Milan

2 2

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Mourinho: Webb jest fantastycznym arbitrem

Hiszpańska prasa jest wściekła na sędziego Howarda Webba po zremisowanym 2:2 meczu AC Milan - Real Madryt. Arbitra broni jednak nieoczekiwanie trener gości Jose Mourinho, mimo że Anglik skrzywdził jego drużynę. - Byłbym szczęśliwy, gdyby sędziował wszystkie moje mecze - zadeklarował Portugalczyk.

Liga Mistrzów. Real remisuje na San Siro

Real Madryt zremisował na San Siro z AC Milan 2:2 po bramce Pedro Leona w ostatnich minutach doliczonego czasu gry. Goście prowadzili po pierwszej połowie 1:0 , jednak w drugiej części gry na boisku pojawił się "super-rezerwowy" Filippo Inzaghi, którego dwa gole wyprowadziły "Rossonerich" na prowadzenie. Drużyna Jose Mourinho ambitnie do końca walczyła o choćby jeden punkt i dzięki temu zapewniła sobie awans do drugiej rundy.

Odśwież
Grupa E: FC Basel - AS Roma 2:3 (69.Frei, 83.Shaqiri - 16. Menez, 24. Totti, 76. Greco)
CFR Cluj - Bayern Monachium 0:4 (12, 24, 71. Gomez, 90.Muller)

Grupa F: Chelsea Londyn - Spartak Moskwa 4:1 (49.Anelka, 62.k.Drogba, 66, 90. Ivanović - 85. Bażenow)
Żilina - Olympique Marsylia 0:7 (12, 21, 54 Gignac, 24. Heinze, 36. Remy, 52, 63 Gonzalez)

Grupa G: AC Milan - Real Madryt 2:2 (68,78. Inzaghi - 45. Higuain, 90+4. Leon)
Auxerre - Ajax Amsterdam 2:1 (9. Sammaritano, 84.Langil - 79. Alderweireld)

Grupa H: Szachtar - Arsenal 2:1 (28.sam.Eastmond, 45.Eduardo - 10.Walcott)
Partizan Belgrad - Sporting Braga 0:1 (35.Moises)

Poczta działa jak zawsze. Piszcie na zczuba@g.pl
78
KONIEC Real był dziś drużyną trochę lepszą i być może zasłużył na zwycięstwo. Co więcej, wygrałby, gdyby nie błąd arbitra, który uznał Milanowi bramkę z ewidentnego spalonego. Królewscy w ostatniej chwili uniknęli pierwszej porażki pod wodzą Jose Mourinho. Nie można jednak odmówić Milanowi woli walki, przeprowadzenia wielu bardzo groźnych ataków i również takiej gry, której wiele drużyn mogłoby nie na żarty się przestraszyć. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na jutro, kiedy to Lech nie przestraszy się Manchesteru City. Miejmy nadzieję.

90. min. +6 Koniec meczu.

90. min. +5 Ostatnia zmiana w Realu. Raul Albiol za Oezila.

90. min. +4 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2! Benzema zagrywa w pole karne do Pedro Leona, który wybiega przed obrońców i posyła piłkę między nogami Abbiatiego.

90. min. +1 Żółta kartka dla Carvalho za zatrzymanie Pirla, który ładnie przerzucił sobie nad nim piłkę i zamierzał go wyprzedzić.

90. min. Sędzia dolicza pięć minut.

89. min. Pod nieobecność Gattuso obowiązek leżenia na murawie przejmuje Pirlo, który półtorej akcji temu został lekko trącony w nos przez jednego z piłkarzy gości.

87. min. Ambrosini po prostu zostawia piłkę Pedro Leonowi, który łatwo mija kolejnego zawodnika, przerzuca piłkę na środek, skąd po raz kolejny strzela Oezil. Dobre uderzenie z woleja, ale Abbiati znowu łapie.

86. min. Oezil podbija sobie piłkę na 20 m i mocno uderza. Abbiati nie ma jednak z tym strzałem większych problemów.

84. min. Ostatnia zmiana w Milanie. Seedorf za Gattuso.

