Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
59
Wszystkie środowe bramki Ligi Mistrzów na ZCzuba.tv

Borussia przespała pierwszą połowę. Na przebudowywanym Stade Velodrome w Marsylii gospodarze szybko osiągnęli przewagę w środku pola. Gra Borussii nie wyglądała źle, ale to Olympique grał agresywniej i dokładniej. Swoją wyższość marsylczycy udokumentowali w 20. minucie. W środku pola pośliznął się Subotić, piłka trafiła pod nogi Ayewa, który płaskim strzałem pokonał Weindefellera.

Nie najlepiej spisywała się dwójka Polaków w wyjściowym składzie Borussii - Łukasz Piszczek często meldował się pod polem karnym przeciwnika, ale nic z tego nie wynikało. Robert Lewandowski był niewidoczny. Najjaśniejszym punktem w ofensywie mistrzów Niemiec był zdecydowanie Mario Goetze.

Po przerwie Borussia zaczęła atakować. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy zdecydowanie bardziej widoczny był Lewandowski - dwukrotnie świetnie zgrywał piłkę do lepiej ustawionego Kagawy, w środku pola miał kilka przechwytów. Bramkę strzeliła jednak Marsylia.

To był wieczór błędów stoperów BVB - po wywrotce Subotica, tym razem Hummels podał prosto pod nogi Remy'ego, który nie miał problemów z pokonaniem z bliskiej odległości Weidenfellera.

Błędów nie ustrzegł się także Łukasz Piszczek. Polski obrońca 5 minut później powinien przejąć piłkę w polu karnym. Ta trafiła jednak pod nogi Remy'ego, którego sfaulował Kehl. Karnego na bramkę zamienił Andre Ayew.

Goście próbowali do końca meczu, ale piłka jak na złość nie chciała wpaść do bramki Mandandy. Po dwóch meczach dortmundczycy mają na koncie tylko punkt i jeśli myślą o wyjściu z grupy w następnym meczu muszą pokonać Olympiakos Pireus. Dla Marsylczyków to drugie zwycięstwo, które pozwala im pozostać liderem grupy F.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +3 Koniec meczu! Borussia przegrywa w Marsylii 0:3 i po dwóch kolejkach LM ma na koncie tylko 1 punkt.

90. min. +3 Żeby Marsylii nie było za wesoło - Jordan Ayew dostaje drugą żółtą kartkę i musi zejść z boiska. Pojawił się na nim 20 minut temu.

90. min. Trzy minuty dolicza sędzia.

88. min. Dwukrotnie próbował Błaszczykowski, dwukrotnie został zablokowany. Zaraz Barrios trafił w poprzeczkę. Piłka nie chce wpaść do bramki Marsylii.

86. min. Jordan Ayew próbował zaskoczyć Weidenfellera sprzed pola karnego. Za lekko.

83. min. Borussia jest podłamana. Gra toczy się w środku pola i obie drużyny czekają już chyba na zakończenie meczu.

77. min. Odchylony Błaszczykowski wysoko nad bramką.

76. min. Dobra współpraca Piszczka i Błaszczykowskiego, goście mają rzut rożny.

75. min. Subotić huknął z 35 metrów z rzutu wolnego, Mandanda wypuścił piłkę z rąk, ale Barrios był na spalonym.

73. min. Zmian ciąg dalszy. Amalfitano wchodzi za Gonzaleza.

72. min. Lewandowski również musi zejść z boiska. Zmienia go Barrios.

71. min. Z boiska schodzi Remy. Owacja na stojąco na Stade Velodrome.

69. min. 3:0! Ayew podwyższa wynik meczu pewnym strzałem z rzuty karnego.

68. min. Rzut karny dla Marsylii! Niestety po błędzie Łukasza Piszczka, który nie zdołał wybić piłki spod nóg Valbueny... Za chwilę w polu karnym faulował Kehl.

63. min. Na boisko wchodzą Błaszczykowski i Perisić. Na ławkę wędrują Grosskreutz i Kagawa.

62. min. Gol dla Marsylii! 2:0 Fatalny błąd Hummelsa, który głową strącił piłkę prosto pod nogi Remy'ego. Ten momentalnie znalazł się sam na sam z Weidenfellerem i nie dał mu szans strzałem w kierunku krótkiego słupka. Goście są teraz w bardzo złej sytuacji.

58. min. Żółta kartka dla Hummelsa za ostre wejście w nogi Remy'ego.

56. min. Piszczek z prawej strony i goście mają rzut rożny. Borussia w natarciu od początku drugiej połowy.

54. min. Lewandowski znowu próbował zgrywać głową do Kagawy. Japończykowi zabrakło centymetrów.

52. min. Lewandowski próbował strzelać z narożnika pola karnego. Obok bramki.

51. min. Kolejna szansa Goetze i kolejny raz nie udało się pokonać Mandany.

50. min. Wielki szczęście Marsylii! Lewandowski przejął piłkę, która po błędzie obrony trafiła do Goetze. Młody Niemiec zrobił wszystko tak jak powinien, ale trafił w słupek.

48. min. Groźnie pod bramką Borussii. Przebojowy Remy świetnie uruchomił Lucho, ale ten nie zdołał dojść do piłki. Od bramki Weidenfeller.

