Real Madryt

4 0

Wi�cej o wydarzeniu

Kontuzja Dudka. Komentarze w Hiszpanii: sympatyczny hydraulik

W pierwszym od ponad roku występie w barwach Realu Jerzy Dudek miał wielkiego pecha. Po nieszczęśliwej kontuzji opuścił boisko na minutę przed końcem pierwszej połowy. Hiszpańska prasa przypomina, że Polak grał mało i niepopisowo. - Ale był dobrym kompanem i przykładnym piłkarzem. Choc wygląda jak hydraulik - pisze na swoim blogu dziennikarz madryckiej gazety "Marca" Delfin Melero.

Odśwież
34
Real, który już przed tym meczem miał zapewnione pierwsze miejsce w grupie, dość łatwo poradził sobie z Auxerre. Wynik otworzył już w 12. minucie Benzema, który "szczupakiem" wykończył efektowną akcję i podanie Cristiano Ronaldo z lewego skrzydła.

Tuż przed końcem pierwszej połowy boisko musiał opuścić Dudek, który zastępował odpoczywającego Ikera Casillasa. Polski bramkarz grał bardzo pewnie, bardzo pewnie broniąc strzały Jean-Pascala Mignota i Adama Coulibaly'ego. W 45. minucie Dudek zderzył się jednak z nadbiegającym Contoutem i z powodu kontuzji szczęki musiał zejść.

W drugiej połowie gospodarze dobili Francuzów. Najpierw do siatki trafił Ronaldo, a w ostatnich dwudziestu minutach swojego hat-tricka skompletował Benzema, który ostatniego gola zdobył po błędzie bramkarza gości i przelobowaniu go z bardzo ostrego kąta.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Koniec spotkania na Bernabeu. Benzema schodzi z boiska z piłką, którą ustrzelił swojego hat-tricka. Świetne widowisko w Madrycie, szkoda że Dudek mógł zagrać tylko jego połowę

88. min. Hat-trick Benzemy!!!! Niesamowity gol Francuza. Sorin, który dostał piłkę od obrońcy, chciał mu ją oddać z powrotem, jednak zrobił to tak nieszczęśliwie, że trafił prosto pod nogi Benzemy. Ten z bardzo ostrego kąta przelobował bramkarza, a piłka lecąca wysokim łukiem wpadła tuż pod poprzeczkę

86. min. Zamieszanie pod bramką Auxerre. Benzema mija obrońców jak tyczki, ale ostatecznie traci piłkę. Dopada do niej Pedro Leon, mija bramkarza, ale z ostrego kąta strzela nad bramką

85. min. Kontra Realu, po której Benzema mógł skompletować swojego hat-tricka, jednak po ładnym zwodzie i zmyleniu obrońcy, strzelił minimalnie obok słupka

79. min. Oliech dostaje piłkę na prawą stronę i ma otwartą drogę do bramki. Piłkarz Auxerre pędzi w jej kierunku i strzela, ale Adan broni nogami

72. min. Real podwyższa na 3:0!! Piękne podanie z głębi pola do Benzemy, który zostawił obrońców za plecami i mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi. Drugi gol Francuza.

70. min. Rzut wolny z głębi pola dla Realu, ale piłkę powoli i wysoką parabolą zmierzającą w pole karne pewnie łapie Adan

66. min. Bardzo dynamiczna akcja Marcelo, który dostaje piłkę na lewym skrzydle, mija jednego z obrońców i strzela na bramkę Sorina, jednak niecelnie

62. min. Zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Pedretti, w jego miejsce pojawia się Sammaritano

56. min. Chaotyczna akcja Auxerre, ale w końcu Alain Traore zdołał oddać strzał zza pola karnego, jednak minimalnie obok słupka

52. min. Auxerre odpowiada atakiem - podanie z głębi pola do pogromcy Dudka - Contouta, który jednym zwodem myli obrońcę i strzela mocno, ale obok bramki

49. min. Ronaldo zdobywa bramkę!! Błyskawiczna akcja Realu. Marcelo z lewej strony bardzo błyskotlwiie podaje na drugie skrzydło do wbiegającego w pole karne Portugalczyka, a ten bez najmniejszych problemów skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza

48. min. Leciutkie podanie na prawą stronę do Dudki, ale polski obrońca nie zdołał przyjąć piłki, która wychodzi na aut.

