(7)
AEK Ateny
(0)

Liczba oddanych głosów: 7

KONIEC! Bayern wygrywa 2:0, dzięki czemu awansuje na pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy. Robert Lewandowski swój 100. występ w europejskich pucharach uczcił strzeleniem dwóch goli. Dzisiejsze bramki dały Polakowi także awans w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów, w której wyprzedził on Andrija Szewczenkę i Zlatana Ibrahimovicia, zrównując się z legendarnym Alfredo di Stefano.

• 80. min.

10 minut do końca spotkania. Bayern spokojnie kontroluje przebieg gry.

• GOOOOOOL

71. min.

GOOOOOL! Robert Lewandowski, który jeszcze przed chwilą utykał, podwyższa prowadzenie gospodarzy. Polak świetnie zachował się w polu karnym, gdzie wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• 65. min.

Alaba przymierzył z wolnego, ale nie podkręcił wystarczająco piłki. Bramkarz gości bez trudu zatrzymał jego uderzenie.

• 64. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Simoes sfaulował Gnabry'ego na skraju pola karnego, a sędzia od razu odgwizdał przewinienie.

• 61. min.

Lewandowski znowu blisko! Polak otrzymał świetne podanie prostopadłe i znalazł się w sytuacji sam na sam, ale Barkas zdołał zatrzymać jego strzał lewą nogą.

• 60. min.

Kolejny strzał Lewandowskiego. Polak uderzył głową na bramkę gości, ale zrobił to niedokładnie. Po uderzeniu sygnalizował jeszcze, że jeden z rywali ciągnął go za koszulkę. ale sędzia nie zwrócił uwagi na protesty 30-latka.

• 55. min.

Znowu bardzo groźnie Bayern! I znowu po dośrodkowaniu Kimmicha. Tym razem głową uderzał Goretzka, ale bramkarz gości wykazał się świetnym refleksem.

• 52. min.

Niewiele brakowało, a jeden z obrońców gości strzeliłby bramkę samobójczą. Kimmich wrzucał piłkę w kierunku Muellera, ale defensor AEK zdołał go wyprzedzić.

• 50. min.

Bayern próbuje skrzydłami, próbuje środkiem pola, próbuje też długimi podaniami. Na razie jednak obrony gości nie może przebić.

Gramy!

• Zawodnicy obydwu zespołów już na murawie, za chwilę zaczniemy drugą połowę.

• My wybraliśmy Bayern, ale na razie odczucia też mamy mieszane.

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Za nami bardzo przeciętne 45 minut. Robert Lewandowski co prawda zdołał uczcić swój jubileuszowy występ golem, ale inni piłkarze Bayernu ze swojej gry zadowoleni być nie mogą. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie czeka nas więcej emocji.

• 40. min.

Lewandowski jeszcze nigdy nie zmarnował rzutu karnego w Lidze Mistrzów.

• 37. min.

Lewandowski blisko asysty! Polak dograł do Muellera, a ten znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola. Niemiec zbyt długo zwlekał jednak z uderzeniem, przez co został zablokowany przez Lambropoulosa.

• 30. min.

Dzięki bramce zdobytej strzałem z rzutu karnego, Lewandowski zrównał się w liczbie bramek z Szewczenką i Ibrahimoviciem w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów.

• GOOOOOOL

30. min.

GOOOOOOOL! LEWANDOWSKI! Ależ to zrobił. Polak świetnie zmylił Barkasa i pewnie wykorzystał jedenastkę, którą sam wywalczył. 30-latek golem uczcił swój 100. mecz w europejskich pucharach.