Dinamo Zagrzeb

0 1

Odśwież
40
Real Madryt pokonał Dinamo Zagrzeb 1:0 w pierwszej kolejce grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Królewscy" byli stroną przeważającą, ale gospodarze też mieli swoje szanse na gola. Najlepszą z nich zmarnował w 35. minucie Rukavina, który będąc sam na sam z Casillasem strzelił wprost w jego ręce.
Goście byli bardziej skuteczni, choć okazji mieli także o wiele więcej. Nieudane próby Oezila i Benzemy pomścił w 53. minucie Angel di Maria. Argentyńczyk wykończył składną akcję drużyny precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki wprost w okienko bramki gospodarzy. Od tego momentu gra toczyła się głównie w środku pola, a nieliczne sytuacje podbramkowe mieli wyłącznie Hiszpanie. Dinamo nie potrafiło znaleźć drogi do bramki Casillasa i po pierwszej kolejce zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D. Wobec bezbramkowego remisu Ajaxu z Lyonem liderem jest Real.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +1 Ronaldo próbował zaskoczyć bramkarza rywali z rzutu wolnego. Piłka była jednak ustawiona ponad 30 metrów od bramki i Lelava nie miał problemów z interwencją.

90. min. Arbiter doliczył 4 minuty.

86. min. Cristiano Ronaldo uderzył z 20 metrów lewą nogą po ziemi. Bramkarz Dinama zbił piłkę na rzut rożny.

77. min. Dwóch zawodników Realu wychodzi sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak liniowy po raz kolejny unosi chorągiewkę. Benzema na spalonym.

73. min. Marcelo wpada w pole karne gospodarzy i próbuje zdaniem sędziego wymusić rzut karny. Druga żółta kartka dla Brazylijczyka i Real gra w '10' !

70. min. Brutalny faul Marcelo. Zółta kartka.

67. min. Interwencja Pepe uchroniła Real przed stratą bramki. Obrońca wybił piłkę na rzut rożny uniemożliwiając Rukavinie spotkanie się oko w oko z Casillasem.

66. min. Jeden z zawodników Dinama zaatakował nogę Ronaldo nakładką. Portugalczyk z krzykiem padł na ziemię, jednak arbiter nie odgwizdał faulu.

62. min. Zmiana w szeregach gospodarzy: Pokrivac w miejsce Kovacicia.

61. min. Ostre starcie Sergio Ramosa z Kelavą. Ucierpiał ten pierwszy, jednak po interwencji medyków będzie mógł kontynuować grę.

57. min. Składna zespołowa akcja Dinama, jednak Sammir przekombinował w polu karnym i stracił piłkę.

54. min. Chwile później okazję na podwyższenie wyniku miał Ronaldo. Jego strzał po ziemi Kelava sparował jednak na rzut rożny.

53. min. Gol dla Realu! Di Maria! Marcelo zagrywa do niepilnowanego di Marii, który technicznym strzałem w okienko z pierwszej piłki pokonuje bezradnego Kelavę.

52. min. Rozgrzewkę rozpoczął Gonzalo Higuain.

51. min. Posiadanie piłki: 45% - 55% na korzyść Realu.

50. min. Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu bez klarownych sytuacji dla któregokolwiek z zespołów. Gra toczy się głównie w środku pola.

46. min. Rozpoczynamy druga połowę.

45. min. +3 Do przerwy bez bramek.

45. min. +1 Trójkowa akcja Ronaldo, Benzemy i Marcelo. Ten ostatni w trudnej sytuacji próbował podcinać piłkę nad bramkarzem, jednak przeniósł ją nad poprzeczką.

43. min. Ramos w bezmyślny sposób zatrzymuje w niegroźnej sytuacji Ibaneza. Rzut wolny dla Dinama z okolicy linii bocznej na wysokości pola karnego gości.

41. min. Goście ciekawie rozegrali stały fragment gry, jednak nie udało się oddać strzału.

