Ajax Amsterdam

0 4

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Mourinho zadowolony z dublerów

Jose Mourinho był bardzo zadowolony z dobrej postawy dublerów Realu Madryt w wygranym 4:0 meczu z Ajaxem Amsterdam. - To pokazuje, że nie potrzebujemy nowych graczy w tym sezonie - stwierdził trener Królewskich.

Piłka nożna. Dudek posłańcem Mourinho w sprawie zamierzonych kartek

Xabi Alonso i Sergio Ramos opóźniali grę i tym samym wymusili na arbitrze pokazanie im drugich żółtych, w konsekwencji czerwonych kartek. Otrzymanie kar za grę na czas było jednak w pełni celowe, a za przepływ informacji pomiędzy Jose Mourinho i występującymi na boisku zawodnikami odpowiadał Jerzy Dudek. O całym zdarzeniu informuje na swoich łamach ?Marca?.

Odśwież
73
KONIEC Prężenie muskułów przed Gran Derbi trwa w najlepsze. Znaczy, najlepsze, jeśli nie jest się akurat drużyną, z którą uczestnicy Gran Derbi grają. A jeśli się jest, to, cóż, boli. Ajax próbował grać odważnie, co okazało się strategią straceńczą, bo Real punktował bez litości. Bez litości też Alonso i Ramos rzucili się do oszczędzania cennych sekund i bez litości sędzia ich w tym zwalczał. Co i tak nie ma wielkiego znaczenia, bo piłkarze Mourinho awans mają już w kieszeni, a kartkowe konta im się po zakończeniu fazy grupowej wyzerują. Czego i państwu życzymy. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro.

90. min. +3 Koniec meczu. I chyba dobrze.

90. min. +2 Vertonghen postanowił się dostosować do poziomu ostatnich minut. Stojąc 20 m przed bramką Casillasa strzela tak, że piłka leci w aut.

90. min. +1 CZERWONA KARTKA DLA RAMOSA! Mecz zmienia się w groteskę. Ramos trzy razy bierze się za wznawianie gry od własnej bramki. W końcu sędzia pokazuje mu żółtą kartkę. Podobnie, jak w przypadku Alonso, drugą.

88. min. Ostatnia zmiana w drużynie Ajaxu. Za Sulejmaniego wchodzi Eriksen.

87. min. CZERWONA KARTKA DLA ALONSO! Hiszpan tak długo zwlekał ze wznowieniem gry, że sędzia pokazuje mu żółtą kartkę. Drugą.

85. min. Albiol faule Suareza tuż przed polem karnym. Urugwajczyk sam chce strzelić gola, ale jedyną jego satysfakcją może być to, że jednego z obrońców stojących w murze po jego strzale rozboli głowa. I może żółta kartka dla Albiola.

83. min. I natychmiast trzecia zmiana w Realu. Schodzi Benzema, wchodzi Canales.

82. min. Zmiana w Realu. Za Diarrę wchodzi Mateos.

81. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ronaldo nie daje Stekelenburgowi szans.

80. min. KARNY DLA REALU! Rzut rożny, Oezil przejmuje bezpańską piłkę, ogrywa Emanuelsona, potem zatrzymuje się, próbuje go ograć jeszcze raz. Emanuelson zamiast się temu przyglądać, podcina rywala. Nie brutalnie, ale przepisy mają to w nosie.

76. min. Druga zmiana w Ajaxie. Schodzi De Jong, wchodzi Lindgren.

75. min. Oezil uderza tuż obok słupka, Stekelenburg jednak od tego podgląda Casillasa, żeby bronić takie piłki.

74. min. Ajax przeprowadza atak, jaki mogliby przeprowadzać piłkarze wychłostani trzema bramkami. Nawet patrzenie na niego sprawiało ból. Potem szybka kontra Realu zakończona faulem na Benzemie tuż przed polem karnym.

70. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ronaldo! Bład Sulejmaniego, który podaje idealnie pod nogi Di Marii. Argentyńczyk natychmiast odgrywa w pole karne go Ronaldo, który wychodzi sam na sam ze Stekelenburgiem i płaskim strzałem zdobywa trzeciego gola dla Realu.

69. min. Rzut wolny dla Ajax jakieś 30 m od bramki Realu. Vertonghen wali jak z armaty, ale Casillas od tego jest Casillasem, żeby takie rzeczy bronić.

67. min. Dziedzictwo Leo Beenhakkera w Realu nie ginie. Jego piłkarze pamiętają, że im dłużej będą mieć piłkę, tym krócej będzie ją miał przeciwnik. Szkoda, że jest im wszystko jedny, czy mają ją 30 m przed swoją bramką, czy 30 m przed bramką rywala.

65. min. Pierwsza zmiana w Realu. Schodzi Leon, wchodzi Di Maria.

63. min. Szybki atak Ajaxu zakończony w ten sam sposób, jak wszystkie szybkie ataki Ajaxu w tym meczu. Tym razem na rzecz Lassany Diarry. Ciekawe, czy Ajax w końcu rozpozna wzorzec, czy będzie tak się odbijał już do końca meczu.

60. min. A nie, jednak nie. Enoh podcina od tyłu Ronaldo, Portugalczyk pada na ziemię i wstając tłumaczy rywalowi co o tym sądzi. Oraz pokazuje, gdzie samolot ma śmigło. De Zeeuw, niby to uspokajając Portugalczyka strzela go lekko z tyłu. Sędzia przygląda się temu wszystkiemu, uspokaja spierających się zawodników, po czym pokazuje Ronaldo żółtą kartkę. Nie wiadomo do końca dlaczego.

59. min. O , biją się!

58. min. Rzut wolny dla Ajaxu. Suarez próbuje naśladować rywali - długo celebruje, po czym wali prosto w mur, tak, żeby piłka spadła na nogę Arbeloi. Obrońca Realu, zamiast strzelić obok zdezorientowanego Casillasa, wykopuje piłkę.

55. min. Real sięga po środki proste, ale skuteczne. Lekkie prostopadłe podanie Oezila w pole karne do wbiegającego Benzemy. Francuz wychodzi sam na sam ze Stekelenburgiem, ale jego strzał z ostrego kąta, zgodnie z zaleceniem wieszcza, nad poziomy wylatuje.

53. min. Wreszcie atak Ajaxu nie zakończony na wysokości linii środkowej. Suarez ogrywa Marcelo, dośrodkowuje idealnie do Sulejmaniego, który natychmiast odgrywa do Lassany Diarry. Dopiero potem orientuje się, że Lassana Diarra nie jest piłkarzem Ajaxu.

50. min. Z którego zresztą nic nie wynika.

49. min. Ronaldo wbiega w pole karne Ajaxu, mija obrońcę, mija drugiego, mija linię końcową... W ostatniej chwili kopie piłką w nogi rywala oraz bardzo przekonująco macha rękami do sędziego. Na tyle, że kończy się rzutem rożnym dla Realu.

47. min. Ronaldo kapitalnie mija Alderweirelda, wychodzi sam na sam ze Stekelenburgiem, strzela. Piłka po ześlizguje się po rękawicach bramkarza, odbija się od murawy, po czym trafia w poprzeczkę i wychodzi poza boisko. Specjalista od bilardowych tricków byłby zachwycony takim wyczynem, Ronaldo z jakiegoś powodu nie jest.

46. min. Gramy.

PRZERWA Zmiana w składzie Ajaxu. Za El Hamdaouiego wchodzi De Zeeuw.

PRZERWA Taktyka Realu przypomina taktykę uzbrojonego w maczugę zbója. Przyczaić się, walnąć zza węgła, w razie konieczności poprawić. Poskutkowało - Ajax, który wcześniej beztrosko sobie spacerował, wygląda na zamroczony.

