połowa komentarzy to spam! czemu nikt tego gówna nie kasuje od razu???

Nie jest lepszy poziom?! Oglądasz Bundeslige w weekend na eurosporcie? Jesli tak to obejrzyj potem ekstraklase w poniedziałek i porównaj jak grają ! Zastanów się co piszesz. Gdyby poziom był podobny to w Borussi Lewandowski nie robił by takich postępów

Szkoda Borussi... kurde naprawde, chociaz lige europejska mielby a tak to nic...
    --------------

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Niemiecka prasa: "Borussia zostaje z niczym!"

Po porażce na własnym boisku 2:3 z Marsylią, Borussia Dortmund skończyła rozgrywki grupowe na ostatnim miejscu i nie zagra nawet w Lidze Europy. "Zawstydzająca postawa mistrzów Niemiec. Ostatnie miejsce nie jest dobrą reklamą naszego futbolu" - napisał po meczu "Bild". Do kolejnej rundy awansował Arsenal i Marsylia.

Odśwież
100
KONIEC Druga połowa wyglądała tak jak pierwsza, tyle, że na odwrót. Innymi słowy - Marsylia atakowała, a Borussia się broniła. O ile faktycznie się broniła, a nie akurat oszczędzała siły na ligę. Co koniec końców okazało się decyzją słuszną, bo w drugiej połowie to goście strzelili dwa gole, wygrali i awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów. A Borussia spokojnie może koncentrować się teraz na lidze, i to tej niemieckiej, bo w tej Europejskiej nie zagra. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro i na ostateczne rozstrzygnięcia.

90. min. +4 Koniec meczu. Marsylia awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów. A Borussia kończy swoją przygodę z pucharami w tym sezonie, nie zagra nawet w Lidze Europejskiej.

90. min. +3

90. min. +3 Juergen Klopp wygląda na wyluzowanego. Albo też na stres reaguje w ten sposób, że uśmiecha się od ucha do ucha i żartuje z podwładnymi.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min.

90. min. Znów świetna okazja dla Marsylii. Atak Borussii zatrzymany na linii środkowej, błyskawiczna akcja, po której Andre Ayew wychodzi sam na sam z Weidenfellerem, ale bramkarz Borussii odbija piłkę. Jordan Ayew dopada jeszcze do piłki, ale Perisić blokuje jego uderzenie.

89. min.

87. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Valbuena! Pomocnik Marsylii przyjmuje piłkę przed polem karnym i kapitalnym strzałem nie daje Weidenfellerowi szans.

85. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Andre Ayew! Rzut rożny dla Marsylii, Amalfitano dośrodkowuje bardzo mocno i bardzo precyzyjnie na głowę Ayewa, który równie mocno uderza. Piłka leci nad głową Błaszczykowskiego i wpada do bramki.

84. min. Lewandowski postanowił podać do Kawagy ciosem karate. Powinien odpuścić sobie popisywanie się przed Japończykiem znajomością wschodnich sztuk walki, głównie dlatego, że ta znajomość jest znikoma.

83. min. Valbuena przyjmuje piłkę przed polem karnym, ładnie mija rywala, ładnie się składa i ładnie uderza. Piłka leci ładnie, ale nad bramką.

81. min. Teraz piłka trafia na lewe skrzydło do rozpędzonego Perisicia, który uderza tak, jak chwilę wcześniej Piszczek. Juergen Klopp chyba musi poprosić o trzecią opcję.

81. min.

80. min. Ładna akcja Borussii, podanie na prawe skrzydło do rozpędzonego Piszczka, który uderza bardzo mocno, ale jeszcze bardziej niecelnie.

78. min. Mocne dośrodkowanie w pole karne Marsylii, Lewandowski ładnie przyjmuje piłkę. Niestety, jakkolwiek wyglądało to ładnie, nie miało zastosowania praktycznego - piłka ucieka Lewandowskiemu prosto w ręce Mandandy.

78. min.

78. min. Rzut rożny dla Marsylii. Valbuena dośrodkowuje niezwykle precyzyjnie - to w końcu prawdziwa sztuka trafić w gąszczu napastników i obrońców idealnie w ręce bramkarza.

76. min.

