Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Ronaldo, Król Madrytu

Gdy Real najbardziej tego potrzebował, portugalski gwiazdor ustrzelił hat-tricka, dał zwycięstwo z Wolfsburgiem 3:0 i awans do półfinału Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo moment idealny

Najtrudniejsze wyzwania wymagają wyjątkowych środków. A Cristiano Ronaldo we wtorek, strzelając Wolfsburgowi hat-tricka udowodnił, że jest nie tylko maszyną, ale też maszyną do zadań specjalnych. Dzięki niemu Real Madryt awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

• KONIEC

Wolfsburgowi przez cały dzisiejszy mecz wystarczyła jedna bramka, żeby awansować. A jednak nawet przez chwilę nie wydawał się naprawdę blisko. Real spokojnie mógł dziś wygrać wyżej i awansować nie niepokojąc się do ostatnich minut, ale świetnie zagrał Benaglio, a litościwie większość piłkarzy Realu. Poza Ronaldo, który dziś sam jeden awansował Real. Wiemy, wiemy, nie sam jeden. Ale od tego jest się Cristiano Ronaldo, żeby w takim momencie strzelić hat tricka. Real w półfinale Ligi Mistrzów, Manchester City również, a kto jeszcze - tego dowiemy się jutro. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 94. min.

KONIEC!!!!! Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów! VfL Wolfsburg próbował jeszcze ostatniego ataku, ale defensywa "Królewskich" była wspaniale zorganizowana.

• 90. min. + 3

Jeszcze wrzutka na chaos w pole karne Realu. Obrońcy po chwili zawahania wybijają. Bale daleko do Jese, ten wpada w pole karne i próbuje podawać, ale obrońcy przejmują. Kończy się trzecia doliczona minuta.

• 93. min.

Gustavo próbuje jeszcze poderwać kolegów do ataku, przerzuca piłkę na lewą stronę, ale piłkarze Realu wyjaśniają sytuację i goście mają rzut z autu. Stać ich jeszcze na ostatni zryw?

• 90. min. + 2

Zmiana w Realu. Za Modricia wchodzi Varane.

• 91. min.

Real nie śpieszy się, Real wie, że od półfinału dzieli ich kilka minut. Tymczasem na połowie Wolfsburga faulowany Gareth Bale przez Vieirinhę, który za to zagranie ogląda żółtą kartkę.

Real wciąż naciera. Vieirinha naciskany przez Jese wybija daleko, ale Carvajal przejmuje. Zamiast jednak uderzać, podawać albo w ogóle, zrobić z piłką coś sensownego, Carvajal wpada na Dantego i fauluje. Chwilę później jednak Jese świetnie podaje do Bale'a, ten ma idealną sytuację do skończenia tego meczu, ale z 10 metrów uderza w Benaglio. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 87. min.

Piłkarze Wolfsburga starają się wyprowadzić atak pozycyjny, ale Sergio Ramos przecina ich akcję w okolicach środka boiska. Real jest głodny kolejnego gola!

• 86. min.

Bale świetnie dośrodkowuje w pole karne Jese przyjmuje piłkę, ładnym zwodem gubi obrońcę i mocno uderza. Benaglio jednak świetnie broni. Jeszcze Kroos dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale do nikogo. Obrońcy wybijają piłkę.

• 84. min.

Żółta karta dla Dante! Real wychodzi z kontrą, ale Cristiano Ronaldo brutalnie spacyfikowany przez brazylijskiego obrońcę.

• 84. min.

Zmiana w Realu. Za Benzemę wchodzi Jese.

• 83. min.

VfL nie zamierza się poddać! Atakuje śmiało, ale Luiz Gustavo trafia piłką w obrońcę Realu. "Królewscy" wychodzą z kolejnym atakiem.

• 81. min.

Ronaldo fauluje Arnolda za dostaje żółtą kartkę. Wrzutka w pole karne Realu, zamieszanie, ale żaden z piłkarzy Wolfsburga nie uderza na bramkę. W końcu Real przejmuje piłkę, błyskawiczna kontra i co? 4:0? Nie! Benzema w świetnej sytuacji uderza, ale Benaglio odbija na rzut rożny. Mogło być po meczu.

• 80. min.

Kibice na Santiago Bernabeu bawią się w najlepsze! Jednak piłkarze Realu muszą wykazać się większą czujnością. Na razie wyglądają jakby zdecydowanie chcieli strzelić kolejne gole, a nie bronić się przed wściekłymi zawodnikami Wolfsburga. Z boiska schodzi Josuha Guilavogui, a w jego miejsce na murawie melduje się Bas Dost.

• 77. min.

Ronaldo uderza mięciutko, piłka leci między stojącymi w murze zawodnikami, zaskakuje Benaglio i wpada tuż przy słupku.

• GOOOOOOL

77. min.

3:0! Ronaldo!

• 76. min.

Modrić rozpędza się z piłką, wpada między rywali i pada tuż przed polem karnym. Luiz Gustavo dostaje żółtą kartkę, a jego koledzy dostają piany na sędziego, Modricia i cały świat.

• 75. min.

Piłkarze Realu Madryt stosują wysoki pressing. Momentami wyglądają jakby byli na treningu, a nie brali udziału w meczu Ligi Mistrzów bawiąc się w "dziadka" z zawodnikami Wolfsburga. Jednak w taki sposób nie strzelą gola.

• 73. min.

Obiecana zmiana w Wolfsburgu. Za Henrique wchodzi Caligiuri.

• 73. min.

Karim Benzema znalazł się w dogodnej sytuacji, ale posłał piłkę wysoko nad bramką Vfl Wolfsburg.