2 1
Komentarze (28)
  • rafal.p23

0

beznadziejny mecz!!!! dobrze ze ta borussia odpada bo 4 mecz w lidze mistrzów serwują nam główne stacje telewizyjne jako ,,polskie,, mecze a nie da się tego oglądać. a można było dzis obejrzeć MILAN _ BARCA!!!

• Gość: kolo

0

@Gość: gość

chcesz pochlonac moj miesien? O to ci pedale chodzi w twoim pedalskim spamie?

• Gość: MC

0

JEEEEEEEEEE Borussia gol Kagawa

Wi�cej o wydarzeniu

Borussia Drotmund. Niemcy bardziej niż klęską martwią się stanem zdrowia Svena Bendera

Borussia przegrła w Londynie z Arsenalem 1:2 i bardzo skomplikowała swoje szanse na awans z grupy F Ligi Mistrzów. W ostatniej minucie gola, z asysty Roberta Lewandowskiego zdobył Kagawa, ale była to jedynie bramka honorowa. Borussia była jednak poważnie osłabiona brakiem Svena Bendera i Mario Goetzego, którzy już w pierwszej połowie opuścili boisko z powodu kontuzji. Bender przeszedł trzygodzinną operację szczęki, której przebiegiem całe Niemcy stresowały się bardziej niż porażką z Arsenalem.

Arsenal pierwszą angielską drużyną w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Wenger zdziwiony

Sam trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger stwierdził. iż zakrawa na pewną ironię losu, że to właśnie Arsenal jest pierwszą angielską drużyną, która zapewniła sobie awans z grupy Ligi mistrzów. Arsenal, z Wojciechem Szczęsnym na bramce, pokonał w środę Borussię Dortmund 2:1 po golach Robina van Persiego i zajął pierwsze miejsce w grupie F. Robert Lewandowski asystował przy golu Kagawy w 90. minucie, nie był jednak w stanie odmienić losów spotkania.

Borussia prawie poza Ligą Mistrzów

Drużyna z Dortmundu z dwoma Polakami w jedenastce (asysta Roberta Lewandowskiego) przegrała z Arsenalem 1:2 i przed ostatnią kolejką ma niewielkie szanse na 1/8 finału. Londyńczycy awans sobie zapewnili.

Liga Mistrzów. Piszczek do Fabiańskiego: Jedziemy po komplet punktów

PRZEGLĄD PRASY. - Rozmawiałem przed meczem z Łukaszem Fabiańskim i powiedziałem mu, że jedziemy do Londynu po komplet punktów - mówi na łamach ?Super Expressu? Łukasz Piszczek, którego Borussia Dortmund zmierzy się dziś w Lidze Mistrzów z Arsenalem Londyn. Relacja na żywo od godz. 20.45 w Sport.pl

Odśwież
84
KONIEC Borussia przez większą część meczu była zespołem lepszym, ale przegrała. Łukasz Piszczek grał nieźle, choć przy pierwszym golu został - wraz z dwoma kolegami - bez wysiłku minięty przez Songa a Robert Lewandowski minutę przed końcem meczu zaliczył bardzo sprawną asystę. Jak się okazuje, koniec meczu nie jest końcem szans mistrzów Niemiec na awans. Olympique Marsylia przegrał z Olympiakosem Pireus, co oznacza, że wszystkie trzy zespoły mogą jeszcze awansować (Arsenal awans już świętuje). Borussia musi TYLKO pokonać Francuzów czterema bramkami i liczyć na korzystny wynik w drugim meczu. Zanim matematyka wciągnie nas w wir, z którego nie sposób się wydostać - dziękujemy za udział w relacji.

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +3

90. min. +2 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Podanie z lewego skrzydła do Lewandowskiego, który znakomicie zastawia się przed Vermaelenem i wystawia piłkę Kagawie. Japończyk wieńczy dzieło.

90. min. +1 Kagawa ładnie rozpoczyna kontratak. Podaje do Lewandowskiego, który chce popisać się jeszcze ładniejszym zagraniem, ale tym razem trafia prosto w rywala.

90. min. +1

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

88. min. Borussia udaje, że nic się nie stało i nadal atakuje.

86. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Van Persie po raz drugi! Tym razem brawa dla Vermaelena, który znakomicie przedłużył głową wrzutkę Artety z rzutu rożnego. Piłka trafiła pod nogi stojącego dwa metry od bramki Van Persiego. Obrońcy Borussii byli ustawieni sto metrów od Van Persiego.

85. min. Ostatnia zmiana w Arsenalu. Diaby za Walcotta.

84. min.

83. min. Druga zmiana w Arsenalu. Schodzi Koscielny, za niego Djourou.

81. min.

80. min. Walcott znowu biegnie prawą stroną. Znowu nie chce mu się podawać w pole karne ani kiwać. Wie już też, że strzały w boczną siatkę są pozbawione sensu. Wzbogacony o tę wiedzę postanawia przerzucić piłkę na Biegun Południowy i liczyć na cud.

79. min.

78. min. Benayoun musiał wiedzieć, że jeżeli wejdzie wślizgiem, to sfauluje Piszczka. A więc chyba chciał sfaulować. I dostać żółtą kartkę.

76. min. Ramsey zgarnia żółtą kartkę, Borussia notuje kolejne ataki. Nowa taktyka to deszcz dośrodkowań. Gospodarze chronią się pod parasolem wybić.

75. min.

74. min. Pierwsza zmiana w Arsenalu. Benayoun za Gervinha.

72. min. Piszczek ogrywa Walcotta. Jeszcze raz ogrywa Walcotta. I jeszcze... a nie, teraz już nie. Walcott podaje do Ramseya, a ten rusza z kontratakiem. Piszczka ratuje tylko bezmyślne podanie Ramseya na pozycją spaloną.

71. min. Gracze Borussii doszli do wniosku, że gra w piłkę nic im dziś dobrego nie przyniosła i przerzucają się na grę w kości. Do gry używają kości rywali. Wenger wciąż nie wykonał żadnej zmiany, ale za chwilę może zostać zmuszony wykonać trzy naraz.

70. min.

68. min. Walcott biegnie prawą stroną. Może podawać do środka albo nawet do tego środka schodzić, dryblując, ale po prostu mu się nie chce. Zamiast tego woli uderzyć w boczną siatkę.

66. min.

65. min. Chwilę później Schmelzer nieprzyjemnie upada. Na szczęście dla trenera podnosi się. A dla kontrastu - Arsene Wenger nie przeprowadził dziś jeszcze ani jednej zmiany.

64. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Barrios za Kehla.

63. min. Schmelzer zaczepił Walcotta, ale sędzia widział tylko, jak Walcott rewanżował się Schmelzerowi. Potem Walcott wdał się w dyskusję z arbitrem bocznym, którą zakończyła żółta kartka dla gracza Arsenalu.

61. min. Gervinho dostał znakomite podanie między obrońców, ale przed pokonaniem Weidenfellera zamierzał jeszcze pobić rekord świata w ilości popełnionych zwodów na kilku metrach w sytuacji sam na sam. I dostał w końcu przyczajonym, czystym wślizgiem.

59. min. Biorąc pod uwagę, że kontuzji doznało dziś już dwóch pomocników Borussii, statystyczne szanse Błaszczykowskiego na pojawienie się na boisku są raczej małe. Oby miał przy sobie zapasowe baterie do przenośnej konsoli.

58. min. Redaktor Spiro wykazał nam, że daliśmy ciała wybierając dzisiejszy mecz:
Na drugim kanale lecą Gwiezdne Wojny.

57. min. Kolejna piłka zagrana niemal idealnie na linię końcową boiska. Tym razem wychodził z siebie Perisić, ale też donikąd w ten sposób nie doszedł.

55. min.

54. min. Podanie przez całe boisko od Schmelzera do Lewandowskiego. Lewandowski starał się, jak mógł, ale może mógł za mało. Dopadł jakoś piłkę tuż przed linią końcową, ale uderzył tak, że wielu jego fanów wolałoby pewnie, żeby sobie darował.

52. min. Nieco zdenerwowany Schmelzer wyładował emocje na nieco poturbowanym w następstwie tego zdarzenia Walcotcie. Żółta kartka.

