Tak
Nie

Więcej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Jeszcze większa Barcelona

Stała nad przepaścią, słyszała, że jej czas się kończy. We wtorek zagrała jak za najlepszych czasów, rozbiła Milan 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Znów jest faworytem do triumfu w rozgrywkach.

Liga Mistrzów. Wielki wieczór Barcelony

Najlepsza drużyna XXI w. przeżywała zapaść, ale we wtorek zademonstrowała moc. Po porażce 0:2 w Mediolanie w oszałamiającym stylu rozbiła Milan 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Media po Barcelona - Milan: "Biały dym na Camp Nou", "Papież futbolu"

Euforia w hiszpańskich mediach, które nawiązują w tytułach do trwającego konklawe, i rozpacz we włoskich, piszących o Barcelonie jako o kosmitach. Na Camp Nou Barcelona odrobiła dwubramkową stratę z pierwszego spotkania, pokonała Milan 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

• KONIEC

Porywająca Barcelona porwała kibiców, a niewiele brakowało, by porwała też siatki w bramkach. Gospodarze urządzili sobie na Camp Nou ostre strzelanie, a i tak mecz był emocjonujący prawie do końca - wszystko za sprawą wyniku z pierwszego spotkania. W regulaminowym czasie było 3:0 i gdyby Milan nagle strzelił, znalazłby się w ćwierćfinale. A Milan miał swoje okazje, to był mecz do jednej siatki, ale nie do jednej bramki. Kontrataki gości robiły wrażenie również na Barcy, która przez ostatni kwadrans bardziej myślała o utrzymaniu wyniku.

Milanowi ostatecznie się nie udało, Barcelonie się upiekło (wpadka w pierwszym meczu). Rozkład sił w światowym futbolu chwieje się, ale dziś przewrót nie nastąpił. Dziękujemy za udział w meczu i życzymy spokojnej nocy.

• 90. min. + 2

Messi zagrywa do Alexisa Sancheza, ten dośrodkowuje do zamykającego z lewej strony Jordiego Alby, a ten będąc sam na sam z Abbietim, nie myli się.

Gospodarze robią wszystko, żeby faulować ruszających do kontry rywali, ale wyjątkowo kiepsko im to wychodzi. A gdy wychodzi, zaczynają blokować im wykonanie rzutu wolnego. Sędzia trochę wzrusza rękami, bo nie ma już do nich siły.

Barcelona nawet grając atak pozycyjny, tak jakby zerkała kątem oka na zegar. Idea rozegrania najdłuższej akcji meczu jednak się nie uda, piłkę przejęli rywale. Podanie rozpoczynającego kontratak Abate do Robinho zatrzymane jednak chorągiewką sędziego. Spalony.

• 89. min.

Adriano zostawia piłkę Alvesowi. Rywale rozumieją, że była to piłka zostawiona Alvesowi, więc żaden z nich nie waży się jej tknąć. Wydarzenia kolejnych sekund doprowadzają do rzutu rożnego, który do niczego nie doprowadza.

• 87. min.

Messi udawał, że wybiera kolegę, któremu poda. Rywale się trochę rozstąpili, a Messi po prostu przebiegł między nimi. Potem jednak naprawdę podał. Naprawdę źle.

• 86. min.

Baaaardzo długi atak pozycyjny Milanu. Barcelona czuje oddech rywali (dosłownie), bo zrobiło się gęsto na połowie gospodarzy. Milan natomiast zdaje sobie sprawę, że dzieli go tylko jedna bramka od powrotu do krainy marzeń o sukcesie w Lidze Mistrzów. Mediolańczycy jednak nie mają pomysłu, jak przez zasiek złożony teraz z jedenastu zawodników, przejść i zagrozić Valdesowi.

• 84. min.

Tak z gola dającego - jak na razie - awans Barcelonie cieszył się Villa.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Pedra zastąpił Adriano.

• 81. min.

Ależ szansa Milanu i rezerwowych z Mediolanu. Krkić zszedł z lewego skrzydła w pole karne, udało mu się błyskawicznie dośrodkować do Robinho, który znalazł się tuż przed polem bramkowym. W ostatniej chwili zablokował jego strzał Pique.

• 80. min.

Świetna kontra Milanu. Kilka krótkich podań i goście już wpadają w pole karne. Tam jednak przeciwstawia się im fenomenalny wślizg obrońcy. Dodatkowy wślizg Xaviego rozpoczyna kontrę gospodarzy, ale gracze ofensywni nie spisali się w tej akcji równie dobrze, co ich nieco wycofani koledzy.

• 79. min.

Iniesta świetnie z lewego skrzydła do środka do Xaviego, który ładnie wypuszcza prawym skrzydłem Messiego. Argentyńczyk uznaje, że jest tak dobry, że wystarczy mu biec przed siebie po linii prostej. Nie wystarcza.

• 76. min.

Messi znalazł się na lewym skrzydle, na linii z obrońcami. Natychmiast zagrywa do Alexisa, który ze środka urywa się i biegnie w kierunku Abbiatiego, myśląc że za chwile znajdzie się sam na sam z bramkarzem, a następnie minie go i strzeli do pustej bramki. Nie mylił się, wszystko poszło zgodnie z jego zamierzeniem, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

• 76. min.

Ostatnia zmiana w Milanie. Bojan Krkić za Flaminiego.

• 75. min.

Pierwsza zmiana w Barcelonie. Alexis Sanchez za Villę.

• 74. min.

Rzut wolny wykonany przez poszkodowanego. Messi uderza w mur, a gdy piłka do niego wraca, próbuje ten mur przerzucić już podając. Zagranie jednak bardzo nieskuteczne.

• 72. min.

El Shaarawy rozpoczyna atak od podania do Villi. Gracze Barcelony nie rozpoczynają ataku, tylko kolejno sprawdzają czy w piłce jest powietrze. Potem podają z powrotem do pierwszego z nich i sprawdzają jeszcze raz.