Lyon

0 2

Odśwież
100
KONIEC Real od pierwszej minuty nie pozostawiał wątpliwości, że ten mecz mogła wygrać tylko jedna drużyna. Lyonowi pozostawił wybór czy będzie to zwycięstwo w miarę bezbolesne, czy dziewięćdziesięciominutowe konanie w męczarniach. Lyon przez chwilę zgrywał bohatera, ale szybko zrozumiał, że Real nie blefuje. Goście cieszą się już z awansu do następnej rundy, natomiast sytuacja Lyonu się skomplikowała. Jutro z awansu może cieszyć się Legia, a z zachowania realnych szans Wisła. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutrzejsze spotkanie z Ligą Europejską.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Kolejna kontra Realu. Tym razem podobną piłkę dostał Callejon a Lloris nie wyszedł z bramki. Callejon nie uderzył chyba piłki tak, jak chciał, a już na pewno nie chciał, żeby wybił mu ją na róg obrońca.

90. min. +2

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min. Cristiano Ronaldo równie dobrze dostrzegł Oezila, ale Lloris bardzo odważnie wyszedł z bramki i świetnie wygarnął tę piłkę. Ta piłka zresztą po raz kolejny chyba trochę uciekła Oezilowi.

88. min. Gourcuff świetnie dostrzegł wybiegającego przed obrońców Brianda. Casillas wyszedł z bramki, nie trafił w piłkę, ale oddany w tym samym momencie przez Brianda strzał nie natrafił na bramkę.

87. min.

86. min. ...ale zamiast niego ma Kaellstroema, który też uderza nieźle, ale jednak troszkę nad poprzeczką.

85. min.

85. min. Lacazette faulowany przez Khedirę tuż przed polem karnym. Lyon ma sytuację niemal identyczną jak ta, z której gola strzelił w pierwszej połowie Cristiano Ronaldo...

84. min. Ostatnia zmiana w Lyonie. Belfodil za Edersona.

83. min. Ostatnia zmiana w Realu. Callejon za Di Marię.

81. min. Gospodarze złamali pakt i na serio zabrali się za atakowanie. Dobra wrzutka w pole karne, tym razem górą w górze jest Lacazette, który uderza głową nad poprzeczką.

79. min. Kolejna groźna wrzutka z rzutu rożnego. Tym razem blisko sprawienia niespodzianki jest Kone. Niespodzianka jednak wybucha mu w twarz, minimalnie mijając słupek.

79. min.

78. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej wyskakuje Briand i Casillasa ratuje poprzeczka! Casillas dziękuje i prosi o więcej. Albo lepiej nie.

77. min. Żółta kartka dla Higuaina za to, że nie dopilnował, by Albiol zdjął maskę. Albo gdzieś nad Realem unosi się duch głuchego telefonu Jerzego Dudka, bo dziwnym trafem wprowadzani zawodnicy po chwili dostają kartki.

77. min. I po raz kolejny. Teraz piłka odbija się jednak od Llorisa i ponownie trafia do Di Marii, który postanawia przerzucić piłkę do band reklamowych po drugiej stronie boiska.

76. min. Di Maria znowu spóźnia się do prostopadłej piłki. A może to Lloris jest tam trochę za szybko.

76. min.

75. min. Druga zmiana w Lyonie. Lacazette za Gomisa.

75. min. Żółta kartka dla Albiola za noszenie maski dwa dni po Halloween.

73. min. Cristiano Ronaldo podaje do Di Marii, który znowu świetnie zbiega do środka, mocno uderza, a Lloris robi to, co bramkarze w dzisiejszym meczu robią najchętniej, czyli wybija przed siebie. Obrońcy kontynuują tę taktykę.

73. min.

72. min.

71. min. Druga zmiana w Realu. Higuain za Benzemę.

69. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo strzela mocno, prawie w środek. Lloris rzuca się w prawo.

69. min. RZUT KARNY DLA REALU! Świetna klepka Oezila i Cristiano Ronaldo. Ronaldo minął już Llorisa, ale trafił jeszcze na przeszkodę w postaci Dabo, który wolał powalić go na ziemię, niż dać się minąć i pozwolić na strzał do pustej bramki.