82. min. Gattuso od czterech minut bawi się w Cristiano Ronaldo, padając na murawę w losowo wybranych miejscach i symulując skurcze. Mógłby do tego jeszcze dodać łapanie się za twarz. Całość robiłaby większe wrażenie.

80. min. Zmiana w Realu. Pedro Leon za Pepe.

78. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1! Gattuso posyła piłkę do znajdującego się na wyraźnym spalonym Inzaghiego. Howard Webb nie chce mu psuć tak miłego wieczoru, więc nie gwiżdże. Inzaghi trąca piłkę końcówką końcówki buta i dzięki temu kieruje ją obok rzucającego się w jego kierunku Casillasa.

76. min. Piotrek:
A ja oglądam Top Model. Czekam na Cristiano Ronaldo

On już jest internaszynal lewel i w nagrodę dostaje dziką kartę do nekst stejdż, jeśli akurat program pokrywa mu się z meczem. Swoją drogą to niepokojące, my na Twoim miejscu oglądalibyśmy "Top Model" z innych powodów.

75. min. Obrócony plecami do Thiago Silvy Cristiano Ronaldo wyskakuje do piłki w polu karnym, ale przegrywa pojedynek z obrońcą. Wtedy Thiago Silva pada na ziemię i łapie się za plecy. Trudno powiedzieć, co mogło mu się stać, ale chwilę na tej ziemi spędził. Może pokazywał Portugalczykowi, że jak ktoś chce, to też tak może?

74. min. Zmiana w Realu. Benzema za Higuaina.

72. min. Zmiana w Milanie. Ambrosini za Pato.

70. min. Gattuso nie zgadza się z Webbem, że popełnił faul i postanawia mu o tym jak najszybciej powiedzieć. Webb stara się jak najszybciej mu odpowiedzieć (żółtą kartką), ale nie nadąża i musi biec za odwróconym Włochem, żeby go poinformować, że właśnie został uhonorowany za swoje wątpliwości żółtą kartką.

68. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Wspólnie zapracowali na tę bramkę Pepe i Casillas. Ibrahimovic nieprzyzwoicie łatwo minął obrońcę, wrzucił piłkę z lewej strony pola karnego, Casillas wyskoczył do niej, ale ta w równie nieprzyzwoity sposób przełamała mu ręce. Z przestrzeni za bramkarzem wyłonił się Inzaghi, który wbił piłkę do bramki.

65. min. Świetna sztuczka techniczna Di Marii. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że choć Real skupia się na tworzeniu jak najładniejszych akcji, to Milan próbuje po prostu jak najprostszym sposobem wpakować piłkę do bramki i również nie jest tak daleko, choć Marcelo i Sergio Ramos znakomicie odbierają rywalom niemal każdą piłkę.

63. min. Abate nie wytrzymuje pogoni za Cristiano Ronaldo i łapie się każdego sposobu (dosłownie: spodenek, getrów...), żeby go zatrzymać. Arbiter przypomina Włochowi, że jedną kartkę już ma, a więcej niż dwóch na pewno nie zdoła dołączyć do kolekcji jednego dnia.

61. min. Inzaghi chyba nie chciał wchodzić na boisko, bo już mógł z niego zejść. Uderza w głowę Xabiego Alonso i popycha go na ziemię, dość marnie udając, że po prostu na niego wpadł. Sędzia przyjmuje wersję Włocha za dobrą monetę, choć powinien znać go jak zły szeląg.

59. min. Zmiana w Milanie. Inzaghi za Ronaldinho.

57. min. Gospodarzom puszczają nerwy. Sergio Ramos biegnie sobie spokojnie z piłką, stojącemu za nim Ibrahimovicowi pulsują żyły i wyrastają rogi, po czym Szwed bardzo brzydko podcina Hiszpana. W pełni zasłużona żółta kartka.

55. min. To się dzisiaj nie skończy. Tym razem Abate mści się na Cristiano Ronaldo. Sędzia Webb próbuje udowodnić, że łatwo może to zakończyć i tytułem wstępu wręcza Abate żółtą kartkę.

53. min. Di Maria wpada w pole karne, ogrywa obrońcę, znajduje się w niezłej sytuacji do strzału i... uderza tak, jakby próbował przerzucać piłkę na lewą stronę. Tyle że tam nikogo nie było.