50. min. Alex:
moje sumienie kibica mówi, że każdy strzał Lewandowskiego w światło bramki Arsenalu jest jak "paradoks kota z kromką posmarowaną masłem". Nie ukrywam, trochę trudno się taki mecz ogląda. ...no ale może gdybym był bardziej przyzwyczajony do tego, że Polacy w LM to nie odświętny rarytas, to moje sumienie miałoby mniejsze bolączki...

49. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Van Persie! Ale brawa należą się Songowi, który ruszył lewym skrzydłem, bez trudu urwał się rywalowi, który wstając z murawy już chyba wiedział, jak to się skończy. Song wbiegł między Kehla a Piszczka i minął ich tak łatwo, że żadna kara nie byłaby dla nich wystarczająca. W końcu wrzucił idealnie na głowę wysoko wyskakującego Van Persiego. Weidenfeller miał piłkę na ręce, ale tylko przez chwilę.

49. min. Piękna akcja Borussii. Seria ślicznych podań z pierwszej piłki, zakończona kapitalnym kopnięciem tyłem w wykonaniu Lewandowskiego. Kagawa wybiegł przed obrońców, ale uderzył bardzo słabo i Szczęsny złapał piłkę.

48. min.

47. min. Piszczek dostaje piłkę z prawej strony i od razu posyła ją po ziemi w pole karne. Tam piłka odbija się od jednego z obrońców, który z niezrozumiałych powodów nie zdołał przeciąć podania i dzięki temu ruszyła ona wzdłuż bramki. Szczęsny obawiał się wyjść do piłki, ale był asekurowany przez innego obrońcę.

46. min. Gramy.

PRZERWA Choć Arsenalowi remis służy bardziej i gospodarze zdają się o tym wiedzieć, to i tak oglądamy całkiem niezły mecz. Borussia jest zespołem lepszym, a w drugiej połowie na pewno będzie starała się być jeszcze lepsza, żeby ocalić swoje szanse na awans. A w dodatku - zdaniem komentatorów Polsatu - oglądamy też całkiem niezłego, znacznie bardziej muskularnego niż kiedyś Łukasza Piszczka. Fanom tej ostatniej konstatacji polecamy również relację portalu Ciacha.net.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +1 Teraz to Borussia rozpoczyna błyskawiczną kontrę. Santana rozgrywa z Perisiciem i robi wszystko, żeby maksymalnie zwolnić atak. Perisić dostrzega próbę sabotażu i odgrywa na prawe skrzydło do Piszczka, który natychmiast potraktowany zostaje czystym, świetnym wślizgiem.

45. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

44. min. Bardzo groźny kontratak Arsenalu. Piłka z prawego skrzydła zagrana głęboko w pole karne, Weidenfeller wybiega z bramki i trąca piłkę ręką, co uniemożliwiło rywalom jej przejęcie. Gdyby nie to, któryś z graczy "Kanonierów" mógłby zajmować się już dobijaniem z pięciu metrów.

44. min. Filip:
Podoba mi się paradoks tego meczu. Fajnie by było gdyby Lewandowski, Błaszczykowski lub Piszczek strzelili bramkę, ale równie fajnie by było gdyby Szczęsny zachował czyste konto.

Może po prostu Szczęsny powinien w nieprawdopodobnych sytuacjach wybronić kilkadziesiąt sytuacji, potem zejść z niewielkim urazem, a wtedy Lewandowski, Błaszczykowski i Piszczek strzelić po hat tricku?

43. min. Przez chwilę sytuacja pod polem karnym Arsenalu wyglądała, jakby stadion był wielkim fliperem a tajemnicza siła trzęsła automatem. W końcu piłka trafiła do Schmelzera, który postanowił to zakończyć i uderzyć. Szczęsny złapał bez trudu.

41. min. Przed chwilą bramka Walcotta nie została uznana ze względu na spalonego, a teraz nie pozwolono Lewandowskiemu kontynuować akcji ze względu na przyjęcie ręką w polu karnym. Tylko że Lewandowski wcale nie przyjmował piłki ręką - jego ręka została przez piłkę zaatakowana.

39. min.

38. min. Kehl dostaje piłkę na środek boiska. Ma dużo miejsca. Podbiega nieco, do czasu, gdy na plecach ma już trzech rywali. Wtedy uderza. Gdyby ten mecz był rozgrywany 150 lat temu a Phileas Fogg przelatywał właśnie sterowcem obok stadionu, nigdy nie wygrałby tego zakładu.

