3 1

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
82
KONIEC Niemcy po raz kolejny udowodnili, że u nich nie ma miejsca na chaos. Skoro ich priorytetem jest liga, to tak ma być. No dobrze, może i było sporo chaosu w linii obrony Borussii, ale przecież on musi gdzieś znaleźć ujście. Polacy zaprezentowali się jednak całkiem nieźle. Piszczek popełnił najmniej błędów, Błaszczykowski też ochoczo atakował, a Lewandowski... również. A do tego zdobył bramkę. Olympiakos zaprezentował się jednak jeszcze lepiej i zasłużenie wygrał. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutrzejsze spotkanie z Ligą Europejską. Oby mniej bolesne dla Polaków.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +2 Lewandowski zagrywa na lewą stronę do Grosskreutza, który podbiega kilka metrów i oddaje piłkę w pole karne Polakowi. Przyjęcie Lewandowskiego w pełnym biegu zmusza go do pogoni za piłką aż do linii końcowej. Napastnik zdołał zagrać w pole karne, ale piłki nie przejął żaden z jego kolegów.

90. min. +1 Ostatnia zmiana w Olympiakosie. Fetfatzidis za Mirallasa.

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

89. min. Leitner wrzuca w pole karne, Hummels wyskakuje w powietrze, ale razem z nim wyskakują Maniatis i Costanzo. Bramkarz jest górą i łapie piłkę. Po czym ją wypuszcza. Po czym znowu łapie.

87. min. Druga zmiana w Olympiakosie. Za zbierającego gromkie oklaski Djebboura wchodzi Pantelić.

85. min. Goście postanawiają jednak wykorzystać ostatnie sześć minut na trening biegowy. Perisić tak gania od jednego zawodnika do drugiego, jakby od tego zależało... hmm... powiedzmy, zwycięstwo w lidze.

84. min.

83. min. Marek:
Oglądam ten mecz w jakiejś dziwnej telewizji, chyba greckiej. Sądząc po liczbie powtórzeń nazwisk, wnoszę że w drużynie Borussi grają sami Błaszczykowscy i Lewandowscy.

My oglądamy w polskiej i mamy podobne wrażenie.

82. min. Ostatnia zmiana w skupiającej się na lidze Borussii. Grosskreutz za Goetzego.

81. min. Jak rozumiemy, do Londynu Niemcy wybierają się po jak najkorzystniejszą porażkę.

80. min. Borussia będzie mogła się teraz skupić na lidze. Najlepiej chyba, żeby zrobiła to po kryjomu, tak, żeby Bayern niczego się nie spodziewał i nawet tego nie zauważył.

78. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ibagaza po raz kolejny świetnie wrzuca z rzutu wolnego, Modesto ładnie trąca piłkę głową i choć Weidenfeller się wyciąga, to nie sięga piłki.

76. min. Błaszczykowski ruszył prawym skrzydłem z kontratakiem. Wciąż nie uaktualnił jednak katalogu zwodów, przez co Modesto bez trudu zabrał mu piłkę. Błaszczykowski nie potrafił uwierzyć, że sędzia nie odgwizdał faulu, a my nie potrafimy uwierzyć, że Błaszczykowski się tego domagał.

74. min.

73. min. Pierwsza zmiana w Olympiakosie. Maniatis za Makouna.

72. min. Modesto próbował na luzie obiec Schmelzera, który w rewanżu postanowił na luzie udaremnić jego próbę. Okazało się, że na luzie lepiej pracuje się Schmelzerowi.

71. min.

70. min. Bardzo mocne podanie na prawe skrzydło. Ambitnie piłkę ściga Błaszczykowski, choć nikt nie sprawia wrażenia, jakby tego od niego wymagał. Błaszczykowski dopada ją chyba już za linią końcową, ale wrzuca, a w polu karnym Mellberg zgrywa klatką do bramkarza tak mocno, że niektórzy nie potrafiliby pewnie tak mocno kopnąć. Costanzo łapie jednak piłkę.

69. min. Na boisku jest już trzech Polaków, a to wystarczy do przeprowadzenia kombinacyjnej akcji we własnym gronie, co też właśnie czynią. Obrońcy w końcu jednak mało kombinacyjnie wybijają.

67. min. I Błaszczykowski bardzo szybko przejmuje na boisku rolę Kagawy. Czyli przyjmuje piłkę i uderza obok bramki.

66. min. Druga zmiana w Borussii. Błaszczykowski za Kagawę.

