podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Okoński: Bayern szuka pomysłu na Lewandowskiego

Dziewięćdziesięciu minut i dwudziestu jeden strzałów na bramkę potrzebował Bayern, żeby w końcu pokonać Joe Harta. Goście od czasu poprzedniej konfrontacji tych drużyn zrobili postępy, ale wracają do Manchesteru bez punktów. Gospodarze zachwycić nie mogli, zważywszy na listę nieobecnych. Lewandowski wypadł blado, ale przy takiej obsadzie drugiej linii Bawarczyków inaczej być nie mogło - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny".

Liga Mistrzów. Kto i co w Bayernie przeszkadza Lewandowskiemu?

Był to wieczór futbolu w wykonaniu Bayernu przeciętnego, mało inspirującego, któremu zdecydowanie brakowało kreatywności, ale też wykończenia w kluczowych momentach. Na eksperymentach Pepa Guardioli traci nie tylko styl drużyny, ale też Robert Lewandowski.

Liga Mistrzów. Lewandowski po pierwszego gola w Monachium

Bayern od trzech lat dochodzi do półfinału Ligi Mistrzów, Manchester City tylko raz wygramolił się z grupy. Ale nie ma drużyny, która w tym czasie wygrywałaby z monachijczykami w pucharach częściej niż Anglicy. Transmisja w środę o 20.45 w TVP 1 i Canal+ Sport, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

• KONIEC MECZU

To był mecz godny Ligi Mistrzów. Znakomite parady Joe Harta, kapitalne akcje obu zespołów, a także emocje do samego końca i ostateczny sukces gospodarzy. Trzy punkty zostają na Allianz Arena, a Bayern odnosi, mimo wszystko, zasłużone zwycięstwo. Bawarczycy mieli więcej z gry, stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji, a City możemy pochwalić przede wszystkim za to, że znakomicie się bronili, ale w ostatnich minutach zabrakło im koncentracji. Tym samym kończymy naszą relacje z hitu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów i jeśli poziom emocji z kolejki na kolejkę będzie rosnąć, to chyba o tegoroczną edycję Champions League możemy być spokojni.

• KONIEC

Guardiola sprawdza, czy to na pewno Boateng strzelił. Testy chyba wypadły pozytywnie:

• 90. min. + 4

Koniec meczu!

• 90. min. + 3

Dante miał pod kontrolą to, co robi Aguero, a jednak serca zadrżały kibicom gości, gdy piłka minęła Neuera i przeleciała kilka centymetrów od słupka.

• 90. min. + 2

I jeszcze jednak akcja Bayernu i wyjątkowo groźna. W pole karne wpada Pizarro, uderzy na siłę, trafia w siatkę boczną.

• 90. min. + 1

Milner chciał znaleźć wolny korytarz w defensywie Bayernu, ale bez skutku... City nie urwie dziś chyba nawet punktu.

• GOOOOOOL

90. min.

Zamieszanie w polu karne, Goetze ładnie wywalczył piłkę i wycofał do Boatenga, który z woleja zmieścił piłkę tuż przy słupku!

• GOOOOOOL

90. min.

Gol! Bayern!

• 89. min.

Ależ huknął Boateng! Joe Hart będzie dziś na ustach wszystkich kibiców City nawet jeśli puści bramkę w końcówce. Kolejna kapitalna interwencja po bombie Boatenga z dystansu.

• 88. min.

Zmiana w City. Navasa już nie ma, jest Kolarov.

• 87. min.

Boateng próbował bardzo długim podaniem uruchomić Bernata, ale odpowiednio wcześnie dogranie przeciął Sagna. Ponowienie akcji, Lewandowski podaje do Alaby, ten prostopadłym podaniem znów dogrywa do Bernata, ale ten powstrzymany i piłka wybita na aut.

• 86. min.

Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Alonso. Lewandowski uderzył plecami, ale zrobił to lekko i piłka pofrunęła ku rękawicom Harta.

• 85. min.

Benatia schodzi z boiska. Zastępuje go Dante.

• 84. min.

Schodzi Rafinha, wchodzi Pizarro. Zamiana wyjątkowo ofensywna.

• 84. min.

Benatia przewraca Silve w polu karnym i tutaj sędzia miał znacznie większe podstawy do podyktowania rzutu karnego. Jednak Neuer może być spokojny...

• 83. min.

Długi pozycyjny atak Bayernu, w końcu Robben zdecydował się na podanie w pole karne. Podanie okazało się podaniem do Neuera.

• 80. min.

Robben próbował przedrzeć się tuż przy linii końcowej, w końcu runął na ziemia po kontakcie z Fernandinho, ale sędzia nawet nie pomyślał o daniu karnego.

• 79. min.

Robben z pierwszym rajdem i z pierwszym przełożeniem piłki na lewą nogę. Ten trik doskonale znany Clichy'emu, który piłkę wybija.

• 77. min.

Gotze był odrobinę spóźniony do podania i w ostatniej chwili dobiegł do piłki odgrywając ją dalej, ale jeszcze bardziej spóźniony był Demichelis, który zobaczył żółtą kartkę za sfaulowanie wspomnianego rywala.