ale żaden z nich nie zdołał wtoczyć bezpańskiej futbolówki do bramki.

76. min. Bonera wybija piłkę prosto pod nogi Oezila, który stoi tuż przed polem karnym. Boateng nie zastanawia się i natychmiast go fauluje, za co dostaje żółtą kartkę.

74. min. Oezil dośrodkowuje w taki sposób, że widać, że nie czułby się źle, gdyby piłka po prostu wpadła do bramki. Wybicie na rzut rożny i poprawka Oezila. Piłka trafia do Di Marii, który popisuje się piękną sztuczką techniczną i po wykonaniu zadania traci zainteresowanie akcją.

73. min. Jest i żółta kartka. Bonera fauluje Higuaina zanim ten zdążył mu uciec i wpaść z piłką w pole karne.

72. min. Druga zmiana w Milanie. Robinho za Ronaldinho.

71. min. Marcelo kiwa trzech obrońców i podaje krótko do Cristiano Ronaldo, który z niecałych dziesięciu metrów trafia z pierwszej piłki w stadio Atletico Madryt.

70. min. Kolejny atak Realu, obrona Milanu zachowuje się niezwykle beztrosko i tylko dzięki świetnej interwencji Antonioniego, który tak naprawdę musiał sobie radzić w tej akcji sam, piłka nie trafia do Higuaina, który znalazłby się wtedy w sytuacji sam na sam z Amelią.

69. min. Być może Boateng musnął Ronaldo, ale Portugalczyk wykonuje ruch, jak gdyby chciał pokazać, że właśnie wycięto mu nerkę. Sędzia sprawdza, tłumaczy niezadowolonemu Portugalczykowi, że nie widzi śladów skalpela i oddala jego pretensje.

67. min. Boateng i Pato próbują dwójkowej akcji, ale po sposobie jej rozgrywania widać, że byłoby im dużo łatwiej, gdyby nie musieli próbować. Kompletnie nie wiedzą, co zrobić i polują na przypadek, który dość długo im sprzyja. Piłka trafia jednak w końcu do Casillasa.

65. min. Cristiano Ronaldo znowu jest faulowany. Portugalczyk nie martwi się jednak o własne zdrowie tak bardzo, jak o losy drużyny - nie zdążył jeszcze nawet upaść, a już patrzył w stronę sędziego. Arbiter podyktował rzut wolny i Ronaldo mógł spróbować kolejnego strzału. Prosto w mur.

63. min. Khedira trzy razy strzela na bramkę Milanu. Dwa pierwsze uderzenia zostają zablokowane, trzecie też, ale przez dach. To trzecie było jednak poprzedzone piękną akcją Realu - Marcelo swobodnie kiwał obrońców gości w polu karnym, po czym ładnie odegrał do Oezila, który świetnie znalazł Khedirę.

61. min. Zambrotta udaje, że poluje łokciem na twarz Ronaldo, której jednak nie dotyka. Tak naprawdę jest od tego bardzo daleko. Ronaldo czuje się jednak dotknięty już samym zamiarem i łapie się za twarz tak, jakby właśnie się dowiedział, że przestają produkować jego ulubiony żel.

60. min. Ronaldinho przebiegł kilka metrów i postanowił spróbować długiej wrzutki w pole karne do nikogo, który jeszcze na początku pierwszej połowy występował w zespole gospodarzy.

59. min. Zmiana w Milanie. Kevin Prince Boateng za Gattuso.

57. min. Seria zwodów Di Marii i kolejna techniczna wrzutka do wbiegającego w pole karne Higuaina. Napastnik był zupełnie niepilnowany, więc gdyby zdążył dobiec do piłki, powinien bez trudu strzelić gola z kilku metrów.

55. min. Dwie groźne akcje gospodarzy jedna po drugiej. Najpierw wrzutka Di Marii na głowę Higuaina, który jednak uderza niezbyt mocno, a następnie seria podań w polu karnym Milanu, po której Khedira próbował technicznie uderzać, ale spóźnił się z kopnięciem.

53. min. Zupełnie nieatakowany przez nikogo Marcelo zamiast podać piłkę któremuś z kolegów na boisku, postanawia podać piłkę któremuś z kolegów na ławce rezerwowych. Albo tamtych bardziej lubi, albo właśnie została obnażona jego zupełna nieznajomość zasad piłki nożnej.

51. min. Próba przyjęcia piłki ręką w polu karnym Realu kończy się dość przewidywalnie - przerwaniem akcji przez sędziego. Arbiter w ogóle nie ma fantazji.

50. min. Ciekawe rozegranie Realu. Piłka zostaje wystawiona Ronaldo bardziej do środka boiska, Portugalczyk bierze ogromny zamach, uderza obok bramki i boleśnie nadziewa się na nogę Ronaldinho.

49. min. Gattuso po raz drugi w ciągu dwóch minut ostro kopie po nogach Ronaldo. Sędzia po raz drugi odgwizduje przewinienie.

47. min. Pato totalnie przypadkowo kiwa kolejnych obrońców Realu, ale osobiście wierzy, że to zasługa jego umiejętności, dlatego postanawia kiwać tak długo, aż skończy się druga połowa. Wcześniej jednak traci piłkę.

