Borussia Dortmund

1 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Wojciech Szczęsny: Nie zawsze wszystko da się obronić

- Byłem pod dużym wrażeniem Borussii - powiedział na antenie nSportu po zremisowanym 1:1 meczu w Dortmundzie bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny. Polak bronił dobrze, choć puścił gola w 88. minucie. Portal Goal.com ocenił jego występ na 7 w 10-stopniowej skali, a według Bilda był najlepszym graczem swojego zespołu.

Liga Mistrzów. Borussia wyrwała remis

Zespół Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego atakował przez cały mecz, ale dopiero w końcówce strzelił gola i zremisował z Arsenalem Wojciecha Szczęsnego 1:1. W hicie kolejki Barcelona zremisowała z Milanem 2:2

Premier League. Szczęsny przekonany, że Arsenal może wygrać ligę

Bramkarz Arsenalu uważa, że mimo dwóch porażek w 4. kolejkach, w tym 8:2 z Manchesterem United, jednym z głównych pretendentów do tytułu mistrza Anglii, jego drużyna wciąż jest w stanie wygrać ligę. - Jestem przekonany, że możemy zakończyć rozgrywki w pierwszej czwórce, a jeśli skupimy się, to i zwycięstwo jest w zasięgu ręki -mówi Wojciech Szczęsny.

Odśwież
92
KONIEC Arsenal prowadził przez 45 minut. Borussia wyrównała bardzo szczęśliwie, w samej końcówce spotkania, a i tak wszyscy mają wrażenie, że to Arsenal miał dużo szczęścia, że tego meczu nie przegrał. I jest to wrażenie odpowiadające rzeczywistości. Polacy zgodnie podzielili się punktami, a nam wypada tylko się cieszyć, że Wojciech Szczęsny, dzięki obrońcom Arsenalu, na Euro 2012 będzie przygotowany tak dobrze, jak żaden inny bramkarz na świecie. Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na jutro.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +4

90. min. +3 Huraganowe ataki Borussii. Teraz piłka w pole karne do Zidana, ale jego strzał zostaje w ostatniej chwili zablokowany.

90. min. +3

90. min. +2 Błaszczykowski chciał wrzucić w pole karne, ale - czy może być w tym coś dziwnego - poślizgnął się.

90. min. +1 Piłka w pole karne do Lewandowskiego, który niespodziewanie znajduje się sam na sam ze Szczęsnym. Polski bramkarz bardzo odważnie rzuca się pod nogi napastnika, nie patrząc, że może stać mu się krzywda i zagarnia piłkę. A może Lewandowski cofnął w tej sytuacji nogę w obawie przed kontuzją Szczęsnego i kompromitującym wynikiem na Euro 2012?

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

89. min. Borussia nie odpuszcza. Piłka do Lewandowskiego, niezłe uderzenie z kilkunastu metrów, ale Szczęsny świetnie łapie.

88. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Schmelzer wrzuca z rzutu wolnego, jeden z obrońców wybija głową przed pole karne, ale ma pecha, bo tam stoi Perisić. Perisić składa się do woleja, uderza lewą nogą i trafia idealnie w lewe okienko bramki Szczęsnego. Polak nawet nie drgnął. Przepiękna bramka.

88. min. Zidan ładnie wypuścił Goetzego, który chciał równie ładnie wypuścić Lewandowskiego, ale jego podanie bez trudu przeciął Koscielny.

86. min. Ostatnie zmiany w Arsenalu. Andre Santos za Gervinha, Chamakh za Van Persiego.

86. min.

85. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Zidan za Kagawę.

83. min. Goetze dostaje podanie w pole karne, składa się do strzału i ledwo trafia w piłkę, przez co kieruje ją w tak dziwny sposób, że gdyby nie leciała obok słupka, mogłaby sprawić bramkarzowi kłopoty.

81. min. Rzut rożny dla Borussii. Frimpong uchyla się przed wybiciem piłki, przez co trafia ona do Suboticia, który natychmiast uderza z pięciu metrów, Szczęsny rzuca się instynktownie w prawo, a piłka zatrzymuje się pod jego nogami, który zostały z lewej strony!

