Uciekająca od bankructwa Borussia z tercetem polskich gwiazd w składzie? Szachtar pełen anonimowych dotąd w wielkim świecie Brazylijczyków? Oto faworyci całkiem nowi, jakich przed sezonem nie wymyśliliby najbardziej zwariowani kibice

• 90. min. + 5

Koniec meczu. Chelsea wygrywa.

• 90. min. + 4

Gol dla Chelsea! To chyba ostatnia akcja meczu. Dośrodkowanie Juana Maty z rzutu rożnego na gola zamienił Moses, który nieco ponad dwadzieścia minut wcześniej wszedł na boisko. Niesamowite.

Mogła być zabójcza kontra Szachtara. Najpierw strzału próbował Mkhitarjan, po chwili z daleka próbował Rat. Chaos w polu karnym Chelsea.

• 88. min.

Chelsea atakuje wszystkimi siłami.

• 85. min.

Ależ okazja dla Ivanovicia! Po dośrodkowaniu Maty z rzutu rożnego Serb minimalnie minął się z piłką. A miał przed sobą pustą bramkę.

• 84. min.

Kolejny efektowny rajd Juana Maty z lewej strony. Wywalczył rzut rożny.

• 80. min.

Chelsea gra lepiej, im bliżej końca meczu. Ale pomysłu na strzelenie gola nie ma. Za to naraża się na kontry.

• 76. min.

Tak Willian strzelił drugiego gola.

• 74. min.

Ramires padł w polu karnym po starciu ze Srną. Czekał na odgwizdanie rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• 71. min.

Hazard przedzierał się lewym skrzydłem, strzelił mocno, ale w Piatowa. Bramkarzowi Szachtara próbował jeszcze zabrać piłkę Branislav Ivanović, który został w polu karnym po jednym z rzutów rożnych, ale ukraiński bramkarz pewnie ją chwycił.

• 67. min.

Pięknego gola dla Chelsea strzelił John Obi Mikel, ale... ze spalonego. Nigeryjczyk wpakował piłkę głową do siatki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Juana Maty, ale zbyt szybko do niej wybiegł.

• 64. min.

Znów dośrodkowanie w pole karne Chelsea z prawej strony. Mkhitarjan minimalnie minął się z piłką. Darjo Srna jest jednym z najlepszych na boisku.

• 61. min.

Dośrodkowanie Ramiresa, ale prosto w ręce Piatowa.

• 58. min.

Teraz świetna okazja dla Chelsea. Hazard dośrodkował z rzutu wolnego, a z piłką w polu karnym minął się Torres.

• 56. min.

Przez minutę gra toczyła się wyłącznie z lewej strony pola karnego Chelsea. Srna dośrodkowywał, a po chwili piłka do niego wracała.

• 53. min.

Kolejny rzut rożny wykonywany przez Srnę. Łatwo wybity przez obrońców, ale... pod nogi Rata. Trafił w słupek.

• 51. min.

A tak cieszyli się piłkarze Szachtara.

• 50. min.

Tak z gola cieszył się Torres.

• 47. min.

Gol dla Szachtara! Wreszcie przydało się wejście prawym skrzydłem Darjo Srny. Chorwat zagrał w pole karne. Teixeira przeskoczył nad piłką, a Willian strzelił obok bramkarza.