46. min. I już pierwsza szansa Dormundu! Lewandowski świetnie przerzucił piłkę do Kagawy, ale ten w ostatniej chwili został zablokowany przez Azpilicuetę.

46. min. W Marsylii rozpoczęła się druga połowa spotkania.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Borussia przegrywa zasłużenie, choć powinna strzelić choć jedną bramkę. Dwie najlepsze okazje zmarnował Goetze, co ciekawe miał je w jednej akcji. Czy po przerwie Juergen Klopp dokona zmian? Wracamy za 15 minut.

45. min. 2 minuty dolicza arbiter.

43. min. Goetze wypuścił Piszczka, ale Morel wygrał pojedynek biegowy z polskim piłkarzem. Ambicji mu odmówić nie można, na razie na nic się to jednak nie przekłada.

40. min. Polaków na razie nie widać. Lewandowski biega, stara się, ale nie może przebić się z piłką, partnerzy też nie często obdarzają go zaufaniem. Piszczek często jest pod polem karnym Marsylii, ale jego zagrania są niedokładne.

38. min. Drobny Kagawa nie ma dziś łatwo w polu karnym. Japończyk kolejny raz jest przewracany. Przepisowo, gramy dalej.

37. min. Świetny fragment gry w wykonaniu Marsylii. Ayew zdołał przejąć dalekie podanie, ale oddać piłki już się nie udało.

36. min. Teraz Marsylia w natarciu. W głównej roli ponownie Ayew, który najpierw próbował podawać, później bardzo groźnie strzelał. Weidenfeller popisuje się świetnym refleksem.

33. min. Lewandowski nie doszedł do mocno bitego w pole karne podania. Borussia na razie nie ma pomysłu na grę, a obrońcy Marsylii grają twardo, ale nie popełniają błędów.

30. min. Piszczek niedokładnym podaniem pozwolił Marsylii na groźną kontrę. Na szczęście dla BVB Remy dośrodkował niedokładnie.

28. min. Świetnie wykonany rzut rożny, zakończony trudnym strzałem Hummelsa z półwoleja. Minimalnie nad poprzeczką.

27. min. Ofensywne wejście Łukasza Piszczka, ale tylko rzut rożny dla BVB.

24. min. Marsylia na razie gra lepiej w środku pola. Borussia często naraża się na groźne kontry, to może źle się skończyć.

20. min. Gol dla Marsylii! Fatalnie w środku pola pośliznął się Subotić, piłka trafiła pod nogi Ayewa, który płaskim strzałem pokonał Weidenfellera. Łukasz Piszczek nie zdążył zablokować pomocnika Marsylii.

19. min. Dwie kapitalne szanse Goetze! Najpierw po świetnym dryblingu jego strzał obronił Mandanda, kilka sekund później piłka znów trafiła pod nogi 19-latka, ale znowu lepszy był bramkarz gospodarzy.

17. min. Goetze znowu indywidualnie i znowu prawie udało mu się przebić pod bramkę Marsylii. Piłka trafiła ostatecznie do Schmlezera, który strzela obok słupka.

15. min. Bender próbował dośrodkowywać z lewej strony. Prosto w ręce Mandany.

13. min. Na razie zupełnie niewidoczny jest Kagawa. Żadna z drużyn nie ma wyraźnej przewagi w środku pola.

10. min. Ładnym dryblingiem w polu karnym popisał się Goetze. Nie udało się jednak dograć do partnerów.

9. min. Akcja za akcję. Najpierw Lewandowski świetnie wypuścił Goetze, ale Niemca ubiegł bramkarz Marsylii. Momentalnie groźnie zrobiło się po drugiej stronie boiska, ale Remy był na minimalnym spalonym.

8. min. Blisko była Marsylia! Po rzucie rożnym Ayew przeniósł piłkę nad bramką Weidenfellera.

7. min. Piszczek od początku meczu dużo biega do przodu, ale nie może zapominać o obronie. Bardzo groźna kontra Marsylii jego stroną boiska, ale na szczęście dla BVB wszyscy piłkarze w czerwonych strojach minęli się w polu karnym z piłką.

6. min. Piszczek daleko wyrzucił piłkę a autu, ale Borussii nie udało się wykorzystać zamieszania w polu karnym.

4. min. Pierwsza ofensywna akcja Olympique. Valbuena był na spalonym.

2. min. Gospodarze od początku meczu ustawieni są bardzo wysoko i próbują przeszkadzać Borussii już na jej połowie.

1. min. Gramy! Marsylia przy piłce.

Hymn Ligi Mistrzów i za chwilę początek meczu.

Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o 20.45.

Znamy już składy obu zespołów:

Skład Marsylii: Mandanda - Azpilicueta, N'Koulou, Diawara, Morel - Diarra, Kabore - Valbuena, Lucho, A.Ayew - Remy

Skład Borussii: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Kehl, Bender - Goetze, Kagawa, Grosskreutz - Lewandowski

Przed meczem: Po pierwszej kolejce grupowej liderem grupy F jest Marsylia, która pokonała na wyjeździe Olympiakos Pireus. Borussia Dormtund zremisowała z Arsenalem 1:1.