Real Madryt

3 0

Odśwież
72
KONIEC Choć Ajax wielokrotnie w tym meczu zagrażał Realowi, choć sprawiał wrażenie drużyny, która wcale nie znajduje się na boisku tylko dlatego, że przepisy wymagają, żeby przebywały na nim dwa zespoły, to po końcowym gwizdku wszystkim może się wydawać, że Ajax nie miał szans od samego początku. Może i tak było. Wygląda na to, że prawdziwy sprawdzian czeka Real dopiero w następnej rundzie. A Ajax? Być może ich też czeka jakaś druga runda. Dziękujemy za udział w relacji.

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1 Higuain próbuje uderzenia, a Cristiano Ronaldo próbuje coraz bardziej udręczonych min i łapanie się za losowe wybrane, rzekomo obolałe części ciała. A goście wciąż próbują wedrzeć się w pole karne.

90. min.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

88. min. Ajax niechętnie atakuje, Real niechętnie się broni. Trochę żywszy wciąż jest Varane, który wypycha rywala z pola karnego.

86. min. Piłkarze Ajaksu biegają wokoło piłkarzy Realu. Piłkarze Realu nie mają nic przeciwko. Zwłaszcza, że rzecz dzieje się w okolicach środka boiska.

84. min. Ostatnia zmiana w Realu. Altintop za Oezila.

83. min. Eriksen wrzuca z rzutu wolnego wprost na głowę Vertonghena, który świetnie uderza, a Casillas popisuje się nieprawdopodobną interwencją!

82. min. Ostatnia zmiana w Ajaksie. Serero za Boerrigtera.

80. min. Obrońcy Realu trochę za późno zauważyli uciekającego rywala. Varane jest jeszcze młody i wystarczająco narwany, żeby ruszyć za takim uciekinierem. Ruszył. Wykonał kapitalny wślizg i uratował zespół.

78. min.

77. min. Dziwne zachowanie Cristiano Ronaldo, który najpierw ucieka obrońcy lewym skrzydłem, żeby później cofnąć do niego piłkę.

76. min.

75. min. Dwie zmiany w Realu. Di Maria za Kakę i Higuain za Benzemę.

74. min. Benzema siada na murawie i łapie się za pachwinę. Wygląda na to, że będziemy mieli zmianę.

73. min. Goście rozegrali kombinacyjną akcję w stylu kontrataków Realu. Jednemu z nich lepsza noga pomyliła się jednak z gorszą, a drugiemu spalony z niespalonym.

72. min.

71. min. Druga zmiana w Ajaksie. Ebecilio za Sulejmaniego.

69. min. Komentatorzy od 20 minut widzą rozgrzewającego się Altintopa i wróżą, że lada moment zobaczymy Turka na boisku. Zachodzi jednak podejrzenie, że Altintop rozgrzewa się w podobny sposób już od czterech miesięcy.

67. min. Amsterdamczycy świetnie rozegrali rzut wolny, wydawało się, że będą strzelać, ale zaczęli od krótkiego podania, a potem próbowali zmusić Carvalho do strzelenia samobójczej bramki. Carvalho nie chciał.

65. min. Kolejny świetny kontratak Realu, przypominający mocno ten bramkowy z pierwszej połowy. Oezil odegrał w środek pola karnego do Kaki, który - według Cristiano Ronaldo - mógł odgrywać do Cristiano Ronaldo, ale zdecydował się uderzyć. I nieco się pomylił.

63. min. Bardzo mocne uderzenie Eriksena z ok. 20 m! Casillas wyciąga się, nie sięga piłki, ale ta mija lewy słupek bramki Realu o centymetry.

61. min. Kaka myślał, że kilkoma machnięciami nogi sprawi, że Enoh będzie już w Amsterdamie. A Kameruńczyk nie dał się zwieść, twardo bronił i w końcu zmusił Kakę do wycofania się z próby dryblingu. Kaka zamienił drybling na długie podanie do fatalnie przyjmującego piłkę Benzemy.

60. min.

59. min. Piłkarze obu drużyn czekają już chyba na losowanie Dużego Lotka.

57. min. Dobra akcja Realu, ale gospodarzom nie udało się dostać w pole karne. Próby udaremnia duża grupa piłkarzy Ajaksu, biegająca za nimi w tę i z powrotem. Madrytczycy z ciężkim sercem, ale w końcu się zlitowali, docenili starania rywali i zrezygnowali z ataku.

55. min. De Jong uderza dość mocno i dość w Casillasa. Bramkarzowi nie udaje się jednak złapać piłki, wybija ją przed siebie. Okazuje się jednak, że to miejsce, w którym nie ma żadnych piłkarzy Ajaksu.

53. min. Casillas i Arbeloa próbowali pograć z rywalami w "dziada". I mało brakowało, a sami by tak skończyli. Kolejne paniczne wybicie bramkarza Realu kończy wreszcie na aucie.

