Finał Pucharu Narodów Afryki. Egipt - Ghana 1:0

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
33
Gedo został też królem strzelców turnieju. Sukces to niemały, bo był to zawodnik wchodzący na boisko z ławki rezerwowych.
Młode wilki z Ghany, nastawione głównie na obronę, nie dały rady grającym w całym turnieju absolutnie bez respektu Egipcjanom, którzy pięć minut przed końcem naprawdę słabego, obfitującego w faule meczu zdołali wpakować piłkę do siatki.

93. min. Była szansa w zamieszaniu na cudowne ocalenie, ale nie udało się opanować piłki. Koniec meczu.

89. min. Dramatyczne zmiany w ekipie Ghańczyków, ale to już raczej nie zda się na nic.

87. min. Ghana atakuje, ale miny piłkarzy - nietęgie.

85. min. No i trudno w to uwierzyć, ale gol! I po meczu. Gedo dostał dobrą piłkę w polu karnym, uderzył po długim słupku i został królem strzelców. A przy okazji wygrał dla Egiptu turniej.

83. min. Mecz rzeczywiście jest ostry, ale piłkarze obu ekip tarzają się obecnie po murawie z imponującą częstotliwością. Arbiter mógłby ukrócić już ich cierpienie i od razu zarządzić rzuty karne.

80. min. Egipska obrona postępuje coraz bardziej beztrosko. Za słabe podanie do bramkarza o mało co nie zaowocowało przejęciem tuż pod bramką.

77. min. Starcie Badu i Zidana. Badu ucierpiał naprawdę i był faulowany, Zidan udaje obrażenia, żeby nie dostać kartki.

74. min. Dwa proste błędy egipskiej obrony, najpierw pomogli inni defensorzy, potem trochę szczęścia.

71. min. Groźnie pod bramką Ghany. Piłka wybijana na oślep.

69. min. Asamoah w świetnej akcji (przedryblował trzech rywali), ale niespodziewanie na koniec kopnął piłkę w kolejnego.

68. min. Piłkarze, zwłaszcza z Ghany, są już bardzo zmęczeni.

65. min. Sędzia podarował, kartki nie będzie. Coraz bardzie wydaje się, że rozstrzygnięcia też nie będzie.

59. min. Wreszcie coś, co można odnotować. Żółtą kartką ukarany Ghaly - przesadził z ciągnięciem za koszulkę.

52. min. Mocne uderzenie Gyana z rzutu wolnego. Bramkarz chyba jeszcze trącił piłkę, ale nie będzie kornera.

49. min. Druga połowa ma szansę być ciekawsza, jeżeli tylko Ghana przypomni sobie, że oprócz defensywa istnieje jeszcze ofensywa.

48. min. Opoku i Moawad obejrzeli po żółtej kartce.

47. min. Koniec pierwszej połowy. Może druga przyniesie więcej emocji.

41. min. Sarpei stanął na stopie Zidanowi. Piłkarze obu reprezentacji nie oszczędzają się. Tymczasem jeden z piłkarzy na ławce... no cóż, wygląda na to, że ssie smoczek.

39. min. Asamoah Gyan aprytnie podcięty przez przeciwnika. Sędzia nic nie zauważył.

36. min. Opoku miał wyśmienitą sytuację, mógł zdobyć prowadzenie! Został jednak uprzedzony przez Egipcjan.

34. min. Złapany w kleszcze Hani Said ucierpiał i został zniesiony z boiska.

31. min. Rzut rożny i bezpardonowe przepychanki w polu karnym reprezentacji Ghany. Ostatecznie piłka jednak wybita.

29. min. Choć Ghańczycy potrafią przeprowadzić dobry kontratak, to w kluczowych momentach psują je niewyobrażalnie. Przed chwilą przy próbie wrzutki trzeba się było mocno postarać, żeby trafić akurat w Egipcjanina.

26. min. I znowu pokazuje się Zidan. Mocne uderzenie tuż obok słupka.

23. min. Ghana imponuje, gra dojrzale i nie daje się zdominować. Nie jest jednak blisko strzelenia gola.

19. min. Znakomita piłka Zidana w pole karne, nieznacznie za mocno. Pierwszy był przy niej Kingson.

15. min. Ghana, która prześliznęła się do finału całkiem niepostrzeżenie, nie zamierza oddać najważniejszego meczu bez walki. Gra bardzo solidnie.

11. min. Jak przystało na mecz o wysoką stawkę, piłkarze dość mocno się pilnują i od kilku minut gra toczy się w środku pola.

7. min. Groźnie pod bramką Ghańczyków. Jeden z obrońców wybija w ekwilibrystyczny sposób.

5. min. Egipcjanie grają bardzo agresywnie, nie cofają nóg i, w związku z tym, faulują.

3. min. Zaczęło się od - niespecjalnie groźnych jednak - ataków faworytów, czyli Egipcjan.

Przed meczem:
W drodze do finału Egipt rozgromił kończącą spotkanie w "ósemkę" reprezentację Algierii 4:0. Ghana skromnie wygrała z Nigerią 1:0.
Nigeria, po zwycięstwie 1:0, wywalczyła brązowy medal mistrzostw.