Borussia Dortmund

1 0

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Borussia Dortmund pokonała Olympiakos Pireus

Drużyna z Niemiec wciąż ma szansę na wyjście z grupy, choć w tabeli grupy F jest na trzecim miejscu. W Dortmundzie pokonała Olympiakos 1:0 po golu Kevina Grosskreutza. Cały mecz zagrali łukasz Piszczek i Robert Lewandowski, a w 76. minucie na boisko wszedł Kuba Błaszczykowski.

Odśwież
90
KONIEC Borussia musiała wygrać i wygrała. Zaatakowała od pierwszych minut, przycisnęła Olympiakos do pola karnego i już po siedmiu minutach strzeliła bramkę. Jak się potem okazało - wystarczyło. Ciąg dalszy grania o wszystko za trzy tygodnie: w Wielkim Polskim Pojedynku Ligomistrzowym Borussia zagra w Londynie z Arsenalem. Już teraz zapraszamy, a na dziś to już koniec. Dziękujemy bardzo za udział w relacji. Dobranoc.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +3 Lewandowski osłania piłkę, Papadopoulosowi się to nie podoba tak bardzo, że fauluje Polaka próbując zabrać mu piłkę.

90. min. +2 Rzut wolny dla Olympiakosu. Wrzutka w pole karne, piłka spada na głowę Mellberga, który uderza bardzo groźnie, piłka leci jednak tuż nad poprzeczką.

90. min. +2

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min.

89. min. Papadopoulos osłaniając piłkę przed nacierającym Lewandowskim potyka się i przewraca, ale Lewandowskiemu to nie wystarcza i próbując odebrać mu piłkę rzuca nim o murawę. Sędzia przerywa akcję.

89. min.

88. min. Kagawa wpada w pole karne, ogrywa obrońcę, ale Makoun blokuje zagraną przez niego piłkę. Czekający przed pustą bramką Lewandowski czeka z podobnym skutkiem jak Vladimir i Estragon.

87. min. Borussia zaczyna zajmować się zyskiwaniem cennych sekund. Ktoś będzie po meczu musiał zająć się odzyskiwaniem wykopanych w trybuny piłek.

86. min. Leitnera złapały skurcze tak mocne, że musi zostać sprowadzony z boiska przez masażystę. W jego miejsce wchodzi Santana.

84. min. Leitner przewraca się i nie wstaje. Pokazuje, że potrzebuje zmiany.

83. min. Prostopadłe podanie przed pole karne Olympiakosu. Lewandowski przejmuje piłkę, próbuje mijać obrońcę, ale nie widzi, że został otoczony. W końcu z każdej strony otoczony jakimś zbrojnym ludem kapituluje.

82. min. Rzut rożny dla Olympiakosu. Holebas dośrodkowuje, ale Weidenfeller wszystkich oszukuje i zamiast tradycyjnie popaść w jesienną zadumę wychodzi z bramki i pewnie łapie piłkę.

80. min. Błaszczykowski pokazuje światu tradycje polskiego piłkarstwa. Jego wykop mógłby trafić jako wzór do gablotki w Szkole Wyjazdu im. Kazimierza Węgrzyna.

79. min. Ostatnia zmiana w Olympiakosie. Za Ibagazę wchodzi Pantelić.

77. min. Lewandowski ogrywa Papadopoulosa, który dla podkreślenia wagi zwodu Polaka się przewraca, Lewandowski odgrywa do Grosskreutza, który z kolei podaje do Mellberga. Potem orientuje się, że Mellberg nie gra w Borussii Dortmund.

76. min. Druga zmiana w Borussi. Za Perisicia wchodzi Błaszczykowski.

75. min.

74. min. Lewandowski kompletuje hat tricka. Orbaiz jako trzeci zawodnik Olympiakosu dostaje żółtą kartkę za faul na Polaku.

73. min. Kapitalna okazja dla Borussii. Kagawa przejmuje piłkę przed polem karnym, podaje do rozpędzonego Perisicia, który wpada w pole karne i uderza, ale obrońcy blokują strzał. Wkurzony Perisić postanawia zemścić się na rywalu rzucając nim o ziemię, za co sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

72. min.

72. min. Lewandowski przyjmuje piłkę, odskakuje od Mellberga, który pada na ziemię. Lewandowski jednak widzi, że do bramki jeszcze kawał drogi, a obrońcy już biegną, więc zamiast się męczyć, postanawia przewrócić się o Mellberga licząc na to, że sędzia pokaże Szwedowi drugą żółtą kartkę. Sędzia pokazuje za to Lewandowskiemu, żeby się nie wygłupiał.

71. min. Borussia znów broni się atakując. Kagawa z Piszczkiem i Perisiciem rozgrywają na prawym skrzydle, podanie przed pole karne, a Kagawa pokazuje, że potrafi być szybszy od piłki. Obrońcy przepuszczają Japończyka, a piłkę wykopują.

