Puchar Narodów Afryki. Mali wygrywa z Malawi

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
15
90. min. +4 Koniec meczu. Historyczne zwycięstwo Mali, ale awansu nie ma. Zdecydował o tym bezbramkowy remis w meczu Angola - Algieria. Te dwie drużyny zagrają w dalszej fazie turnieju.

85. min. Gol dla Mali. Po ładbym podaniu piłkę głową do pustej bramki kieruje Bagayoko.

SYTUACJA W GRUPIE Jeśli w toczącym się się równolegle meczu Angola - Algieria ( do 77. min. 0:0) nie padnie żadna bramka, to zwycięstwo Mali tak naprawdę nic nie zmieni w sprawie awansu. Mali wprawdzie zrówna się punktami z Algierią, ale o tym, że nie awansuje, spowoduje wynik bezpośredniego meczu z Algierią, który Mali przegrało 0:1.

71. min. Pudło roku. Mwafulirwa, strzelec poprzedniej bramki, nie trafił z 2 m do pustej bramki Mali. Piłka po strzale głową skozłowała kilkadziesiąt centymetrów i minęła bramkę nad poprzeczką. Coś niesamowitego.

57. min. Gol dla Malawi! Piłkę w pole karne wrzucił Banda. W polu karnym zakotłowało się, bramkarz i obrońcy dwukrotnie próbowali interweniować, jednak na próżno. Piłkę do pustej bramki Mali z najbliższej odległości wpakował Mwafulirwa. Malawi wraca do gry

46. min. Rozpoczęła się druga połowa

45. min. Koniec pierwszej połowy. Mali w 45. minutach miało przewagę, jednak o obliczu spotkania przesądzają jak na razie pierwsze trzy miuty, w których padły dwie bramki. Malawi atakuje, Mali czeka na szansę, która być może przypieczętuje zwycięstwo.

40. min. W końcu szansa dla Malawi. Ogromne zamieszanie w polu karnym Mali. Piłka po strzale w światło bramki odbija się jednak od nóg jednego z obrońców i opuszcza pole karne.

32. min. Świetna akcja Bagayoko. Bramkarz Malawi paruje piłkę z najwyższym trudem.

27. min. Mali nastawia się na grę z kontry. Spokojnie przyjmuje na własnej połowie zmuszonych do ataków pilkarzy Malawi i czeka na dogodną okazję.

16. min. Strzał Malawi - z 25 m. próbował Banda. Nie trafił czysto w piłkę, a ta w bezpiecznej odległości minęła lewy słupek Mahamadou Sidibe.

8. min. Znów było groźnie. Niegroźny strzał piłkarza Mali, a bramkarz nie łapie piłki. W pobliżu nie było jednak żadnego z piłkarzy Mali

7. min. Malawi sparaliżowane. Gra kompletnie im się nie klei, nie mogą się otrząsnąć po piorunującym początku Mali.

2:00 Znów bramka dla Mali! Rzut wolny z 30 metrów i cudowne uderzenie Keity. Bramkarz tym razem bez szans. Po trzech minutach gry już 2:0 dla Mali!

1:00 Gol. Już w pierwszej minuciue fatalny błąd bramkarza Malawi, który kiksuje przy wybiciu zdawałoby się prostej piłki. Futbolówka trafia pod nogi Kanoute, który trafia do pustej bramki.