AJ Auxerre - Olympique Marsylia 0:0. Bezbarwny hit Ligue 1

0 : 0
Komentarze
Od?wie?
31
Hit francuskiej Ligue 1 rozczarował. Oba zespoły zagrały bardzo pasywnie, z myślą o obronie własnej bramki niż o zagrożeniu strzałem rywalowi. Oba zespoły zmarnowały po jednej stuprocentowej okazji do strzelenia gola. W pierwszej połowie Lucho Gonzalez z Olympique z trzech metrów podał do bramkarza Auxerre. W końcówce gola dla Auxerre mógł strzelić Jeleń. Dostał dobrą, szybką piłkę z prawego skrzydła, chciał strzelać wślizgiem, ale minimalnie się spóźnił.

Auxerre w swojej taktyce ograniczyło sie do prostopadłych piłek do Jelenia, ale Olympique skutecznie zneutralizowało taką taktykę. Polak był przez większość meczu niewidoczny, raz zaskoczył strzałem zza pola karnego, ale nie trafił. 90 minut w barwach Auxerre zagrał też Dariusz Dudka.

90. min. +2 Sędzia kończy mecz. Marsylia jest blizej tytułu, Auxerre nadal jest w grze o mistrzostwo.

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty

88. min. Ależ okazja! Piłka wstrzelona z prawego skrzydła do Jelenia, Polak wślizgiem próbował strzelić bramkę, ale minął się z piłką. Niewiele zabrakło.

82. min. Contout w miejsce Nicolau w Auxerre, a w Marsylli Kone za Nianga. Na razie zmiany nie zmieniły obrazu gry.

77. min. 13 minut do końca meczu i wszystko wskazuje na to, że hit Ligue 1, dość bezbarwny, zakończy się bezbramkowym remisem. To wynik korzystny dla obu drużyn, ale lepiej wyjdą na nim piłkarze Marsylii, którym może wystarczyć jedno zwycięstwo w trzech ostatnich meczach, by cieszyć się z tytułu.

73. min. Jeleń nad poprzeczką. Polak dość zaskakująco uderzył z 23 metrów, ale minimalnie się pomylił.

70. min. Auxerre zepchnięte do defensywy, Marsylia się rozkręca.

67. min. Hegbart ratuje Auxerre przed utratą bramki. Brandao dostał dobrą piłkę w okolice ósmego metra, wbiegł w pole karne i uderzył, ale w ostatniej chwili obrońca Auxerre wślizgiem zablokował jego strzał. Marsylia coraz poważniej zagraża bramce gospodarzy. Auxerre z rzadka odpowiada długimi podaniami do Jelenia. Na razie jednak nic z tego nie wynika.

64. min. Pierwszy strzał Auxerre w meczu. Uderzał Birsa, ale piłka przeleciała daleko od bramki.

61. min. Brandao blisko zdobycia gola, ale piłka po strzale głową minimalnie minęła lewy słupek bramki Auxerre. Wcześniej Brazylijczyk powinien dostać kartkę za faul na Cedricu Hengbarcie, ale sędzia podjął inną decyzję.

55. min. Znów prostopadłe zagranie Niculae do Jelenia, ale świetnie reaguje obrona Marsylii.

53. min. Ależ okazja Auxerre. Jeleń na prawym skrzydle wstrzelił piłkę w pole karne, ale bramkarz Marsylii w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Niculae.

51. min. Rzut wolny dla Marsylii. Gonzalez dośrodkowuje, Niang strzela głową, ale nad poprzeczką bramki Auxerre.

47. min. Diawara znów powstrzymuje Jelenia. Polak miał dobrą okazję, dynamicznie wbiegł w pole karne, miał problemy z przyjęciem piłki i wracający Diawara w ostatniej chwili zdąrzył wybić piłkę na rzut rożny.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa. Przypomnijmy jaka jest sytuacja w tabeli. Po 34. kolejkach drugie w tabeli Auxerre traci pięć punktów do lidera - Marsylii.

45. min. +1 Sędzia kończy pierwszą, dość bezbarwną połowę. Marsylia zmarnowała fantstyczną okazję do objęcia prowadzenie, Auxuerre jeszcze celenie na bramkę rywali nie strzeliło. Ireneusz Jeleń na razie nie widoczny.

44. min. Dwa stałe fragemnty pod bramką Marsylii miało Auxerre, ale nic groźnego z tego nie wyniknęło. Gospodarze nadal bez celnego strzału na bramkę Mandandy.

40. min. Jeleń atakuje lewą stronę, próbuje minąć Diawarę, który zatrzymuje piłkę ręką. Sędzia jednak nie reaguje. W kontrze Marsylia traci piłkę.

34. min. Obrona Marsylii niesamowicie aktywna, poszczególne formacje dobrze reagują na ruch piłki, cały czas kontrolują co się dzieje. Auxerre nie ma pomysłu, jak taką defensywę sforsować. Jeleń piłki nie dotknął od dobrych kilku minut.

29. min. Piłakrze Auxerre mają problem z dostarczaniem piłki do Jelenia. Marsylia dobrze gra w środku pola, niedopuszcza do podań w okolice 16. metra.

25. min. Jeleń dostał dobrą, długą piłkę na lewym skrzydle, miał sporo wolnej przestrzeni przed sobą, ale atak Polaka szybko zneutralizował dobrze wracający do obrny Diawara.

22. min. Marysla marnuje fantastyczną okazję do objęcia prowadzenia. Piłkę trzy metry przed bramką dostał Lucho Gonzalez, ale zamiast lekko skierować ją w prawy róg bramki, zagral do bramkarza Auxerre - Sorina.

18. min. Od 18 meczów piłkarze Auxerre nie stracili bramki, to jeden z najlepszych wyników w Europie. Na świetną defensywę Auxerre nie mogą znaleźć sposobu gracze Olympique. Sorin na razie zbyt wiele pracy nie ma

16. min. Marsylia zaczyna dominować. Piłkarze Olympique długo utrzymują się przy piłce w środku pola, wymieniają wiele podań w środku pola, ale na razie nic z tego nie wynika.

11. min. Ireneusz Jeleń najlepiej gra w kwietniu - w karierze do tej pory w 36 meczach strzelił 31 bramek.

8. min. Maryslia atakuje rzadko i niezbyt groźnie. Ale na Olympique trzeba uważać, ten zespół wygrał siedem ostatnich meczów i nieprzypadkowo zajmuje pozycję lidera Ligue 1

7. min. Auxerre próbuje grać prostopadłe piłki do Jelenia, ale obrona Marsylii uważna. Polski napastnik złapany na spalonym.

5. min. Przeważają piłkarze Auxerre, dużo piłek jest granych do Ireneusza Jelenia, ale obrona Olympique nie dopuszcza do strzałów.

1. min. Rozpoczęli. Auxerre szybo przerywa atak Maryslii, ale piłka nie dociera do Jelenia.

Przed meczem:

Jeśli wygra prowadzące w Ligue 1 OM, na trzy kolejki przed końcem sezonu zyska nad Auxerre aż 8 punktów przewagi. Jeśli zwycięstwo odniesie Auxerre, zachowa szansę na tytuł. Tylko raz w swojej historii ten maleńki klub z położonej 150 km od Paryża miejscowości zdobył mistrzostwo - w 1996 roku, czyli trzy lata po ostatnim triumfie OM. Powtórka dokonania Auxerre byłaby największą sensacją w lidze w XXI wieku.