69. min. Znów groźnie w polu karnym Greków. Rozpędzony Lewandowski wpada między środkowych obrońców, którzy wybijają mu piłkę spod nóg. Dopada do niej jeszcze Perisić, ale Mellberg z Papadopoulosem blokują jego uderzenie.

68. min. Marcin wyraża wątpliwości:
Kiepska ta Borussia. Tak może w sam raz na Wisłę Kraków,ale nic więcej.

Hm, za to chcielibyśmy dożyć czasów, w których będziemy mogli napisać: Kiepska ta Wisła. Tak może w sam raz na Borussię, ale nic więcej.

67. min. Druga zmiana w Olympiakosie. Za Marcano wchodzi Abdoun.

65. min.

65. min. Zmiana w Borussii Dortmund. Schodzi Goetze, wchodzi Kagawa.

63. min. Bardzo groźnie poda bramką Borussii. Dośrodkowanie Ibagazy z rzutu rożnego, Holebas skacze do piłki i bardzo groźnie uderza. Piłka mija Weidenfellera, ale na szczęście dla Borussii, mija także bramkę.

62. min. Olympiakos się odgryza. Goetze gubi piłkę przed własnym polem karnym, piłka trafia do Holebasa, który natychmiast uderza. Boleśnie. Szczególnie dla Leitnera, który postanowił strzał zablokować.

61. min.

60. min. Kapitalna okazja dla Borussii! Złe podanie Holebasa do bramkarza, Lewandowski przejmuje piłkę, objeżdża Megyeriego i staje przed pustą bramką, ale jego uderzenie z bardzo ostrego kąta trafia w słupek.

59. min. Zmiana w Olympiakosie. Za Fejsę wchodzi Makoun.

58. min. Kolejna żółta kartka dla obrońcy Olympiakosu i znów za faul na Lewandowskim. Papadopoulos spóźnił wślizg, przynajmniej z punktu widzenia wybijania piłki. Zdążył z punktu widzenia wybijania Lewandowskiego.

56. min. Schmelzer traci piłkę tuż przed własnym polem karnym. Fejsa natychmiast próbuje uderzyć, ale musi się osłaniać przed razami Schmelzera, który naprawiając swój błąd skłonny jest posunąć się do radykalnego popsucia jakiegoś żywotnego organu Fejsy.

55. min. Rzut wolny dla Olympiakosu. Groźne dośrodkowanie, Weidenfeller wychodzi z bramki, ale w połowie drogi jego rezon się zamienia w ozon. Bramkarz Borussii zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno dobrze zrobił i postanawia się zatrzymać i dokładnie sobie jeszcze wszystko przemyśleć. Na jego szczęście Djebbour nie sięga piłki.

53. min. Leitner, który już ożył przyjmuje piłkę przed polem karnym i mocno uderza. Megyeri jednak ponownie łapie piłkę.

52. min. Pierwszą żółtą kartkę w tym meczu dostaje Mellberg, który w starciu z Lewandowskim odrobinę zbyt dosłownie potraktował powiedzenie o rzucaniu kłód pod nogi.

51. min. Powtórki pokazują, że Leitner mógł zostać zahaczony bez piłki przez przebiegającego Ibagazę. Ale nie na tyle mocno, żeby znaleźć się w stanie śmieci klinicznej, którą próbował zasymulować.

50. min. Leitner leży na boisku, sędzia przerywa grę.

49. min. Leitner przyjmuje piłkę przed polem karnym i uderza bardzo mocno, ale Megyeri ładnie odbija piłkę.

48. min. Ładny rajd Leitnera, ale niezbyt długi. Rozpędzony Orbaiz wpada na niego i pozwala, żeby grawitacja zrobiła resztę.

47. min. Pierwszy atakuje Olympiakos. Holebas uderza zza linii pola karnego, Weidenfeller odbija piłkę dość niepewnie, ale w okolice, w których nie ma żadnego z rywali.

46. min. Gramy.

PRZERWA Borussia najwyraźniej chce nadal popisywać się podzielnością uwagi. Mecz zaczęła od trzęsienia ziemi, a zaraz potem strzeliła bramkę. Od tego czasu atakuje tak, żeby przede wszystkim bramki nie stracić. A Olympiakos broni się tak, żeby strzelić co daje nadzieje na całkiem ciekawą drugą połowę. Hm, poprzednie zdanie z kolei chyba tę nadzieję odbiera.

45. min. +2

45. min. +1 Olympiakos postanawia przeczekać do przerwy. I przeczekuje.

45. min. Sędzie dolicza minutę.

