Santiago Bernabéu

Manchester United

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Remis Realu z Manchesterem

Cristiano Ronaldo strzelił siódmego gola w tej edycji Ligi Mistrzów, ale jego Real Madryt mimo znacznej przewagi tylko zremisował z Manchesterem United 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału. Rewanż za trzy tygodnie.

Kto jest faworytem do awansu do 1/4 finału LM przed rewanżem?
Real Madryt

Wi�cej o wydarzeniu

LM. Angielska prasa po remisie MU: Ferguson wyściskał się z Ronaldo, sfrustrowane "Czerwone Diabły"

Angielskie gazety są zachwycone postawą piłkarzy Manchesteru United, którzy w środę zremisowali na Santiago Bernabeu w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zauważają frustrację gości, którzy w doliczonym czasie byli wściekli na sędziego za to, że nie pozwolił im rozegrać rzutu rożnego. Piszą także o czułościach pomiędzy Alexem Fergusonem i Cristiano Ronaldo, którzy po meczu wyściskali się w tunelu, a Portugalczyk odwiedził w szatni swoich byłych kolegów.

Liga Mistrzów. Real zagrożony

Piłkarze Manchesteru United madryckiego Santiago Bernabeu nie podbili, ale tam przetrwali. I osiągnęli remis 1:1 - wynik przed rewanżowym bojem o ćwierćfinał Ligi Mistrzów wybitnie satysfakcjonujący

Liga Mistrzów. Hiszpańskie media: De Gea zatrzymał Real

David de Gea bohaterem meczu zdaniem hiszpańskich mediów. Bramkarz Manchesteru United zatrzymał Real Madryt, który w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów tylko zremisował 1:1 na własnym stadionie. Rewanż 5 marca w Manchesterze.

Liga Mistrzów. Ronaldo: Powinniśmy strzelić więcej goli

United ma dobrą obronę i sprawili nam trochę problemów, ale mieliśmy tyle okazji, że powinniśmy strzelić więcej bramek - mówił Cristiano Ronaldo po meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United. Jego Real Madryt zremisował 1:1.

• KONIEC

Piłkarze Realu Madryt oddali dwa razy więcej strzałów, ale nie byli dwa razy lepsi od rywali. Można w tym miejscu sparafrazować wymianę zdań między komisarzem Rybą a aspirantem Mioduchem:

- Niewiele lepsi...

- Ale...

- Ale lepsi.

Manchester United wywozi jednak z Santiago Bernabeu remis, co czyni nadchodzący (dopiero za trzy tygodnie) rewanż jeszcze ciekawszym. Już nie możemy się doczekać. Dziękujemy za udział w relacji.

• 90. min. + 2

Nie będzie. Sędzia kończy mecz. Gracze Manchesteru zaczynają mieć o to do niego pretensje.

Van Persie jeszcze dostaje piłkę, jeszcze uderza z ostrego kąta, a Lopez jeszcze musi świetnie interweniować. Będzie rzut rożny dla Manchesteru.

• 90. min. + 1

Van Persie toruje sobie drogę między obrońcami Realu, ale fauluje go Arbeloa. Poszkodowany wrzuca piłkę z rzutu wolnego, gdzie wybija ją Pepe.

Modrić sobie i bogom tylko znanym sposobem nie dość, że przepycha się lewą stroną pola karnego, to jeszcze dogrywa do środka. Było tak ciasno, że Ronaldo nie zdołał już uderzyć. Mimo wielu dodatkowych prób. Goście jakoś w końcu pozbyli się piłki.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Carrick zatrzymuje Arbeloę.

• 88. min.

I kolejna wrzutka Realu w pole karne, która ląduje w rękach De Gei.

• 87. min.

Tym razem twarz Ramosa zostaje potraktowana łokciem Valencii. Valencia zostaje potraktowany żółtą kartką.

• 86. min.

Higuain w pole karne, ale piłkę zgarnia De Gea.

• 85. min.

Cristiano Ronaldo staje w rozkroku zbliżonym do szpagatu. Wszyscy wiedzą, co to oznacza - rzut wolny. Ronaldo mocno i ładnie uderza... i całkiem delikatnie osadza piłkę na górnej siatce.

• 84. min.

I ostatnia zmiana w drużynie United - Andersona za Rooney'a.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w Realu. Pepe za Varane'a.

• 82. min.

Oezil dobrze przyjmuje na prawym skrzydle, ale Giggs pokazuje, że 74-letnie kości nadal mogą wykonać błyskotliwy i błyskawiczny wślizg, który powali rywala na ziemię, każąc mu zastanawiać się, "co mnie właśnie (czysto) trafiło".

• 81. min.

Evra podaje po ziemi w pole karne, tam wywraca się zawodnik Realu, ale honorowy Ryan Giggs nie robi z tego użytku.

• 80. min.

Kontra Manchesteru zupełnie bez przekonania, więc piłka wraca do graczy Realu. Arbeloa jest już na skrzydle, podaje w pole karne, ale tam, niczym las krzyży wyrasta głowa Jonhy'ego Evansa.

• 79. min.

Ronaldo dostaje świetne podanie. Szybkim, sprawnym zwodem mija rywala i wystawia piłkę przed pole karne Oezilowi, który strzałem z woleja mógł zdobyć połowę królestwa i rękę księżniczki, ale wolał zakiwać się ze sobą bez reszty i zostać pożartym przez smoka. Do piłki dopadł Khedira, który mocno przyłożył, a zasłonięty de Gea nie tylko obronił, ale nawet złapał piłkę.