Czy Barcelona wygra Ligę Mistrzów 2014/15?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Bayern - Barcelona. Lewandowski graczem meczu. "Do końca walczyliśmy"

- Po strzeleniu gola pomyśleliśmy, że jest szansa. Ale Barcelona szybko odpowiedziała. Wtedy wiedzieliśmy, że do końca walczymy po prostu o zwycięstwo, nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców - powiedział po meczu z Barceloną na antenie Canal Plus Robert Lewandowski. Polak został uznany przez UEFA zawodnikiem meczu.

Bayern - Barcelona 3:2. Stec: Lewandowski, nocny postrach mocnych

"Lewandowski nie śrubuje sobie snajperskich statystyk w byle meczach - choć strzela zawsze i wszędzie - nie jest tzw. katem słabych. Nie, on z upodobaniem zasadza się na największe firmy" - pisze dziennikarz "Wyborczej" i Sport.pl Rafał Stec po rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Barceloną.

• KONIEC

Cudu nie było, choć była walka i starania i determinacja, a więc nie było i obciachu dla Bayernu i dla jego kibiców. Gorzkie zwycięstwo na pocieszenie, czyli 3:2 po bardzo przyjemnym dla oka meczu. No to jutro jeszcze poznamy dla tej wielkiej Barcelony rywala, na co już teraz serdecznie zapraszamy. Dobranoc!

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Bernat wsadza nogi między Messiego a piłkę, a sędzia kończy spotkanie.

• 90. min. + 2

Neymar ucieka przed siebie, w kierunku bramki Bayernu. Wyglądało to jak finałowa bramka z pierwszego meczu, ale tym razem Brazylijczyk na tyle zbliżył się do Neuera, że wolał odegrać Messiemu na pustą bramkę. Tyle że Argentyńczyk... spóźnił się do piłki!

• 90. min. + 1

Lewandowski świetnie do Goetzego, ale jeszcze świetniej ubiega ich Dani Alves.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Guardiola łapie się wszystkiego (i każdego), byle trochę pomóc swojej drużynie.

• 87. min.

Bayern nie traci nadziei, a przynajmniej uporu i nie opuszcza połowy Barcelony. I jeszcze podwójna zmiana: Goetze za Muellera (bardzo tym faktem zdenerwowanego) i Martinez za Schweinsteigera.

• 85. min.

Lewandowski trochę za długo składał się do przyjęcia piłki i zbyt długo ją przyjmował. Uderzył już niecelnie. Tymczasem, Pedro zgarnia kartkę. Ofiarą - Rafinha.

• 83. min.

I jeszcze jeden i jeszcze raz, jak sępy, czarne chorągwie na bramkę ter Stegena ciągną zastępy, uparci i uporczywie, a w defensywie szaleje - Leo Messi, którego teraz fauluje ROde, za co otrzymuje żółta kartkę.

• 81. min.

Pedro chciał przerzucić piłkę nad Xabim Alonso, pomocnik Bayernu pozwolił przejść tylko piłce. Żółta kartka.

• 80. min.

Alonso wrzuca z rogu, uderza głową Benatia, ale niecelnie. Ter Stegen natomiast, w nerwach, wybija na aut. Bayern znów atakuje, a przynajmniej utrzymuje się przy piłce. Messi próbuje wyjść z kontrą, ale no passaran robi mu Benatia.

• 78. min.

Gladiator.

• 76. min.

Lewa nowa Lewandowskiego posyła piłkę nad bramką, ale zdaniem Lewego była w to jeszcze zamieszana noga Alvesa, powinien więc być rzut rożny. Zdanie sędziego jest przeciwne, więc postanawia dać kartkę żeby wpuszczać tylko piłkarzy w krawatach. Piłkarz w krawacie jest mniej awanturujący się.

• 75. min.

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Xavi za Iniestę.

• 74. min.

Piłka odbija się od kompletnie pogubionych obrońców Barcelony i trafia do Schweinsteigera, który delikatnie wystawia Muellerowi, a Mueller świetnie uderza. Piłka wpada do bramki tuż przy słupku.

• GOOOOOOL

74. min.

3:2! Mueller!

• 73. min.

Bardzo dobry przerzut Alonso do przodu, Mueller zwleka i czeka na Lewandowskiego, Lewandowski stara się obrócić z ipłką, ale towarzystwo mu nie pozwala.

• 72. min.

Druga zmiana w Barcelonie. Rakiticia zastąpił Mathieu.

• 71. min.

Neuer był już Neuerem, teraz postanowił być dodatkowo van Persie'm z mundialu.

• 70. min.

Dłuuuga piła Bayernu do przodu, ale za długa - przejmuje ją ter Stegen. ZA chwilę Bayern znów pod bramką Niemca, Rafinha wrzuca piłkę w pole karne, ale trafia ona między głowy Pique i Mascherano.