podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Klopp w Londynie: wakacje czy rekonesans

Zwycięstwo Arsenalu nad Borussią pozwoliło wyciszyć coraz głośniejszy ostatnio temat szukania następcy Arsene'a Wengera. Nie na długo jednak: sprawa wróci, jeśli nie po tym sezonie, to za dwa lata, a najlepszym kandydatem do przejęcia drużyny pozostanie Jürgen Klopp - pisze Michał Okoński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor bloga "Futbol jest okrutny".

Liga Mistrzów. Arsenal - Borussia Dortmund. Wenger się obroni?

Arsenalowi wystarczy punkt w meczu z Borussią, by awansować do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale tak gorąco w Londynie nie było od lat. Nawet trener Arsene Wenger przestał być nietykalny. Mecz w środę o 20:45. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

• KONIEC

Zwycięstwo gospodarzy i "Kanonierzy" mogą już być pewni awansu do 1/8 finału. Arsenal szybko wyszedł na prowadzenie, nie pozwolił rywalom rozwinąć skrzydeł i wykorzystał chwilę słabości strzelając drugą bramkę. W końcówce oba zespoły wydały się być ustaysfakcjonowane wynikiem i niewiele ciekawego już zobaczyliśmy. Teraz oba zespoły mogą skupić się na rozgrywkach ligowych, a na wiosnę będziemy mogli ich oglądać w walce o końcowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Tymczasem dziękujemy już za relację i zapraszamy na kolejne!

• KONIEC

- To co, gonimy?

- Nieee, już i tak po meczu.

• 90. min. + 4

Koniec spotkania, 3 punkty zostają na Emirates!

• 90. min. + 2

Śliczna interwencja Martineza po desperackiej akcji Borussii i zbiciu głową Ramosa. Goście ciągle przy piłce, przemierzają bez przekonania boisko, trener Klopp łapie się za głowę, jest szaro i ponuro.

• 90. min. + 1

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry na Emirates

Chamberlein schodzi z boiska, a zastępuje go Joel Campbell. Niewiele czasu na pokazanie swoich umiejętności dostał snajper z Kostaryki.

• 89. min.

Kagawa się starał i nawet ładnie dośrodkował, ale w międzyczasie wypadł za linię końcową. Tymczasem Arsenal już z kontrą, Sanchez przebija się przez nawałę obrońców Borussii, ale nec Hercules... poza tym Subotić fauluje, Sanchez pada, Cazorla podchodzi do wolnego - podkręca ładnie, tylko niecelnie.

• 86. min.

Borussia rozgrywa w okolicach linii środkowej i szuka luki w obronie Arsenalu, ale "Kanonierzy" wydają się pewnie zmierzać po zwycięstwo. Zwłaszcza, że prowadzą dwiema bramkami, a do meczu coraz mniej. Kolejne ataki gości kończą się coraz dziwniejszymi rozwiązaniami, które nie mają prawa się powieść.

• 83. min.

Dośrodkowanie Schmelzera zupełnie do nikogo, choć w zamyśle chyba do Ramosa. Ale będzie z tego rzut rożny, po którym bez przekonania, zza pola karnego, uderza Gundogan, a Martinez, z nieco większym przekonaniem, łapie.

• 79. min.

Kolejna zmiana. Tym razem strzelca pierwszej bramki, Sanogo, zmienia Lukas Podolski

• 78. min.

Grosskreutz wypracował Ramosowi bardzo ładną akcję, ale Ramos jej nie wykończył, za karę Grosskreutz schodzi z boiska a zmienia go Jojić.

• 75. min.

Bardzo spokojnie na boisku w Londynie, obie drużyny próbują długich, nieco chaotycznych zagrań licząc na to, że coś się jeszcze z tego wykreuje, ale póki co niewiele na to wskazuje...

• 72. min.

Ładna akcja Arsenalu pomyślana na otwarcie Ramseyowi drogi do bramki, kilka podań z rozmachem, ale Borussia blokuje zabawę, przejmuje piłkę, zaczyna mozolne konstruowanie akcji, gdy Subotić, dość nieoczekiwanie, postanawia strzelić sobie na bramkę. Trener Klopp nie jest zadowolony.

• 68. min.

"Czytałem akurat książkę i jak mnie coś nie rypnie w krzyżu..."

• 66. min.

Poszkodowany Arteta opuszcza boisko, zmienia go Flamini.

• 63. min.

Trochę zamieszania, trochę brutalniejszej gry i wygląda na to, że to jest właśnie pomysł Borussii na powstrzymanie gospodarzy przed strzelaniem kolejnych goli. Zresztą wykonywanie rzutów wolnych pokazuje, że Arsenal też nie ma specjalnego parcia na to, by ryzykować jeszcze podwyższanie wyniku...

• 61. min.

Trener Klopp robi zmiany: Kagawa za Immobile.

• 61. min.

Borussia znów próbuje ataku pozycyjnego i znów niewiele z tego wynika, więc jeśli znów, dla urozmaicenia, próbuje długich podań, to znów piłkę przejmuje wtedy Arsenal.

• 59. min.

Opromieniony strzeleniem bramki Sanchez doszedł do wniosku, że już w tym meczu nic nie musi, więc poleży sobie chwilę na trawie. Koledzy Sancheza błyskawicznie doszli do wniosku, że go podniosą. Co uczynili.