76. min. Rzut wolny dla Borussii z boku pola karnego. Gundogan strzela mocno, ale prosto w nogi obrońców. Istnieje niebezpieczeństwo, że nie interesowało go, czy będzie z tego gol, ale czy będzie bolało.

75. min. Mecz zmienia się w jatkę. Diarra sprawdza jak mocno nogi Perisicia przytwierdzone są do reszty Perisicia. Sędzia pokazuje mu za to żółtą kartkę.

74. min. Ostatnia zmiana w Marsylii. Za Remy'ego wchodzi Valbuena.

73. min. Andre Ayew odbiera Błaszykowskiemu piłkę i chęć do życia. Howard Webb odbiera to jako znak wrogości i pokazuje napastnikowi Marsylii żółtą kartkę.

71. min. Nie było się o co szarpać. Dośrodkowanie na pierś Santany, który nie zorientował się, że ma piłkę przy nodze i pięć metrów do bramki. Znaczy, zorientował, ale kiedy nie miał już piłki.

70. min. Bardzo ładne podanie Piszczka w pole karne, ale rzeczywistość uznała, że jedno dobre zagranie Polaka w akcji to dość. Dlatego kiedy Lewandowski dopadł piłki, uderzył słabo i obok bramki. Dobrze, że po nogach obrońca, wiec Borussii ostanie się przynajmniej rzut rożny.

69. min. Szymon rozczarowuje wszystkich, którzy co święta liczą na to, że tym razem włamywacze wyniosą choć telewizor:
matka kevina wróciła, czyli zaskoczenia nie było:(

68. min. Santana fauluje Ayewa i dostaje żółtą kartkę. Ale nie tego Ayewa. Znaczy, nie tego, który wszedł. Tylko tego, który był.

67. min. Zmiana w Marsylii. Za Lucho Gonzaleza wchodzi Ayew. Ale nie ten Ayew, bo on już był. Tylko ten drugi Ayew.

65. min.

64. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Za Barriosa wchodzi Kagawa.

63. min. Znów okazja dla Borussi. Gundogan przyjmuje piłkę przed polem karnym, a potem sobie przypomina, że chwilę wcześniej Mandanda obronił jego strzał. Tym razem Gundogan nie dał bramkarzowi szans na interwencję - kopnął obok bramki.

63. min.

62. min.

61. min. Lewandowski zaczął grać w trybie shuffle. Świetnie przyjmuje piłkę tylko po to, żeby potem fatalnie podać. Co zresztą nie ma znaczenia, bo goniący za piłką Błaszczykowski i tak pomagał sobie ręką.

60. min.

59. min. Borussia wreszcie przestała oszczędzać. Gundogan mocno strzela, ale Mandanda świetnie broni.

57. min.

56. min. Piszczek mógł zostać bohaterem meczu, niestety dla gości. Mocne zgranie przed bramkę Widenfellera, Piszczek wyprzedza rywala, a potem uderza idealnie nad własnym bramkarzem. I na swoje szczęście, tuż nad poprzeczką.

55. min. Rzut wolny dla Marsylii. Cheyrou dośrodkowuje, Ayew strzela, ale minimalnie niecelnie. Borussia nadal oszczędza siły, obrońcy postanowili nawet uciąć sobie krótką drzemkę.

54. min. Zamiast strzelać bramki piłkarze Borussii zaczęli strzelać piłkarzy. Perisić fauluje Azpilicueta, a chwilę później Błaszczykowski fauluje Ayewa.

52. min. Istnieje niebezpieczeństwo, że Juergen Klopp kazał piłkarzom oszczędzać siły na ligę. Z całą pewnością oszczędzają, nie mamy tylko pewności, czy na ligę, czy końcówkę.

51. min. Ivo:
Chciałem sprawdzić czy mecz nie leci na Polsacie,bo chętnie bym pooglądał Kubę w akcji. Włączam TV a tu Kevin. To się nazywa magia świąt :)

Oglądaj. Potem nam powiesz, jak się skończyło.

50. min. Jednak druga połowa różni się od pierwszej. W pierwszej po pięciu minutach Borussia świętowała już jubileusz dziesiątego ataku sunącego na bramkę Olympique. Teraz raczej gospodarze zwiedzają okolice linii środkowej i twierdzą, że stąd bramkę Marsylii też widać całkiem nieźle.