79. min. Arteta złośliwie kopnął Goetzego. Sędzia nie chciał okazać się kolejnym złośliwcem i nie ukarał go kartką.

77. min. Pierwsza zmiana w Arsenalu. Frimpong za Walcotta.

76. min. Żółtą kartkę dostaje Schmelzer. Ale on wie, że to za brzydki faul na Gervinho.

76. min.

75. min. Sagna nie spieszy się z wyrzuceniem autu. Dostaje żółtą kartkę. Twierdzi, że nie wie, za co, a Kagawa korzysta z chwili zamieszania i uderza z kilkudziesięciu metrów. Nieco nad poprzeczką.

75. min.

73. min. Błaszczykowski rusza z kontrą. Biegnie, rozgląda się, prawą stroną wypuszcza Piszczka, który zagrywa krosa w pole karne, ale żaden z napastników Borussii nie spieszył się specjalnie z atakowaniem piłki.

73. min.

71. min. Song miał zamiar wybić piłkę z własnego pola karnego, ale się potknął. Po wrzutce wybijać chciał Arteta, ale nie trafił czysto w piłkę. W końcu obrońcy Arsenalu udowodnili, że jak się bardzo mocno chce wybić piłkę, to w końcu się ją wybije.

69. min. Dwie zmiany w Borussii, czwarty Polak na boisku. Błaszczykowski za Kehla, a Perisić za Grosskreutza. Trener Klopp zmianami udowadnia, że ogląda ten sam mecz, co reszta świata.

68. min. Goetze właśnie poznał starą piłkarską prawdę. Nie da się ograć pięciu rywali w ich polu karnym i wbiec z piłką do bramki. Ale był naprawdę blisko zaprzeczeniu jej.

67. min.

66. min. Piszczek rozgrywa niezłą akcję z Benderem. W końcu podaje w pole karne do Kagawy, ale Japończyk nie przyjmuje piłki. Piłka odbija się od jego nogi i trafia do Bendera, którego pierwszy strzał zostaje zablokowany, a po drugim piłka jest widziana na rogatkach miasta.

64. min. Hummels zapędza się coraz bardziej do obrony. Jego koledzy zaczynają atakować.

63. min.

61. min. Gervinho dostaje bardzo długie podanie w pole karne. Piłkę miał przejąć Subotić, ale się przewrócił. Odebrać powinien ją Kehl, ale... też się przewrócił. Może to niezły pomysł, bo obrońcy Borussii tak zaskoczyli gracza Arsenalu, że ten nawet nie zauważył, kiedy podbiegł do niego Weidenfeller.

59. min. Hummels zapędza się coraz bardziej do ataku, co konfunduje jego kolegów i sprawia, że boją się atakować, bo nie mają pewności, czyje to pole karne.

57. min. Okazuje się, że na boisku jest też inny nowy zawodnik Arsenalu, Mikel Arteta. Benayoun zwrócił na siebie uwagę stratą, a Arteta pierwszym w historii strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka ledwo doturlała się do muru.

55. min. Zawodnicy obu drużyn grają w piłkarską rosyjską ruletkę. Kto straci piłkę w bardziej niebezpieczny sposób? Rozgrywki przerywa akcja Goetzego, który wypuszcza Schmelzera, a ten z bardzo ostrego kąta uderza nieco nad poprzeczką.

54. min.

53. min. Kagawa ruszył z piłką na bramkę Arsenalu. Nagle się zatrzymał. Podał za plecy Goetzego, który jakoś zagarnął jeszcze piłkę. W zamieszaniu trafiła ona w końcu do Piszczka, który uderzył bez zastanowienia. I bez celowania.

51. min. Tylko dwukrotne sprawdzenie statystyk potwierdzających, że jak dotąd żaden z trenerów nie przeprowadzał zmian, przekonuje nas, że Benayoun przebywa na boisku od początku meczu.

50. min.