40. min. Contreao faulowany metr od linii pola karnego. Rzut wolny dla Realu.

35. min. Rukavina uciekł obrońcom Realu, dostał prostopadłą piłkę i znalazł się sam na sam z Casillasem! Nie wiadomo jednak jak chciał go pokonać - zdecydował się na strzał nad głową stojącego Hiszpana. Casillas odbił piłkę przed siebie, a następnie podając ją do obrońców umożliwił kontratak.

30. min. Najlepsza okazja Realu! Benzema przebiegł z piłką dobre 30 metrów, minął dwóch obrońców Dinama, a kolejnych dwóch wziął "na zamach". Wyłożył piłkę na ósmy metr do di Marii, jednak ten trafił wprost w interweniującego bramkarza. Dobitka Oezila z równie bliskiej odległości została w cudownym stylu sparowana na rzut rożny przez Kelavę.

27. min. Długa piłka do wybiegającego oko w oko z bramkarzem Dinama Cristiano Ronaldo. Sędzia liniowy unosi jednak w górę chorągiewkę. Spalony.

26. min. Jose Mourinho, który nie mógł usiąść dziś na ławce Realu, ogląda mecz z zamkniętego pomieszczenia nad lożą Vipów.

21. min. Po kwadransie spędzonym głównie na obronie własnej bramki, Dinamo postanowiło przenieść grę na połowę przeciwnika. Póki co Casillas pozostaje jednak bezrobotny, bo Chorwaci za wszelką cenę nie chcą grać po ziemi, a wszystkie pojedynki powietrzne w polu karnym "Królewskich" wygrywają właśnie goście.

16. min. Benzema zagrywa w polu karnym do di Marii, ale ten przegrywa walkę pięć metrów od bramki rywala zarówno z obrońcą, jak i bramkarzem drużyny przeciwnej. Nie było miejsca do oddania strzału.

15. min. Kolejna okazja dla gości. Ronaldo wbiega z lewego skrzydła w pole karne i wykłada piłkę na 10 metr nadbiegającemu Benzemie. Ten ponownie przenosi futbolówkę nad poprzeczką.

14. min. Chorwaci często faulują Cristiano Ronaldo. Wszystkie przewinienia mają jednak miejsce ponad 40 metrów od bramki gospodarzy.

12. min. Tym razem w "uliczkę" wypuścił Karima Benzemę Angel di Maria. Francuz źle przyjął sobie piłkę, jednak zdołał oddać strzał. Piłka otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko.

11. min. Na trybunach stadionu w Zagrzebiu zasiadł m.in. były zawodnik "Królewskich" Zinedine Zidane.

10. min. Coentrao znalazł przed polem karnym Oezila, ale ten uderzył kilka metrów nad poprzeczką.

7. min. Znakomity rajd Sammira. Skuteczną interwencją popisał się jednak Pepe i gospodarze mają pierwszy rzut rożny.

3. min. Pierwsza okazja Realu. Cristiano Ronaldo uciekł obrońcom, ale jego strzał z powietrza lewą nogą minął dalszy słupek bramki strzeżonej przez Kelavę.

1. min. Zaczynamy! Na ławce trenerskiej nie ma Jose Mourinho. Drużynę prowadzi dziś Aitor Karanka.

20:35 Składy:
Dinamo Zagrzeb: Kelava - Tonel, Vida, Ibanez - Tomecak, Calello, Kovacic, Leko, Badelj - Rukavina, Sammir
Real Madryt: Casillas - Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Coentrao - Di Maria, Oezil, Ronaldo - Benzema

20:25 Przed meczem:
Początek zmagań w grupie D, w której zagrają ze sobą Real Madryt, Lyon, Ajax Amsterdam i Dinamo Zagrzeb. Królewscy swoją przygodę z tegorocznymi rozgrywkami rozpoczynają w Chorwacji. Po raz pierwszy od 38 lat "Królewscy" zaprezentują się kibicom w czerwonych koszulkach - trzecim komplecie strojów na ten sezon.