Atletico Madryt

0 0

Po spotkaniu

Atletico - Real. Bezbramkowe derby Madrytu

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pomiędzy Atletico i Realem Madryt goli nie oglądaliśmy. Nie mogliśmy jednak narzekać na widowisko. Piłkarze grali twardo i zostawili na boisku sporo zdrowia. Rewanż na Santiago Bernabeu już za tydzień.

Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

LM. Atletico - Real. Cierpienie uszlachetnia

Real wrócił do wielkiej formy z jesieni. Jest jednak drużyna w Europie, która mogłaby z nim nie przegrać ani jednego z siedmiu kolejnych meczów. Atletico Madryt - pisze dziennikarz Sport.pl i ?Gazety Wyborczej? Dariusz Wołowski.

Liga Mistrzów. Oblak talizmanem Atletico? A miał być na sprzedaż...

Jeśli szukać gdzieś bohaterów starcia dwóch drużyn aż do przesady przepełnionych chęcią zrewanżowania się rywalowi za poprzednie starcie, wślizg czy uderzenie łokciem, to tym, który w bitewny nastrój nie popadł był Jan Oblak. Bramkarz, którego latem Atletico kupiło z Benfiki i... zaraz chciało tam oddać.

• KONIEC

Wygląda na to, że obaj trenerzy po meczu będą zadowoleni. Carlo Ancelotti nie przegrał na wyjeździe i wystarczy, żeby wygrał u siebie i awansuje. Diego Simeone nie stracił bramki u siebie i wystarczy, że jego zespół strzeli gola na wyjeździe, a będzie bardzo blisko awansu. Wiemy, że wszystko to brzmi wielce konfundująco, ale to trochę jak z wygrywaniem bitew poprzez szybką ucieczkę z pola walki - jak twierdził Cahir aep Ceallach jest to dopuszczalne z punktu widzenia większości doktryn militarnych. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Na rewanż już za tydzień, a wcześniej, bo już jutro, na mecze PSG - Barcelona i porto - Bayern. Bądźcie z nami!

• KONIEC

Marcelo dobitnie pokazuje sędziemu, że kartka dla niego mocno naciągana.

• 90. min. + 4

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Realu. Jeszcze jedno zamieszanie. Jeszcze raz obrońcy wybijają. Sędzia na wszelki wypadek kończy mecz.

• 90. min. + 3

Arbeloa nie mógłby bardziej ostentacyjnie wykazywać, że nie spieszy mu się z wyprowadzeniem ataku. W końcu mamy wycofanie do wykopującego piłkę Casillasa.

• 90. min. + 2

Real przypomniał sobie, że też może zaatakować. Dośrodkowanie Bale'a w pole karne, Rodriguez zgrywa do Ronaldo, który uderza z trudnej pozycji. Oblak łapie piłkę.

• 90. min. + 1

Chaosu w polu karnym Realu ciąg dalszy. Jedno uderzenie - blok. Drugie uderzenie - blok. A potem Casillas łapie. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Znów groźnie pod bramką Realu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strącanie, Torres walczy o piłkę, ale w ostatniej chwili obrońcy wybijają na róg. Dośrodkowanie Gabiego, znów zamieszanie, Suarez uderza, ale Casillas odbija piłkę. "The horror, the horror".

• 89. min.

Marcelo wyskakuje w powietrze z Torresem, ale wraca już sam. Sędzia uznaje, że zniknięcie rywala to nieco za ostre posunięcie i daje Brazylijczykowi kartkę.

• 87. min.

Torres przejmuje piłkę na połowie Realu. Rozpędza się, wpada w pole karne, jednym zwodem myli Ramosa, ale drugim zwodem myli samego siebie. Będzie tylko rzut rożny. Dośrodkowanie Gabiego, Godin uderza, ale niemal pionowo w górę. Piłka leci nad poprzeczką, a sędzia przy okazji uznaje, że Godin faulował Ramosa.

• 86. min.

Gospodarzom tak bardzo nie chce się wybijać piłki, że w końcu pozwalają Bale'owi ją przejąć i wywalczyć rzut rożny. Z kornera wybicie, piłka trafia na Modricia a Chorwat uderza z bardzo dużej odległości. Nie najgorzej, ale nie w bramkę.

• 85. min.

Druga zmiana w Realu. Za Carvajala wchodzi Arbeloa.

• 84. min.

Mario Suarez wycina Isco niedaleko pola karnego Atletico. Potem długo kryje się za plecami kolegów, ale w końcu sędzia go znajduje i pokazuje mu żółtą kartkę.

• 83. min.

Mandżukić i Ramos z piłką przy chorągiewce. Pozbywają się piłki i dopiero przechodzą do kopania. Trenerowi Atletico się to chyba podoba, bo gdy wprowadza na boisko Torresa, to wcale nie schodzi z niego Mandżukić, lecz Koke.

• 82. min.

Bardzo groźnie pod bramką Realu. Nie udało się z rzutów rożnych i wolnych, to spróbowali z autu. Daleki rzut, Godin roztrąca obrońców i przejmuje piłkę. Potem jednak z kilku metrów uderza nad poprzeczką.

• 81. min.

Kapitalny rajd Turana, który był możliwy trochę dzięki temu, że nikt mu nie wierzył, że będzie biegł dalej. Turan mógł uderzać, ale zdecydował się w ostatniej chwili na odegranie piłki. Carvajal to przewidział, przeciął podanie i lekko odegrał do Casillasa, który zdołał wybić na aut.

• 80. min.

Arda Turan fauluje Isco. Ramos z tej okazji postanawia popchnąć Turana. Raul Garcia z tej okazji postanawia odepchnąć Ramosa. Sędzia pokazuje żółte kartki i Ramosowi i Garcii.

• 78. min.

Suarez z silną pretendentką do miana najgorszej wrzutki meczu. Jest już mało czasu, żeby go przebić.