68. min. Dwa potężne uderzenia Edersona na bramkę Realu. Za drugim razem Ederson świetnie ograł dwóch obrońców, ale Casillas dwukrotnie wybijał mocno przed siebie.

66. min.

66. min. Gourcuff zagrał mocną piłkę do Gomisa, który ładnie przyjął na klatkę, ładnie podbił sobie piłkę, a potem chciał wykonać jeszcze około czterech ładnych zwodów. Obrońcy nie zamierzali mu na to pozwolić.

65. min.

65. min. Świetny strzał Cristiano Ronaldo z ostrego kąta na bliższy słupek. Co bardziej jadowici komentatorzy nazwaliby go zapewne kąśliwym. Piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku, ale Lloris dobrze wybił na rzut rożny.

64. min.

64. min. Zmiana w Realu. Na jakiś uraz skarży się Coentrao. Zastąpił go Albiol.

63. min. Tym razem na ścianie zatrzymał się Diarra. Do trzech razy sztuka. To już trzecia ściana instant w tym meczu i zarazem pierwsza, której sędzia nie uznał za niezgodną z zasadami.

61. min. Oezil rusza z kontratakiem. Bo Cristiano Ronaldo chyba już się trochę nie chce. No więc Oezil rusza, zagrywa kapitalną prostopadłą piłkę do Di Marii, który niby wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale nagle pomiędzy nim a bramkarzem wyrasta noga jednego z zostawionych z tyłu obrońców. I trafia w piłkę.

59. min. Diarra pała żądzą rewanżu. Nie spotyka na swojej drodze Kaellstroema, ale uznaje, że skoro ten koleś przed nim ma podobną koszulkę, to pewnie jest jego kolegą. Ten koleś to Dabo, który po chwili leży na murawie. Ten koleś w jeszcze innej koszulce podchodzi do Diarry i pokazuje mu żółtą kartkę.

57. min. Kaellstroem próbuje pozbawić Diarrę kariery. Na szczęście pudłuje. Już sam zamiar jest jednak bardzo słusznie punktowany żółtą kartką.

56. min. Strata pod własnym polem karnym. Piłkę przejmuje Benzema i natychmiast bardzo mocno uderza. Lloris natychmiast bardzo mocno broni. Tak mocno, że piłka wypada mu z rąk, ale po chwili Francuz ją zbiera.

54. min. Sytuacja na boisku wygląda trochę jakby obie drużyny poszły na ugodę. Lyon uznał wyższość Realu, dobrze wie, że może stracić jeszcze kilka goli, więc za cenę względnego spokoju zaoferował, że od tej pory będzie tylko markował piłkę nożną.

52. min. Benzema pędzi prawym skrzydłem i zagrywa do środka, gdzie piłkę mogło przejąć aż trzech jego kolegów. Szczęśliwym świeżo upieczonym posiadaczem piłki okazuje się Khedira, którego strzał zostaje zablokowany.

50. min. Khedira sfaulował Edersona. Sędzia nadal współczuje Edersonowi, wystarczająco sponiewieranemu już przez siły wyższe i daje zawodnikowi Realu żółtą kartkę.

49. min. Benzema znowu dostaje piłkę z cyklu "tym razem ty bądź minimalnie szybszy od Llorisa". Ale jeszcze nie tym razem.

48. min. Przyciąganie ziemskie nagle zmasowanie atakuje znajdującego się w polu karnym Realu Edersona. Sędzia nie dyktuje rzutu karnego, ale nie daje też żółtej kartki, słusznie obwiniając zwielokrotnione działanie przyciągania.

47. min. Oezil zostaje otoczony przed polem karnym przez trzech rywali. Czuje się trochę jak przypadkowy przechodzień otoczony w ciemnej alejce przez trzech opryszków, postanawia więc jak najszybciej pozbyć się tego, czego tamci mogą od niego chcieć i wykopuje piłkę na oślep w pole karne.

46. min. Gramy.