48. min. Druga połowa zaczyna się podobnie jak pierwsza - mocna wrzutka w pole karne Marsylii i pewna interwencja Mandandy.

48. min.

47. min.

46. min. Gramy. Druga zmiana w Borussi - za Goetzego wchodzi Perisić. Zmiana taże w Olympique - za Mbię wchodzi Cheryou.

PRZERWA kuba dopytuje (chyba z szatni):
Czy jest możliwe że w następnej rundzie LE Legia zagra z BVB?

Nie. Legia, druga w swojej grupie, może trafić na którąś z drużyn z wyższą pozycją w rankingu. Czyli np. na Valencię. Ewentualnie Rosję, Czechy lub Grecję.

PRZERWA Borussia ewidentnie nie chce jeszcze kończyć gry w Lidze Mistrzów. Atakowała przez całą pierwszą połowę, atakowała coraz groźniej i Marsylia, która w pięciu meczach straciła tylko dwie bramki, teraz w pół straciła kolejne dwie. Wygląda jednak na to, że cała świetna połowa Borussi na nic. Po pierwsze - tuż przed przerwą Marsylia strzeliła bramkę i Borussia potrzebuje jeszcze trzech bramek. Po drugie - możliwe, że Borussia nie potrzebuje już niczego - Olympiakos prowadzi z Arsenalem już 2:0 i nie zanosi się na to, żeby miał przegrać.

45. min. +6 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +4 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Remy! Amalfitano ucieka dwóm rywalom, precyzyjnie dośrodkowuje do Remy'ego, który wyprzedza Piszczka i strzałem głową nie daje szans Weidenfellerowi.

45. min. +3 Znów groźna okazja pod bramką Marsylii. Lewandowski ładnie podaje do Barriosa, który jednak zorientował się dopiero, kiedy dwóch obrońców go otoczyło i zaczęło rzucać uwagi w stylu "piłka albo życie".

45. min. +2 Lucho Gonzalez pokazał, że jest na boisku. Wyciął rozpędzonego Da Silvę.

45. min. Sędzia dolicza 5 minut. Co można zrozumieć biorąc pod uwagę przerwy - najpierw kiedy bolało Mbię i Diarrę, a potem Kehla.

44. min. Kolejna akcja Borussii. Prostopadłe podanie w pole karne do Błaszczykowskiego, który się odwraca z piłką, zastawia, dostaje rozpędzonym obrońcą, pada i nie wstaje. Howard Webb każe mu się jednak podnieść i nie wygłupiać.

43. min. Ponieważ gościom robienie Borussii piłkarskiej krzywdy idzie tak sobie, Amalfitano spróbował zrobił rywalom krzywdę w sensie ścisłym. Fauluje Loewe i dostaje żółtą kartkę.

42. min. Znów nadszedł czas dorocznego odgryzienia się przez Marsylię. Azpilicueta pędzi prawym skrzydłem, dośrodkowuje, ale żaden z piłkarzy Marsylii nie sięga piłki. Sięga wracający pod bramkę Błaszczykowski.

40. min. Wszyscy kibice Marsylii - na trzy, cztery mówicie: ufffff. Goetze mocno uderza, Diarra blokuje, Mandanda leży, ale żaden z piłkarzy Borussii nie dochodzi do piłki toczącej się przed pustą bramką. Azpilicueta przejmuje piłkę i natychmiast wykopuje ją na odległość jakichś czterech przecznic od stadionu.

39. min.

38. min. Marsylia znów próbuje się odgryźć, ale Gundogan przerywa ich akcję rzucają się na nogę Azpilicuety, a potem na ziemię. Sędzia daje się nabrać.

37. min.

36. min. Daleka wrzutka w pole karne Marsylii, obrońcy wybijają, ale piłkę natychmiast przejmuje Błaszczykowski. Zbiega do środka, ale uznaje, że dość już w tej akcji zrobił i resztę niech zrobi los. Po czym zamiast do Barriosa podaje do obrońcy.