46. min. Gramy.

kejoo:
Co redakcja ZCZUBA powiedziałaby na to, żebyśmy zebrali podpisy, aby piłkarze w przerwie nie schodzili do szatni, tylko od razu rozpoczęli drugą? A niech się pomęczą. Jestem jeszcze za tym, aby kibice mogli załatwiać potrzeby fizjologiczne na boisku. Ahhh... Rozmarzyłem się, przepraszam. To co, piszemy petycje ?

Jeśli w petycji znajdzie się ustęp, że redakcja Z Czuba może załatwiać potrzeby fizjologiczne przy swoim biurku... Nie, wtedy też się jednak nie podpiszemy, przykro nam.

PRZERWA Wygląda na to, że mecz zaczął się dla Milanu trochę za szybko. Włosi przeprowadzili kilka niezłych akcji, ale Real zasłużenie prowadzi. Madrytczycy mieli wiele okazji bramkowych, grają szybko, uważnie w obronie i nic nie zapowiada tego, żeby w drugiej połowie miało się to zmienić.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Real z piłką pod polem karnym Milanu. Sędzia przeszkadza w rozgrywaniu akcji, więc Oezil po prostu go odpycha. Sędzia jest tak zaskoczony, że po meczu prawdopodobnie obejrzy tę sytuację jeszcze raz na wideo.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

44. min. Kolejna świetna akcja gospodarzy. Ronaldo rozgrywa sobie piłkę z Oezilem w polu karnym, ale strzał tego ostatniego zostaje zablokowany.

43. min. Pięciu madrytczyków pędzi na trzech obrońców Milanu. Di Marii sprytnie kombinuje, że skoro mają prawie dwukrotną przewagę liczebną, to nikt nie podejrzewa, że będzie próbował do końca biec z piłką sam. Puszcza sobie piłkę obok obrońcy, ale Amelia jest przy niej pierwszy.

41. min. Bardzo groźny kontratak Milanu, ale Ibrahimovic fauluje obrońcę przy próbie przyjęcia piłki w polu karnym.

40. min. Higuain dobrze podaje w pole karne szybko wybiegającemu w nie Cristiano Ronaldo, który zagrywa piłkę wzdłuż bramki. Gattuso tak długo zwleka z jej wybiciem, że prawie pozwala Di Marii na strzelenie gola.

38. min. Błąd Bonery, zastępującego Silvę i Real rusza z błyskawicznym kontratakiem. Higuain też postanawia nikomu nie podawać i w końcu jeden z obrońców wybija mu piłkę spod nóg.

36. min. Ronaldo pędzi z piłką od połowy boiska. Wielokrotnie ma okazję podać dobrze ustawionemu Marcelo, ale decyduje się kiwać kolejnych piłkarzy. Co chwila przerzuca sobie piłkę z jednej nogi na drugą, grożąc, że za chwilę odda strzał. W końcu spełnia groźbę i zmusza Amelię do świetnej interwencji.

34. min. Ronaldinho wrzuca piłkę do niepilnowanego Seedorfa, który uderza z woleja z ostrego kąta. Casillas, odprowadzając piłkę wzrokiem, ma okazję sprawdzić czy dobrze widzi z daleka.

32. min. Seedorf potrzebuje ponad ok. pół minuty, żeby wybrać, w którą stronę chce wyrzucić aut. Często mówi się, że pierwsza myśl jest najlepsza...

30. min. Casillas spodziewał się dośrodkowania. Mur spodziewał się dośrodkowania. Znajdujący się w polu karnym gracze Milanu spodziewali się dośrodkowania. Legendy, które błyskawicznie narosły wokół tego rzutu wolnego mówią, że nawet Pirlo spodziewał się dośrodkowania. A Pirlo uderzył piłkę lecącą idealnie w okienko bramki Casillasa, który fantastycznie obronił.

28. min. Xabi Alonso jest oburzony małą liczbą fauli w tym meczu i postanawia poprawić statystykę, faulując Pirlo tuż przed polem karnym.

26. min. Pirlo wpada z prawej strony pola karnego, przerzuca obrońców Realu i gdy już nawet piłka myślała, że za chwilę zostanie kopnięta przez Ibrahimovica i nieuchronnie wpadnie do bramki, jeden z obrońców Realu włącza nitro i wybija piłkę poza pole karne.

wwwmalpa:
Oezil ma oczy osadzone dość podobnie jak Peszko, może to znaczy, że w czwartek Peszko strzeli gola Manchesterowi City i Lech pzegra tylko 5:1?

Odważna teoria. Na wszelki wypadek piłkarze z Poznania mogliby też wykąpać się w basenie pełnym żelu do włosów.

24. min. Marcelo w kolejnym rajdzie lewym skrzydłem. Wychodząc poza boisko zdołał jeszcze dośrodkować, ale nie była to najłatwiejsza sytuacja dla Higuaina, który próbował uderzać głową i nieźle spudłował.