PRZERWA W pierwszej połowie Real sprawiał wrażenie drużyny, która mogłaby strzelić rywalom kilka goli, ale nie chciała sprawiać im przykrości. Lyon przeprowadził kilka takich kontrataków, że tamte cwaniaki mogłyby się szczerze zdziwić, ale skoro Real rzeczywiście nie chciał sprawiać im przykrości, to Lyon też nie zamierza.

A więcej goli padło jak na razie w relacji Ciach z meczu Bayern - Napoli. Uwaga! Relacja (czasami) bez prądu.

45. min. +2 Briand uderza, piłka odbija się od kilkuset zawodników i opuszcza boisko tuż obok słupka. Potem jest jeszcze nieciekawy rzut rożny, a potem już tylko koniec pierwszej połowy.

45. min. +1

45. min. +1 Kontra Lyonu. Pędzi Gomis. Na prawej stronie jest niepilnowany Gourcuff. Tym bardziej niepilnowany, że Pepe się przewraca. Przed nim jest już tylko Casillas. Gourcuff, długo nie myśląc, wstrzeliwuje piłkę w orbitę okołoziemską.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

45. min. eRBe:
Mam małego, 5-miesięcznego kota. Właśnie przyuważyłem, że miesza nogami w kuwecie jak Ronaldo w dryblingu. Zresztą identycznie mu wychodzi z kasztanem i foliową kulką. Czytałem kiedyś, że Ronaldinho (o ile się nie mylę) uczył się dryblingu bawiąc się ze swoim psem. I tak sobie myślę, że polscy ligowcy też się uczą ze swoimi pupilami. Tyle, że większość z nich posiada leniwca.

Nie wszyscy. Niektórzy mają żółwie.

44. min. Di Maria rozpędza się i biegnie środkiem. Może podać właściwie każdemu, komu tylko ma ochotę. Ma ochotę podać na prawą stronę do Oezila. Oezil też może podać komu chce i to właściwie otworzyłoby temu komuś drogę do pustej bramki. Oezil decyduje się podać Llorisowi. No bo nikt nikomu nie wmówi, że to był strzał.

43. min.

42. min. Gourcuff urywa się Xabiemu Alonsowi, strzela między nogami Ramosa, ale Casillasa zwieść już mu się nie udaje. Czujny bramkarz łapie piłkę przy lewym słupku.

40. min. Sześciu gospodarzy rusza z szybkim kontratakiem. Podanie głęboko w pole karne dostaje Briand, ale tuż przed oddaniem strzału sędzia zatrzymuje akcję na okoliczność spalonego. Niewielkiego, ale wciąż spalonego.

39. min. Pole karne Lyonu znowu przeszło w posiadanie gości. Lloris po prostu zamyka oczy i co jakiś czas rzuca się przed siebie w gąszcz nóg. Póki co okazuje się to bardzo skuteczną taktyką.

38. min. Zmiana w Lyonie. Narzekającego na uraz Lovrena zastąpił Kone.

37. min. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w Realu atakuje naraz tylu zawodników, że czasem nawzajem sobie przeszkadzają. Po kilkukrotnym odebraniu sobie piłki w obrębie własnego zespołu szczęśliwym strzelcem został w końcu Benzema. Tylko że jego strzał był bardzo niefortunny.

35. min. Kolejna niezła akcja Lyonu. Coentrao nie potrafi wybić piłki z własnego pola karnego, więc sprawę we własne ręce bierze Briand. Dosłownie. Przyjmuje piłkę ręką i niezbyt dobrze uderza. Casillas bez trudu broni.

34. min. Dobra akcja Lyonu. Podanie ze skrzydła do środka do Gourcuffa, który ma idealną okazję, żeby uderzyć. Gourcuff nie lubi idealnych okazji i rezygnuje ze strzału.

32. min. Real przeprowadza zmasowaną ofensywę na bramkę Lyonu. Tylko jakoś nie próbuje zakończyć jej uderzeniem. Pierwszym odważnym okazuje się Benzema, który po wycofaniu Cristiano Ronaldo mocno uderza. Lloris wybija przed siebie, a obrońcy wybijają jeszcze bardziej przed siebie.

