(45)

Liczba oddanych głosów: 58

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Gent z Dzikiego Zachodu zaszokowało Europę

Kilkanaście lat temu mieli olbrzymie problemy finansowe, ale teraz grają na nowym, pięknym stadionie. Mistrzostwo zdobyli raz w swojej 115-letniej historii. W Lidze Mistrzów mieli być przystawką dla większych i bogatszych, ale niespodziewanie zdołali awansować do 1/8 finału. KAA Gent jest jedną z największych niespodzianek tego sezonu.

• KONIEC

Byliśmy świadkami bardzo dobrego spotkania. Chociaż pierwsza połowa tego nie sugerowała... Wolfsburg prowadził już trzema bramkami ( w tym dwie piękne Juliana Draxlera), ale końcówka meczu należała do gospodarzy. Gent zdołało zdobyć bramkę honorową, a potem kontaktową! Niestety zabrakło czasu na tę wyrównującą. Jedno jest pewne, wciąż toczy się rywalizacja o ćwierćfinał. Bliżej są "Wilki", ale Gent wciąż może marzyć!

Dziękujemy i dobrej nocy!

• 90. min. + 3

Koniec!

• 90. min. + 2

Ostra przepychanka w polu karnym Wolfsburga! Zawodnicy Gent domagają się rzutu karnego!

• GOOOOOOL

89. min.

GOOOOL! Zabójcza końcówka Belgów! Do piłki dośrodkowanej w pole karne dopadł Kalifa Coulibaly i wpisał się na listę strzelców strzałem głową.

• 87. min.

Ożywili się w końcówce spotkania Belgowie! Kenneth Hassan Saief posłał atomowe uderzenie, ale piłka minimalnie ominęła bramkę!

• 84. min.

Kolejny atak gospodarzy i znowu pewnie broni golkiper Wolfsburga!

• GOOOOOOL

81. min.

GOL! Zanosiło się na to od dłuższego czasu! Gent zdobyło bramkę! Na listę strzelców wpisał się S. Kums!

• 75. min.

Gent naprawdę się stara i nawet Belgowie przycisnęli Niemców... Tylko nie wiadomo czemu za każdym razem, gdy zbliżają się do bramki rywali to zaczynają kombinować. Podania piętą, niepotrzebne dryblingi... Za dużo tego...

• 71. min.

To Gent częściej utrzymuje się przy piłce (53-47) ale nic z tego nie wynika. Wolfsburg jest już niemal pewny awansu, więc nawet nie stosują wysokiego pressingu i bronią strefowo.

• 65. min.

Gent był bliski zdobycia honorowej bramki, ale fenomenalną interwencją popisał się Casteels.

• 62. min.

Powinno być 4:0, ale piłka odbiła się od słupka!

• GOOOOOOL

62. min.

GOOOL! LOSY DWUMECZU WYDAJĄ SIĘ JUŻ PRZESĄDZONE! Na 3:0 bramkę zdobył Max Kruse!

• 59. min.

Ostre zajście przy linii bocznej! Ofiarą Kumsa był Vieirinha! Pomocnik Wolfsburga zgarnął żółtą kartę.

• 58. min.

Gent przeprowadził ładną kombinacyjną akcję, niestety nadmierna ilość podań piętą spowodowała niepowodzenie całego zajścia.

• GOOOOOOL

55. min.

GOOOOL! WOLFSBURG! DRAXLER RAZY DWA! I ZNOWU PIĘKNA BRAMKA! Niemiec wykorzystał fatalną stratę gospodarzy i w sytuacji sam na sam z golkiperem pokonał go podcinką.

• 50. min.

Dobry początek drugiej odsłony w wykonaniu gospodarzy. Stosują wysoki pressing, zgarnęli dzięki temu nawet rzut rożny.

• 49. min.

Luiz Gustavo nieprzepisowo zatrzymał rywala i za karę otrzymał żółty kartonik. Łokieć Brazylijczyka bardzo chciał się wbić w rywala i w końcu się udało.

• 47. min.

Schurrle zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Jak się okazało później nie była to dobra decyzja.

• PRZERWA

Pierwsza połowa za nami. Przez czterdzieści trzy minuty nie działo się ABSOLUTNIE nic ciekawego, na szczęście chwilę później piękną akcją popisał się Draxler. Belgowie, jeżeli naprawdę marzą o awansie do ćwierćfinału rozgrywek muszą zagrać nie tylko zdecydowanie skuteczniej co po prostu ofensywnie! Generalnie 80 procent podań w pierwszej połowie było w szerz boiska...

• 45. min. + 2

Sebastian Jung nabawił się kontuzji i musi opuścić murawę. W jego miejsce pojawił się A. Schurrle