Olympiakos Pireus

2 1

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Porażka Arsenalu, błąd Szczęsnego

- Nigdy nie lekceważ przeciwnika, zwłaszcza, jeśli grasz w Grecji - mówił przed meczem Arsene Wenger. Trener Arsenalu do boju z Olympiakosem posłał kilku rezerwowych piłkarzy. Mimo tego Anglicy prowadzili po pierwszej połowie. W drugiej Grecy zagrali lepiej i pokonali ''Kanonierów'' 2:1. Arsenal do dalszej fazy Ligi Mistrzów awansował z drugiego miejsca.

Czy Arsenal z Wengerem jeszcze kiedyś coś wygra?
Tak
Nie
Komentarze (3)
  • kondi67

Oceniono 7 razy 7

Osoba, która umieściła w tytule 30m jest totalnym imbecylem. jedyną pocieszającą kwestią jest to, ze za swoją lichą pracę dostaje liche pieniądze.

• piku1975

Oceniono 10 razy 10

co to za deb... pisał jaki strzał z 30 m kur gdzie ty siedziałas to nie odległosc od telewizora sie liczy. strzał 2 metry za polem karnym czyli gora 19m

• drumcode

Oceniono 18 razy 8

Spam

Wi�cej o wydarzeniu

LM. Arsenal się chwieje

W lidze zajmuje dopiero dziesiąte miejsce, z 15 meczów wygrał pięć. Tak źle nie wystartował od 18 lat. - Kibice nie zasługują na taką grę - mówi Wojciech Szczęsny

• KONIEC

Szczęsny nie będzie dobrze wspominał meczu w Pireusie.

• 87. min.

Olympiakos spokojnie w ostatnich minutach. Arsenal nawet jakby chciał, to nie ma kim postraszyć Greków.

• 80. min.

Pat Nevin nie jest zdziwiony. Przyznaje, że Szczęsny popełnił błąd, ale trochę jednak go broni, bo Polak czekał, że ktoś dotknie jeszcze piłkę. Ale co prawda to prawda - nie można tak czekać.

• GOOOOOOL

73. min.

Gol dla Olympiakosu! Mitroglou najpierw wbiegł z piłką w pole karne, później wybiegł. Obrońcy za nim już nie pobiegli. Piłkarz Olympiakosu strzelił, piłka odbiła się przed Polakiem i wpadła do bramki. Strzał niby mocny, z 18 metrów, ale Szczęsny mógł to obronić. Za późno zareagował.

• 70. min.

Trwają wściekłe ataki Olympiakosu. Szczęsny w opałach, bo piłka lata bardzo blisko jego bramki. Litości dla ''Kanonierów'' nie ma Pat Nevin z BBC Radio. W skrócie - Wenger wściekły, a piłkarze sami sobie winni.

• 66. min.

Za dyskusję kartkę dostał Wojciech Szczęsny. Po chwili za faul kartkę dostał też Squillaci.

• GOOOOOOL

64. min.

Gol dla Olympiakosu! To musiało się tak skończyć. Rzut rożny i nieporadność w polu karnym piłkarzy Arsenalu. Piłka odbija się przypadkiem od jednego z Anglików i trafia do Maniatisa, który strzałem z metra pokonał Szczęsnego. Polak protestował, bo jego zdaniem rzutu różnego nie powinno być.

• 59. min.

Abdoun - kółeczko z piłką przy nodze i kapitalne podanie między obrońcami Arsenalu. Zewnętrzną częścią stopy. A tam był Fejsa, który uderzył fatalnie. Jakby mowę mu odjęło po tym podaniu. I umiejętności.

• 54. min.

Pierwsza próba Arszawina. Idealne kilkudziesięciometrowe dośrodkowanie Chamakha, jednak Rosjanin jakby źle wyskoczył do piłki, chociaż nie był pilnowany. Strzał wysoko nad bramką.

• 50. min.

Pierwsza żółta kartka w meczu. Obejrzał ją piłkarz Olympiakosu Ljubomir Fejsa.

Gramy! I Arsenal od razu do przodu. Za bohatera pierwszej połowy Rosickiego na boisku pojawił się Arszawin.

• PRZERWA

To pierwszy mecz Rosickiego w wyjściowym składzie w tym sezonie. I od razu gol.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Arsenal prowadzi 1:0 po bramce Tomasa Rosickiego. Czy słusznie? Niby nie, bo to Olympiakos był częściej pod bramką Arsenalu. Niby tak, bo nic z tego nie wychodziło i Grecy sami są sobie winni. Dobra pierwsza połowa Wojciecha Szczęsnego, który daje dużo pewności swoim kolegom.

• 39. min.

Gol dla Arsenalu! Rosicky! Ale całą robotę zrobił Gervinho. W polu karnym zakręcił kilkoma piłkarzami Olympiakosu, którzy tym samym nie kryli Rosickiego. Gervinho podał więc do Czecha, a ten z 10 metrów pokonał Carrolla.

• 36. min.

W odpowiedzi dobrze zapowiadająca się kontra Arsenalu. Mogła być nawet zabójcza, ale Gervinho zamiast podać do wychodzącego na czystą pozycję Chamakha wbija oczy w ziemię, gna przed siebie, a koło niego trzech obrońców Arsenalu. Zabrali mu piłkę

• 34. min.

Kolejny strzał Abdouna. Piłkarz Olympiakosu mimo asysty dwóch obrońców kopie w kierunku bramki Szczęsnego. Polak kontroluje strzał, futbolówka mija jego bramkę o kilka metrów.

• 30. min.

Były piłkarz Chelsea dla BBC Radio szuka słabości Arsenalu w dzisiejszym meczem. Wniosek ma prosty - ''Kanonierzy'' przegrywają pojedynki powietrzne.

• 24. min.

Szczęsny świetnie broni strzał Abdouna! Po chwili rzut rożny, strzał głową Djebboura. Z czterech metrów. Trafia prosto w ręce Polaka, który świetnie się ustawił.

• 20. min.

Rosicky wybija piłkę z linii bramkowej Arsenalu! No, może pół metra sprzed linii, bo za jego nogami był już Szczęsny. Piłkarze Olympiakosu zaczęli lepiej wykonywać rzuty różne i Polak w końcu ma zajęcie. Na razie nie popełnił żadnego błędu. Przytomnie wychodzi do wrzutek.