49. min. Hummels ruszył z niezłą akcją. Podał do Grosskreutza, który źle przyjął, ale zdołał oddać do Kehla. Nieszczęsny kapitan gospodarzy też pokazał niezły zwód i też podał do Grosskreutza. A ten znowu się pogubił.

47. min. Bartosz:
myślę że na razie Szanowny Pan Wenger zachowa krzesło.

Też tak myślimy, nawet jeśli wynik się zmieni. W końcu co szefów Arsenalu obchodzą jakieś tam wyniki.

46. min. Tym razem błyskawicznym atakiem zaczyna Borussia. Podanie na prawe skrzydło do Piszczka, który pędzi prawie do linii końcowej i wrzuca piłkę w pole karne. Prawie w linią końcową pola karnego.

46. min. Gramy.

PRZERWA Michał chyba dość dobrze oddaje uczucia przeciętnego polskiego kibica w tym meczu:
Najpierw chciałbym żeby Lewandowski strzelił bramkę, potem uświadamiam sobie że broni Szczęsny i już nie chcę żeby strzelił, po chwili chcę bo to Lewandowski, nie chcę bo przecież Szczęsny, chcę, nie chcę, chcę, nie chcę?.paranoja.

PRZERWA Borussia nieźle atakowała, w czym wybitnie pomagali jej obrońcy Arsenalu, ale z piłek wystrzelonych przez jej zawodników w pierwszej połowie powstało kilka nowych gwiazdozbiorów. Obrońcy Borussii w pewnym momencie zaczęli grać fair i również zaczęli wspierać napastników Arsenalu, z czego niespodziewanie skorzystał Van Persie. Zobaczymy, jak będzie układać się współpraca międzyzespołowa w drugiej połowie.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1

45. min. +1 Znakomita akcja Borussii. Lewandowski świetnie odgrywa z pierwszej piłki piętą do Kagawy, który zagrywa na lewą stronę do Grosskreutza. Pomocnik próbuje wrzucić z powrotem do Lewandowskiego, ale mylą mu się Polacy i wrzuca do Szczęsnego.

45. min. Sędzia dolicza jedną minutę.

44. min. Borussia szybko rzuciło się do ataku. Sądząc po dokładności przeprowadzanych akcji ofensywnych, trochę za szybko.

43. min.

42. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kehl pod swoim polem karnym podał do Van Persiego. Trochę niedokładnie. Van Persie świetnym wślizgiem sprawił jednak, że piłka trafiła do jego kolegi z drużyny, który od razu odegrał biegnącemu już przed siebie napastnikowi. Holender nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy.

41. min. Piłkarze gospodarzy postanowili poćwiczyć warianty defensywne. Kehl postanowił podać do Gervinha i zobaczyć, co z tego będzie. Okazało się, że nic, ale kto w momencie podania mógł o tym wiedzieć?

40. min.

39. min. Polacy sami konstruują całą akcję. Piszczek znakomicie wrzuca, Lewandowski ładnie wyskakuje do główki, a dobrze ustawiony Szczęsny bez większych problemów łapie.

38. min. Dobre podanie Piszczka na prawą stronę do Kagawy, ale Japończyk jest zdania, że piłki wrzucone z innego miejsca, niż z linii końcowej się nie liczą. Szczęsny znowu spokojnie łapie piłkę.

37. min.

36. min. Strzał: Marcel Schmelzer. Stan klubowych piłek: minus jeden.

34. min. Podanie na lewą stronę do Van Persiego, który ma świadomość, że kąt jest ostry, ale nie chce w przerwie oglądać statystyk, w których przy strzałach oddanych przez jego drużynę widnieje cyfra "zero". Uderza nieźle, ale Weidenfeller bez większych kłopotów wybija na rzut rożny.

33. min. Gibbs chciał podać do Van Persiego i nabił przypadkowo Piszczka w taki sposób, że to podanie stało się jeszcze groźniejsze. Zrobiło się małe zamieszanie, ale obrońcy wybili w końcu piłkę.

