podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

LM. Hiszpańska prasa: Chelsea ustawiła autobus w polu bramkowym

Po pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Chelsea wywiozła z Madrytu bezbramkowy remis, za co spotkała ją krytyka ze strony hiszpańskiej prasy. "As" pisze o autobusie zaparkowanym w polu bramkowym Chelsea, a "Marca" określa gości jako "niebieską ścianę".

Liga Mistrzów. Walka o pozycję dwóch niszczycieli futbolu

Czy jest granica wyznaczająca przesadne stawianie na wynik ponad potrzebę strzelania goli? Dla futbolowych purystów na pewno wielokrotnie przekraczał ją Jose Mourinho, krytykowany za defensywny styl gry - jeśli tak, to Portugalczyk ma po swojej stronie Diego Simeone.

Liga Mistrzów. Chelsea straciła Terry'ego i Cecha

- Dla Cecha sezon się skończył. Terry może jeszcze zagrać, jeśli awansujemy do finału - powiedział po wtorkowym remisie Jose Mourinho. W niedzielę Chelsea gra w lidze arcyważny mecz z Liverpoolem, rewanż z Atletico już w przyszłą środę.

Liga Mistrzów. Chelsea przetrwała w Madrycie

Trener José Mourinho bardziej niż na strzelaniu goli skupił się w Madrycie na tym, by ich nie tracić. Cel osiągnął, jego zespół zremisował w półfinale Ligi Mistrzów z Atlético 0:0.

• KONIEC

Chelsea przyjechała do Madrytu postawić autobus i postawiła go. Plan wykonany (choć trochę nie rozumiemy tego punktu planu, w którym Chelsea nie strzela gola na wyjeździe, myśleliśmy, że gole na wyjeździe są spoko), Jose Mourinho zadowolony, Diego Simeone trochę mniej, a my dziękujemy za udział w tej wymagającej relacji i zapraszamy na kolejną - już jutro.

• 90. min. + 6

Jeśli oglądaliście i myśleliście sobie, że fajnie byłoby oglądać piłkarzy tego kalibru na żywo - mamy dla Was dobrą wiadomość. Możecie to zrobić podczas mundialu. A jak? Cóż, tak:

Napisz dlaczego to właśnie Ty powinieneś wyjechać na Mistrzostwa Świata FIFA w Brazylii

W kilku zdaniach przekonaj nas, że miejsce na jednym ze stadionów Mistrzostw Świata FIFA, należy się właśnie Tobie. Weź udział w konkursie i poczuj emocje związane z rywalizacją najlepszych drużyn świata dzięki fundatorowi konkursu - Visa.

Mecz podsumowuje Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football.

Widząc kontuzje Cecha i Terry'ego, kluczowe napomnienia Mikela i Lamparda, w ostatnich minutach Jose Mourinho musiał już trochę myśleć o rewanżu w Londynie. Tam jego skład będzie mocno okrojony i pomimo tego, że Atletico nie zdobyło zdecydowanej zaliczki przed drugim spotkaniem to ich sytuacja wydaje się korzystniejsza - choćby kadrowo.

W tak trudnym spotkaniu niełatwo jest kogokolwiek wyróżnić - przecież pomocnicy Atletico tylko momentami potrafili stworzyć wrażenie paniki w polu karnym Chelsea (zwłaszcza Koke), a Diego Costa bardziej skupiał się na walce fizycznej niż grze w piłkę. W drużynie gości za wybijanie dośrodkowań plus należy się Luizowi, imponowała też taktyczna dyscyplina Mikela, ale w ofensywie osamotniony był Torres. I tak hiszpański napastnik spisał się przyzwoicie, przeprowadzając kilka skutecznych rajdów. W rewanżu w obydwu drużynach potrzeba będzie jednak więcej błysku.

• KONIEC MECZU

90. min. + 6

Błyskawiczna kontra Atletico. Arda Turan podaje do Sosy, który dośrodkowuje w pole karne... Żaden z napastników Atletico jej nie sięga. David Luiz wybija krótko, ale precyzyjnie, idealnie między dwóch czyhających przed polem karnym rywali. Żaden z nich nie ma szans na przejęcie piłki. I żaden już mieć nie będzie. Sędzia kończy mecz.

• 90. min. + 4

Wrzutka Lamparda z rożnego ląduje prosto w rękach Courtoisa i daje asumpt do kontry Atletico.

• 90. min. + 5

Demba Ba strasznie długo nie może się zdecydować jak wrzucić piłkę z autu. Sędzia decyduje się błyskawicznie - pokazuje mu żółtą kartkę.

Ostatnia zmiana w Chelsea. Za Williana wchodzi Demba Ba.

Huraganowe ataki i desperackie strzały Atletico - znów Costa, z dystansu, ale znów niecelnie.

• 90. min. + 3

Arda Turan jeszcze raz przedziera się środkiem. Ogrywa Mikela, zbiega do środka, po czym uderza zanim zdąży do niego doskoczyć którykolwiek z obrońców. Schwarzer nie sięga piłki, która jednak leci obok słupka.

Jeszcze jedna akcja Atletico, wrzutka Koke, strzał Costy i interwencja Schwarzera.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza pięć minut.

Znów atak Atletico. Arda Turan na prawe skrzydło, Sosa urywa się obrońcom, jego dośrodkowanie leci w kierunku Davida Villi. Jednak zgranie napastnika Atletico leci nie przed bramkę, a za nią.

David Luiz uderza z rzutu wolnego ponad bramką.

• 89. min.

Torres przyjmuje piłkę blisko narożnika pola karnego. Nagle przyspiesza, ucieka Juanfranowi, nabiega na Mirandę, który musi go faulować. Sędzia pokazuje obrońcy Atletico żółtą kartkę, Chelsea będzie miała rzut wolny z ok. 20 m.

• 88. min.

Azpilicueta wrzuca z autu i teraz to Chelsea konstruuje coś na kształt ataku pozycyjnego, a Atletico przerywa to i rusza z kontrą, zakończoną strzałem zablokowanym strzałem Costy i niecelnym strzałem Koke.

• 87. min.

I znów naciera Atletico. Kolejna wrzutka w pole karne, Diego Costa znów próbuje uderzać przewrotką. Mikel znów nie daje się nabrać i nie fauluje go. Piłka szybuje w przestworza.

• 86. min.

Schodzi Raul Garcia, a na boisku pojawia się... David Villa!

• 85. min.

Kontra Chelsea. Warta zainteresowania, bo dotarła aż w pole karne Atletico. I niegodna, bo szans na strzał w zasadzie nie było. Po ładnym rozegraniu przed polem karnym obrońcy skutecznie blokują.

• 85. min.

Znów przerwana kontra Chelsea, akcja Atletico, Sosa prowadzi piłkę, podaje do Garcii, a ten strzela, piłka jednak przetacza się po dachu bramki Schwarzera.