51. min. Zmiana w Ajaksie. Enoh za Janssena.

50. min. Z bramki wypada się tylko cieszyć, bo realizatorzy potraktowali ją jako pretekst do przywrócenia zegara i nie musimy zgadywać, którą mamy minutę. Kibice Ajaksu z przywrócenia zegara i przyspawanej do niego tablicy wyników raczej się jednak nie cieszą.

49. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Xabi Alonso fantastycznie podaje przez pół boiska do Arbeloi, który z lewego skrzydła podaje w pole karne do Kaki. Brazylijczyk decyduje się jeszcze oddać piłkę Benzemie, a ten uderza z dziesięciu metrów do bramki.

47. min. Można rzec, że rzeczywiście jest bez zmian, bo druga połowa zaczęła się tak samo, jak pierwsza. Goście wpadają tłumnie w pole karne Realu, ale gdzie napastników sześciu, tam nie ma komu strzelać. Było za to komu wybijać.

46. min. Gramy.

PRZERWA Mecz zaczął się od niespodziewanych ataków Ajaksu, które przeszły z czasem w spodziewane ataki Ajaksu. I wtem do bramki Ajaksu weszła piłka - cała na biało. I mecz nagle się odmienił. I niewiele wskazuje na to, żeby mógł w drugiej połowie odmienić się po raz kolejny.

Może jakieś zwroty akcji da się znaleźć w relacji Ciach, które śledzą mecz Bayernu z Manchesterem City.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1

45. min. Sędzia dolicza minutę.

43. min. Real nadal atakuje. Vermeer po raz kolejny wykazuje sporą przytomność w bramce, broniąc słaby strzał z daleka i mocny strzał z bliska, a wszystko to będąc całkiem solidnie zasłoniętym przez grono kolegów i grupkę wrogów.

42. min.

41. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Xabi Alonso posyła długie podanie do Cristiano Ronaldo, który z lewego skrzydła zagrywa do środka do Kaki. A Kaka uderza sprzed pola karnego tuż przy słupku.

38. min.

36. min. Dobre podanie na lewą stronę i piłkarze Ajaksu taranem wpadają w pole karne. Co tak zaskoczyło wymienionych w poprzednim zdaniu piłkarzy Ajaksu, że ten z piłką postanowił lekko uderzyć, zamiast dobrze podać, a ten, który nie dostał podania, postanowił nie mieć pretensji.

34. min. Grupa pięciu graczy Realu ugania się tuż przed własnym polem karnym za jednym rywalem, co bardziej przypomina "Benny Hilla", niż mecz piłkarski. Ostatecznym dowodem jest to, że gracz Ajaksu w końcu po prostu się przewrócił.

32. min. Wrzutka do Benzemy w pole karne. Francuz ładnie przyjął piłkę. To może mało, jak na zawodowego piłkarza - i to Realu Madryt - ale to tyle. Potem próbował minąć Verthongena, ale został bardzo łatwo zatrzymany. Chociaż, technicznie rzecz biorąc, wcale nie. Bo tak naprawdę pobiegł dalej. Ale bez piłki.

31. min. Bartek:
Żałuję ogromnie tego, że dziś nie mogę obejrzeć na żywo Ligi Mistrzów na ekranie mojego telewizora pozbawionego dekodera jednoliterowej platformy cyfrowej. Pozostała mi Szwedzka Elitserien, która przepychem i prestiżem ma się do LM tak jak Bogusław Cupiał do braci Glazerów...

Podejrzewamy, że niejeden kibic Manchesteru bez wahania wymieniłby Glazerów na Bogusława Cupiała. Potem by żałowali po tym, jak wkurzony Cupiał bez dania racji zwolniłby Alexa Fergusona.

30. min.

28. min. Ładne przerzut pod pole karne do Cristiano Ronaldo, którego wymachy nie zrobiły jednak wielkiego wrażenia na dwóch pilnujących go rywalach. Znacznie większe wrażenie mogło zrobić na jednym z nich bardzo mocne nastrzelenie jego pleców.

26. min.

25. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gospodarze ruszyli do kontrataku we czwórkę. Bez przerwy podawali między sobą piłkę. Zaczął Arbeloa. Cristiano Ronaldo odegrał do Oezila, Oezil zagrał na prawe skrzydło do Benzemy, który znajdując się już na wysokości pola karnego odegrał do środka do Ronaldo, a ten zakończył znakomitą akcję pewnym strzałem.

24. min. Cristiano Ronaldo ładnym, technicznym zgraniem piętką próbuje zagrać w pole karne do Benzemy, ale jeden z rywali przecina podanie głową i sprawia problemów Vermeerowi.

23. min. Niezły kros w pole karne do Benzemy. Chyba że koledzy z Realu znają możliwości sprinterskie Francuza. Wtedy można uznać, że to był kiepski kros. Bo Benzema bardzo, bardzo nie zdążył.

