podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Goetze jest tam, gdzie chciałby być Lewandowski

Łatwo odgadnąć to miejsce - szczyt klubowej klasyfikacji strzelców. Jednak forma niemieckiego skrzydłowego w ostatnich tygodniach powinna także służyć Lewandowskiemu za podpowiedź, że w Bayernie nie wszystko przychodzi od zaraz, a na swój sukces czy wkład trzeba trochę poczekać.

Liga Mistrzów. Lewandowski w wyjściowym składzie na CSKA

Bayern Monachium w swoim drugim meczu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zmierzy się z CSKA Moskwa. Szkoleniowiec Bawarczyków, Pep Guardiola, zdecydował, że Robert Lewandowski rozpocznie mecz w wyjściowej jedenastce. Początek meczu o godz. 18. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Liga Mistrzów. Lewandowski gotowy na mecz z CSKA

Bayern Monachium w swoim drugim meczu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zmierzy się z CSKA Moskwa. W pierwszym starciu Bawarczycy pokonali Manchester City, ale Robertowi Lewandowskiemu nie udało się strzelić gola. Czy tym razem uda mu się pokonać bramkarza rywali? Początek meczu we wtorek o 18.00.

• KONIEC

Mecz podsumowuje Michał Zachodny:

Nie było łatwo - CSKA całkiem nieźle Bayernowi przeszkadzało, także tworząc zagrożenie pod bramką swoich rywali - ale mistrzowie Niemiec po prostu okazali się lepsi. W zasadzie to minimalne zwycięstwo drużyny Guardioli dało nam kolejny dowód na to, że adaptacja Roberta Lewandowskiego to nie będzie proces krótki ani szczególnie dla Polaka łatwy. Napastnik wciąż stara się przestawić na szukanie swoich szans na znacznie mniejszej przestrzeni, radzeniu sobie pod ciągłą presją przeciwnika i przy tak zdecydowanej dominacji własnego zespołu. Jedna ładna "klepka" z Muellerem to mimo wszystko za mało, by być zadowolonym.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Bayern wygrywa w Moskwie z CSKA 1:0 po bramce Muellera z rzutu karnego.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczył sędzia.

Pizarro miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił prosto w jego nogi.

Koniec meczu dla Lewandowskiego. Zmienia go Claudio Pizarro.

• 88. min.

Zablokowany strzał na bramkę Neuera przez obrońców.

• 85. min.

Benatia prostopadle do Muellera. Niemiec miał przed sobą tylko bramkarza, ale chciał jeszcze dogrywać do kolegi z zespołu i zrobił to niedokładnie.

• 83. min.

Lewandowski dograł w pole karne do Lahma, a Niemiec dośrodkował na dalszy słupek. Piłkę przyjął Shaqiri, który wdał się w drybling i stracił piłkę.

• 81. min.

I kolejna zmiana... Rafinha wchodzi za Robbena.

• 79. min.

Zmiana w drużynie CSKA. Boisko opuścił Tosić, a jego miejsce na boisku zajął Jefremow.

• 77. min.

Zmiany dokonuje Guardiola. Boisko opuszcza Goetze, a w jego miejsce wchodzi Shaqiri.

• 75. min.

Tosić uderzył zza pola karnego, ale za lekko by zaskoczyć Neuera.

• 73. min.

Długa piłka od kapitana CSKA za linię obrony Bawarczyków. Tam było dwóch graczy gospodarzy, ale jeden z nich został złapany na spalonym i arbiter przerwał akcję.

• 70. min.

Mueller dograł piłkę w pole karne do Lewandowskiego, ale Polak był pilnowany przez trzech rywali i stracił piłkę.

• 68. min.

Mehdi Benatia faulował Musę i obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

• 66. min.

Pierwsza zmiana. Boisko opuszcza Natcho, a w jego miejsce wchodzi Doumbia.

• 64. min.

Bawarczycy wymieniają mnóstwo podań przed polem karnym CSKA, ale nie mają pomysłu na finalizację akcji.

• 62. min.

Mueller dośrodkował w pole karne, ale Lewandowski nie sięgnął piłki. Akcję zamykał jeszcze Alaba, ale strzelił wysoko nad bramką.

• 60. min.

CSKA udało się wreszcie przejąć piłkę, ale nieudany kontratak w ich wykonaniu i Bawarczycy znów w ataku pozycyjnym.

• 57. min.

Znakomita piłka od Robbena do Goetze. Niemiec jednak zepsuł tą akcję i nie zdołał dograć piłki pod bramkę CSKA.