65. min. Świetna piłka w pole karne Borussii. Najpierw mija się z nią jeden z zawodników Olympiakosu, a po chwili również przebiegający trzy metry od bramki i trzy centymetry od piłki Mirallas. Sędzia nie chce, żeby zrobiło mu się przykro, więc sygnalizuje spalonego.

65. min.

64. min. Tym razem piłka do Lewandowskiego, któremu udaje się pozbycie się obrońcy, ale Polak decyduje się na woleja z naprawdę trudnej pozycji i uderza naprawdę nad bramką.

63. min. Tym razem to goście przedzierają się we wraże pole karne. Goetze świetnie zagrywa między obrońcami do Kagawy, który jest tak zaskoczony swoją decyzją o tym, żeby podawać zamiast strzelać, że prawie kopie się w nogę i choć uchodzi z życiem, to bez piłki.

62. min. Kolejny rzut wolny po faulu 30 m od bramki Weidenfellera. Ibagaza świetnie wrzuca, Modesto ładnie uderza, ale Niemiec dobrze się rzuca i łapie piłkę.

60. min. "Obrońcy Borussii - nadciąga totalny kataklizm" (odc. 48): Hummels podaje w okolicach swojego pola karnego do nieswojego kolegi, ale po krótkim zamieszaniu wraca ze wślizgiem ratunkowym.

59. min.

58. min. Mirallas ruszył z szybkim kontratatkiem. Schmelzer ruszył na odsiecz z szybkim faulem, który musiał się zakończyć szybką żółtą kartką.

56. min. Pierwsza zmiana w Borussii. Leitner za Gundogana.

54. min. Bardzo długie podanie, do którego wybiega Lewandowski. A przed nim nic ponad 30 metrów zielonych łąk, dzielących go od bramki Olympiakosu. I bramkarza Olympiakosu, który rusza mu na spotkanie. Lewandowski przyspiesza. Costanzo przyspiesza. Lewandowski bardziej przyspiesza. Złośliwy Costanzo bardziej przyspiesza. A jeszcze bardziej złośliwie pierwszy dopada piłki i wykopuje ją przed siebie.

53. min.

52. min. Piszczek dośrodkowuje w pole karne na głowę Lewandowskiego. Problem w tym, że bardzo blisko głowy Lewandowskiego była głowa Mellberga. I choć piłka dostała się w końcu głowie Polaka, to głowa Szweda przeszkodziła jej na tyle, że uderzenie bardziej niż w kierunku bramki poleciało w kierunku nieba.

51. min. Mirallas zagrywa kapitalną, prostopadłą piłkę do Djebboura. Algierczyk ucieka z nią nie tylko obrońcom, ale nawet polu karnemu.

49. min. Schmelzer fauluje Mirallasa. Holebas podchodzi do rzutu wolnego i z 25 m uderza po ziemi. Bardzo mocno. Obok słupka.

48. min. Gospodarze może nieco za bardzo uwierzyli w łagodne usposobienie obrońców Borussii i postanowili mijać ich niewielkim nakładem sił. Z jednym jeszcze to się udało, ale próba wbiegnięcia w dwóch zakończyła się porażką.

47. min. Ibagaza w zaskakujący sposób rozwiązuje rzut rożny. Piłka trafia do Papadopoulosa, który w jeszcze bardziej zaskakujący sposób rozwiązuje podanie - podaje do kibiców.

46. min. Gramy.

PRZERWAeRBe:
Dziś strajk generalny w Grecji. Strajkują wszyscy, do urzędników do kontrolerów lotu :). Ale widzę, że ani kibice nie strajkują ani tym bardziej strzelcy bramek dla Olimpiakosu ;-). Robota aż im się pali w rękach :).

Chyba w nogach.

PRZERWA Kuba:
Nie wiem czy "Ten_Ze_Zczubaków_Który_Lubi_Serię_Championship_Manager" dłubie przy tej relacji, ale jeśli to robi to z pewnością kojarzy Franco Costanzo z CM 01/02

Cóż, w zasadzie każdy z nas miał na tyle do czynienia z serią Championship/Football Manager, żeby wiedzieć kim był Franco Costanzo w tej edycji.

PRZERWA Borussia w pierwszej połowie starała się robić dobre wrażenie, ale usilnie przeszkadzali jej w tym wychowani na własnej piersi obrońcy. Olympiakos też starał się robić dobre wrażenie i nikt mu w tym nie przeszkadzał. Wynik wydaje się zatem uzasadniony.