37. min. Grosskreutz wie, ile zmian zostało trenerowi, więc gdy Koscielny próbuje mu zrobić Vermaelena, ucieka spod buta gdzie pieprz rośnie.

36. min.

34. min. Grzegorz:
Nasze polskie oczekiwania sa nastepujace:
1. Lewandowski strzeli trzy bramki przy ktorych bedzie asystowal Piszczek
2. Piszczek strzeli jedna bramke przy ktorej bedzie asystowal Lewandowski
3. Szczesny nie zawini przy zadnej bramce, a sam obroni dwa karne po po faulach na Lewandowskim
4. Lewandowski powie po meczu ze kapitana Blaszczykowskiego nawet nie potrzebowli bo Arsenal ma zaledwie jednego dobrego pilkarza - bramkarza - a to wiadomo nie wystarcza.

33. min. Możemy podejrzewać, że Arsenal znowu szykuje jakiś zabójczopodobny kontratak, bo od jakiegoś czasu znowu stara się uśpić grę. Albo wręcz przeciwnie - pobudzić grę jak najmocniejszym wybiciem na aut w środku boiska.

31. min.

30. min. Druga zmiana w Borussii. Chwilę przed tym, gdy urazu doznał Bender, nieprzyjemne starcie zaliczył też Goetze. Okazuje się, że on także nie może kontynuować gry. Ale przynajmniej jest w stanie opuścić boisko o własnych siłach. A zastąpił go Perisić.

29. min. Bartosz pisze na Facebooku:
cios bokserski nogą prosi o zapamiętanie

Znamy jednego boksera, który spokojnie mógłby taki cios zadać. I który całkiem niedawno uznał, że po raz kolejny wróci na ring.

28. min. Gervinho uznał, że skoro już i tak nie może uniknąć wbiegnięcia w Santanę, to może przy okazji jak najmocniej go kopnąć. A żeby nie okazać się piłkarzem niesłownym jak postanowił, tak zrobił.

26. min. Lewandowski dostaje piłkę 25 m przed bramką, świetnie przyjmuje i natychmiast uderza. Podkręcony, bardzo silny strzał nieznacznie mija bramkę Szczęsnego.

25. min. Zmiana w Borussii. Bender jest znoszony z boiska. Zastępuje go Leitner.

23. min. Od ponad minuty z murawy nie podnosi się Bender. Na pytanie, co mu się stało, z nieprzyjemnym ściskiem odpowiadamy, że dostał w twarz nisko (i przypadkowo) przelatującym butem Vermaelena. But miał Vermaelena w zestawie.

22. min. A może chodziło tylko o to, żeby uśpić rywala. I komentatorów. Bo teraz Ramsey zagrywa świetną prostopadłą piłkę, Walcott włącza najwyższy bieg, ale Weidenfeller wybiega z bramki i ułamki sekundy zadecydowały, że zdążył skrócić kąt i obronić uderzenie.

21. min.

20. min. Arsenal ma całkiem niezły pomysł. Skoro wydajesz się drużyną gorszą, zrób wszystko, żeby mecz w ogóle się nie toczył. I choć to niemożliwe, to gospodarze robią wszystko, żeby zbliżyć się do ideału.

18. min. Najaktywniejszy w zespole gospodarzy jest Van Persie. Jest tak aktywny, że chciałby sam do siebie wyrzucać auty. Niewykluczone, że uważa, że gdyby tylko mógł, już dawno by prowadził.

16. min.

15. min. Piłkarze obu drużyn od pewnego czasu zajmują się tylko błyskawicznym rozpoczynaniem i jeszcze szybszym przedwczesnym kończeniem kontrataków.

14. min.

13. min. Walka Lewandowskiego w polu karnym zdaje się na nic. Widać to szczególnie wyraźnie w momencie, gdy goście jednak odzyskują piłkę i Kagawa popisuje się rzadką umiejętnością dośrodkowywania do tyłu.

12. min.

11. min. Obrońcy Borussii nadal zajmują się niezajmowaniem się rywalami. Wrzutka w pole karne, Van Persie uderza głową i... tym razem obrońcy są rozgrzeszeni.