34. min. Goetze chyba uznał, że piłka nożna to jakaś odmiana gry w chowanego. Barrios i Lewandowski chowają się między czterema obrońcami, Goetze zamiast poszukać jakiegoś niekrytego kolegi, postanawia posłać piłkę tam, gdzie ukryli się jego koledzy. Obrońcy wybijają.

34. min.

33. min. Zmiana w Borussii. Za kontuzjowanego Kehla wchodzi Da Silva.

32. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Hummels uderza mocno w lewy róg, Mandanda rzuca się w prawy.

31. min. Kehl trafia na nosze i zostaje zniesiony z boiska. A tymczasem do piłki podchodzi Hummels...

30. min. Kehl cały czas leży. I nie wygląda, jakby miał wstać.

29. min. KARNY DLA BORUSSII!! Dośrodkowanie Piszczka w pole karne, Lewandowski zgrywa, Kehl skacze do piłki, ale Mbia precyzyjnie wymierzonym kopnięciem trafia go w głowę. Sędzia pokazuje Mbii żółtą kartkę, a Kehl pokazuje, że go strasznie boli.

28. min. Barrios wisi Błaszczykowskiemu asystę. Świetnie przerwana akcja Marsylii, podanie do Błaszczykowskiego, który idealnie podaje do Barriosa. Napastnik Borussii wychodzi sam na sam z Mandandą, pyta bramkarza Marsylii, w który chce róg, a Mandanda odpowiada "w boczną siatkę" I Barrios strzela.

27. min. Borussia odgryza się za odgryzanie. Piszczek wybiega na pole wolne od Traore i mocno dośrodkowuje do Lewandowskiego, ale Mandanda wychodzi z bramki i zdejmuje napastnikowi Borussii piłkę z głowy.

26. min. Marcin:
Fabianski wyglada pewnie?

Nigdy nie wyglądał inaczej.

25. min. Marsylia próbuje się odgryźć, ale dobrze idzie jej tylko mniej więcej do linii środkowej. Zaraz za nią mocne prostopadłe podanie świetnie przerywa Hummels.

23. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Błaszczykowski! Wrzutka z prawego skrzydła, zgrywa głową Kehl, Lewandowski ładnie się zastawia i oddaje piłkę Błaszczykowskiemu, który przyjmuje piłkę na pierś i mocnym strzałem po ziemi nie daje szans Mandandzie.

22. min.

21. min. Marsylia próbuje się odgryzać. Dalekie podanie do Remy'ego, który znów okazuje się za szybki. I znów daje się złapać na spalonym.

20. min. Wrzutka w pole karne Marsylii. Barrios pędzi za piłką, Diarra pędzi za Barriosem. Dopędza go, a potem wyprzedza i piersią zgrywa piłkę do bramkarza. Piłkarze Borussii twierdzą, że ta pierś wyglądała zupełnie jak ręka. Powtórki mówią, że ta ręka wyglądała zupełnie jak pierś.

18. min. Podanie przed pole karne do Goetzego, pomocnik Borussii łatwo mija Diarrę, któremu chyba jeszcze lekko szumi w głowie, ale strzał Goetzego łatwo łapie Mandanda.

17. min. Diarra i Mbia wracają na boisko. Gramy.

16. min.

16. min. Piłkarze Marsylii cały czas nie wstają. Ale cały czas nie wyglądają, jakby udawali. Szczególnie Mbia, który gdyby udawał, musiałby wylać na siebie sztuczną krew. I przyprawić sobie sztuczną rozciętą głowę.

15. min. Walka robi się naprawdę twarda. Szczególnie między zawodnikami Marsylii - Diarra i Mbia zderzają się głowami, padają i nie wyglądają, jakby w najbliższym czasie mieli wstać. Nic dziwnego - jeden i drugi po godzinach spokojnie mógłby sobie dorabiać jako buldożer.

14. min. Łukasz nie może się doczekać:
Ciekawe czy Błaszczykowski tak jak to mówi w reklamie, sam dziś wygra mecz ? :)

Jeszcze nie wiemy. Ale wiemy już, że trener Klopp ogląda reklamy.

13. min. Olympique się odgryza. Traore ruszył lewym skrzydłem, kopnął mocno, zobaczył dokąd, po czym rączym kłusem wrócił na własną połowę przyprawiając sobie przy okazji wąsy, zakładając ciemne okulary i udając, że on to nie on.

