podoba3
nie podoba3

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Nieznośne Atletico

Diego Simeone i jego piłkarze drugi raz w ciągu trzech lat dotarli do finału Ligi Mistrzów. Pod bokiem innego madryckiego giganta urosła europejska potęga obalająca stereotypy

• KONIEC

Za nami niesamowite emocje i awans, który co chwilę wymykał się piłkarzom Atletico z rąk i nóg, ale, ostatecznie, ani na moment nie znajdował się po stronie graczy Bayernu. Po roku przerwy, madrytczycy znowu awansowali do finału Ligi Mistrzów i jest możliwość, że ponownie spotkają się w nim z tymi drugimi madrytczykami. Jak będzie, okaże się jutro - zapraszamy na relację ze spotkania Realu Madryt z Manchesterem City w środę o godz. 20:45. To tyle w relacji, na Sport.pl powinny już pojawiać się teksty podsumowujące, a na Facebooku Sport.pl Michał Zachodny właśnie rozpoczyna pomeczową analizę.

• PILNE

90. min. + 6

Ostatnie zamieszanie w polu karnym Atletico. Lewandowski na murawie. Gwizdek w ustach sędziego. Koniec! Atletico w finale!

• 90. min. + 5

Atletico wychodziło z kontrą i fatalna strata! Bayern ruszył w ataku rozpaczy! Boateng w pole karne! Piłka wybita!

• 90. min. + 4

Ostatnia zmiana w Atletico. Koke zmieniony przez Savicia. Jeden z graczy Bayernu pada przed polem karnym Atletico, ale trudno powiedzieć czy do czegoś doszło. Guardiola zwraca na to uwagę, sędzia się śmieje.

• 90. min. + 3

Simeone nie może wytrzymać przy linii bocznej boiska! Szturchnął sędziego, bo chciał przeprowadzić zmianę. Piłka w grze! Coman ma piłkę na nodze! Pudło! Jęk zawodu na trybunach. Piłka przeleciała nad bramką.

• 90. min. + 2

Gimenez na rzut rożny, przyblokowany Ribery wykonuje. Trochę zamieszania, znowu piłka wpada na Comana i... nic z tego!

Oblak pokazał, że boli go noga. Musiał skorzystać z pomocy fizjoterapeutów. Na szczęście gra dalej. Sędzia doliczył aż pięć minut!

• 89. min.

Piłka znowu trafia w polu karnym do Comana, szybki i ładny ruch Francuza, i dynamiczne uderzenie. Nad bramką.

• 88. min.

OBLAK! OBLAK! W Madrycie ludzie złapali się za głowy. Alaba uderzył sprzed pola karnego piłka zatańczyła między obrońcami, ale Oblaka nie zaskoczyła. Fantastyczna obrona! Fantastyczna!

• 87. min.

Dośrodkowanie w pole karne, Mueller bardzo sprytnie przedłuża głową i Lewandowski składa się do efektownego uderzenia! Ale znowu był to za słaby strzał!

• 86. min.

Stadion kipi emocjami! Ruszył Torres! Upadł. Sędzia kazał mu wstać.

• 84. min.

Torres podchodzi do rzutu karnego i... Neuer broni! Podobne wykonanie do Muellera. No cóż, oliwa sprawiedliwa.

• PILNE

83. min.

RZUT KARNY DLA ATLETICO!!! Martinez podciął pędzącego Torresa! Tylko, że faul był metr przed polem karnym! Ogromny błąd arbitra!

• 83. min.

Coman dostaje piłkę na prawej stronie. Dynamicznie zbiega do środka i mocno uderza. Oblak otwiera ręce i dość pewnie łapie.

• 82. min.

Zagotowało się na murawie. Gabi powinien dostać kartkę za prowokację. Sędzia puścił to płazem. Simeone zmienił szybko Griezmanna. Wszedł Teye.

• 79. min.

Znowu groźnie pod bramą Oblaka, kolejna próba Lewandowskiego! Tym razem, nie trafił w bramkę. Juanfran pędzi na drugą stronę boiska robić Smolarka, ale rozpędza się za bardzo i opuszcza boisko.

• 77. min.

Atletico szybko rozpoczęło grę. Koke dośrodkował w pole karne! Torres niecelnie uderzył. Niedokładnie trafił w piłkę.

• 76. min.

W boiskowe poczynania wkrada się trochę chaosu. Co chwilę ktoś się przewraca i trudno stwierdzić, z jakiej przyczyny. Arbiter stwierdził właśnie przewinienie na graczu Atletico, ale działo się to w środku boiska.

• 75. min.

Alaba doskonale dośrodkował do Vidala, który wygrał główkę z Luisem i zgrał piłkę do Lewandowskiego. Polak strzałem głową umieścił piłkę w siatce! Bayernowi brakuje gola do awansu! Ale Atletico tylko raz w tym sezonie straciło 3 gole.