31. min. Gomis obrywa w głowę od głowy Xabiego Alonsa. Wyglądało to boleśnie, ale Gomis nie tylko się nie skarży, ale też chyba nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

30. min.

29. min. Diarra zagrywa kapitalną, prostopadłą piłkę między bardzo blisko stojącymi obrońcami do Oezila, który wychodzi na sam na sam z bramkarzem i próbuje podciąć nad nim piłkę, ale piłka mu ucieka.

28. min. Kaellstroem zainspirowany odwagą i ambicją Alonsa próbuje czegoś podobnego. Tylko ma znacznie lepszą sytuację. Casillas boi się łapać piłkę i dziwnie zbija ją na lewą stronę. Szybko jednak podbiega i łapie.

28. min.

27. min. Rzut wolny z połowy Realu Madryt. Xabi Alonso dostrzegł, że Lloris minimalnie wyszedł przed bramkę i próbował go przelobować. Nie dość, że Lloris zdążył się cofnąć i jeszcze zaparzyć sobie kawę, to piłka nawet nie leciała w bramkę.

26. min.

25. min. Krzysztof:
Mecze Realu z Lyonem są jak filmy z Kevinem: narzekasz, że co rok to samo, ale i tak oglądasz

Nie do końca. Wprawdzie jedna i druga opowieść jest o tym, jak słabszy, ale sprytny staje do walki z silniejszymi, ale ostatnio w meczach Lyonu i Realu włamywacze zaczęli wygrywać.

24. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cristiano Ronaldo ślicznym uderzeniem tuż przy prawym słupku bramki Llorisa daje prowadzenie Realowi.

23. min. Gourcuff fauluje Benzemę tuż przed polem karnym. Cristiano Ronaldo jest wniebowzięty, bo może podejść do piłki, stanąć w swoim charakterystycznym rozkroku i...

23. min.

22. min. Xabi Alonso zagrywa niezłą prostopadłą piłkę do bandy reklamowej. Banda przyjmuje, ale bardzo długo nie odgrywa. Sędzia przekazuje więc piłkę gospodarzom.

21. min. Tym razem Cris stawia nieregulaminową ścianę Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zachowuje się regulaminowo i pada na ziemię, jak na człowieka przy spotkaniu ze ścianą przystało. Sędzia odgwizduje regulaminowy faul, który zostaje nieprzyzwoicie zmarnowany.

19. min. Di Maria robi kółko i uwalnia się trzem rywalom. Potem zagrywa w poprzek boiska piłkę, którą przeciąć mogło pół drużyny Lyonu. A nie zrobiła tego nawet jedna jedenasta. Goście poczuli się chyba za pewnie i po kilku podobnych zagraniach stracili piłkę.

18. min.

17. min.

17. min. Sergio Ramos zagrał bardzo długą piłkę na głowę Di Marii, ale zapomniał go uprzedzić. Piłka odbiła się od głowy zaskoczonego Di Marii, wzleciała do góry, a potem zajęli się nią obrońcy. Di Maria w tym czasie nadal się dziwił.

16. min. Oby to nie było zaraźliwe. Podobną próbę podjął teraz Gourcuff. Również jemu piłka nie zamierza ułatwiać sprawy i leci tam, gdzie ją kopnął. Gdzieś.

15. min. Cristiano Ronaldo zdecydował się na uderzenie z bardzo daleka. Piłka zdecydowała się na bardzo daleki przelot.

13. min. Di Maria ograł kilku obrońców w takim stylu, że ci poważnie rozważali zażądanie zmiany. Najlepiej zmiany Di Marii. Na tym nie koniec, bo Argentyńczyk fantastycznie przerzucił piłkę nad resztą obrońców, podając w ten sposób do Benzemy. Lloris wybiegł z bramki i dobrze zablokował piłkę przed składającym się do (pradowpodobnie) lobu napastnikiem.

11. min. Piłkarze Realu postawili swoją flagę w polu karnym Lyonu. Po serii mniej lub bardziej dziwnych zagrań na poważne uderzenie zdecydował się w końcu Khedira. No dobrze, Lloris mógł uznać, że nie było to całkiem poważne uderzenie.

