(250)

Liczba oddanych głosów: 627

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Eden Hazard kontuzjowany

23-letni belgijski pomocnik Eden Hazard zszedł z powodu kontuzji w 18. minucie ćwierćfinału Ligi Mistrzów z PSG. Piłkarz prawdopodobnie doznał urazu mięśnia łydki.

LM. Czy Chelsea dorośnie

Jak uwierzyć w awans londyńczyków do półfinału Ligi Mistrzów, skoro przed rewanżem z Paris Saint-Germain portugalski trener twierdzi, że jego piłkarzy czeka "zadanie niemal nie do wykonania"? Porażka 1:3 na wyjeździe to jeszcze nie tragedia, europejskie puchary widziały odrabianie nawet większych strat. Na Stamford Bridge taki wieczór zdarzył się przed chwilą, w 2012 r. Chelsea przegrała w Neapolu 1:3, by w rewanżu doprowadzić do dogrywki i wygrać 4:1. Mecz Chelsea - PSG we wtorek, o 20.45, relacja w Sport.pl

• KONIEC

Dwumecz PSG z Chelsea miał być najbardziej nieprzewidywalnym i emocjonującym dwumeczem ćwierćfinałów i takim właśnie był. Chelsea nie pokazała może najpiękniejszego futbolu świata, ale pokazała determinację i wolę walki, a Jose Mourinho pokazał, że nie na darmo nie nazywa się Franciszek Smuda i potrafi przeprowadzać dobre zmiany. Gole strzelili dla niego wprowadzony z ławki Schurrle i wprowadzony z ławki Demba Ba i choć to PSG miało optyczną przewagę, Chelsea zdobyła przewagę faktyczną, po czym mogła pokazać to, co potrafi najlepiej, czyli desperacką i zaciętą obronę. I jest w półfinale.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec spotkania. Sędzia doliczył cztery minuty gry, które dawały nadzieje PSG na zmianę rezultatu. W ostatniej akcji meczu w pole karne Chelsea pobiegł nawet Sirigu, jednak obrońcy po rzucie rożnym wybili piłkę, która trafiła pod nogi Marquinhosa, ten miał piłkę meczową na nodze, oddał precyzyjny strzał, ale Cech popisał się ładną paradą i wybił piłkę.

Alex strzela, broni Cech. Ale PSG jeszcze nie ustaje w atakach.

• 88. min.

PSG rzuciło się do... no, wiadomo do czego. Maxwell wrzuca desperacko w pole karne,Cavani jest na spalonym, a tymczasem zawodników Chelsea łapią skurcze - pierwszej pomocy medycznej udziela kolegom Petr Cech.

• 87. min.

Eto'o próbował ograć rywala i strzelić w stronę bramki, piłka została jednak zablokowana, ale chwilę później z dystansu strzelał Azpilicueta, piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Ba, a ten wpakował ją z najbliższej odległości do bramki!

• GOOOOOOL

87. min.

2:0! Demba Ba!

• 86. min.

Wrzutka w pole karne, w którym następuje ogólne zamieszanie, dużo głów i krótkich strzałów, ale gola nie ma, Sirigu interweniuje, Ba go trochę przy tym taranuje, piłka opuszcza pole karne.

• 85. min.

Torres dostał piłkę od Williana i postanowił pokazać wszystkim, że futbolu uczył się w Hiszpanii. Zrobił kilka zwodów w polu karnym i był coraz bliżej bramki, ale rywali było zbyt wielu aby ta akcja mogła się udać. Trener PSG widząc, ze Lucas jest już zmęczony wpuszcza za niego Marquinhosa, wzmacniając tym samym defensywę.

• 83. min.

Długie podanie Thiago Silvy ze stojącej piłki, ale PSG szybko traci piłkę, Cahill podaje do Luiza, ale PSG odzyskuje, nie, tylko na moment, znowu Cheslea w natarciu, Ivanović dośrodkowuje, a raczej prześrodkowuje, ale Chelsea utrzymuje się przy piłce.

• 82. min.

David Luiz ukarany żółtą kartką za faul na Matudim.

• 81. min.

Ostatnia zmiana w Chelsea, Torres za Oscara, Jose Mourinho gra va banque.

• 80. min.

Kolejna groźna akcja PSG. Kilka szybkich podań i piłka trafiła przed pole karne do Lucasa, ten szybko strzela, ale zbyt słabo aby zaskoczyć bramkarza.

• 79. min.

Pastore w natarciu, ale powstrzymuje go bohatersko David Luiz. Maxwell powstrzymuje z kolei Oscara, ale przerzucając go sobie przez plecy, więc sędzia pokazuje mu żółtą kartkę. Po rzucie wolnym PSG szybko przejmuje piłkę i wychodzi z kontrą.

• 77. min.

Do akcji włączył się Maxwell i oddał strzał na bramkę, jednak bardzo niecelny. Akcja przeniosła się błyskawicznie na drugą stronę boiska, Ba pada w polu karnym, ale faulu nie było, więc nie ma mowy o rzucie karnym. Błyskawicznie odpowiedziało PSG, długie podanie za linię obrony dostał Cavani, był na skraju pola karnego i miał przed sobą tylko bramkarza, ale postawił na siłę, a nie na precyzję i piłka poleciała nad bramką.

• 75. min.

Chelsea w natarciu, Willian wdziera się w pole karne, ale PSG odpiera ataki, po chwili jeszcze jedna próba gospodarzy, ale Sirigu zaczyna od bramki wybijając piłkę daleko przed siebie.

• 73. min.

Na boisko wchodzi Javier Pastore, strzelec gola z meczu w Paryżu, schodzi z niego Ezequiel Lavezzi, też strzelec gola z meczu w Paryżu.

• 73. min.

Wreszcie dwie akcje w wykonaniu PSG. Najpierw ładną indywidualną akcją popisał się Lucas, jednak zrobił wszystko dobrze do momentu podania, które przejęli obrońcy Chelsea. Potem Lavezzi dostał piłkę na lewą stronę i strzelił z całej siły na bramkę, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• 72. min.

Chelsea w ataku pozycyjnym, ale PSG przerywa oblężenie i wychodzi na spacer z kontrą. Po dłuższej chwili Lucas się rozpędza na skrzydle, wpada w pole karne, po czym następuje rekontra Chelsea.

• 69. min.

Kolejna dobra akcja Chelsea. Piłkę dostał Schurrle, zszedł do środka i spróbował strzału zza pola karnego. Sirigu jednak nie dał się zaskoczyć i pewnie łapie piłkę.

• 67. min.

Lavezzi wrzuca delikatnie piłkę z rzutu wolnego. Pada ona ofiarą lepkich rękawic Petra Cecha.