44. min. Kolejny rzut rożny dla Olympiakosu. Dośrodkowanie Holebasa, Mellberg strzela głową, ale piłka leci obok bramki. Weidenfeller twierdzi, że był faulowany, a piłkarze Olympiakosu, że Hummels zagrał ręką. Z powtórek wynika, że wszyscy mogą mieć rację.

42. min.

42. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Djebbour znów wiesza się na Weidenfellerze, piłka trafia do Papadopoulosa, który uderza mocno. Siedzący za bramką kibice znów muszą salwować się ucieczką.

41. min. Groźna okazja dla Olympiakosu. Wrzutka z prawego skrzydła, Weidenfeller ledwo sięga piłki, co zresztą nie jest przesadnie zaskakujące biorąc pod uwagę, że jeden z rywali uwiesił mu się w okolicach spodenek. Bramkarz Borussii przerzuca jednak piłkę nad poprzeczką.

40. min.

39. min. Kolejna akcja Borussii. Piszczek, Perisić i Goetze wymieniają całą serię podań, po której obrońcy wyglądali jak elektrownia wiatrowa. Ostatnie podanie Goetzego jednak leci do rywala.

37. min. Akcja Borussii. Perisić do rozpędzonego Piszczka, który wpada w pole karne Olympiakosu. I natychmiast wypada po tym, jak obrońcy wykopują mu piłkę. Grecy próbują natychmiast się odgryźć, ale Leitner im to uniemożliwia na wszelki wypadek wycinając Holebasa.

35. min. Borussia wyprowadza kontrę - Lewandowski podaje do Schmelzera, który rozpędza się, ale traci piłkę pozwalając Olympiakosowi skontrować swoją kontrę. Goetze jednak błyskawicznie ją przerywa przerywając też kontakt Modesto z podłożem.

34. min. Borussia się odgryza. Perisić zbiega na lewe skrzydło, przejmuje piłkę i natychmiast dośrodkowuje. Lewandowski rusza do piłki, ale Megyeri również. W dodatku szybciej.

33. min. Olympiakos znalazł lukę we własnym planie i postanowił jednak przenieść się z piłką na połowę Borussii. Luki w jej obronie jednak nie znalazł.

31. min.

31. min. Teraz Olympiakos postanowił do końca meczu nie oddać piłki rywalom i teraz to jego obrońcy podają sobie przed własnym polem karnym. Kiedy tylko dowiemy się, dlaczego Olympiakos próbuje bronić porażki natychmiast damy znać.

29. min. Rzut wolny dla Olympiakosu z boku pola karnego. Dośrodkowanie Ibagazy na dalszy słupek, Djebbour zgrywa piłkę przed bramkę nad interweniującym Weiderfellerem, ale Modesto musi strzelać mając jakieś 5 cm od siebie obrońcę. Zakłócenie jego przestrzeni osobistej denerwuje go na tyle, że kończy się solidnym pudłem.

28. min. Mellberg jest śmiertelnie obrażony na sędziego za podyktowanie rzutu wolnego po tym, jak wskoczył Lewandowskiemu na plecy. Rzut wolny dla Borussi: wrzutka Goetzego w pole karne, a dokładniej - w ręce bramkarza.

27. min. Teraz atakuje Olympiakos. Prostopadłe podanie do Djebboura, który wpada między Hummelsa i Suboticia, ale z drugiej strony już nie wychodzi. A w każdym razie nie z piłką.

26. min.

26. min. Prostopadłe podanie Grosskreutza do Lewandowskiego, ale obrońcy wiedzą, że nie można lekceważyć zawodnika, którym interesują się angielskie potęgi. Nie lekceważą go więc, tylko wybijają mu piłkę.

24. min.

23. min. Papadopoulos leży i nie wygląda, jakby miał w najbliższym czasie wstać. Trudno mu się zresztą dziwić - przed chwilą dostał nisko przelatującym węgierskim bramkarzem po wrzutce z wolnego w ogólnym kierunku głowy Hummelsa.

22. min. Schmelzer podaje na lewe skrzydło do Leitnera, który dośrodkowuje do Lewandowskiego, ale Megyeri wychodzi z bramki i wyjątkowo nie mija się z piłką. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, sędzia przerywa bowiem akcję, bo Leitner był na spalonym.

20. min. Kehl zapomniał, jak się nazywa, a próbując sobie przypomnieć sprawdził, czy aby nie jest Leo Messim i spróbował ograć trzech rywali jednocześnie. Niestety, eksperymentu nie udało mu się dokończyć - Orbaiz podciął go, zanim Kehl zdążył go ograć.

18. min. Borussia wraca do swojego pomysłu z nieoddawaniem piłki. I z nieopuszczaniem własnej połowy.

16. min. Borussia się odgryza. Zgranie przed pole karne do Lewandowskiego, który postanowił strzelić na bramkę, a potem zmienił zdanie i postanowił ubawić wszystkich numerem komediowym pt. przewrócenie się na skórce od banana bez użycia skórki od banana. I udało mu się - jego upadek wyglądał całkiem zabawnie.

