(310)

Liczba oddanych głosów: 519

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Borussia przegrała z Juventusem. Kontuzja Piszczka

Juventus Turyn pokonał u siebie Borussię Dortmund 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Łukasz Piszczek zagrał pół godziny i opuścił boisko z kontuzją, tak samo jak gwiazdor ?Starej Damy? Andrea Pirlo. Jakub Błaszczykowski wszedł na ostatni kwadrans.

Liga Mistrzów. Kontuzja Łukasza Piszczka

Łukasz Piszczek doznał kontuzji w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn (1:2). To zła wiadomość dla Adama Nawałki. Za miesiąc reprezentacja Polski gra z Irlandią.

• KONIEC

Jedno jest pewne - ten wynik gwarantuje emocje w rewanżu, bo Juventus wprawdzie wygrał, ale tracąc bramkę u siebie, dał Borussii nie takie znowu iluzoryczne szanse na skuteczną pogoń w Dortmundzie. Bramki padały przede wszystkim po błędach obrony, choć nos snajperski Teveza i Moraty przeważyły szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Borussia wciąż atutu snajperskiego nie posiada.

W meczu zagrało dwóch Polaków, ale powracający do zdrowia i na boisko Błaszczykowski jest marnym pocieszeniem wobec kontuzji Piszczka, która przydarzyła się już w pierwszej połowie.

Dziękujemy za udział w relacji i życzymy dobrej nocy.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Nie zrozumiał się Błaszczykowski z Reusem. Polak podał w alejkę, a Niemiec pobiegł w prawo, do skrzydła. Być może była to ostatnia szansa dla gości, by zawitać na polu karnym Buffona.

• 90. min. + 1

Problem z desperackimi atakami jest taki, że czasem odbierają zdolność logicznego myślenia, a nawet przytępiają zdolności motoryczne. Coś takiego zdarzyło się właśnie Schmelzerowi.

• 89. min.

I jeszcze jedna zmiana w szeregach gospodarzy. Z boiska schodzi Tevez. W jego miejsce Coman.

• 86. min.

Druga zmiana w Juventusie. Padoin zastąpił Vidala.

• 85. min.

Fantastyczną okazję miał Pereyra. Dostał piłkę od Moraty, wbiegł w pole karne i będąc już przed Weidenfellerem, uderzył w stronę długiego słupka - minimalnie niecelnie.

• 84. min.

Turyńczycy spojrzeli na zegarki. Zaczynają korzystać ze świeżo zdobytej wiedzy.

• 83. min.

Fatalnie Schmelzer zakończył obiecującą akcję Borussii. Zamiast podawać do ustawionego w polu karnym Błaszczykowskiego, uderzył zza pola karnego w stronę trybun.

• 82. min.

Bonucci chyba z lekko rozbitym nosem, ale zaraz powinien być gotowy do powrotu na boisko. Gracze Borussii mają piłkę, ale nie wydają się gotowi na przeprowadzenie ataku.

• 81. min.

Wrzutka z rzutu wolnego Sahinowi nie wyszła, ale wyszedł rykoszet, po którym przy piłce znalazł się Błaszczykowski. Polak miał okazję dośrodkować w pole karne - strzał jednak Mchitarianowi nie wyszedł.

• 79. min.

Mchitarian szykował się do przyjęcia dobrego podania i zmarnowania świetnej okazji, gdy poczuł na sobie nogi Pereyry. Żółta kartka dla Argentyńczyka.

• 78. min.

Piłkarze Borussii totalnie zignorowali obecność Chielliniego w polu karnym, a ten doszedł do dośrodkowania i uderzył głową - ale nie z głową. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• 77. min.

Goście przerzucają się na próby z dystansu. Mchitarian po ziemi, ale dość daleko od bramki. Próba z drugiej strony - Tevez szybkim zwodem mija obrońcę i uderza z 20 metrów. Weidenfeller wybija przed siebie, będzie róg.

• 76. min.

Kuba Błaszczykowski jest na murawie! Zmienia Immobile.

• 74. min.

Piłka odbija się jak na automatach, trafia do Immobilego, który wyprzedza - przynajmniej na moment - obrońców, ale że czuje już na plecach ich oddech, natychmiast uderza. Z 30 metrów, nad poprzeczką.

• 72. min.

Marchisio dośrodkowuje prosto w ręce Weidenfellera, co mogło być zamierzone, zważywszy na dyspozycję rąk Weidenfellera w tym spotkaniu. Tym razem bramkarz Dortmundu staje jednak na wysokości zadania.

• 70. min.

Pogba dostaje sprytną piłkę w pole karne i ma kłopoty z przyjęciem. W końcu ją poskramia. Odgrywa przed pole karne, gdzie dwóch turyńczyków rozpoczyna akcję, która przerasta nawet ich. Piękne wymiany, trochę dezorientacji i w końcu jest uderzenie na bramkę. A raczej - tuż obok niej.

• 67. min.

Aubameyang zmarnował szansę Borussii, która wyszła z kontrą. Zamiast podawać wprost do wbiegających w pole karne kolegów, podał tak, jakby już w tym polu karnym byli - na dodatek trafił przy tym podaniu w Schmelzera.

• 66. min.

Mchitarian włączył dopalacz i minął trzech rywali. I mijałby dalej, gdyby Pereyra nie postanowił położyć temu kresu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i mamy wybicie na róg.