Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Madrycka prasa: "Pasja Atletico pokazała Mourinho, czym jest piłka nożna"

"Największą wartością tego zwycięstwa jest to, że Atletico na zawsze zapadnie w pamięć kibicom. Piłkarze Diega Simeone budzą emocje, a to jest coś, co nadaje sens tej wspaniałej grze, jaką jest piłka nożna" - zachwyca się grą Atletico madrycka prasa. Po wygranej 3:1 nad Chelsea zespół Simeone awansował do finału, w którym 24 maja w Lizbonie zmierzy się z lokalnym rywalem, Realem.

Liga Mistrzów. Derby Madrytu w finale

Jose Mourinho znów próbował ustawić przed bramką autobus, ale buldożer Diego Simeone okazał się skuteczniejszy. Atletico pokonało Chelsea 3:1 i 24 maja zagra z Realem Madryt w finale Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Antybohater Eto'o, przepychanki i zimna krew Costy

W rewanżowym meczu Atletico Madryt wygrało w Londynie z Chelsea 3:1 i awansowało do finału Ligi Mistrzów. Trzecią bramkę strzelił w 60. minucie z rzutu karnego Diego Costa. A doszło do niego po faulu Samuela Eto'o, który wszedł na boisko zaledwie sześć minut wcześniej. Przed ?jedenastką? doszło do przepychanek.

LM. Mourinho w formie przed półfinałem z Atletico: "Futbol jest pełen filozofów"

Podczas wtorkowej konferencji prasowej menedżer Chelsea Jose Mourinho bronił swojej taktyki, jaka przyniosła mu korzystne rezultaty zarówno w meczu w stolicy Hiszpanii (0:0), jak i w starciu z Liverpoolem (2:0). - Teraz futbol pełen jest filozofów, ludzi, którzy rozumieją więcej niż ja. Jednak rzeczywistość pozostanie rzeczywistością - mówił Portugalczyk. Ostatni z meczów półfinałowych tegorocznej LM w środę o 20.45 - Relacja Z Czuba i Na Żywo na Sport.pl.

• KONIEC

Jeśli osiem dni temu klęliście, na czym świat stoi, to dzisiaj pewnie jesteście szczęśliwi. Albo jesteście kibicami Chelsea. Wygrał zespół mniej podobny do autobusu i w finale w Lizbonie zmierzą się ze sobą dwa madryckie śmigłowce. To będzie pierwszy w historii finał, niebędący jednocześnie turniejem miast. Madryt będzie się cieszył, Madryt będzie płakał. W Lizbonie. Ale to dopiero za trzy i pół tygodnia. Na razie cały Madryt zjednoczył się w świętowaniu. A my dziękujemy za udział w relacji.

• KONIEC

Zawodnik kazamatów Manchesteru City Micah Richards Ameryki nie odkrył:

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Hazard uderza jeszcze z prawej strony pola karnego, ale wprost w Courtoisa. Koniec spotkania! Atletico w finale Ligi Mistrzów! Derby Madrytu w Lizbonie!

• 90. min. + 4

Wtem! Hazard jest w polu karnym. Piłka jest w polu karnym. Emocje są w polu karnym! Belg próbuje uderzenia po ziemi blisko bliższego sobie słupka. Courtois wie, co robić. Wystawia nogę i blokuje!

• 90. min. + 3

Dośrodkowanie z prawej strony i Curtois po raz kolejny świetna interwencja. Belg nie traci koncentracji nawet w doliczonym czasie gry na stadionie swojego macierzystego klubu.

• 90. min. + 1

Luiz wpada w pole karne z lewej strony i zaczyna taniec z piłką. Najpierw w kółku, potem przechodzi do slalomu. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Zdenerwowany Luiz wykopuje piłkę poza pole karne.

Schurrle dostaje piłkę w polu karnym, ale zamiast szukać dogrania do lepiej ustawionych kolegów poszukał rzutu karnego. Przewrócił się, ale "jedenastki" nie znalazł. Atletico pewne swego poczeka jeszcze pięć minut doliczonego czasu gry na awans.

• 88. min.

No nie dogadają się dzisiaj...

• 86. min.

Obie drużyny dość żwawo poruszają się po boisku, jakby szukały jeszcze okazji na zwieńczenie tego, niezłego poniekąd, widowiska, kolejną bramką. Gospodarze potrzebują jednak aż trzech trafień (czyt. cudu) żeby awansować.

• 84. min.

Już po wszystkim. Rodriguez bezpiecznie na boisku, Turan poza nim.

• 83. min.

...albo i nie zastąpi. Sędzia się zdenerwował i postanowił zrobić madrytczykom psikusa - gdy Turan był już przy linii, arbiter zmienił zdanie i nakazał Chelsea wznowić grę. Decyzję o zmianie wstrzymał.

• 82. min.

Ostatnia zmiana. Niespiesznie opuszczającego boisko Ardę Turana zastąpi Cristian Rodriguez...

• 80. min.

Chelsea szuka sposobu na przebicie się przez świetnie zorganizowane Atletico. Goście zmusili Hazarda do ucieczki w okolice końcowej linii, co spowodowało, że jego dośrodkowanie siłą rzeczy nie mogło być zbyt precyzyjne - ostatecznie wylądowało w rękawica Curtois.

• 79. min.

Sosa niezliczoną ilość razy dorzuca piłkę w pole karne - najpierw z kornerów, potem bez ich pomocy. Ostatnim razem piłka przelatuje tuż przy linii bramkowej, ale nie ma tam nikogo, żeby ją popchnąć. W żadnym z kierunków.

• 77. min.

Mourinho szukając jeszcze szansy na odmienienie losów meczu zdejmuje Williana i wprowadza Schurrle.

• 76. min.

Tempo gry wyraźnie spadło, Atletico zadowolone z wyniku, Chelsea już chyba nie wierzy. Simeone do tego stopnia zadowolony z obrotu spraw, że zdejmuje Diego Coste. Zastąpuje go Sosa.

• 74. min.

Dwa tysiące słów o drugim finaliście Ligi Mistrzów...

...ale jakby za 20 minut kibice lidera hiszpańskiej ekstraklasy mieli pretensje, że zapeszyliśmy, to co złego, to nie my.

• 72. min.

Bardzo głębokie dośrodkowanie, piłka ostatecznie trafia do Turana, który uderza głową tak, że piłka odbija się wprost w niego, ten dobija i chyba już nie doczekamy się sprintu Mourinho wzdłuż linii bocznej...

• GOOOOOOL

72. min.

Gol! Arda Turan!

• 69. min.

Chelsea ostro zabrała się za atakowanie. Garcia sfaulował Hazarda, dośrodkowanie w pole karne, Courtois wyskakuje do piłki i... dostaje się w gąszcz rywali. Sędzia odgwizduje przewinienie na bramkarzu, Luiz próbuje jeszcze uderzać na bramkę, a Courtois i tak nieźle broni. Choć nie musi.