22. min. Już wiemy, kto uśpił Wielkiego Cthulhu. Real. Tą akcją. W końcu długie podanie do Cristiano Ronaldo, który wybiega sam na sam z bramkarzem, ale nie wie, jak uderzyć i piłka trafia do Khediry, którego teraz za cel obiera bramkarz i świetnie blokuje jego strzał.

20. min.

19. min. Sulejmani próbował minąć Carvalha, ale nie minął jego ręki. Sędzia poczuł złość, która szybko mu nie minęła i została rozładowana dopiero żółtą kartką.

18. min.

16. min. Goaaaaaaaniema! Dobra akcja Realu prawą stroną, Oezil podał do Khediry, który wystawił piłkę na piąty metr Benzemie. Bramkarz pobiegł już wcześniej do Khediry, przed bramką szamotało się tylko dwóch obrońców, a Benzemie jakimś cudem udało się strzelić obok słupka!

14. min. De Jong został wpuszczony przez jednego obrońcę, drugiego obrońcę, potem trzeciego, potem wybiegł na niego Casillas, co De Jong mógł odebrać jako zachętę do lobu, a odebrał jako zachętę do niespodziewanego uderzenia w aut.

12. min. W jednej z najefektowniejszych akcji Realu w tym meczu, Ricardo Carvalho bardzo sprawnie zawiązał sznurowadła.

10. min.

10. min. A teraz, dla odmiany, następna niebezpieczna akcja Ajaksu. Kolejny kros, z którym kompletnie nie radzą sobie obrońcy. Strzał Sulejmaniego został jednak zablokowany.

8. min. Pierwsza groźna akcja Realu. Obrońcy Ajaksu jakoś wybijają piłkę spod bramki, ale ta trafia z powrotem do gospodarzy. Benzema potraktował ją jednak po macoszemu, natychmiast się jej pozbywając. Wysoko nad bramką.

6. min. Ajaks wciąż w natarciu. Tym razem szczęścia próbował Sigthorsson. Szczęście było jednak naprawdę ważnym elementem tego strzału z dystansu. I trochę go zabrakło.

4. min. Większy stadion może się Realowi przydać. Z większej odległości trudniej będzie dostrzec kolejne ataki Ajaksu.

2. min. Zaczęło się od sporych problemów Realu. Akcja prawym skrzydłem, obrońca nie trafia w piłkę, nabiega na nią Boerrigter i Casillas z trudem wybija na rzut rożny.

1. min. Gramy.

20:42 A pierwszy mecz dzisiejszego wieczoru, dzięki uprzejmości moskiewskiej strefy czasowej, mamy już za sobą. Inter okazał się nieuprzejmy dla CSKA i po wpadce z Trabzonsporem na własnym boisku w pierwszej kolejce (byliśmy, widzieliśmy, relacjonowaliśmy) wygrał dziś 3:2. Za chwilę rozpocznie się drugi mecz w tej grupie, kolejny polski mecz (coraz mniej niepolskich meczów w LM) - Trabzonspor - Lille.

20:39 W Realu tak łatwo przystali na propozycję Altintopa, bo mają tam w tej chwili gorsze problemy. W końcu doszło do nieuniknionego - akcjonariusze otwarcie pospierali się o Jose Mourinho. Zdaniem niektórych, Portugalczyk niszczy wizerunek klubu. Jeden z nich zacytował z tej okazji nawet, jak sądzimy, fragment najnowszej powieści Paulo Coelho:

Jeśli masz tygrysa jako maskotkę, to musisz trzymać go w zamknięciu, by nie mógł zjeść córki twojego sąsiada.

20:36 Zachodzą podejrzenia, że rozbudowa Santiago Bernabeu zostanie sfinansowana przez nowego piłkarza Realu, Hamita Altintopa. Piłkarz, który do Realu trafił w maju i do tej pory jest kontuzjowany, zrezygnował z pobierania pensji, dopóki nie będzie zdolny do gry. I podobno musiał się jeszcze o to spierać z trenerem i z prezesem. Kolejny dowód na to, że gwiazdy mają zupełnie inne problemy, niż zwykli ludzie.

20:33 Real chce też zademonstrować siłę w inny sposób. Jeszcze w tym roku rozpocznie rozbudowę swojego stadionu, który ma być bardziej pojemny, bardziej zadaszony i bardziej "Królewski". A wyglądać ma mniej więcej tak.

20:30 Dziś daniem wieczoru będzie mecz Realu z Ajaksem. W pierwszej kolejce madrytczycy mieli spore problemy z wygraniem na wyjeździe z Dinamo Zagrzeb. Spore problemy z utrzymaniem równowagi w polu karnym rywala miał też Marcelo, który dostając dwie żółte kartki zrobił sobie dzisiaj wolne. Na Santiago Bernabeu "Królewscy" będą pewnie jednak chcieli pokazać siłę. I kilka bramek.