9. min. Gospodarze na razie się bronią. Realizator próbuje podpowiedzieć im, co robić, pokazując na trybunach Thierry'ego Henry'ego. Z byłym napastnikiem "Kanonierów" mecz ogląda... Roger Federer. A zatem wypatrujemy Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.

8. min. Wrzutka w pole karne, do piłki wyskakują Lewandowski i Koscielny. Lewandowski trafia w piłkę, ale nie trafia w bramkę, Koscielny nie trafia w piłkę, ale trafia w Lewandowskiego, który trzyma się za głowę.

6. min. Małe zamieszanie w polu karnym Arsenalu. Lewandowski zażarcie walczy o piłkę, cały czas wygarnia ją gdzieś spod nóg obrońców. Przeciwnikiem nie do przejścia okazuje się dopiero Kagawa.

5. min. Piłka do środka do Kagawy. Japończyk ma dużo miejsce, puszcza więc piłkę przed siebie, żeby mocniej rozpędzić się przed uderzeniem. I uderza. Niezbyt mocno, za to bardzo w Szczęsnego.

4. min. Defensywa Borussii też nie zamierza się ociągać i już zaczyna popełniać błędy. Van Persie dostaje podanie na 20 m, nie zastanawia się, nawet się nie przykłada, tylko kopie. Obok bramki.

3. min. Piłkarze Borussii rozegrali na połowie Arsenalu taką akcję, jakby znajdowali się na swojej połowie. Albo nawet w swoich domach. Klepka wprawiła w osłupienie chyba nawet Schmelzera, który w pewnym momencie po prostu wybił piłkę w kierunku Szczęsnego.

1. min. Kagawa do Goetzego, który z pierwszej piłki świetnie zagrywa między obrońców do Lewandowskiego. Polak wyprzedza rywali, ale piłka odbija mu się od nogi i zdecydowanie wyprzedza jego. Szczęsny łapie.

1. min. Gramy.

20:43 Piszczek opowiadał przed meczem, że rozmawiał z Fabiańskim i zapewnił go, że przyjeżdża z kolegami do Londynu po trzy punkty. Fabiański zapewne tylko wzruszył ramionami i powiedział: zobaczymy. Bo o ile nie stanie się nic nieprzewidywalnego, Fabiański ten mecz tylko obejrzy. Znalazłoby się pewnie w Londynie miejsce, na którym łatwiej byłoby o trzy punkty, niż stadion Arsenalu, ale Borussia musi brać, co dają.

20:40 W drugim rozgrywanym wcześniej (i kończącym się właśnie) meczu BATE Borysów przegrywa u siebie z Viktorią Pilzno. Na wypadek, gdyby ktoś pomyślał, że od tego meczu cokolwiek zależy, przypomnijmy, że w tej grupie są jeszcze AC Milan i FC Barcelona.

20:35 Borussia może pochwalić się jednak weekendowym zwycięstwem z Bayernem. Arsenal może za to pochwalić się tym, że może już dziś zapewnić sobie awans. Wiecie, kto jeszcze może pochwalić się awansem? APOEL "niezmiennie od miesięcy pogromca Wisły" Nikozja, który zremisował dziś na wyjeździe z Zenitem w Sankt Petersburgu. To pierwsza cypryjska drużyna, która przeszła rundę grupową Ligi Mistrzów. Spokojnie, dopóki możemy czuć na plecach oddech Samoa, zamiast widzieć je oddalające się gdzieś z przodu, nie zamierzamy siać paniki.

20:30 Borussia wciąż może awansować. A jeśli ma awansować, to awans stracić może Arsenal. Żadna z drużyn w tej grupie nie może być jeszcze pewna swoich losów. Niepewni swych losów są i Polacy. Kilku z nich będzie próbowało mieć znaczący wpływ na te losy, kopiąc piłkę na boisku. Już od pierwszej minuty robić to będą w drużynie gości Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Rzadziej okazję ku temu będzie miał pewnie Wojciech Szczęsny w bramce gospodarzy. Przebić ich wszystkich może Jakub Błaszczykowski, jeżeli ma przy sobie przenośną konsolę.