12. min.

11. min. Zaskoczenie - Borussia atakuje. Prostopadłe podanie w pole karne Marsylii, Lewandowski próbuje rozegrać piłkę z Barriosem, obrońcy próbują piłkę wykopać. Cóż, najwyraźniej piłka służy raczej do kopania niż rozgrywania, bo to obrońcom udaje się, co zamierzyli.

9. min. I jeszcze jedno dośrodkowanie z lewego skrzydła. Goetze mocno uderza piłkę, która mija jednak jednego obrońcę, Barriosa, Lewandowskiego, drugiego obrońcę. Trzeci obrońca jednak odrobił lekcje i wykopał piłkę.

8. min. Borussia cały czas atakuje. Ponieważ nie udawało się po rajdach prawym skrzydłem - spróbowała lewym. I bez rajdu. Długa wrzutka leci jednak prosto w ręce Mandandy.

7. min. Kuba ma plan, ale plan ma luki:
Czyli tak, Lewy 3 gole,Kuba 1,a Piszczek 4 asysty i BVB awansuje bo Wojtek Czezny nic nie puści. Czy komuś taka wersja nie pasuje?

Wengerowi. Bo dziś w bramce Arsenalu stoi Fabiański.

6. min. Błaszczykowski znów rusza prawym skrzydłem, ładnie mija rywala, który jednak nie połapał się w porę w tym, że został minięty i zabrał Błaszczykowskiemu piłkę.

5. min. Goetze traci piłkę przed polem karnym rywali, ale błyskawiczną kontrę Olympique przerywa Piszczek. I błyskawicznie kontruje podając do Błaszczykowskiego. Błaszczykowski niestety znienacka orientuje się, że skończyło mu się boisko.

3. min. Borussia się odgryza. Szybki rajd Błaszczykowskiego prawym skrzydłem zakończony dośrodkowaniem, uderzeniem Lewandowskiego pewnie sparowanym przez Mandandę, rzutem rożnym i jeszcze jednym dośrodkowaniem - prosto w ręce Mandandy.

3. min.

2. min. Huraganowe ataki Borussi zaczęły się od ataku Marsylii. Dalekie podanie do Remy'ego, który jednak okazuje się za szybki nie tylko dla obrońców, ale także dla własnych podających kolegów.

1. min. Gramy.

20:43 Radek o szansach Borussii na awans:
Fantastyka wyżej.

My wolimy myśleć raczej, że byłby to awans bardzo Z Czuba.

20:40 Tak, dobrze przeczytaliście, nie dość, że Borussia musi wygrać 4:0 z drużyną, z którą przegrała 0:3, to jeszcze musi liczyć na to, że Olympiakos nie wygra z Arsenalem. Ale może Łukasz Fabiański się zaweźmie i pomoże kolegom awansować. Inna sprawa, że z pewnością nie zawziął się Arsene Wenger i wystawił skład mocno rezerwowy.

20:35 W Dortmundzie mają kalkulatory i najwyraźniej wiedzą, że awans Borussii może się udać tylko pod warunkiem kumulacji mocy gwiazd, pomocy z alternatywnych wymiarów i odpowiedniego wyliczenia momentu wejścia w hiperprzestrzeń. A mówiąc językiem matematyki, Borussia musi wygrać z Marsylią czterema bramkami liczyć na to, że Arsenal pokona Olympiakos. Możliwa jest też opcja z remisem Olympiakosu - wtedy Borussia musi jednak wygrać pięcioma bramkami.

20:30 Trzech Polaków w podstawowym składzie Borussii. Na to czekaliśmy od dawna. Kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski stracił swoje miejsce w składzie jakiś czas temu, ale dziś znów pojawi się na boisku od pierwszej minuty. Optymiści twierdzą, że to oznacza, że trener Klopp zrozumiał, że tylko wystawiając najsilniejszy, dysponujący nieporównywalną z niczym innym mocą rażenia skład, może powalczyć o awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Pesymiści twierdzą, że to oznacza, że trener Klopp umie liczyć i oszczędza niektórych zawodników. W idealnym świecie pesymiści nie byliby jednocześnie realistami.