46. min. Rozpoczęła się druga część spotkania, niestety już bez udziału naszego bramkarza

II połowa

46. min. Przed ostatnim gwizdkiem z wolnego mocno strzelił jeszcze Oliech, ale piłka przechodzi obok bramki. Koniec pierwszej połowy

46. min. Wyraźnie załamanego Polaka, który opuszcza boisko zmienia Antonio Adan. Schodzącego Dudka żegna owacja kibiców.

46. min. Polski bramkarz wychodzi z bramki i zderza się brutalnie z pędzącym za piłką Contoutem. Dudka wyraźnie boli szczęka, co widać w rozmowie z lekarzem. Do wejścia szykuje się trzeci golkiper.

43. min. Dudek znów ratuje Real!! Prawą stroną urywa się Adam Coulibaly i strzela z ostrego kąta. Piłkę, która zmierzała w sam róg bramki Polak fantastycznie wyciąga końcami palców

41. min. Rzut wolny i rzut rożny w wykonaniu gości. Oba kolejne stałe fragmenty gry kończą się jednak niecelnymi strzałami na bramkę Dudka.

39. min. Walter Birsa kontuzjowany w starciu z Diarrą. Piłkarz Auxerre zwijał się z bólu i udzielana mu jest pomoc medyczna.

35. min. Lewą strona pędzi Granero, który strzela z ostrego kąta, ale Sorin na raty łapie piłkę

34. min. Mignot otrzymuje żółtą kartkę za faul na Albiolu.

26. min. Fantastyczna interwencja Dudka!!! Rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Wrzutka, a głową z najbliższej odległości strzela Jean-Pascal Mignot. Polski bramkarz popisuje się fantastycznym refleksem i nogą broni strzał Francuza.

21. min. Znów wyśmienita szansa dla Realu!! Pedro Leon fantastycznie wrzuca piłkę z prawej strony, a z najbliższej odległości próbował trafić głową do siatki Ronaldo. Strzał CR7 jednak minimalnie obok słupka.

20. min. Kontra w wykonaniu Auxerre. Dudek pewnie wychodzi z bramki i wychwytuje niedokładne podanie z głębi pola.

18. min. Dudek zaliczył pierwszy kontakt z piłką :) Obrońca wycofuje do niego, a Polak dalekim wykopem wybija piłkę

16. min. W pole karne z prawej strony wbiega bardzo dziś aktywny Pedro Leon, ale jego strzał/dośrodkowanie zablokowane przez wracającego obrońcę

12. min. Gol dla Realu!!!!! Lewym skrzydłem szarżuje Ronaldo, który po pięknym dryblingu wrzuca w pole karne, gdzie na nisko lecącą piłkę "szczupakiem" rzuca się Benzema i z najbliższej odległości głową kieruje piłkę do bramki.

5. min. Z prawej strony szarżuje Pedro Leon, który wbiega w pole karne i próbuje dośrodkować jednak blokuje go obrońca Auxerre. Rzut rożny dla gospodarzy, który strzałem głową kończy Diarra, jednak nad poprzeczką

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami. Od ataków rozpoczęli oczywiście gospodarze.

20:43 Tak jak spekulowały hiszpańskie media przed tym spotkaniem, Jerzy Dudek znalazł się w wyjściowej jedenastce. Polski bramkarz wraca do Ligi Mistrzów, w której historii zapisał się złotymi zgłoskami w pamiętnym finale w Stambule.