45. min. +1

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

44. min. Obrońcy Borussii uznali chyba, że skoro Djebbour strzelił już gola, to więcej robić tego nie zamierza. Założenia obrońców Borussii robią się coraz bardziej dziwaczne. Kros Mirallasa w pole karne do Algierczyka, który miał mnóstwo czasu, żeby podejść pod piłkę, zdecydować, jak się do niej ustawić i uderzyć. Tyle że przy strzale się poślizgnął, przez co piłka przeleciała w efektowny sposób milimetry obok słupka.

43. min.

42. min. Rozjuszeni goście zaatakowali rywali z furią. Gdy nie do końca czysto odebrali im piłkę, postanowili ruszyć na bramkę, nie tyle wymieniając się piłką, co nią siebie nawzajem mocno trafiając. Grę zepsuł Kagawa, który przed polem karnym nie przyjął nie takiego znowu mocnego uderzenia Lewandowskiego.

40. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Obrońcy Borussii wyszli z (bolesnego, jak się miało wkrótce okazać) założenia, że jeśli obstawią rubieże pola karnego, to do centrum nikt się nie przedostanie. Byli w błędzie, bo najpierw przedostała się tam piłka, której nie zdołał zatrzymać Hummels, a potem także Djebbour, który bardzo łatwo położył na ziemi Suboticia i pokonał Weidenfellera.

38. min. Jeszcze jeden niezły kros w pole karne Borussii, gdzie zza jednego z obrońców wyłania się przewracający się Mirallas, a konkretnie to nieupilnowana prawa noga przewracającego się Mirallasa, która z kilku metrów uderza nad poprzeczką.

37. min.

36. min. Kolejne dobre podanie w pole karne, tym razem do Perisicia. Chorwat znajdował się kilka metrów przed bramką i tyle samo pomniejszone o połowę tamtego dystansu od bramkarza. Costanzo sprytnie to wykorzystał i łatwo zablokował uderzenie.

34. min. Orbaiz wykonał kilka ładnych zwodów w środku boiska i przerzucił szybko grę na lewe skrzydło. Marcano przyjął piłkę i ruszył na Piszczka. Polak jednak przyjął tak pewną postawę, że speszony Marcano wyszedł z piłką na aut.

32. min. Kolejna szybka kontra Borussii. Kolejne podanie do Kagawy, który tym razem wyłonił się z lewej strony boiska. Japończyk zauważa, że nie jest zbyt pilnie kryty, więc postanawia uderzyć mimo naprawdę ostrego kąta. Costanzo zauważa, że w jego stronę zmierza piłka, której złapanie nie będzie zbyt trudne, więc postanawia ją złapać.

30. min. Goście ruszają na bramkę Greków nawet jeśli nie w przewadze liczebnej, to starają się optycznie ją wywoływać. Kilka krótkich podań, jedno z nich trafia w końcu do dobrze ustawionego Kagawy, który postanawia swoją dobrą pozycję przekuć na naprawdę fatalny strzał.

29. min.

28. min. A więc okazuje się, że inicjatywa to domena przegranych, a przegrywający nie mogą sobie na nią pozwolić. Co, jeśli oba zespoły się tego domyśliły?

26. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lewandowski!!! Weidenfeller rozpoczął akcję zagraniem do Lewandowskiego, który szybko odegrał do Goetzego, a ten ruszył błyskawicznie swoim zwyczajem prawą stroną, tuż przed osiągnięciem wysokości pola karnego zagrał do środka do Lewandowskiego, który przyjął i uderzył tuż przy lewym słupku bramki Olympiakosu.

25. min.

24. min. Goetze znowu się rozpędza. Pierwszego przeciwnika mija tak szybko, że nawet nie zdążyliśmy spisać jego rejestracji. Potem wpada w pole karne i bez trudu mija Ibagazę. I tu zaczęły się schody (w przenośni), bo przez tę prędkość rozmyła Goetzemu rozmyła się widoczność i nie zauważył nadciągającego z boku Mellberga, który wygarnął mu piłkę.

22. min. W pierwszych minutach dużo lepiej prezentowali się goście, ale teraz inicjatywę zdecydowanie przejęli gospodarzy. A skoro potrafili strzelić gola nie wykazując inicjatywy, to radzimy Borussii szybko odebrać, co jej.

21. min.

20. min. Obrońcy Borussii mimo to po raz kolejny postanowili zaprosić rywali w swoje pole karne na wieczorną degustację strzałów. Tym razem z pięciu metrów głową bardzo mocno i bardzo nad bramką uderzał Mirallas.

