podoba3
nie podoba3

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Jak przestał strzelać Bayern Monachium

Pozornie ani Pep Guardiola, ani Bayern Monachium nie mają się o co martwić - są blisko kolejnego mistrzostwa, także do Lizbony na rewanż z Benfiką jadę z jednobramkową przewagą. Jednak z każdym kolejnym meczem staje się jasne, że drużyna Guardioli gdzieś zatraciła skuteczność.

• KONIEC

Szybko strzelona bramka ustawiła mecz. Benfica ewidentnie przyjechała się tu bronić i przez cały mecz się broniła. Bayern, który strzelił gola już w drugiej minucie nie musiał atakować szaleńczo, więc nie atakował. Robert Lewandowski może dzisiejszy wieczór uznać za frustrujący, a może nawet nieudany, a przed rewanżem zdecydowanie większe szanse mają mistrzowie Niemiec. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 90. min. + 4

Coman minął jednego rywala, potem drugiego i bardzo mu się to spodobało, więc wdał się w kolejny drybling przy linii końcowej. Szymon Marciniak spojrzał na zegarek i uznał, że koniec tych zabaw. Koniec meczu!

• 90. min. + 3

Ribery jeszcze dośrodkowuje, ale daleko za pole karne Benfiki. Obrońcy wykopują, Bayern przejmuje piłkę, ale nie upiera się, żeby cokolwiek sensownego z nią zrobić.

• 90. min. + 1

Pizzi urwał się obrońcom Bayernu i pokusił się o strzał z ostrego kąta, ale skiksował. Reakcja trenerwa była natychmiastowa. Skrzydłowy opuścił boisko, a w jego miejsce zameldował się Samaris.

• 89. min.

Wydawało się, że Lewandowski otworzy oczy niedowiarkom i pokaże, że jest misiem na miarę naszych możliwości. Kapitalne prostopadłe podanie Vidala, Lewandowski wychodzi sam na sam z Edersonem, ale zamiast strzelać... podaje? Ok, obok niego biegł Lahm, ale z pewnością nie spodziewał się tego podania. Jeszcze wrzutka kapitana Bayernu, ale obrońcy są czujni.

• 87. min.

Coman zmienił Costę, ale nie wiadomo dlaczego zamiast wprowadzić nowy akcent do gry Bayernu, to naśladuje Brazylijczyka. Czyli pędzi prawym skrzydłem, z łatwością mija rywala, a później bardzo niedokładnie dośrodkowuje.

• 85. min.

Schodzi Muller, wchodzi Gotze.

• 85. min.

Groźnie pod bramką Benfiki! Podanie, Lewandowski wpada w pole karne Bayernu, próbuje ogrywać obrońcę i uderzyć. Udaje mu się ograć głownie stojącego obok Muellera, Lindelof natomiast rzuca się Polakowi pod nogi i blokuje. Jeszcze piłkę przejmuje Lahm, jeszcze dośrodkowanie, ale obrońcy wybijają. Ribery dośrodkowuje, piłka spada na głowę Lewandowskiego, który jednak uderza nad poprzeczką.

• 83. min.

Kolejna korekta w składzie przyjezdnych. Boisko opuścił Jonas, a w jego miejsce pojawił się Salvio.

• 81. min.

Prostopadłe podanie do Ribery'ego, który zbiega w pole karne, ogrywa dwóch obrońców i uderza. Ederson odbija piłkę. Zaraz potem kolejna akcja Bayernu, Coman wrzuca z prawego skrzydła, zamieszanie, w końcu piłka trafia do Thiago Alcantary, który stoi na spalonym.

• 78. min.

Mijają kolejny minuty, ale obraz gry wciąż jest taki sam. Gospodarze przeważają i nękają Portugalczyków raz prawą flanką, a raz lewą. Benfica głównie skupia się na bronieniu. Co prawda udało im się teraz podejść pod bramkę Bayernu, ale w tamtym rejonie coś ich zaczyna paraliżować. Im bliżej podejdą do Neuera, tym więcej niedokładności wkrada się w ich poczynania.

• 76. min.

Na boisku dzieje się tyle, że realizator postanowił puszczać powtórki. Mamy nadzieję, że nie będzie ich pokazywał już do końca meczu. Ale pewności nie mamy.

• 73. min.

Lewandowski! I nie ma bramki... Ribery szarpał na prawym skrzydle, minął rywala i zagrał do Lewandowskiego. Polakowi zabrakło dosłownie kilku centymetrów, aby sięgnąć piłki. Było naprawdę blisko..

• 72. min.

Gaitan wrzuca piłkę w pole karne Bayernu. Wydawało się, że do nikogo, ale nagle okazało się, że w miejscu nikogo stoi Lindelof. Inna sprawa, że gdyby stał nikt, to wyszłoby na to samo.

• 70. min.

Obaj trenerzy wprowadzili nowych zawodników. W Bayernie- Zszedł Costa, wszedł Coman. A w Benfice - Jimenez zmienił Mitroglou

• 69. min.

Rzut rożny dla Bayernu. Ribery krótko do Bernata, ten przed pole karne do Thiago, prostopadłe podanie... Obrońcy jednak blokują piłkę i wybijają.

• 68. min.

Byliśmy świadkami dość rzadkiej sytuacji. Ribery dośrodkował w kierunku Lewandowskiego, ale zanim Polak zdołał przyjąć piłkę to usłyszał gwizdek arbitra. Futbolówka zagrana przez Francuza w trakcie lotu przekroczyła linię boiska, ale silna rotacja spowodowała, że wróciła na murawę. Marciniak i liniowi wykazali się jednak czujnością.

• 65. min.

Powinien być remis! Bernat przegrywa pojedynek główkowy z boku pola karnego, dośrodkowanie z lewego skrzydła. Jonas dopada do piłki i uderza, ale Javi Martinez blokuje. Piłka spada pod nogi Mitroglou, który również natychmiast uderza. Tym razem blokuje Thiago. I znów do piłki dopada Jonas, ale tym razem po jego uderzeniu piłka leci obok słupka.