podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Okoński: Arsenal jako fałszująca orkiestra

Po porównaniu wakacyjnych wzmocnień obu drużyn i po zestawieniu ich list nieobecności, wnioski z tego meczu są nieprzyjemne dla Arsenalu: gdyby nie Wojciech Szczęsny i poprzeczka, zostałby w Dortmundzie rozgromiony. Kanonierzy sprowadzili gwiazdę Barcelony, ale wciąż popełniają te same błędy - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny".

Liga Mistrzów. Borussia znów hałasuje w Lidze Mistrzów

Atletico grające na żółto? Jak pokazało ich zwycięstwo z Arsenalem, Borussia Dortmund powoli się zmienia, jednak najważniejsze, że zespół Juergena Kloppa nadal lubi hałasować. To najlepsza informacja dla całej Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Udana inauguracja Borussii Dortmund

Borussia Dortmund bez kontuzjowanych Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego pokonała 2:0 Arsenal Londyn w pierwszym meczu grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wojciech Szczęsny kilkukrotnie popisywał się interwencjami, ale jego koledzy zagrali słaby mecz.

• KONIEC

W pierwszej połowie Szczęsny robił wszystko, by obronić - zdecydowanie gorszych od rywali - kolegów, w drugiej musiał pogodzić się z rzeczywistością i sam prowokował groźne sytuacje. Jego koledzy nie byli tak zadziorni. Gospodarze kompletnie zdominowali w tym meczu Arsenal i cieszą się ze zasłużonych trzech punktów na inaugurację Ligi Mistrzów. Dziękujemy za udział w relacji.

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

"Ale zaraz, to dziś nie z Anderlechtem...?"

• 90. min. + 2

Jeszcze jednak próba Arsenalu, ale ich atak nie kończy się nawet strzałem i grę od bramki wznowi Weidenfeller.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

Bardzo ładna i jeszcze bardziej przypadkowa klepka zawodników Borussii. Akcja zakończona zbyt fantazyjnie. W odpowiedzi Podolski wychodzi sam na sam z Weidenfellerem, który trąca piłkę tak dobrze, że ta lekko odbija się jeszcze od napastnika i opuszcza boisko.

• 88. min.

Wilshere faulował przy linii bocznej Ramosa i sędzia ukarał go za to zagranie żółtą kartką.

• 86. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Adrian Ramos za żegnanego owacjami Immobilego.

• 85. min.

Mchitarian przebiegł z piłką pół boiska i wpadł w w pole karne Arsenalu. Kiedy wydawało się, że zaraz odda strzał, wtedy w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu wślizgiem jeden z obrońców.

• 84. min.

Welbeck zrobił sobie krzywdę i teraz leży na murawie. Koledzy wybijają piłkę. Anglik poleżał, pocierpiał i wstał. Pokuśtykał.

• 83. min.

Kamery wychwyciły, że przed wejściem na boisko Podolski pożyczył ochraniacze od Ozila. Szykuje się walkower dla Borussii?

• 82. min.

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Dortmundu, ale Welbeck nie zdołał oddać strzału. Zamknął jeszcze akcję Sanchez, ale jego strzał zablokowali obrońcy.

• 80. min.

Szczęsny wychodzi przed pole karne, wyprzedza Aubameyanga, wybija piłkę głową i z ewidentną przyjemnością wpada w rywala. Aubameyang leży i cierpi, ale wkrótce się podnosi.

• 79. min.

Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Jojic wchodzi na murawę, a schodzi Schmelzer.

• 78. min.

"Kanonierzy" stawiają teraz na mocne piłki, kopane w kierunku pola karnego. Sanchezowi (m.in. jemu) nie udaje się jednak ich przechwycić.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w składzie Arsenalu. Podolski zmienia Artetę.

• 76. min.

Welbeck dostaje piłkę, świetnie obraca się twarzą w stronę bramki z bezradnym Papastathopoulosem na plecach, ale uderza wysoko nad poprzeczką.

• 75. min.

Piłka do Sancheza, a ten wrzuca ją szybko w pole karne Dortmundu. Danny Welbeck nie zdołał jednak oddac strzału bo wyżej skoczyli obrońcy.

• 73. min.

Znowu fatalne zachowanie obrońców Arsenalu. Przepuszczone podanie, piłkę przejmuje w środku pola Aubameyang. Ostatniemu zawodnikowi udaje się ją wytrącić, ale futbolówkę przejmuje Mchitarian, a znajdujący się na spalonym Gabończyk usuwa się w cień. Trzech rywali sunie w stronę Ormianina, który zdążył jednak z uderzeniem. Był sam na sam ze Szczęsnym i ostrym kątem, uderzył wysoko nad bramką.

• 71. min.

Obrońca Arsenalu wycofał piłkę do Szczesnego, a do Polaka ruszyło dwóch zawodników Dortmundu. Szczęsny próbował zwodu,ale piłkę odbił mu spod nóg Aubameyang, ale na tym się skończyło bo piłka opuściła boisko.