19. min. Djebbour znakomicie mija Schmelzera, a później kolejnego rywala i gdy już zamierzał przestać liczyć ogranych zawodników, swój błąd bohaterski naprawił Schmelzer.

18. min.

17. min. Mellberg popełnił błąd, ale Lewandowski wcale tak nie uważa. Nie żywiąc urazy po prostu wziął piłkę i pobiegł przed siebie. Zbliżając się do pola karnego, postanowił użyć niezwykle prostego zwodu, żeby minąć obrońcę. Już wiecie, co poszło nie tak, prawda?

15. min. Goaaaaaaaaaaaaaaaniema! Goście rozgrywają w polu karnym, piłka trafia do ustawionego w jego lewej części Kagawy, który uderza na bramkę. Nie trafiłby, ale po drodze piłkę trącił Lewandowski i skierował ją do siatki. Tyle że Lewandowski stał na spalonym.

14. min. Długie podanie w pole karne Olympiakosu do Piszczka, ale jego zgranie zostaje przecięte i wybite na aut. To jeszcze nie ostatnie słowo. Ani zagranie.

12. min. Rozpędzony Goetze zostaje sfaulowany w taki sposób, że przewracając się wykonuje w powietrzu potrójnego tulupa. I to wcale nie po to, żeby zrobić wrażenie na arbitrze.

10. min. Nie będziemy oceniać czy myślenie romantyczne, czy pozytywistyczne jest lepsze, ale chyba już wiemy, które jest bardziej realistyczne i pozostawia mniej bolesnych rozczarowań.

9. min.

8. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Obrona gości całkiem rozbita. Benderowi udaje się jednak wybić piłkę. Co z tego, skoro będąc niegroźnym podaniem po ziemi wybita, niebezpieczną wrzutką Marcana powraca. Holebas nic sobie nie robi z tego, że pilnuje go dwóch obrońców, wyskakuje, stojąc między nimi i trafia głową.

6. min. Borussia nie przestaje atakować. Costanzo nie przestaje piąstkować. Olympiakos nie ustaje natomiast w próbach kontrataków. Na drugi raz zastanowią się jednak mocniej - Bender swoim faulem na pewno skłonił ich do rozmyślań.

5. min. Długa piłka do Lewandowskiego, który świetnie zgrywa Kagawie. Japończyk wbiega w pole karne, pilnujący go zawodnik się przewraca i Kagawie pozostaje tylko przelobować bramkarza. Ale on na tym nie poprzestaje. Lobuje bramkarza, bramkę oraz bandy reklamowe.

4. min. Szybki kontratak po błędzie jednego z piłkarzy gości. Tu też jednak zagranie w pole karne zostaje zablokowane. I to dość przypadkowo. Na tyle przypadkowo, że Weidenfeller do końca obawiał się, że ta piłka może wpaść do bramki. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

3. min. Lewandowski świetnie zagrywa na lewą stronę do Schmelzera, który wbiega w pole karne i próbuje zagrać do środka, ale jeden z obrońców Olympiakosu blokuje zagranie wszystkimi regulaminowo dostępnymi częściami ciała.

2. min. Goetze wrzuca z rzutu rożnego, a Costanzo, który z pewnością podglądał wczoraj piąstkującego-co-się-da Llorisa... cóż, pewnie się już domyśliliście - piąstkuje.

1. min. Gramy.

20:42 Jakub Błaszczykowski może jednak nie pojawić się na boisku. Swoimi groźbami o odejściu z Borussii podobno tylko pogorszył swoją sytuację w klubie. Ale czy piłkarz, który zawsze ma otwartą drogą do Wisły i zapewne wielu innych klubów, może mieć kłopoty?

20:35 Borussia jak do tej pory zdobyła tylko punkt, ale nadal ma duże szanse na awans. W końcu musi je mieć drużyna, której zawodnik jest lepszy od Casillasa, Vidicia, Fabregasa i Ibrahimovicia.

20:30 Prezes Borussii Hans-Joachim Watzke jest pozytywistą:

Jeśli zakwalifikujemy się do 1/8 czy do 1/4 finału, zysk ekonomiczny będzie marginalny. To zaledwie kilka milionów euro, nic w porównaniu z samym faktem ponownego awansu do Ligi Mistrzów poprzez Bundesligę.

Dziś w podstawowym składzie jego zespół ma jednak aż dwóch romantyków: Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego. A dołączyć do nich w trakcie meczu może jeszcze Jakub Błaszczykowski. Borussia nie powiedziała więc zapewne jeszcze swojego ostatniego ligomistrzowego słowa.