45. min. +2 Sędzia uznaje, że bez Mourinho to nie zabawa i kończy pierwszą połowę.

45. min. +1 Real się rozkręca. Leon też chce strzelić bramkę, mija Vertonghena, ale w ostatniej chwili Alderweireld wybija mu piłkę spod nóg. Jose Mourinho nie ma ochoty na to patrzeć i nie czekając na gwizdek sędziego schodzi do szatni.

44. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rzut wolny dla Realu jakieś 30 m od bramki Stekelenburga. Ronaldo celebruje, rozpędza się, anemicznie strzela w mur. Obrońcy wybijają za słabo, piłkę przejmuje Arbeloa i pięknym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy zaskakuje Stekelenburga!

42. min. Anita skacze z Ronaldo do piłki. Holender za wysoko podnosi nogę i trafia rywala kolanem w pierś. Kto jest zaskoczony, że Ronaldo łapie się za twarz? Pan? Naprawdę? Aaa, najbliższy sklep nocny... Nie, niestety nie wiemy.

39. min. Późno strzelona bramka ustawia nam mecz. Piłkarze Realu mają piłkę robią dwa kroki do przodu, jeden w bok, dwa do tyłu, podają do przodu, w prawo, w lewo, do tyłu... Zaczyna to przypominać przelewanie z pustego w próżne.

36. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benzema! Kapitalna akcja Realu! Dalekie prostopadłe podanie w pole karne, Oezil ucieka obrońcy i piętą wycofuje piłkę wbiegającemu Benzemie, który mocnym strzałem nie daje szans Stekelenburgowi.

34. min. Benzema strzela, Stekelenburg łapie piłkę. Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły, żeby nie psuć atmosfery. I wrażenia, że mieliśmy do czynienia z groźną akcją.

32. min. To zaczyna być nudnawe - Anita ładnie do de Jonga, de Jong sprytnie do Emanuelsona, Emanuelson do Raula Albiola... Zaraz, jak to do Raula Albiola? No właśnie.

29. min. Błyskawiczna akcja Ajaxu, którą jakbyśmy już gdzieś wiedzieli. Anita wybiega z własnego pola karnego, sprytnie podaje między stoperów Realu, piłka trafia Suazeza w piętę, prawie wraca do nadbiegającego El Hamdaouiego, ale prawie robi to, co zwykle.

26. min. Benzema wbiega w pole karne, ładnie mija wracającego El Hamdaoui'ego i Enoha, ale potem strzela tak, że aż dziwne, że nie trafił przed sezonem do Legii Warszawa.

23. min. Poirytowany Ronaldo strzela z dystansu. Powiemy tak: nie ma się czym martwić, jedna jaskółka wiosny nie czyni.

21. min. Teraz z kolei szybka wymiana podań między piłkarzami Ajaxu zakończone podejrzanie łatwym podaniem za plecy obrońców. Podejrzanie tylko przez moment - Suarez był na spalonym.

19. min. Ronaldo już bardziej w swoim stylu - mija ładnym zwodem van der Wiela, wbiega w pole karne, potyka się o wyciągniętą nogę rywala, przewraca się, wstaje, krzyczy, macha rękami, robi miny... Sędzia jednak nie gwiżdże i chyba słusznie - sama grawitacja z pewnością by Ronaldo nie przewróciła.

17. min. Van der Wiel chce do Ekstraklasy. Holender przejmuje piłkę z boku pola karnego i dośrodkowuje w stylu wczesnego Jakuba Rzeźniczaka. Zwanego też okresem ''ostatniego rzędu trybun''. Po nim nastąpiły jeszcze okresy "przeciwległej chorągiewki", "nóg obrońcy", "rękawic bramkarza" oraz różowy i niebieski. Być może skonfundowało go to, że Ronaldo wrócił za nim aż pod własną bramkę.

