Czy awans Bayernu po porażce 1:3 w pierwszym meczu to zaskoczenie?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Bayern - Porto. Lewandowski: To było szaleństwo!

Bayern Monachium pokonał 6:1 FC Porto w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. - Wiedzieliśmy, że musimy wcisnąć pedał gazu, ale pięć goli w pierwszej połowie to było prawdziwe szaleństwo - powiedział polski napastnik.

Liga Mistrzów. Bayern wyleczony

Lewandowski strzelił dwa gole, koledzy dołożyli cztery, a Bawarczycy rozbili Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 6:1. I przetrwali najtrudniejszy moment sezonu

• KONIEC

Druga połowa nie była tak fajna jak pierwsza, ale jeśli je zsumujemy to wyjdzie nam 3,5 gola na połowę, co nie jest złym rezultatem dla żadnego meczu. Bayern wszedłszy na wyżyny dominacji wypłaszczył się i dominował spokojnie, pozwolił nawet Porto na strzelenie honorowego gola, za ktorym nie poszły jednak dwa następne odwracające losy meczu odwracającego los dwumeczu. Bayern odbił się od dna, wyskoczył z piekła, uciekł spod noża i jakie tam jeszcze metaforu z gatunku "fortuna variabilis" sobie chcecie i to Bawarczyków zobaczymy w półfinale.

• KONIEC

A na koniec przypominamy jeszcze najważniejsza wiadomość dnia. Zaginęła Kiki. Często relacjonowała z nami sportowe wydarzenia. Tęsknimy my, tęskni też jej współkomentator Felek. Ktokowiel widział, ktokolwiek wie. Jeśli jesteście tym ktokolwiekiem, to poniżej w ogłoszeniu dane do kontaktu. Możecie też pisać do nas na maila. Dzięki!

TUTAJ ZNAJDZIECIE OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE POSZUKIWAŃ KIKI

Kiki i Felek

• 90. min. + 1

Lewandowski dostał jeszcze piłkę od Muellera, podał do Rodego, Rode musiał się wycofać, Bayern jeszcze sobie pogrywa, jeszcze jakaś wrzutka z autu, ale generalnie atmosfera już swiąteczno-zabawowa, kibic śpiewają, piłkarze klepią, bawiąc się okrutnie z uczuciami Portowców, a sędzia Atkinson w końcu używa gwizdka po raz ostatni.

Ależ zamieszanie w polu karnym. Lewandowski odebrał piłkę pressingiem, Weiser ją przechwycił, wpadł w pole karne, zagrał do środka, Lewandowski z trudnej pozycji i broni bramkarz. Próbuje jeszcze dobijać Rode i blokuje obrońca. Gorąco.

Ostatnia zmiana w drużynie Bayernu: wchodzi Dante, schodzi Alcantara.

• GOOOOOOL

88. min.

Xabi Alonso idealnie przymierzył z rzutu wolnego i bramkarz bez szans. Bayern przypieczętował awans do półfinału.

• GOOOOOOL

88. min.

Gol! 6:1!

• 87. min.

Druga żółta, i - no sorry, musimy - w konsekwencji czerwona kartka dla Marcona za ostry wjazd w Alcanatrę.

• 86. min.

Schodzi Goetze, za niego Weiser.

• 85. min.

Atak Porto, trochę chybotliwy i chaotyczny, Jackson Martinez dośrodkowuje, ale niecelnie, za głęboko, za daleko i w ogóle źle.

• 85. min.

Kontra Bayernu, Mueller z Lewandowskim mieli przed sobą dwóch rywali. Niemiec podał do Polaka, a Polak chciał się kiwać. Tym razem nie potrafił. No, ale nie zawsze się udaje. Ale i tak, zdrówko!

• 82. min.

Martinez fauluje Lahma, a przypomnijmy, że ma już kartkę, sędzia się lituje, Bayern naciera dalej, Marcano fauluje (chyba, ale zdanie sędziego na pewno) Goetzego, będzie rzut wolny, przy piłce Xabi Alonso, wrzutka na środek pola, wybita, Maicon zbiera i Porto rusza z kontrą, która kończy się na ramionach Neuera.

• 80. min.

Lewandowski chciał ładnie się zastawić w środku pola, został powalony przez przeciwnika, a potem jeszcze skopany. Sędzia faulu nie widzi, ale Polak cierpi. Na szczęście po chwili się podnosi.

• 78. min.

Nieeeemagooola! Sytuacja podobna do tej, co jeszcze w tamtej i po tamtej połowie, Lewandowski dostał piłkę, troszkę się z nią pobujał, uderzył pięknie, ale odrobinę niecelnie.

• 76. min.

Ależ akcja Martineza! Dostał piłkę 23 metry od bramki, zablokował jednego rywala, potem minął drugiego i trzeciego. Wpadł w pole karne, uderzył po ziemi i minimalnie obok słupka!

• 73. min.

Ładne podanie od Ricardo do Evandro, Evandro uderzał już chyba na bramkę, ale głową jeszcze dla pewności poprawił i przypieczętował Martinez. Generalnie, jakby to powiedział Kazio Węgrzyn "fajna, naprawdę fajna akcja".