51. min. Akcja Milanu prawą stroną, piłka posłana wzdłuż bramki, Pepe próbuje wybić piętą, średnio mu się to udaje, obrońca Realu i jeden z graczy Milanu zmierzają do piłki, widzi to Ibrahimovic, który sprytnie popycha rywala w drugą stronę, aby umożliwić koledze z drużyny znalezienie się przy piłce szybciej od obrońcy. Webb nie reaguje, ale Realowi i tak udaje się wybić.

49. min. Pato przyjmuje piłkę ręką. Może miał nadzieję na inny ciąg dalszy akcji, ale jej dalsze losy są stare jak świat.

47. min. Cristiano Ronaldo biegnie, biegnie, biegnie i wydaje się, że będzie biegł dalej, gdy wtem nagle, z narożnika pola karnego, uderza. Piłka zmierza w okienko, ale Abbiati ją ściąga, po czym sam się dziwi, że mu się udało i krzyczy na kolegów, że więcej tak nie chce i że jak nie będą go wspierać, to on ma to gdzieś, on już nie może i od razu po meczu wyjeżdża pod słońce Toskanii hodować winorośl (na początek jedną) i spotykać się z pisarzami i upadłymi gwiazdami.

46. min. Gramy.

PRZERWA Początek meczu był znakomity, dynamiczny, widowiskowy. Pod koniec pierwszej połowy spotkanie zaczęło jednak nużyć i trudno powiedzieć, dlaczego. Może to ze współczucia dla Milanu, który bez przerwy pilnował linii spalonego i tyle razy był tak blisko, ale ani razu mu się nie udało. Może to ze współczucia dla Realu, który konstruował naprawdę ładne akcje i tyle razy był tak blisko, ale ani razu mu się nie udało. Aż wreszcie przyszła bramka, która ponownie ożywiła spotkanie. A właściwie przerwę.

45. min. +3 ...który następuje właśnie teraz. Może Mourinho po prostu tak bardzo szanuje dane słowo. Dwie minuty to dwie minuty. Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 Jose Mourinho popisuje się i demonstracyjnie schodzi do szatni, nie czekając na koniec pierwszej połowy...

TOMEK :
ogladam i tak wydaje mi sie ze milan gra jakby wczoraj cala druzyna byla na imieninach

Powiedzielibyśmy, że raczej mieli jakieś trunki w samolocie, gdyby nie grali u siebie.

45. min. +1 Sędzia dolicza dwie minuty.

45. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:1! Sergio Ramos źle przyjmuje piłkę, ale ta trafia do Cristiano Ronaldo, który spokojnie odgrywa klatką piersiową. Szybkie podanie do Khediry, piłka trafia do Di Marii, który biegnie prawą stroną, potem zbiega wzdłuż pola karnego, ściąga na siebie uwagę obrońców i znakomicie podaje do pilnującego by nie spalić Higuaina. Argentyńczyk pewnie pokonuje Abbiatiego.

43. min. Casilla podaje prosto pod nogi rywala, ale ma szczęście, bo po chwili mediolańczycy podają na pozycję spaloną.

41. min. Abate, który cierpiał od dłuższego czasu, pada w starciu z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk następuje mu na nogę - trudno ocenić czy z premedytacją i Abate po raz kolejny opuszcza na chwilę boisko. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci ochraniaczem - gracz Milanu też do ostatniej chwili starał się kopać Portugalczyka.

39. min. Xabi Alonso niepozornie uderza z dystansu. Abbiati długo zastanawia się, z której strony zajść tę piłkę i w rezultacie prawie wpuszcza ją do bramki. Rzut rożny dla Realu, ale nic ciekawego po jego wykonaniu się nie dzieje.

37. min. Ibrahimovic po raz kolejny w równej linii z obrońcami. Dostaje świetną piłką od Ronaldinha, Casillas wychodzi z bramki, Szwed lobuje, Pepe desperacko goni piłkę, ale powstrzymuje się przed interwencją, gdy widzi, że ta nie zmierza jednak w bramkę.