31. min. Kagawa ładnie podaje na prawą stronę do Piszczka. Polak próbuje kiwać, ale w końcu wrzuca w pole karne. Głową wybija Sagna, który chwilę wcześniej podał do Szczęsnego w taki sposób, że równie dobrze można by to uznać za strzał na bramkę Polaka.

29. min.

28. min. Goetze ruszył z fantastycznym rajdem. Minął trzech rywali i chciał podać do Lewandowskiego, ale Lewandowski nie dawał mu szans powodzenia i nawet nie ruszył do piłki. Ta szczęśliwie się jednak odbiła i trafiła do Kagawy, który postanowił kontynuować rajd. Aż do trybun.

27. min.

27. min. Daniel twierdzi, że wie, dlaczego Barcelona przegrywa:
Sprawa wygląda bardzo prosto, postawiłem na Barcelonę pieniądz i teraz widać Barcelona przegra. To teraz możecie mi napisać, na kogo mam postawić następny pieniądz.

Czekaj, czekaj. Mamy Ci powiedzieć? My?

26. min. Koscielny wrócił na boisko, ale chyba nie czuje się jeszcze najlepiej. Podaje pod swoim polem karnym do Grosskreutza. Niemiec postanawia dać mu szansę odkupienia win i podaje do Kagawy tak, żeby Koscielny bez trudu mógł to podanie przeciąć.

24. min. Rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę głową trafia Koscielny, a głowę Koscielnego swoją głową trafia Hummels. Obrońca Arsenalu pada na ziemię i potrzebuje starannej opieki medycznej.

22. min. Song na lewe skrzydło do Walcotta. Anglik rusza tak szybko, że znika na chwilę z radarów, ale szaleńcza prędkość powoduje, że zapomina trochę o piłce, którą bez trudu odbiera mu Hummels.

20. min. Kolejny rzut rożny dla Arsenalu. Jeden z zawodników Borussii przedłuża piłkę, ale mimo tak nielojalnego zachowania jego kolegom udaje się wybić piłkę. A Arsenalowi nadal nie udaje się oddać strzału.

18. min. Gospodarze ruszają z kolejną odważną kontrą. Szaloną odwagą wykazuje się Grosskreutz, który uderza z kilkudziesięciu metrów. I tym razem wcale nie myli się tak bardzo.

16. min. Obrońcy Borussii liczą na to, że jeśli okażą się w swoim polu karnym równie gościnni, to napastnicy Arsenalu wykażą się podobną grzecznością. Weidenfeller nie wierzy w dobre wychowanie londyńczyków i znowu wybiega z bramki, żeby zgarnąć piłkę przed Gervinhem. Ma rację, bo chwilę później est zmuszony do piąstkowania po rzucie rożnym.

14. min. Pierwszy kwadrans był bardzo ciekawy. Zawdzięczamy to troszkę defensywie Borussii i bardzo mocno defensywie Arsenalu. Brak goli trener Klopp zawdzięcza tylko celności swoich ofensywnych zawodników.

12. min. Gooooooooooaniema!!! Obrońcy Arsenalu w swoim stylu przepuszczają kolejne podanie, tym razem do Lewandowskiego, który wybiega sam na sam ze Szczęsnym, ładnie kładzie go na ziemi, ale uderza bardzo delikatnie. Do tego czasu dwaj obrońcy zdążyli już ustawić się na linii bramkowej i spokojnie wybili piłkę.

12. min.

10. min. Obrona Arsenalu znowu nie zawodzi. Pyta Kagawę o zaproszenie, przyjmuje jego kiwnięcie głową za dobrą monetę i jeszcze pyta, gdzie odwiesić palto. Tyle że piłka po strzale Kagawy ląduje bliżej Macieja, niż Wojciecha Szczęsnego. A on jest teraz w Warszawie

8. min. Próba technicznego zagrania do Piszczka na prawą stronę pola karnego. I wtedy Gibbs robi coś, czego już chyba nikt się po nim nie spodziewał i czego nikt nie oczekiwał. Blokuje to podanie.

