podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Guardiola: Kontuzje nie są winą doktora

- Odejście klubowego doktora nic nie zmienia. Ja zostaję w klubie - zapewnił Pep Guardiola. Bayern Monachium w środę przegrał 1:3 z FC Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a po meczu z posady klubowego lekarza po 38 latach zrezygnował charyzmatyczny doktor Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt.

Liga Mistrzów. Bayern z bieguna północnego. Porażka z Porto

Jeśli Bayern po porażce 1:3 w Porto nie odrobi strat i odpadnie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Pep Guardiola przeżyje najbardziej bolesną klęskę w karierze. Choć w tak trudnych okolicznościach jeszcze nie pracował. Rewanż we wtorek o 20:45. Relacja na żywo na Sport.pl. Transmisja tv w Canal + Sport.

Liga Mistrzów. Porto - Bayern. Wójcik: W sytuacji Neuer kontra Jackson Martinez sędzia popełnił duży błąd

- Na 55 proc. dałbym Neuerowi czerwoną, a na 45 proc. żółtą kartkę - mówi były sędzia międzynarodowy Ryszard Wójcik o sytuacji z drugiej minuty środowego meczu FC Porto - Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jedyny obok Alojzego Jarguza Polak który prowadził mecze mistrzostw świata, jest jednak przekonany, że w pierwszej fazie tej akcji duży błąd popełnił arbiter Carlos Velasco Carballo.

Liga Mistrzów. Porto - Bayern. Media po klęsce Guardioli: Obrońcy mistrza Niemiec to amatorzy

Po wczorajszym, pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów Porto - Bayern, który piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali 3:1, europejskie media są zgodne, że ?Smoki? rozbiły i zszokowały podopiecznych Pepa Guardioli. Słaby mecz rozegrał chwalony dotąd bramkarz niemieckiej drużyny Manuel Neuer, który na początku spotkania sprokurował rzut karny, faulując Jacksona Martineza.

• KONIEC

Kto się spodziewał takiego wyniku, ręka do góry i jakiś dowód rzeczowy. A najlepiej ze dwa. Porto zagrało właśnie tak, jak powinno zagrać w dzień taki jak ten, czyli kiedy piłkarze Bayernu popełniają wszystkie możliwe błędy, jakie tylko da się popełnić. Lewandowski nie zdołał zasklepić tej dziury własnymi bramkami i mistrzowie Niemiec będą musieli w rewanżu dać z siebie wszystko, żeby awansować. Na razie, górą Portugalczycy! Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na niezwykle interesująco zapowiadający się rewanż!

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Mueller zahacza Casemiro, ale sędzia już nie zwraca na to uwagi, gwiżdże po raz ostatni!

• 90. min. + 3

Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne, Dante ma szansę naprawić część swoich przewin... ale bramkarz łapie piłkę

• 90. min. + 1

Jeszcze jakieś ogólne podanie rozpaczy ze strony Bayernu w kierunku pola karnego, Fabiano śmiało i niefrasobliwie wychodzi z bramki by zażegnać i zażegnuje, Bayern jeszcze próbuję coś wrzucić/przepchnąć/zagrać na aferę, Bernat oskrzydla, wrzuca, Fabiano szybszy od Lewandowskiego.

• 89. min.

Neuer chyba nie jest przesądny, bo powinien się obawiać, że próba dryblingu w taki dzień musi zakończyć się kolejną bramką dla Porto. No i Neuera na wierzchu - bramkarz minął rywala i spokojnie wykopał piłkę.

• 87. min.

Lewandowski fauluje Sandro, ale Bayern, chwilę później, wywalcza rzut rożny, po dośrodkowaniu Thiago nic specjalnego się nie dzieje, po czym Sandro znów pada ofiarą faulu, tym razem Boatenga.

• 84. min.

Ostatnia zmiana w Porto. Evandro za Quaresmę.

• 83. min.

Nie ma nic smutniejszego niż niedokładna klepanka, nic bardziej przygnębiającego, niż nieporadna tiki-taka, mecz bywa więc momentami bardzo przygnębiający, ale bywa też brutalny, jak na przykład teraz, gdy Daniło brutalnie wycina Bernata i inkasuje całkiem zasłużoną żółłtą kartkę.

• 79. min.

Zmiana w FC Porto. Hernani za Brahimiego.

• 78. min.

Bayern przyspiesza,Alcantara prowadzi piłkę, ale asekurowany przez Daniło nie ma jak dośrodkowywać, zadowala się rzutem rożnym, po którym piłka nie trafia zupełnie do nikogo.

• 76. min.

Kwadrans do końca. O komentarz poprosiliśmy Pepa Guardiolę.

• 74. min.

I jeszcze zmiana w drużynie Porto: Olivier Torres wchodzi, Ruben Neves wchodzi.

• 73. min.

Zmiana w Bayernie. Xabi Alonso zastąpiony Badstuberem. Bawarczycy mocno teraz przycisnęli.

• 71. min.

Alcantara fauluje Casemiro, Maicon wykonuje wolnego, Bayern przejmuje piłkę i ostrożnie ją rozgrywa. Rode do Lewandowskiego, ale obaj tyłem do bramki, Lewandowski ściera się z Martinezem, Bayern stara się utrzymać przy piłce, co kończy się żółtą kartką dla Rodego za dość brutalne wycięcie Herrery.

• 69. min.

Dante przypadkowo wkłada Martinezowi palec w oko. Zawodnik Porto pada na murawę. Rywale, widząc to, korzystają z okazji i postanawiają zaatakować w przewadze. Sędzia, widząc to, uznaje, że skoro tak, to tak. Piłka jest już w polu karnym, Lewandowski nie może znaleźć miejsca, żeby uderzyć, w końcu kopie, piłka odbija się od czegoś, Polak twierdzi, że od ręki, a sędzia, że nie wie, więc nie będzie drążył.

• 68. min.

Fabiano skwapliwe korzysta z okazji do rozgrzewki zafundowanej mu przez Rode, Mueller fauluje Daniła, Porto przedsię bierze atak, Olivier Torres szaleje, sędzia odgwizduje rękę Brahimiego, a Xabi Alonso wznawia grę z wolnego.

• 65. min.

Kto ukradł talenty obrońcom Bayernu? Alex Sandro posyła podanie przez pół boiska, Boateng wyskakuje w górę, żeby zbić piłkę, ale... okazuje się, że piłka leci gdzieś indziej. Nieco w bok. Idealnie na nogę Martineza, który puszcza sobie piłkę obok Neuera, a potem trafia do pustej bramki z bardzo ostrego kąta.

• GOOOOOOL

65. min.

3:1! Martinez!

• 64. min.

Po wielkich trudach i ostrożnościach Bayern dotarł pod pole karne Porto (skrupulatnie unikając prostopadłych podań), tylko po to, żeby stracić tam piłkę.

• 62. min.

Alex Sandro skasowany zespołowo przez Dantego i Boatenga. Quaresma podchodzi do rzutu wolnego i zagrywa takiego krosa, że aż sam siebie nie poznaje. Potem udaje, że to nie on.