Borussia Dortmund

0 3

Po spotkaniu

Liga Mistrzów. Wokal cienkim głosem, czyli Borussia znów do remontu

Było piętnaście minut do końca meczu, a kibice gości krzyczeli "Ole" przy każdym podaniu. Pressing gospodarzy, jeśli cokolwiek z niego pozostało, polegał już wyłącznie na bieganiu za mądrzejszym rywalem. Borussia nie tyle odpadła z Ligi Mistrzów, co dostała bolesną lekcję futbolu - pisze po meczu Borussia - Juventus (0:3) Michał Zachodny.

Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Niesamowita oprawa kibiców Borussii Dortmund

Kibice Borussii Dortmund przed meczem z Juventusem przygotowali imponującą oprawę nawiązującą do jedynego triumfu BVB w Lidze Mistrzów. Chcieli w ten sposób zainspirować piłkarzy do pokonania włoskiego zespołu. Nie udało im się, Juventus wygrał 3:0 i to on zagra w ćwierćfinale.

Borussia Dortmund - Juventus. "Kicker": Błaszczykowski zagra w wyjściowym składzie

Zdaniem "Kickera" Jakub Błaszczykowski zagra w meczu Borussii Dortmund z Juventusem Turyn od pierwszej minuty na prawym skrzydle. Za to Jurgen Klopp uważa, że BVB "czeka jedno z największych wyzwań w futbolu - pokonanie włoskiej drużyny, której wystarcza remis". Spotkanie, którego stawką jest awans do ćwierćfinału, rozpocznie się o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE!

• KONIEC

Juventus podchodził do drugiej części dwumeczu jako faworyt, a wychodzi z niej jako jedyny możliwy zwycięzca i nie najgorszy kandydat do przejścia także przez ćwierćfinał. W drugim środowym meczu z Manchesterem City, zgodnie z przewidywaniami, poradziła sobie Barcelona, mamy już więc komplet uczestników kolejnej rundy, a kto z kim i dlaczego dowiemy się w piątek o godz. 12:00 - zapraszamy na relację z losowania, dziękujemy za udział w dzisiejszej.

• 90. min. + 2

Sędzia kończy spotkanie. Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Sędzia nie widzi sensu, dolicza minutę.

• 89. min.

Bonucci kontuzjował się próbując przerwać kontrę Aubameyanga. Włoch schodzi z boiska - przynajmniej na razie.

• 87. min.

Jeden kibic Borussii.

• 86. min.

Wielu kibiców Juve i jeden kibic Włoch.

• 85. min.

Misternie skonstruowana akcja gospodarzy zakończona takim strzałem Gundogana, że cały czas podejrzewamy, że to nie koniec, a zaledwie diabelska sztuczka, mająca nas zwieść.

• 83. min.

Błaszczykowski postanowił uderzyć z dystansu. Piłka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny, z którego jednak Borussia nie zrobiła użytku. Dośrodkowanie Reusa prosto na głowy obrońców.

• 81. min.

Ostatnia zmiana w Juventusie. Teveza zastępuje Pepe.

• 79. min.

Świetna kontra Juventusu. Tevez po podaniu od Pereyry - tym razem w decydującym momencie już nikomu nie odgrywał. Uderzył zaraz po wejściu w pole karne - w krótszy róg. Weidenfeller nie miał szans - strzał był bardzo mocny.

• GOOOOOOL

79. min.

Tevez!

• 79. min.

Błaszczykowski zagrywa niezłego krosa w pole karne, a Ramos nie najgorzej z niego korzysta. Buffon nie od dziś znany jest z szybkiej reakcji, świetnie wybija piłkę przed siebie.

• 78. min.

Zmęczony Morata schodzi z boiska. W jego miejsce Matri.

• 77. min.

Świetna robota Vidala, który wyprowadził piłkę od własnej bramki, ale zatrzymał się na linii środkowej, postanawiając trochę odpocząć. Jego koledzy obejrzeli się za siebie i uznali, że może warto się dostosować.

• 75. min.

Dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu wolnego trafia na głowę Sokratisa. Wcześniej jednak sędzia dostrzega pozycję spaloną Greka w polu karnym.

• 73. min.

Żółta kartka dla Reusa, chociaż to Kirch bardzo brzydkim wślizgiem mógł zrobić krzywdę Marchisiowi. Czyżby Reus wstawił się za kolegą?

• 70. min.

Morata już dwa razy w tej połowie był sam na sam z Weidenfellerem dzięki podaniom Teveza. Za trzecim razem takie podanie wykorzystał. Wcześniej Argentyńczyk świetnie wyszedł do podania, które zgubiło obrońców. Wyłożył piłkę partnerowi, który musiał ją już tylko wbić do niemal pustej siatki.

• GOOOOOOL

70. min.

Morata!

• 67. min.

Reus wykonuje rzut rożny. Buffon wychodzi do piłki, ta przechodzi po jego ręce, będzie groźnie... byłoby - sędzia uznaje, że Papastathopoulos nadmiernie przeszkadzał bramkarzowi Juve w interwencji.