35. min. Sergio Ramos decyduje się na wybicie piłki w środku boiska przewrotką, prawie trafiając butem w głowę Ibrahimovica. Cristiano Ronaldo masakruje więc w powietrzu kolejnego rywala. Sędzia obawia się następnego ruchu madrytczyków, więc przerywa grę. Zapowiadało się na horror klasy B.

33. min. Khedira bardzo mocno uderza z dystansu. Strzał był niezły, ale piłka minęła słupek bramki Abbiatiego.

32. min. Real rusza z kontratakiem, Cristiano Ronaldo zatrzymuje go na chwilę, żeby w ciekawy sposób włączyć w tę akcję Khedirę, piłka trafia do Higuaina, który przebiega z piłką między Nestą a Gattuso, wpada w pole karne i wpada w poślizg w momencie oddawania strzału.

30. min. Od kilku minut częściej atakuje jednak Milan i goście mocno cofnęli się do obrony. Jedynym piłkarzem, który nie udziela się w defensywie, jest Cristiano Ronaldo. Ale to prawdopodobnie dlatego, że leży w tej chwili gdzieś w innej części boiska i udaje, że został potrącony przez ciężarówkę.

28. min. Boateng uważa, że nie może odebrać Di Marii talentu, zabierze mu więc nogi. Howard Webb nie pochwala takich metod i daje Boatengowi żółtą kartkę.

26. min. Ronaldinho chce wbiec w pole karne, ale najpierw musi ograć obrońcę, strzegącego jego bram. Postanawia zrobić to podstępem - szarpiąc go, tarmosząc i rzucając nim na wszystkie strony. Sędzia gwiżdże, a Ronaldinho zarzeka się, że nawet go nie dotknął.

24. min. Starcie Cristiano Ronaldo z Abate przy linii bocznej. Portugalczyk lekko go popycha, w rewanżu zostaje wściekle uderzony w szyję, łapie się za nos, zęby i twierdzi, że nie żyje. Gattuso chce go pobić, bo jest wściekły, że nawet on nie nauczył się tak grać i sędziemu uspokojenie sytuacji zajmuje prawie dwie minuty.

22. min. Jeżeli chcecie odtworzyć początek tej akcji, to idźcie pograć na fliperach. Piłka zostaje wypluta pod nogi Boatenga, który rzuca się pędem do przodu, czeka na odpowiedni moment, znajduje go, odgrywa do Ibrahimovica i już wszyscy wiedzą, że padnie gol. Tylko jeden Casillas nie wie. Cudowną interwencją ratuje Real przed stratą bramki.

21. min. Wrzutka z rzutu rożnego i kolejne uderzenie głową. Tym razem gospodarzy ratuje słupek, choć asekuruje ich jeszcze sędzia, który dopatruje się w polu karnym przewinienia jednego z piłkarzy gości.

20. min. Wrzutka w pole karne, Higuain uderza głową i Pirlo wybija głową z bramki. Piłka spada pod nogi Cristiano Ronaldo, który natychmiast uderza, ale... Pirlo wybija z bramki. Chyba znaleźliśmy następcę Abbiatiego. Pomyślcie, co by zrobił, gdyby jeszcze mógł używać rąk.

18. min. Marcelo świetnie drybluje, jednak przestaje tuż przed polem karnym. Właściwie to jego przestają. Cristiano Ronaldo uderza z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta, ale trafia w mur.

16. min. Tydzień temu głośno było o powrocie zielonego lasera, który tym razem przeszkadzał Cristiano Ronaldo. Przed chwilą można było go zauważyć na Jose Mourinho. Ma mu przeszkodzić w skupieniu się czy uniemożliwić obserwację wydarzeń na boisku?

15. min. Powiedzieć, że Milan gra na granicy spalonego, to mało. Sam spalony czasem nawet nie wie czy w danej akcji był. Sędzia zdążył wcześniej pomylić się na korzyść Włochów, teraz jednak postanowił wyrównać rachunki. Ibrahimovic nie był na spalonym.

13. min. Di Maria wpada w pole karne, jednego obrońcę kładzie na ziemi, drugiego ośmiesza, ale pozwala mu stać i choć mógł podawać, uderza osobiście. Powinien trafić, a jednak myli się o milimetry.

