Auxerre

0 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. "France Football": Auxerre z podniesionymi głowami

"Odważnie grający zespół Auxerre długo prowadził wyrównaną walkę z wielkim Realem, ale ostatecznie to Królewscy zadali decydujący cios. Okrutne." - pisze "France Football" o meczu Ligi Mistrzów, w którym zespół Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki przegrał z wicemistrzem Hiszpanii 0:1.

Odśwież
46
Po meczu:

Zdecydowanie więcej okazji na pokonanie bramkarza rywali mieli Hiszpanie. Swoich szans nie wykorzystał Gonzalo Higuain, a kilkukrotnie z dystansu pokonać Sorina próbował Cristiano Ronaldo. Real nie gra jeszcze pięknego futbolu, ale po raz kolejny kończy mecz nie tracąc bramki. Jeleń swoim wejściem ożywił grę ofensywną zespołu, ale nie wykorzystał żadnej z trzech szans na strzelenie gola. Dobry mecz rozegrał też Dariusz Dudka.

90. min. +4 Koniec spotkania. Real pokonuje Auxerre 1-0.

90. min. +3 Okazja Ireneusza Jelenia! Piłka po strzale Polaka przelatuje metr obok słupka.

90. min. Arbiter doliczył 4 minuty.

90. min. Z dystansu próbował Traore. Bardzo niecelnie.

88. min. Boisko opuszcza Chafni. W jego miejsce Quercia.

86. min. Diarra zmienia Higuaina.

84. min. Pedretti podaje do Jelenia. Ponownie za mocno.

83. min. Żółtą kartką za zagranie nakładką ukarany Traore.

81. min. 1-0 dla "Królewskich"! Bramkę strzałem lewą nogą z ośmiu metrów strzelił wprowadzony di Maria. Błąd obrony Auxerre, która zostawiła go bez opieki.

79. min. Mogło być 1-0 dla Auxerre! Pepe przeciął dośrodkowanie Traore i piłka po jego główce wylądowała na słupku bramki Casillasa!

77. min. Zmiana w szeregach gospodarzy. Traore za Langila.

76. min. Jeleń ukarany żółtą kartką. Podobnie jak Ronaldo w pierwszej połowie, odkopnął piłkę po gwizdku sędziego.

75. min. Ireneusz Jeleń znalazł się na pozycji spalonej. Gdyby wcześniej dostał piłkę, pod bramką Realu mogło być groźnie.

73. min. Druga zmiana w Realu. Boisko opuścił aktywny dziś Lass. W jego miejsce do gry desygnowany został di Maria.

71. min. Oko w oko z Casillasem znalazł się Oliech. Do góry powędrowała jednak chorągiewka sędziego. Spalony.

69. min. Dwie kolejne szanse Ronaldo. Najpierw strzelał z rzutu wolnego prosto w bramkarza, a następnie główkował pół metra nad bramką po rzucie rożnym.

68. min. Rzut wolny dla Realu z 28 metrów. Faulowany Mesut Ozil.

65. min. Ronaldo próbuje z dystansu. Piłka w rękach Sorina.

64. min. Bliski szczęścia Gonzalo Higuain. Po jego nieco przypadkowym uderzeniu piłka o centymetry minęła słupek bramki Auxerre.

61. min. Kolejny pojedynek biegowy Jelenia z Pepe. Tym razem górą Polak, który uderzył na bramkę Casillasa z 20 metrów. Niestety nie do końca czysto uderzona piłka minęła o 2 metry prawy słupek bramki Realu.

60. min. Piłkę dostał Ireneusz Jeleń. Polak natychmiast ruszył na bramkę Casillasa, ale faulował go Sergio Ramos. Hiszpan ujrzał żółty kartonik.

58. min. Dudka po raz kolejny ratuje z opresji Auxerre. Tym razem wybił głową piłkę, która spadała tuż pod nogi Cristiano Ronaldo.

57. min. Na boisku pojawił się Mesut Ozil. Jose Mourinho wpuścił go w miejsce niezadowolonego Karima Benzemy.

55. min. Real ponownie zamyka Auxerre w ich polu karnym. "Królewscy" nie mogą jednak wypracować sobie dogodnej pozycji do strzału.

53. min. Uderzeniem głową próbował zaskoczyć Sorina Arbeloa. Piłka przeleciała nad poprzeczką gospodarzy.

51. min. Intensywnie rozgrzewają się Ozil i di Maria. Mourinho prawdopodobnie wprowadzi ich do gry.

48. min. Kolejny dobry odbiór Dudki. Polak raz jeszcze wyprzedza napastników Realu.

46. min. Na murawie pojawił się Ireneusz Jeleń! Polak zmienił Contouta.

46. min. Drugą odsłonę rozpoczęli gospodarze.

45. min. Arbiter kończy pierwszą połowę. Posiadanie piłki przemawia za Realem (70%), ale swoje sytuacje miało też Auxerre. Do przerwy bez bramek.

44. min. Odważna decyzja Dudki, który z dystansu próbował zaskoczyć Casillasa. Bramkarz Realu odbił piłkę z problemami.

42. min. Chafni faulowany przez Lassa. Rzut wolny z 30 metrów wykonuje Dariusz Dudka. Próba zablokowana.

38. min. Żółtą kartką ukarany Cristiano Ronaldo. Portugalczyk odrzucił piłkę po gwizdku sędziego, uniemożliwiając szybkie wznowienie przez Auxerre.

36. min. Świetna akcja Realu! Kilkudziesięciometrowe podanie od Xabiego Alonso dostał wbiegający w pole karne Marcelo. Jego strzał z powietrza trafił Sorina w klatkę piersiową.

35. min. Ponownie strzelał aktywny w pierwszej części spotkania Lass. Uderzenie z 16 metrów wylądowało jednak na trybunach.

25. min. Kapitalna okazja Auxerre! Z 11 metrów strzał głową oddał N'Dinga. Piłka o centymetry minęła bramkę Ikera Casillasa.

23. min. W sytuacji sam na sam z Sorinem stanął Higuain. Arbiter odgwizduje jednak spalonego.

19. min. Real cały czas atakuje. Tym razem niedokładnie w pole karne podawał Ronaldo.

15. min. Kapitalna okazja Realu! W polu karnym piłka znajduje Higuaina. Argentyńczyk oddaje płaski strzał, ale z linii bramkowej piłkę wybija obrońca Auxerre.

14. min. Zablokowany strzał Lassa. Real rozpocznie z rzutu rożnego.

9. min. Real znów strzela z dystansu. Tym razem próbował Lass, a piłka minęła słupek Auxerre o kilkadziesiąt centymetrów.

8. min. Z 20 metrów uderza Cristiano Ronaldo. Piłkę zmierzającą w środek bramki wybija jednak Sorin.

6. min. Mecz toczony w szybkim tempie. Obie drużyny pozostawiają przeciwnikom sporo miejsca na rozegranie piłki.

1. min. Mecz rozpoczęli "Królewscy".

Przed meczem:
Ireneusz Jeleń rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Od pierwszej minuty zamelduje się na boisku Dariusz Dudka.