15. min. Jak na razie jedni i drudzy biegają dużo i szybko, ale znacznie większych wrażeń dostarczają miłośnikom lekkoatletyki. Miłośnicy piłki nożnej chętniej zobaczyliby jakąś piłkę. Na przykład zagrywaną inaczej, niż długim podaniem z obrony w kierunku własnych napastników.

13. min. Piłkarze zaczynają się zapętlać i kontrować swoje kontry. Daleka piłka do Emanuelsona, który próbuje mijać Ramosa, zwalnia, popada w zadumę, po czym daje sobie odebrać piłkę.

11. min. Ajax znów atakuje. Podanie z prawego skrzydła do Suareza, który próbuje minąć Marcelo, ale traci piłkę. Reszta powoli staje się przewidywalna - dalekie podanie, szybka kontra, Ronaldo traci piłkę.

9. min. Szybki atak Ajaxu płynnie przechodzi w szybki atak Realu. Emanuelson traci piłkę, szybka kontra i dalekie podanie do Ronaldo. Portugalczyk wychodzi sam na sam ze Stekelenburgiem, który wybiega daleko poza pole karne i wykopuje piłkę spod nóg rywala. Dopiero wtedy sędzia postanawia skraść Holendrowi przedstawienie i odgwizdać spalonego.

7. min. Gooooaaaniema! Benzema świetnie zgrywa w polu karnym do Ronaldo, który widząc przed sobą dwóch obrońców oddaje piłkę wbiegającemu Oezilowi. Ten jednak postanowił być jak Pedro Leon i strzelił dopiero, kiedy dogonili go obrońcy.

5. min. Pierwsza akcja Realu godna tej nazwy. Szybki atak, Ronaldo wpada w pole karne, odgrywa do Pedro Leona, który wychodzi sam na sam z bramkarzem. Ale spieszy się powoli - staje, czeka, duma. Postanawia z drobnych ruchów mięśni przewidzieć, co zrobi bramkarz. W końcu strzela i trafia prosto w obrońcę, który dzięki zamaszystym ruchom mięśni nóg zdążył wrócić.

3. min. Odważny atak Ajaxu zakończony jakieś 30 m od bramki Casillasa oddaniem piłki bez walki. Oraz kontrą Realu zakończoną jakieś 30 m od bramki Stekelenburga oddaniem piłki bez walki. Teoretycznie to najciekawszy mecz dzisiaj, ale nie takim meczom dawaliśmy już radę.

1. min. Gramy.

20:40 Po ostatnim wyczynie Suareza ciężko będzie uniknąć ciężkich dowcipów o ostrzeniu sobie zębów czy chwytaniu kęsa nie na swoje zęby. Dobrze, że Suarez nie chwycił rywala za włosy, bo wtedy doszłyby jeszcze opowieści o chybianiu o włos i dzieleniu włosa na czworo.

20:30 Jeden mecz tej kolejki już za nami - Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa 3:0. Ale trzeba zauważyć, że Olympique oszukiwał - zagrał z kontrataku, a wiadomo, że to my, Polacy, wyssaliśmy grę z kontrataku z mlekiem matki. Po namyśle, czy to zwycięstwo można uznać za (który to już?) triumf polskiego (futbolowego) oręża?

20:27 A może obawia się, że wpadną w zęby oko Luisowi Suarezowi.

20:25 Jeśli ktoś uważa, że nie czas myśleć o Gran Derbi, kiedy gra się w Lidze Mistrzów - najwyraźniej nazywa się Jose Mourinho. A jeśli nawet tak uważa i się nazywa - nie jest Tym Jose Mourinho. Na mecz z Ajaxem trener Realu nie powołał Ricardo Carvalho, Gonzalo Higuaina oraz Samiego Khediry. Powód? Wszyscy doznali lekkich urazów w meczu z Athletic Bilbao i Portugalczyk nie chce ryzykować ich zdrowiem przed meczem sezonu. No, jednym z dwóch.