12. min. Xabi Alonso nabiega na lecącą w jego kierunku piłkę i próbuje powtórzyć wyczyn Injaca, który widział w niedzielę przed telewizorem, oglądając rozgrywki swojej ulubionej ligi. Jest bardzo blisko. Jeszcze tylko dwie lekcje u piłkarza Lecha i na pewno zacznie mu wychodzić.

10. min. I szybki rewanż. Atak prawą stroną, piłka w pole karne i natychmiastowe uderzenie. Casillas jednak pewnie łapie.

9. min. Cristiano Ronaldo popisuje się sztuczką techniczną, zostawia piłkę Oezilowi, który zostaje faulowany. Wrzutka w pole karne, Pepe uderza głową, piłka odbija się od ziemi... ale do bramki nie wpada.

8. min. Mediolańczycy grają długimi piłkami i wygląda na to, że to niezła metoda. Goście co i rusz muszą ratować się wybiciami ostatniej szansy, gdy któryś z napastników jest już bardzo bliski wybiegnięcia z piłką przed nich.

6. min. Pato mija dwóch obrońców, puszczając piłkę między nimi i ich wyprzedzając, ale zatrzymuje się na trzecim. Na razie częściej atakuje Milan, ale Real wygląda trochę jak grupa doświadczonych cwaniaków, którzy swoje wiedzą i swój plan mają.

5. min. Pierwsza prawdziwa akcja Realu. Piłka do Higuaina, ustawionego przed polem karnym. Argentyńczyk przerzuca sobie futbolówkę i świetnie uderza. Piłka zmierza do bramki tuż przy słupku, ale Abbiati świetnie ratuje swój zespół przed utratą gola.

4. min. Webb nie zauważył, że Ibrahimovic był na spalonym, ale można uznać, że nic się nie stało. Pierwszy przy piłce był Iker Casillas, który wybił ją na aut.

3. min. Pierwszy piłkarz leży na murawie. Wiem, co sobie myślicie, ale to nie Cristiano Ronaldo. To Xabi Alonso, brzydko sfaulowany przez Ibrahimovica.

2. min. Milan uparł się na atakowanie prawym skrzydłem. Ronaldinho czaruje, macha nogami, kręci piłką. I w ogóle nie porusza się do przodu.

1. min. Gramy.

20:45 UEFA też postarała się o gwiazdy. Ze swojej strony wydelegowała Howarda Webba. Nie ma wyjścia, żeby to nie było ciekawe spotkanie. Już za moment zaczynamy.

20:35 Jeżeli Real znowu wygra z Milanem, zgromadzi 12 punktów i tak bardzo zapewni sobie awans, że nawet najbardziej szaleni matematycy nie będą próbowali tego podważyć. Interesująca (lub mało interesująca) zrobi się za to sytuacja Milanu, który ma w tej chwili na koncie 4 pkt. - tyle samo, co Ajax. Auxerre nie ma żadnego punktu, ale przecież Jeleń jest kontuzjowany.

20:30 W trakcie relacji będziemy zaglądać też na inne stadiony. Dowiemy się więc m.in. co u Łukasza Fabiańskiego, który wyjechał dzisiaj z Arsenalem do Doniecka. Ponieważ Fabiański czuje się ostatnio aż zbyt pewnie, nie wspomożemy go klątwą Z Czuba, wybierając jego spotkanie jako mecz główny. Niech się trochę postara. W razie czego ma jeszcze na ławce Wojciecha Szczęsnego.

20:25 Zacznijmy od składów. W Milanie z przodu Ronaldinho, Pato i Ibrahimovic. Real również w standardowym składzie z Di Marią, Cristiano Ronaldo i Higuainem. Niespodzianką jest umieszczenie przez Jose Mourinho na ławce rezerwowych Jerzego Dudka i wystawienie od pierwszej minuty Ikera Casillasa. Być może Dudek oszczędzany jest na końcówkę meczu, gdy rywal będzie już zmęczony.

Nie, szukanie na siłę niespodzianek w składach nic dobrego nie przynosi.