7. min. Długa piłka do Gervinha. Obrona Borussii zaczyna grać tak, jak obrona Arsenalu. Wcale. Gervinho jest już blisko pola karnego, a Weidenfeller ani drgnie. W końcu rusza się z miejsca i uprzedza zawodnika Arsenalu.

6. min. ...co zapoczątkowało groźną kontrę z drugiej strony. Lewandowski podał przed polem karnym do Kagawy, który od razu odegrał do Lewandowskiego. Polak powinien uderzać, ale chyba przestraszył się i zostawił piłkę Grosskreutzowi, który strzelił wysoko nad bramką.

5. min. ...co nie było najlepszym pomysłem, bo dzięki temu Arsenal przeprowadził bardzo przypadkową i bardzo groźną kontrę. Van Persie uderzył, obrońcy bez trudu zablokowali strzał, ale piłka spadła pod nogi Gervinha, który znalazł się sam na sam z Weidenfellerem, ale nie potrafił pokonać bramkarza Borussii. Po zamieszaniu obrońcy wybili piłkę...

5. min. Goetze wpada w pole karne, mija rywala i... zawraca...

3. min. Długa piłka do Lewandowskiego, ale obrońca skutecznie blokował Polaka przed polem karnym i dał Weidenfellerowi czas na dobiegnięcie do piłki.

1. min.

1. min. Już w dziesiątej sekundzie Van Persie ruszył do przodu, podał mocno na prawe skrzydło do Walcotta, ale szybka wrzutka była bardzo nieudana.

1. min. Gramy.

20:43 Ponieważ często zwracamy na to uwagę, zróbmy to również teraz - żaden z Polaków nie śpiewał hymnu. Hymnu Ligi Mistrzów.

20:41 Piłkarze wychodzą na boisko. Kibice Borussii przygotowali naprawdę imponującą oprawę. Chcą przestraszyć zawodników gości. Ale londyńczycy się nie boją. Mają naprawdę dobrych prawników.

20:35 To nie jest tak, że nikt inny dzisiaj nie gra. A właśnie, że grają. I na inne boiska, oczywiście, też będziemy zaglądać. Najbardziej żałujemy, że nie możemy przeprowadzić również relacji z meczu Barcelony z Milanem, ale tam będziemy pewnie zaglądać wyjątkowo często. A gdybyście chcieli wiedzieć, kogo warto w tym sezonie obserwować szczególnie pilnie - oto specjalny poradnik.

20:30 Z powrotu Ligi Mistrzów najbardziej cieszą się chyba nasze koleżanki z Ciach. W ich bogatej ofercie znajdziecie dzisiaj najważniejsze fragmenty Borussia - Arsenal jeszcze przed meczem (spoiler alert!), konfrontacje przed meczem FC Barcelona - AC Milan i relację na żywo z tegoż spotkania.

20:25 Arsenal po Porażce-Której-Rozmiarów-Nie-Wolno-Wymieniać w meczu z Manchesterem United ostro wziął się do roboty. Punktuje wszędzie, gdzie się da. Zaczął już w poprzednim wpisie na przedpolu i kontynuował w sklepie z kapeluszami w Sewilli, który musiał zmienić nazwę na mniej kojarzącą się z Arsenalem. Choć jeśli londyńczycy nie poprawią formy, niedługo wszyscy zaczną zmieniać kojarzące się z nimi nazwy z obawy przed podobnymi skojarzeniami.

20:20 Na inaugurację Ligi Mistrzów zespoły tradycyjnie skonfrontowały się na przedpolu. Jedną z wybranych przez nie kategorii były wyjątkowo kiepskie męskie stylówy, sportretowane przez dawnych malarzy. Londyńczycy zdobyli w ten sposób naprawdę efektowną bramkę:

20:15 Z jednej strony Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, który z pewnością dołączy do kolegów później. Z drugiej strony Wojciech Szczęsny, który będzie starał się ich powstrzymać. I niech nikt nie mówi, że w Lidze Mistrzów znowu nie ma Polaków, bo dzisiaj na boisku będzie ich więcej, niż mogłoby ich być, gdyby do LM awansowała Wisła.