TAK
NIE

Wi�cej o wydarzeniu

UEFA ukarze Alexa Fergusona?

UEFA rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne przeciw trenerowi Manchesteru United Alexowi Fergusonowi, który po przegranym rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:2) nie przyszedł na konferencję prasową. Wcześniej w Madrycie padł remis 1:1.

Liga Mistrzów. Czerwona kartka dla Naniego słuszna

Mimo wielu głosów krytyki należy stwierdzić, że decyzja Cuneyta Cakira o wyrzuceniu z boiska Naniego była w świetle przepisów słuszna. Według regulaminu każde zagranie, które niesie za sobą ?niebezpieczeństwo odniesienia kontuzji?, powinno zostać karane czerwoną kartką.

Liga Mistrzów. Hiszpańska prasa: "To nie sen. Real wykorzystał prezent"

Po zwycięstwie Realu z Manchesterem United hiszpańskie media triumfują. W relacji madryckich dzienników często pojawia się słowo "Decima", nawiązujące do dziesiątego triumfu Królewskich w Lidze Mistrzów, o którym marzy Jose Mourinho. Dziennikarze jednak zgodnie twierdzą, że awans do ćwierćfinału stołeczny klub zawdzięcza arbitrowi.

• KONIEC

Późno pokazana czerwona kartka ustawiła mecz. Real przez godzinę bił głową w mur, ale po zejściu Naniego wyrównał po 10 minutach, a po dalszych trzech minutach strzelił zwycięskiego gola. Potem już tylko bronił korzystnego wyniku z niewielką pomocą kapitalnej formy Diego Lopeza. Wielka szkoda, że sędzia podjął tak wątpliwą decyzję, bo bardzo chciałoby się, żeby o zwycięstwie w takim meczu zdecydowała piłka nożna, a nie sędziowanie. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 90. min. + 6

No więc wszystkie bramki w tym meczu strzelił Real. Tak padała pierwsza, autorstwa Sergio Ramosa...

...tak druga Luki Modricia...

...a tak Gonzalo Higuain cieszył się, że ładnie podał Cristiano Ronaldo przy trzeciej:

Koniec meczu. Rio Ferdinand bije sędziemu brawo. Przez moment wygląda, jakby miało skończyć się większą awanturą, ale emocje udaje się powściągnąć.

• 90. min. + 5

Piłkarze jeszcze grają. Mourinho schodzi do szatni już teraz.

• 90. min. + 3

Luka Modrić podchodzi do rogu, króciuteńko podaje do Higuaina i za chwilę sytuacja się powtarza. Piłkę przejmuje jeszcze United, ale po krótkiej wycieczce przez boisko trafia ona do Diego Lopeza.

Kolejna zbrojna wycieczka Realu. Khedira ładnie podaje w pole karne do wbiegającego Ronaldo, który może dośrodkowywać, ale przypomina sobie, że jest Ronaldo i postanawia strzelić. De Gea odbija piłkę na rzut rożny.

Jeszcze niezmordowany Giggs zakręcił Modriciem, podał do Carricka, ten do Evry, który był faulowany przez Ramosa, ku obojętności sędziego.

• 90. min. + 2

Rzut rożny dla Man Utd. Dośrodkowanie van Persie'ego, piłka spada na głowę Vidicia, ale Lopez broni genialnie!

• 90. min. + 1

Ronaldo wychodzi by dobić Manchester, ale De Gea wcale nie chce, żeby Manchester został dobity.

Diego Lopez leży na murawie po starciu z van Persiem. Jest przy nim sztab medyczny, w końcu Hiszpan podnosi się, a sędzia dolicza pięć minut.

• 89. min.

De Gea łapie piłkę na linii bramkowej! Kaka wpada w pole karne, nie bardzo ma komu podać, więc strzela. Piłka odbija się od nogi obrońcy i myli De Geę, który instynktownie i sprzecznie z ludzką anatomią wyginając rękę paruje. Piłka toczy się dalej, ale na tyle wolno, że De Gea ma czas, żeby się pozbierać i ją złapać.

• 88. min.

Young wrzuca piłkę z wolnego, ale wybijają ją Królewscy i posyłają pod pole karne United, gdzie trafia ona do De Gei. United jeszcze popróbuje.

• 88. min.

Żółta karta za Pepe. Nie dojrzeliśmy za co, ale w jego przypadku może być tak, że za reputację.

• 87. min.

Ostatnia zmiana w Man Utd. Za Rafaela wchodzi Valencia.

• 86. min.

Ronaldo wbiegł w pole karne, podrobił w towarzystwie obrońców United, ci pozwolili mu oddać strzał, ten zaś wpadł w ramiona De Gei. To znaczy strzał, nie Ronaldo.

• 85. min.

Kolejne natarcie w ramach oblężenia bramki Lopeza. Rafael dośrodkowuje, ale Varane wybija piłkę. Real decyduje się na zbrojną wycieczkę, którą prowadzi Ronaldo. Źle wybitą przez De Geę piłkę przejmuje Ronaldo i strzela, ale De Gea skutecznie łapie piłkę.

• 84. min.

Aaaach! - zasyczeli na pewno kibice United. Nie ma gola i to nie ma go dwa razy! Najpier świetnie podawał Rooney, ale do strzału van Persiego bardzo dobrze wyszedł Lopez, po chwili szansę miał jeszcze Rooney, ale znów zwycięsko z tego starcia wyszła obrona Realu.

• 83. min.

Rzut rożny dla Man Utd. Young podaje do Giggsa, który dośrodkowuje. Carrick uderza głową w sposób bardziej bramkopodobny od niejednej bramki, ale Diego Lopez skutecznie odbija piłkę.

• 81. min.

Manchesterowi udało się przez chwilę zamknąć Real na jego połowie, aż Evrę zablokował w końcu Pepe. Będzie jeszcze rzut rożny.