22. min. Milan z kolei nie wygląda, jakby stosował filozofię Di Marii, bo patrząc na ruchy i miny Włochów nie wydaje się, żeby myśleli, że skoro Real mógł strzelić dwa gole w dwie minuty, to oni też tak mogą.

20. min. Di Maria widzi lukę w obronie Milanu i myśli, że skoro Ronaldo może, to on tym bardziej. Może i ma rację, ale żeby to udowodnić będzie potrzebował przynajmniej jeszcze jednej okazji.

18. min. I pierwsza poważna akcja Milanu. We dwójkę próbowali skonstruować ją Pato i Ibrahimovic, ale za często odgrywali sobie piłkę w polu karnym Realu i obrońcy w końcu zorientowali się, że ktoś próbuje ich zrobić w konia.

16. min. Nawet murawa na Santiago Bernabeu przestała już liczyć, ile razy padał dzisiaj na nią Cristiano Ronaldo. Pomocnik po raz kolejny przewraca się w polu karnym. Tym razem po prostu się poślizgnął.

14. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Oezil! Kolejna akcja Realu, Oezil dostaje piłkę w polu karnym i uderza. Bramkarz się rzuca, piłka odbija się od głowy jednego z obrońców i totalnie oszukuje Amelię, wpadając wysokim lobem do siatki bramki. Niezwykle pechowo stracona bramka.

13. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo! Portugalczyk uderza z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego. Piłka przelatuje przez ogromną dziurę w murze i piłka trafia do siatki tuż przy lewym słupku bramki Amelii.

11. min. Xabi Alonso stoi z piłką tuż przed polem karnym Milanu i czeka na bezsensowny faul Pato. Ale przecież Pato nie byłby tak bezmyślny... O, no proszę.

9. min. Oezil zmierza w pole karne, podaje do Di Marii, który natychmiast mu odgrywa, ale piłka trochę spóźnia się względem kolegi Niemca i akcja kończy się dość niespodziewanie nawet dla piłkarzy Realu.

7. min. Di Maria postanawia zmienić strategię i decyduje się na bezpretensjonalny strzał z kilkudziesięciu metrów. Piłka bezczelnie przelatuje nad poprzeczką. I jeszcze nad tym czymś, co jest nad poprzeczką, czyli nad trybunami.

5. min. Znany ze swoich barokowych podań Angel Di Maria prezentuje wrzutkę wysmakowaną, wysublimowaną i mającą w sobie dużo klasy, tyle że skierowaną do przebywającego akurat w polu karnym nikogo.

4. min. Cristiano Ronaldo w identycznej akcji, co minutę temu, tyle że tym razem, wbiegając w pole karne, przewrócił się zupełnie niechcący.

3. min. Cristiano Ronaldo postanowił wrócić do gry, ale tak nie do końca i wbiegając w pole karne wypróbował zwód, którego nauczył się kiedyś podczas szkoły przetrwania (padnij tak, jak gdybyś był piłkarzem i chciał zobaczyć żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego). Zagranie nie do końca mu się udało, bo żółtej kartki nie zobaczył.

2. min. Sędzia przerywa grę, bo na boisku pojawia się kibic, który z powodzeniem ucieka czterem porządkowym. Każdy odcinek "Benny'ego Hilla" musi jednak się kiedyś skończyć. Kibic zostaje wyprowadzony, zaraz wrócimy do gry.

1. min. Gramy.

20:43 Ibrahimovic ominął skórkę od banana.

20:40 Milan może czuć się dzisiaj na tyłach naprawdę niepewnie. Sprawdziły się pesymistyczne prognozy, według których Thiago Silva miał nie zdążyć z wyleczeniem kontuzji przed tym spotkaniem. Na dodatek Christian Abbiati doznał urazu na treningu przed meczem i zastąpić go musi Marco Amelia, dla którego będzie to pierwszy mecz w tym sezonie. Co jeszcze może się stać? Zlatan Ibrahimovic poślizgnie się w tunelu na skórce od banana i zwichnie kostkę?

20:35 Pojawić się mogą pytania o zasadność rozgrywania tego meczu. O zasadność rozgrywania całej rundy grupowej, jeśli chodzi o zespół Realu. Jaką motywację mogą mieć zawodnicy, którzy dobrze wiedzą, że - czegokolwiek by nie zrobili - i tak odpadną w 1/8 finału? W tym sezonie w Lidze Mistrzów oprócz rywalizacji drużyn będziemy świadkami fantastycznej rywalizacji klątw - Klątwa Z Czuba kontra Klątwa Realu w 1/8 Finału. Zostańcie z nami, finał może was zaskoczyć.

20:30 Żeby mecz w Madrycie mógł się zacząć, musi się skończyć mecz w Moskwie. Dziś skończył się przykro dla Spartaka, który przegrał z Chelsea 0:2. A teraz przenosimy się na Santiago Bernabeu.

O Milanie mówią, że jest mocny z tyłu, o Realu mówią, że jest mocno wszędzie, o Mourinho mówią, że jest mocny na ławce, a o Rooney'u mówią, że chce odejść z Manchesteru. Czyli, generalnie, dużo mówią. No i powinno być ciekawie.