10. min. Benzema dostał świetną piłkę na sam na sam z Llorisem. I całkiem nieźle uderzył. Lloris popisał się jednak bardzo dobrą interwencją i wybił na rzut rożny.

9. min. Diarra dostał piłkę na prawe skrzydło, przebiegł parę metrów i zagrał świetną prostopadłą piłkę do Di Marii. No, gdyby była ciut słabsza, byłaby lepsza. Lloris był szybszy.

8. min.

8. min. Oezil ucieka Crisowi? Błąd. Niecałemu. Prawa noga Crisa zdążyła jeszcze uchwycić fragment Oezila. Cały Cris uchwycił żółtą kartkę.

7. min. Cristiano Ronaldo dostał długą piłkę, ale został powstrzymany przez kłębiących się przy nim w polu karnym obrońców. Postanowił zrekompensować to sobie uderzeniem w kolejnej akcji. Lloris nie musiał nic sobie rekompensować, ale obronił.

6. min. Jeden z obrońców Realu postanowił sprawdzić, jak to jest, gdy nie przyjmuje się na własnej połowie łatwej piłki, prowokując tym samym groźną sytuację. Okazało się, że ubezpieczał go Xabi Alonso, ale telefony z Arsenalu i Borussii i tak już się rozdzwoniły.

5. min. Briand zobaczył spadającą w jego kierunku piłkę i uznał, że powinien uderzyć. Nawet jeśli miałby to być strzał najłatwiej dziś złapany przez Casillasa. Jak postanowił, tak uczynił.

4. min.

4. min. Briand założył siatkę Sergio Ramosowi, ale Ramos założył mu betonową ścianę. Briand założył, że od takiej konstrukcji powinien się boleśnie odbić. Sędzia założył, że był to faul.

2. min. Po ostatnim meczu Francuzi poszli po rozum do głowy i uznali, że najłatwiej będzie nie stracić bramki, jeżeli nie pozwolą Realowi dostać się na ich połowę. Na razie nieźle realizują ten plan. W nowoczesnym futbolu wszystko jest jednak możliwe.

1. min. Gramy.

20:40 Dla wszystkich, którzy spodziewali się po ostatnim meczu, że Francuzi mogą dziś symulować kłopoty z wyjściem z tunelu - zespół Lyonu jest już w tunelu i posuwa się do przodu. Powoli, ale do przodu. Gorzej może być jutro z Wisłą, grającą z Fulham. Informacja z ostatniej chwili - Ivicia Iliew, Marko Jovanović i Milan Jovanić z powodu problemów z wizami zostali zatrzymani na lotnisku. Trener Maaskant zaprasza wszystkich, posiadających obuwie sportowe na ławkę rezerwowych. To nie żart.

20:35 Na ławce trenerskiej Realu witamy Jose Mourinho. To jego pierwsze spotkanie Ligi Mistrzów w tym sezonie, którego nie zobaczy na streamie. Udało mu się zakończyć karę za sugestie, jakoby UEFA i Barcelona miały coś wspólnego z ciągłymi zwycięstwami Barcelony w Lidze Mistrzów, efektem cieplarnianym, filmami o efekcie cieplarnianym, polskimi komediami romantycznymi i wzrastającymi cenami chleba.

20:30 Leo Messi strzelił wczoraj swoje gole od 200 do 202 w barwach Barcelony. Ale czy zrobi tym wrażenie na Realu, który też ma zestaw imponujących liczb do obnoszenia się? 39:5 - to bilans bramkowy z ostatnich dziesięciu spotkań Realu Madryt. 8:0 - to bilans bramkowy z dotychczasowych trzech spotkań Realu Madryt w Lidze Mistrzów. W każdym kolejnym meczu Real strzela więcej goli: najpierw wygrał w Zagrzebiu 1:0, a następnie na własnym boisku z Ajaksem 3:0 i z Lyonem 4:0. Nie wiemy, dokąd to zmierza, ale z pewnością boimy się pytać znacznie mniej, niż dzisiejsi rywale "Królewskich". A wspomniany Lyon cały czas walczy o awans. Na szczęście dla siebie, dziś na własnym boisku. Real - jeśli wygra - awansuje już dziś.