15. min. Ok, teraz już Olympiakos z całą pewnością zaczął grozić. Prostopadłe podanie do Mirallasa, który kapitalnie ogrywa Schmelzera i mocno uderza. Weidenfeller odbija piłkę przed siebie, ale na szczęście łapie piłkę zanim Olympiakos zdąży podciągnąć strategiczne odwody.

13. min. Kolejna akcja Olympiakosu. Prostopadłe podanie do Mirallasa, ale obrońcy wybijają na rzut rożny. A potem wybijają dośrodkowanie Ibagazy. A potem Mirallas zniecierpliwiony zamiast strzelić wybija piłkę sam.

12. min. Rzut wolny dla Borusii. Marcano dokonał abordażu na plecy Lewandowskiego. Ale wrzutka w pole karne kończy się natychmiastowym wybiciem z pola karnego.

10. min. Pierwsza akcja Olympiakosu. Podanie na prawe skrzydło do Djebboura, który ogrywa Schmelzera, wpada w pole karne, ale Hummels wybija mu piłkę. No co, nie pisaliśmy, że to pierwsza groźna akcja Greków.

9. min. Kolejna akcja Borussii. Dalekie podanie w pole karne przejmuje Megyeri, ale widok pędzącego w jego kierunku Lewandowskiego ewidentnie zbija go z tropu. Bramkarz Olympiakosu w ostatniej chwili przypomina sobie, że ma prawo wykopać piłkę jak najdalej od bramki.

7. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grosskreutz! Krótko rozegrany rzut rożny, Goetze wycofuje piłkę przed pole karne do niepilnowanego Grosskreutza, który uderza mocno, tuż przy słupku. Megyeri nie ma szans.

6. min. Prostopadłe podanie Piszczka do rozpędzonego Grosskreutza. Dośrodkowanie na dalszy słupek, Megyeri wychodzi z bramki, idealnie mija się z piłką, ale Obrońcy wybijają poza boisko.

5. min. Dalekie podanie Hummelsa w pole karne Olympiakosu. Papadopoulos zgrywa piłkę Lewandowskiemu, ale Mellberg naprawia błąd swojego kolegi jednocześnie próbując łokciem popsuć cielesną integralność Lewandowskiego. Sędzia uznaje, że piłka nożna dopuszcza takie zagrania.

4. min. Akcja Borussii. Goetze wpada w pole karne, ogrywa obrońcę, po czym wykłada piłkę Perisiciowi, który pokazuje, że też umie trafić w siedzącego w ostatnim rzędzie kibica.

3. min. Podania obrońców okazały się tylko fortelem. Prostopadłe podanie przed pole karne Olympiakosu, wycofanie do Schmelzera, który uderza bardzo mocno, co wzbudza panikę wśród siedzących w ostatnich rzędach kibiców.

2. min. Borussia wie, że nie może dziś przegrać i wie, że najłatwiej to osiągnąć nie oddając rywalom piłki nawet na moment. Jak na razie im się to udaje - obrońcy Borussii podają sobie piłkę przed polem karnym i ewidentnie nie mają ochoty zaatakować.

1. min.

1. min. Gramy.

20:40 Remisując z BATE szansę na zapewnienie sobie awansu już dziś zmarnował Milan, ale cztery drużyny jeszcze dziś mogą zmienić swoje dwa ostatnie spotkania grupowe w mecze o pewien gatunek rośliny dwuletniej z rodziny selerowatych. Barcelona musi pokonać Viktorię Pilzno, Chelsea - Genk, a Bayer Leverkusen Valencię, żeby zapewnić sobie awans. Awansować już dziś może także Arsenal, ale w ich przypadku nie wszystko zależy od nich samych - muszą wygrać z Olympique Marsylia, a jednocześnie Borussia nie może przegrać z Olympiakosem.

20:35 Kolejka już się rozpoczęła - Zenit St. Petersburg zdążył pokonać u siebie Szachtara Donieck 1:0, a Milan tylko zremisował na wyjeździe 1:1 z BATE Borysów.

20:30 Sprawa jest prosta - jeśli Borussia dziś nie wygra, w zasadzie może się żegnać z Ligą Mistrzów. A czy się uda? Andreas Brehme, była gwiazda reprezentacji Niemiec, ma wątpliwości:
To sprawdzian dorosłości dla drużyny. Trzeba docenić to, że zdobyła mistrzostwo, ale ciekawsze jest to, jak sobie poradzi w trudnych chwilach. Może mieć z tym problem.

Franz Beckenbauer twierdzi wręcz, że Borussia i Liga Mistrzów do siebie nie pasują, co świadczy tylko o tym, że ewidentnie nie śledzi poczynań polskich klubów walczących o Ligę Mistrzów.